dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 292
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inka3c

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie Witam

    Co sądzicie o projekcie ogród o zmierzchu?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    http://projekty.muratordom.pl/projek...u,1280,1,0.htm

    Przekombinowany dach (drogi). 3 balkony ? duże skosy. Dla mnie bryła jak u cyganki w tobołku : wykusz, balkony, pocięty dach, kolumienki .. Ale nie ładne co ładne tylko co się komu podoba
    Zależy kto tam ma mieszkać. Kuchnie nieco mała, dużo przestrzeni idzie na komunikację na dole. Na górze tylko jeden z trzech pokoi ma jako takie wymiary i nie powoduje klaustrofobii. Tej samej wielkości dom o prostszym dachu o innych nachyleniu i ściance kolankowej byłby o wiele wygodniejszy (nawet w wersji dwuspadowej). Uważam,że za drogi w stosunku do korzyści dla mieszkańców.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzenka i mariusz g
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Ostrów Mazowiecka
    Kod pocztowy
    07-310
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    to zależy co sie komu podoba, jesli chodzi o mnie to na wygląd zewnętrzny jest bardzo ładny, tylko trzeba sie zastanowić czy tak naprawde wart jest tylu pieniedzy, ktore trzeba w niego wsadzic aby go postawic i wkonczyc, poniewaz wg. mnie jest za bardzo kombinowany, co sie wiaze oczywiscie z kosztami, ja napewno zmienilbym w nim dach na dwuspadowy i nie robilbym tylu kukawek a i ten hol jak dla mnie stanowczo za duzy, ale pamietaj ze to jest tylko moja sugestia a decyzja nalezy i tak do ciebie
    pozdrawiam

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inka3c

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam mam pytanie czy ktoś z państwa budował ten dom w woj.mazowieckim?

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inka3c

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    tobołek cyganki

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Inka - poszukaj czegoś mniej "oszałamiającego" NIe wiem ile osób ma Twoja rodzinka, ale można spokojnie znaleźć projekt podobnej wielkości mniej nakombinowany.
    Zacznij szukanie projektu od założeń funkcjonalnych. Zadaj sobie pytanie jaki chcesz mieć dom:
    - po pierwsze : na co pozwalają Twoje miejscowe warunki zabudowy albo plan zagospodarowania.
    - na co pozwala Ci Twoja działka (czy możliwa parterówka czy raczej z poddaszem)
    - czy garaż (jeśli tak - na ile samochodów)
    - jakie ogrzewanie (czy potrzebujesz miejsce na kotłownię i skład opału, czy może PC)
    - ile chcesz mieć sypialni, czy jakiś dodatkowy pokój (gościnny ? dużo miewasz gości ?czy biblioteka,kino domowe etc)
    - czy chcesz pokój na dole (kosztem salonu i innych pomieszczeń)
    - ile łazienek (jak dużo osób rano zrywa się do pracy/szkoły).
    To takie podstawowe. Możesz sobie (nawet niebyt ładnie) to narysować i szukać już bardziej konkretnie. A bryłą domu ? Cóż- często jej nie oglądasz Więc jak znajdziesz to co podoba Ci się w funkcjonalności to już i tak będzie dobrze
    Każdy balkon, wykusz to ból głowy o izolację przeciwwilgociową i cieplną. To potencjalny mostem cieplny. Każde załamanie dachu to obróbka i kasa. Oczywiście - jesli podoba Ci się tylko tak i tylko w takiej bryle - to trudno Buduj
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 11-02-2012 o 13:03
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #47

    Domyślnie

    Dla mnie zupełnie nie! Zewnętrznie roko baroko, przemieszanie stylów. Poza tym jestem zdecydowanym przeciwnikiem wielospadowych dachów. Kupa metrów dachu do położenia, to samo z podłogą na piętrze a metrów do życia brak.
    I myśli sobie Ikar, co nieraz już w dół runął
    „Jakby powiało zdrowo, to bym jeszcze raz pofrunął”

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inka3c

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    golas

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    6

    RE:Sure_ch

    Cytat Napisał Sure_ch Zobacz post
    mój domek na dzisiaj wygląda tak ja na dołączonym zdjęciu, czekamy na dniach na okna
    Prośba o info jaki wybraliście profil, okucie i szyby - my jesteśmy jeszcze na etapie wyboru...
    Sam się zastanawiam czy zastosować kominek zwykły czy z płaszczem?
    Sąsiad postraszył, że miał z taki płaszczem, ale jak nie było prądu przez parę godzin w nocy to prawie mu to wybuchło.

    A, zauważyłem fajną rzecz u Ciebie - małe okno dachowe od strony garażu - w naszym przypadku od strony północnej.
    Pytanie: czy to okienko służy do podświetlenia klatki schodowej czy tylko strychu?

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    golas

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka3c Zobacz post
    Witam piękny dom ,to jeden z ładniejszych projektów firmy murator ,zdjęcia te utwierdziły nas w przekonaniu ,że to jest to czego szukamy.Szkoda ,że ten domek jest tak mało popularny.
    Witam, Dziękujemy.

    Sądzę, że to nie jest argument aby go nie budować, ponieważ to nie jest auto ze "słabym serwisem".
    Zacząłem budowę domu w 2011, a w okolicy 1200m okazało się, że stoją dwa takie same prawie wykończone, z tym, że garaż jest wybudowany oddzielnie w podwórkach.

    Popularne w tych czasach modele to tzw. "stodoła" to znaczy słaby materiał izolacyjny na ściany, dach dwuspadowy + facjatką.
    Ale zwróć uwagę, że czasami nie wystarcza powierzchni działki do wybudownia domu o powierzchni 135m2 w parterze.
    Sądzę, że tu Ci każdy pomoże z szacunkowym wyliczeniem kosztów tego co zrobił, wystarczy e-mail na priv.
    Ostatnio edytowane przez golas ; 14-02-2012 o 21:13 Powód: korekta

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał golas Zobacz post
    Prośba o info jaki wybraliście profil, okucie i szyby - my jesteśmy jeszcze na etapie wyboru...
    Sam się zastanawiam czy zastosować kominek zwykły czy z płaszczem?
    Sąsiad postraszył, że miał z taki płaszczem, ale jak nie było prądu przez parę godzin w nocy to prawie mu to wybuchło.

    A, zauważyłem fajną rzecz u Ciebie - małe okno dachowe od strony garażu - w naszym przypadku od strony północnej.
    Pytanie: czy to okienko służy do podświetlenia klatki schodowej czy tylko strychu?
    okna mamy z oknoplastu tzn okna z Krakowa, jutr własnie maja mi je wstawiać, nie pamiętam juz profilu okien, tyle tego przeglądaliśmy, ale fime polecam bo jest sprawdzona
    na temat kominka jeszcze nie rozmyślaliśmy, teraz po wstawieniu okien będziemy ocieplać dach
    jesli to pytanie dotyczace okna było do mnie to nie wiem o jakie okno dachowe chodzi

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inka3c

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał golas Zobacz post
    Witam, Dziękujemy.

    Sądzę, że to nie jest argument aby go nie budować, ponieważ to nie jest auto ze "słabym serwisem".
    Zacząłem budowę domu w 2011, a w okolicy 1200m okazało się, że stoją dwa takie same prawie wykończone, z tym, że garaż jest wybudowany oddzielnie w podwórkach.

    Popularne w tych czasach modele to tzw. "stodoła" to znaczy słaby materiał izolacyjny na ściany, dach dwuspadowy + facjatką.
    Ale zwróć uwagę, że czasami nie wystarcza powierzchni działki do wybudownia domu o powierzchni 135m2 w parterze.
    Sądzę, że tu Ci każdy pomoże z szacunkowym wyliczeniem kosztów tego co zrobił, wystarczy e-mail na priv.
    Witam czy mógłby pan podać koszt stanu surowego tego projektu?

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ulka_ss

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, mogę prosić o fotki z wnętrza domku, jak mniej więcej to wygląda... Z góry dzięki

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inka3c

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka3c Zobacz post
    Co sądzicie o projekcie ogród o zmierzchu?
    Czy ktos posiada zdjęcia z wnętrza tego domu ?

  15. #55

    Domyślnie

    taki maly zameczek jak dla mnie mocno kombinowane, co zapewne jest dosc kosztowne... ale,,, kazdy ma na co go stac

  16. #56

    Domyślnie

    Może rzeczywiście przekombinowany - dla mnie niezły, ale nie w kolorystyce zaproponowanej w projekcie - ta zieleń na dachu zupełnie bez wyrazu

    (widzicie - każdemu się co innego podoba i co innego krytykuje) )
    Warto się cieszyć z rzeczy małych. Jeden w dwa lata postawi dom i narzeka, że nie ma pieniędzy na kostkę brukową. Drugi w dwa lata ma dom w surowym stanie i się cieszy, że dał radę przed zimą położyć dachówkę.

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MILENA84

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1

    Red face

    WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH FANÓW -OgródU o zmierzchu - Murator M76,jestem na etapie wyboru i kupna projektu domu,projekt Muratora zrobil na mnie ogromne wrazenie, zastanawia mine tylko czy powierzchnia pokoju dziennego+jadalni 26,8 nie jest zbyt mala, po wstawieniu mebli stworzy sie bardzo mala powierzchnia, czy ktos dysponuje moze fotkami z wnetrza domu,ALBO WSKAZÓWKAMI NA TEN TEMAT?Czy ktos bral pod uwage projekt domu Muratora BUKIET POETYCKI? DZIEKUJE Z GÓRY ZA PODPOWIEDZI...

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Witam
    Teraz umieszczam zdjęcia z zewnątrz domu, niedługo umieszczę ze środka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04224.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	116547   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04088.jpg
Wyświetleń:	595
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	116548   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04234.jpg
Wyświetleń:	776
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	116549  

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    golas

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inka3c Zobacz post
    Witam czy mógłby pan podać koszt stanu surowego tego projektu?
    130 000zł (w tym-koszt dodatkowego ożebrowania fundamentu- dół ożebrowania nie z 4 a z 6 prętów, zastosowania szerszej o 5 cm łyżki koparki - więcej betonu na fundament, podniesienia fundamentu o dwa bloczki i związana z tym zwiększona ilość pospółki wsypana do części fundamentowej)
    po odjęciu powyższego będze 120 000zł

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    golas

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Mógłbym prosić o informację na temat materiału na dach?

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony