dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krej36

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie adaptacja stodoły

    Witam prosze o pomoc kupłam działke na której jest stodoła chce ja adoptować na budynek mieszkalny, czy musze mieć do tego architekta jezeli tak to jaki koszt jest takiego projektu co musze jeszcze wiedziec aby si e do tego zabrać i czy to jest warte . Budynek jest z cegły.

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz zrobić projekt zmiany sposobu uzytkowania tej stodoły na budynek mieszkalny. Weź architekta, on ci wszystko powie co i jak. a koszt zależy od miejsca gdzie mieszkasz i od zakresu zmian (czy jakieś nowe przebicia, czy coś zmieniasz w konstrukcji itd.), jakie uzbrojenie w media. Koszt z pewnością większy niż projekt noweg domu. Ale jeśli masz fajny pomysł na taką stodołę, to na pewno warto

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    muszyn

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    najlepiej byloby miec znajomego architekta ktory jesli nie masz pomyslu najpierw sam zrobi projekt i wtedy przekonasz sie czy warto adaptowac czy tez lepiej wybudowac cos nowego

  4. #4

    Domyślnie Adaptacja stodoły

    Witam,
    od dziesięciu lat mieszkam w domu przerobionym ze stodoły. Większość prac robiliśmy we własnym zakresie metodą gospodarczą i stopniowo. Wyszło rewelacyjnie. Po zakończeniu prac zleciliśmy wycenę nieruchomości, kóra mile nas zaskoczyła.
    Wszystkim odważnym serdecznie polecam.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Re: Adaptacja stodoły

    Cytat Napisał Magda119
    Witam,
    od dziesięciu lat mieszkam w domu przerobionym ze stodoły. Większość prac robiliśmy we własnym zakresie metodą gospodarczą i stopniowo. Wyszło rewelacyjnie. Po zakończeniu prac zleciliśmy wycenę nieruchomości, kóra mile nas zaskoczyła.
    Wszystkim odważnym serdecznie polecam.
    Jak się buduje sposobem gospodarczym to każda wycena tak wybudowanej nieruchomości stanowi miłe zaskoczenie .

    PS z czego zbudowana jest ta stodoła?
    Architekt z powołania.

  6. #6

    Domyślnie

    Fundamenty są kamienne. Zachowaliśmy szkielet drewniany i wypełniliśmy pustakami, więc wewnątrz mamy "mur pruski", szczyty były murowane z cegły. Zewnątrz jest ocieplony styropianem. Starą dachówkę wymieniliśmy na nową, a przed wejściem stoi duży drewniany ganek.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    ja przerabiam stodołe na pieczarkarnię
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    polecam również Discovery Travel & Living - odcinki "wielkich projektów". Bardzo często w UK przerabiają stodoły na domki. Warto pooglądać żeby zobaczyć efekty i możliwe problemy.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak budynek jest z cegły, to naprawdę można sporo zrobić w takim budynku. Myślę, że jeże4li nie ma się pomysłu, to może warto byłoby skonsultować pomysł przynajmniej z jakimś projektantem, może ewentualnie jakiś plan u takiego kogoś zamówić - na pewno tak jest bezpieczniej, bo czasem swoje własne, autorskie próby bywają nieudane, no chyba, że ktoś ma ten zmysł projektanta.

  10. #10

    Domyślnie

    ja właśnie też zastanawiam się nad zakpem działki gdzie na całej powieżchni stoi stodoła. zastanawiałem się, czy nie można w takim przypadk uzyskać pozwolenia od gnimy na przebdowę, rozbudowę nadbudowę itd. Następnie w zgodzie z otrzymanym pozwoleniem zbudować sobie stodołę w kształcie domu, a po zakończeniu prac zrobić inwentaryzację budynku i zgłosić zmianę sposobu użytkowania. wszystko w zgodzie z literą prawa a ile zaoszczędzonych kosztów i czasu na bieganie po urzędach. I bdujemy dom taki jaki chcemy jak coś nam nie pasuje to wywalamy ścianę i stawiamy 2-3-5 metrów dalej bo takie mamy prawo a nikt nam nic nie zrobi. nie potrzeba żadnego inspektora budowlanego, budować można z sąsiadami czy z jakimiś wynajętymi budowlańcami. co o tym sądzicie?

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    wszystko mozna,szukajcie tu na forum dziennikow ludzi przebudowywujacych stodoly na domy mieszkalne
    pieknosci :)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony