dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 214
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4262
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdanmilewczyk
    wracając do szkieletu

    w kwestii palności - ponoć pali się zazwyczaj wyposażenie - szkielet oddziela płyta gk więc chwilę potrwa zanim szkielet się zjara no ale jak się zjara to na cacy heej!

    ale się rozpisałem ))
    jak bredze to mnie zapewne wyprostujecie co może wyjść nam tylko na dobre
    co do szkieletu to musisz zbudować ławy i fundamenty 8000- 10.000 zł + do tych 80000

    a co idzie w szkielecie na dach ?

    co do regipsów to nie wiem gdzie mniej pracy ja za tynki gipsowe dałem 7000 i wymagają tylko malowania ile wyjdą regipsy nie mam pojęcia ale roboty masa

    co do elektryki to robota podobna w szkielecie wiercisz i przetykasz kable a w suporeksie przyklejasz kable do suporeksów

    co do palności to uwierz mi ogień zjada szkielet w mgnieniu oka czy drewno jest zaimpregnowane czy nie

    reasumując wydałem 200.000 (200.000 za dom z wiatą ogrodzeniem i równaniem terenu 15 wywrotek ziemi) za wiele przy tym nie robiąc osobiście i mam solidny dom choć można z tej sumy jeszcze sporo zejść np schody betonowe, okna zwykłe białe itd itp ...

    - ile ludzi tyle przemyśleń tyle zmian i tyle domów

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100

    * dla mnie akurat schody są plusem
    To tak jak dla mnie. Poza tym schody ładnie zrobione dodają uroku całemu domowi.

    A wracając szkielet czy murowany: na to odpowiedzieć trzeba sobie samemu. Przekonywanie która metoda lepsza chyba nie ma sensu ponieważ zwolennicy murowanego powiedzą ze murowana a zwolennicy szkieletu powiedzą ze szkieletowa.W tym konkretnym przypadku dobrze by było porównać ceny za konkretne etapy budowy.

    Dla mnie ważne jest którą metoda wybuduje taniej ten konkretny dom. Będę budowała bez udziału banku ( a przynajmniej mam takie założenia ) a i tak bardzo do przeprowadzki mi się nie spieszy wiec chyba mam ułatwione zadanie.

    Bogdan, kiedy ruszasz z budowa? Z tego co pisałeś jesteś już zdecydowany na szkieleta wiec chętnie prześledzę Twoje zmagania.

    Irek, a masz kontakt z tymi ludźmi którzy będą budowali Z34 w Szczecinie? Moze mogliby dołączyć do nas i opisywać swoje doświadczenia?

    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    [quote="fruziaczek"]
    Cytat Napisał swirek100

    Irek, a masz kontakt z tymi ludźmi którzy będą budowali Z34 w Szczecinie? Moze mogliby dołączyć do nas i opisywać swoje doświadczenia?

    Pozdrawiam
    tak mam zapytam na jakim są etapie

    a może niech ujawni sie osoba która wybudowała z34 w szkielecie ? są zdjęcia na stronie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100

    a może niech ujawni sie osoba która wybudowała z34 w szkielecie ? są zdjęcia na stronie
    a są są. Nawet natknęłam się na dziennik tej budowy ale już od dłuższego czasu nie ma w nim wpisów. A szkoda

    Irek, jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło oglądając zdjęcia z Twojej budowy: jak zamierzacie myc okno polaciowe które jest nad schodami? Bo na zdjęciu wygląda na bardzo ciężki dostęp do niego tzn. wysoko

    Ja u siebie planuje wywalić polaciowe z pokoi i wstawić szczytowe. Jedynie nad schodami i w łazience chce te zostawić. Ciekawe jak to się sprawdzi w praktyce w użytkowaniu.

    Masz juz doswiadczenia w tym temacie? A wogole kiedy planujecie sie wprowadzic?

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    [quote="fruziaczek"]
    Cytat Napisał swirek100



    Irek, jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło oglądając zdjęcia z Twojej budowy: jak zamierzacie myc okno polaciowe które jest nad schodami? Bo na zdjęciu wygląda na bardzo ciężki dostęp do niego tzn. wysoko

    Ja u siebie planuje wywalić polaciowe z pokoi i wstawić szczytowe. Jedynie nad schodami i w łazience chce te zostawić. Ciekawe jak to się sprawdzi w praktyce w użytkowaniu.

    Masz juz doswiadczenia w tym temacie? A wogole kiedy planujecie sie wprowadzic?

    Pozdrawiam
    - co do okna nad schodami to sądzę że z drabinki będzie idealnie zwłaszcza że mamy schody z spoczynkiem
    - co do okien w pokojach to w projekcie są i dachowe i szczytowe


  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100

    - co do okien w pokojach to w projekcie są i dachowe i szczytowe

    no faktycznie. A ja tych szczytowych nie widziałam Dla mnie jeszcze lepiej, nie trzeba będzie kombinować

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    Cytat Napisał swirek100

    - co do okien w pokojach to w projekcie są i dachowe i szczytowe

    no faktycznie. A ja tych szczytowych nie widziałam Dla mnie jeszcze lepiej, nie trzeba będzie kombinować



    co do wprowadzenia sie to planuję zaraz po tym jak podłączą mi prąd

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100
    Cytat Napisał fruziaczek
    Cytat Napisał swirek100

    - co do okien w pokojach to w projekcie są i dachowe i szczytowe

    no faktycznie. A ja tych szczytowych nie widziałam Dla mnie jeszcze lepiej, nie trzeba będzie kombinować



    co do wprowadzenia sie to planuję zaraz po tym jak podłączą mi prąd
    zazdroszczę... ja dopiero na początku drogi

    a uraczysz mnie jeszcze zdjęciami z wnętrza? np salon,widok z kuchni?ten malutki pokoik na dole? wogole bym prosiła wkleić to co możesz i co Ci się chce

  9. #29

    Domyślnie

    zazdroszczę... ja dopiero na początku drogi

    a uraczysz mnie jeszcze zdjęciami z wnętrza? np salon,widok z kuchni?ten malutki pokoik na dole? wogole bym prosiła wkleić to co możesz i co Ci się chce
    - 1 kwietnia też byłem na początku drogi i jakoś zleciało

    - zdjęcia ciężko mi zrobić wewnątrz bo mam wąskie obiektywy do aparatu

    - co do tego pokoiku na dole to będzie nasza sypialnia i nie jest on taki mały 3.3 x 3.3 czyli 10 m2

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100

    - zdjęcia ciężko mi zrobić wewnątrz bo mam wąskie obiektywy do aparatu

    zdjecia schodow byly ok

    - co do tego pokoiku na dole to będzie nasza sypialnia i nie jest on taki mały 3.3 x 3.3 czyli 10 m2

    ja to sobie musze chyba jakas wizualizacje tego projektu zrobic tak zebym mogla wirtualnie sie po tym domku przejsc wtedy bede miala wieksze wyobrazenie o wielkosci. Poki co latam z miarka po swoim domu i patrze jak to mniej wiecej wygladaloby wymiarowo

    albo przejechac sie do kogos kto w poblizu juz w takim domku mieszka

  11. #31

    Domyślnie



    [color=green]zdjecia schodow byly ok

    ja to sobie musze chyba jakas wizualizacje tego projektu zrobic tak zebym mogla wirtualnie sie po tym domku przejsc wtedy bede miala wieksze wyobrazenie o wielkosci. Poki co latam z miarka po swoim domu i patrze jak to mniej wiecej wygladaloby wymiarowo

    albo przejechac sie do kogos kto w poblizu juz w takim domku mieszka
    przerabialiśmy i to - to nic nie da latanie z miarką a nawet narysowanie sobie na ziemi obrys domu nie jest się w stanie tego wyobrazić - myśmy pojechali i na własne oczy sie przekonali jak to jest w tym domu (mieliśmy tylko 30 km)- okazało sie że dom jest jak dla nas - IDEALNY

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100
    - co do pomieszczenie gospodarczego to zmieniłem ustawienie komina i wejście do kotłowni mam z ganku - mam zwykły piec na wszystko a podłączone do niego grzejniki i ogrzewanie podłogowe
    a mozesz zdradzic ile wyniosla Cie podlogowka?
    Ja planuje caly dol i zastanawiam sie nad gora( pokoje bo w lazience to napewno) W pokojach chce miec wykladziny i chyba lepsze beda grzejniki. A jak jest u Was?

    co do wizyty to chyba popytam czy nie moglabym sie do kogos wprosic na wizje lokalna

    Pozdrawiam
    Ola

  13. #33

    Domyślnie


    a mozesz zdradzic ile wyniosla Cie podlogowka?
    Ja planuje caly dol i zastanawiam sie nad gora( pokoje bo w lazience to napewno) W pokojach chce miec wykladziny i chyba lepsze beda grzejniki. A jak jest u Was?

    co do wizyty to chyba popytam czy nie moglabym sie do kogos wprosic na wizje lokalna

    Pozdrawiam
    Ola


    - podłogówkę mam na dole wszędzie po za sypialnią (tam jest grzejnik) i kotłownią + 1 grzejnik w salonie pod schodami
    - na górze mam wszędzie podłogówkę (w pokojach rzadziej co 15 cm) + grzejniki
    - łącznie wyszło 500m rury przelicz przez cenę rury za 1 m ja kładłem wavin po 3 zł (chyba) =1500
    - do tego rozdzielacz z pompą na 3 obwody na dół 1400
    - i rozdzielacz na górę 3 obwody bez pompy 350 zł
    - folia i spinki 300
    = 3550

    - w pokojach wszędzie wykładziny po za salonem i przedpokojami tam będą płytki


  14. #34

    Domyślnie

    "- łącznie wyszło 500m rury przelicz przez cenę rury za 1 m ja kładłem wavin po 3 zł (chyba) =1500
    - do tego rozdzielacz z pompą na 3 obwody na dół 1400
    - i rozdzielacz na górę 3 obwody bez pompy 350 zł
    - folia i spinki 300
    = 3550"

    swirek100 nie widzę u Ciebie taśmy brzegowej (dylatacja) w materiałach też nie widzę chyba że dylatowałeś styropianem (będziesz dylatował) bo na fotce nie widać - tylko folię widać

    ten rozdzielacz na dole obniża temperaturę na potrzeby podłogówki tak?

    a co z górą ?

    no i jeśli dobrze kąbinuję to Twoja wersja podłogówki ma znikome możliwości regulacji w zasadzie tylko temperaturą zasilania jeśli kolektor parteru ma jakiś termostat

    a góry zupełnie nie kumam


    "a co idzie w szkielecie na dach ?"

    chyba wszystko może iść

    "co do regipsów to nie wiem gdzie mniej pracy ja za tynki gipsowe dałem 7000 i wymagają tylko malowania ile wyjdą regipsy nie mam pojęcia ale roboty masa"

    roboty trochę tak ale szkielet już jest więc tylko płyty, wkręty, itd.

    "co do elektryki to robota podobna w szkielecie wiercisz i przetykasz kable a w suporeksie przyklejasz kable do suporeksów"

    tak - ale chyba przewody w rurach osłonowych muszą iść w szkielecie

    "co do palności to uwierz mi ogień zjada szkielet w mgnieniu oka czy drewno jest zaimpregnowane czy nie"

    po pożarze w murowanym powinny zostać mury i kupa śmieci a po szkielecie tylko śmieci moim zdaniem nie aż taka wielka różnica

    ale jak najbardziej zgadzam się z Tobą że:

    " - ile ludzi tyle przemyśleń tyle zmian i tyle domów "

    zupełnie nie kumam jak używać "cytuj" więc wrzuciłem Twoje słowa w " "

  15. #35

    Domyślnie



    1 - swirek100 nie widzę u Ciebie taśmy brzegowej (dylatacja)

    2- ten rozdzielacz na dole obniża temperaturę na potrzeby podłogówki tak?
    1 - dylatacja była założona przed laniem posadzki
    2- rozdzielacz na wejściu ma zawór który nie pozwala by woda na podłogę szła większa niż max 50 stopni dodatkowo reguluje się przepływ na poszczególnych obwodach


  16. #36

    Domyślnie

    "Bogdan, kiedy ruszasz z budowa? Z tego co pisałeś jesteś już zdecydowany na szkieleta wiec chętnie prześledzę Twoje zmagania"

    przyszły rok mam nadzieję

    z34 bardzo mi się podoba i pewnie to będzie ON

  17. #37

  18. #38

    Domyślnie

    teraz kumam

    "rozbudowałeś" kolektor o drugi

    ale (to zabrzmi jak czepianie się) na hydraulice trochę się znam i ten kolektor to powinien być grubszą rurką zasilany raczej, ta wygląda na 15mm a 22mm by nie zaszkodziła - ale nie masz daleko do pionu więc to nie problem

    no a jak byś chciał rozbudować regulację to dorzucisz siłowniki

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdanmilewczyk
    teraz kumam

    "rozbudowałeś" kolektor o drugi

    ale (to zabrzmi jak czepianie się) na hydraulice trochę się znam i ten kolektor to powinien być grubszą rurką zasilany raczej, ta wygląda na 15mm a 22mm by nie zaszkodziła - ale nie masz daleko do pionu więc to nie problem

    no a jak byś chciał rozbudować regulację to dorzucisz siłowniki
    - tez rak myśleliśmy że powinno iść 22mm ale wlot jest na 1/2 cala i zwór na max otwarcia ma przepływ 3 mm no może 4 mm

  20. #40

    Domyślnie

    bo powinien być kolektor o większej średnicy wtedy większy zawór itd

    życzę wam żeby to chodziło jak trzeba bo jeszcze nie mieszkacie tak?

Strona 2 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony