dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 214
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 4262
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdanmilewczyk
    bo powinien być kolektor o większej średnicy wtedy większy zawór itd

    życzę wam żeby to chodziło jak trzeba bo jeszcze nie mieszkacie tak?
    - jeszcze nie mieszkamy kwestia miesiąca
    - przepalałem kilkadziesiąt razy i chodzi ładnie nagrzewa się idealnie

  2. #42

    Domyślnie

    jak śmiga to ok

    projektantem instalacji nie jestem ale liczy się je tak by dawały radę w największe mrozy dla danej strefy klimatycznej więc większość czasu są przewymiarowane,
    teoretycznie może nie dogrzewać w największe mrozy i dłużej ogrzewać dom po wychłodzeniu.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdanmilewczyk
    jak śmiga to ok

    projektantem instalacji nie jestem ale liczy się je tak by dawały radę w największe mrozy dla danej strefy klimatycznej więc większość czasu są przewymiarowane,
    teoretycznie może nie dogrzewać w największe mrozy i dłużej ogrzewać dom po wychłodzeniu.
    z tym że przepływ jest 2 - 3L na minutę więc 15 mm wystarczy

  4. #44

    Domyślnie

    a gdzie ten przepływ mierzyłeś?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdanmilewczyk
    a gdzie ten przepływ mierzyłeś?
    na dolnej zasilającej listwie są 3 przepływomierze i tam ustawiasz przepływ od 0 do 3 L na minutę

  6. #46

    Domyślnie

    to jest przepływ dla jednej pętli a Ty masz ich 6 zdaje się

    ale poszperałem na stronie Danfossa

    http://danfoss.ipapercms.dk/Heating/...rceLanguage=pl

    i oni dla podłogówki o powierzchni do 180m2 przewidują zawór 1/2" przy podobnym układzie do Twojego więc chyba bez sensu się czepiałem

    choć jeszcze nigdy nie widziałem kolektora zasilanego rurą 15mm a Danfoss produkuje kolektory 1" zdaje się tylko pod podłogówkę (próbuję się tłumaczyć
    )

    sory i pozdro

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdanmilewczyk
    to jest przepływ dla jednej pętli a Ty masz ich 6 zdaje się

    ale poszperałem na stronie Danfossa

    http://danfoss.ipapercms.dk/Heating/...rceLanguage=pl

    i oni dla podłogówki o powierzchni do 180m2 przewidują zawór 1/2" przy podobnym układzie do Twojego więc chyba bez sensu się czepiałem

    choć jeszcze nigdy nie widziałem kolektora zasilanego rurą 15mm a Danfoss produkuje kolektory 1" zdaje się tylko pod podłogówkę (próbuję się tłumaczyć
    )

    sory i pozdro
    też się nad tym zastanawialiśmy ale jak tak ma być to niech będzie

    człowiek całe życie się uczy

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogdanmilewczyk
    pozdro
    dziś się dobrze przyjrzałem zasilaniu kolektora i faktycznie jest 22



  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100

    reasumując wydałem 200.000 (200.000 za dom z wiatą ogrodzeniem i równaniem terenu 15 wywrotek ziemi) za wiele przy tym nie robiąc osobiście i mam solidny dom choć można z tej sumy jeszcze sporo zejść np schody betonowe, okna zwykłe białe itd itp ...

    tak zejde troszke z bierzacego tematu:
    Irek, 200 tys tak do zamieszkania? oczywiscie nie biore pod uwage wyposazenia, wykonczeniowki typu kafelki, malowania itp ozdobniki bo to kwestia indywidualna.

    Co w tych 200 tys. sie miesci? Gdybys mogl opisac w skrocie

    Pozdr.

  10. #50

    Domyślnie



    tak zejde troszke z bierzacego tematu:
    Irek, 200 tys tak do zamieszkania? oczywiscie nie biore pod uwage wyposazenia, wykonczeniowki typu kafelki, malowania itp ozdobniki bo to kwestia indywidualna.

    Co w tych 200 tys. sie miesci? Gdybys mogl opisac w skrocie

    Pozdr.
    w tych 200 tys:

    - dom + wiata
    - ogrodzenie działki, brama furtka
    - równanie terenu 15 wywrotek ziemi
    - płytki w domu (salon, łazienki, przepokoje)
    - tapety na całym domu
    - wyposażenie łazienki wanna, prysznic, szafki, umywalki, sedesy,lustra
    - ocieplenie bez struktury

    przenosimy jedynie nasze meble i mieszkamy

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100


    tak zejde troszke z bierzacego tematu:
    Irek, 200 tys tak do zamieszkania? oczywiscie nie biore pod uwage wyposazenia, wykonczeniowki typu kafelki, malowania itp ozdobniki bo to kwestia indywidualna.

    Co w tych 200 tys. sie miesci? Gdybys mogl opisac w skrocie

    Pozdr.
    w tych 200 tys:

    - dom + wiata
    - ogrodzenie działki, brama furtka
    - równanie terenu 15 wywrotek ziemi
    - płytki w domu (salon, łazienki, przepokoje)
    - tapety na całym domu
    - wyposażenie łazienki wanna, prysznic, szafki, umywalki, sedesy,lustra
    - ocieplenie bez struktury

    przenosimy jedynie nasze meble i mieszkamy
    NIC MI WIĘCEJ NIE TRZEBA

    Szkoda Irek ze nie prowadziłeś dziennika. Bym chętnie przeczytała i nie męczyła Cie tymi pytaniami.

    Juz jestem zdecydowana na 99,99% na ten projekt. Jeszcze tylko wizja lokalna żeby się upewnić w swoim wyborze.

    Wielkie dzieki

    Pozdr.Ola

  12. #52

    Domyślnie

    Witam, no to i ja się przyłączę. Z Irkiem się już znamy emailowo bo korespondowaliśmy chwilkę przed budową, reszcie się przedstawiam - Kasia.
    Ja również wybudowałam z34 i mieszkam już. Budowa zaczęta sierpień 2008, wprowadzenie czerwiec 2009. Nie mamy jeszcze zrobionej na górze łazienki i jesteśmy w trakcie kończenia drugiej sypialni.
    Do "fruziaczek" czy przeniesienie kominka jest tak bardzo konieczne, ja mam tam gdzie w projekcje i nie oddałabym go za żadne skarby . Pomieszczenie gosp. rzeczywiście małe, ale my mieścimy tam drewno do kominka i 2 worki ekogrochu na bierzące potrzeby, pralkę i sporo narzędzi mojego męża (gdyby nie ten jego bałagan weszły by jeszcze inne rzeczy ) Ogrzewanie mam równierz podłogowe z grzejnikowym.
    A teraz szybki skrót:






  13. #53

    Domyślnie





    NIC MI WIĘCEJ NIE TRZEBA

    Szkoda Irek ze nie prowadziłeś dziennika. Bym chętnie przeczytała i nie męczyła Cie tymi pytaniami.
    Pozdr.Ola
    Ola ale ja lubię być dręczony

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał krab32
    Witam, no to i ja się przyłączę. Z Irkiem się już znamy emailowo

    witam Kasiu dziękuję za maile

    - chciałem mieć taki daszek jak Ty wcięty w dach i na 2 filarach ale budowlańcom sie to nie widziało - nie wiem czy nie umieli czy im sie nie chciało i zrobili taki jak zrobili
    - ile poszło Ci styropianu na ocieplenie i ile centymetrowego ?

  15. #55

    Domyślnie

    Witaj Kasia

    sprawę kominka przemyślałam i zostanie tak jak jest w projekcie. Bedzie najmniej kombinowania przy adaptacji. A kominek chciałam przestawić bo jakoś mi się marzyło moc postawić na przeciwko sofy. Tak sobie wymyśliłam w pierwszej wersji Ale popatrzyłam , przemyślałam i nie będę kombinować.

    Kasia, mogłabyś wrzucić zdjęcia schodów? A może masz zdjęcia wnętrz? Bo u Irka coś nie mogę wyprosić

    Pozdrawiam
    Ola

  16. #56

    Domyślnie

    Obiecuje że wkleje jutro lub pojutrze, jak zrobię przy świetle dziennym , bo aparat padł i zdięcia robione komórką "kulawo" wychodzą wieczorem

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek

    A może masz zdjęcia wnętrz? Bo u Irka coś nie mogę wyprosić

    Pozdrawiam
    Ola

    Olu postaram się wkleić to co udało mi się dziś zrobić ale nie odda to własnoręcznego naocznego obcowania z z34

    kuchnia bez kominka



    salon - u nas pod schodami będzie telewizor



    łazienka parter i tu by wstawić gotową kabinę ścięliśmy nie co narożnik



    przedpokój, schody, brak wejścia do kotłowni, i łazienka w tle



    łazienka na poddaszu



    schowek przy schodach na klamoty na bombki


  18. #58

    Domyślnie

    BAAARDZO DZIĘKUJE za zdjęcia Zarówno Kasi za jutrzejsze jak i Irkowi za dzisiejsze

    Ja wiem ze zdjęcia nie to samo co być w z34 ale i tak mi to dużo daje.

    Irek a kontaktowałeś się z ludźmi co w Szczecinie maja budować? Bo jakby była możliwość to chętnie bym ich odwiedziła ( jeżeli będzie taka możliwość )jak już postawia mury.
    Gdyby się zgodzili to namiary na priv bym prosiła.

    A powiedzcie mi co zmienialiście w projekcie i dlaczego. Podnosiliście ściankę kolankowa, zmiana stropu, może jakieś inne zmiany na które mam uwagę zwrócić przy adaptacji projektu. A może czegoś nie zrobiliście i teraz z perspektywy czasu widzicie ze mogliście zrobić inaczej.

    Wszelkie sugestie mile widziane

    Pozdr.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    BAAARDZO DZIĘKUJE za zdjęcia Zarówno Kasi za jutrzejsze jak i Irkowi za dzisiejsze

    A powiedzcie mi co zmienialiście w projekcie i dlaczego. Podnosiliście ściankę kolankowa, zmiana stropu, może jakieś inne zmiany na które mam uwagę zwrócić przy adaptacji projektu. A może czegoś nie zrobiliście i teraz z perspektywy czasu widzicie ze mogliście zrobić inaczej.

    Wszelkie sugestie mile widziane

    Pozdr.
    osoby z szczecina są na etapie prądu i wydaje mi sie że w tym roku nie zaczną

    Olu oni byli u mnie na budowie tak że i Ciebie zapraszam nie jest daleko a droga prosta zwiedzać nasz domek były osoby z : Koszalina , Poznania , Zielonej Góry , Gorzowa , i wszystkim sie podobało i powiedzieli że to jest właśnie taki domek o jakim myślą




    co do zmian :

    - zrezygnowaliśmy z podcienia i powstał daszek
    - zmiana usytuowania drzwi do kotłownia teraz są z ganku za miast "z obok łazienki"
    - powiększyliśmy do max przejście do małego przedpokoiku przed łazienką
    - na poddaszu dodaliśmy schowek obok schodów,
    - podnieśliśmy ścianki kolankowe o 25 cm

    pozdrawiam i zapraszam

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100

    - koszt zwiedzania to zaledwie 2.50 od pary z przewodnikiem
    tyle to wysupłam A kawa w cenie?

    Podaj proszę na priva miejscowość gdzie zbudowaliście domek. Sprawdzę jak to wychodzi kilometrowo i być może zawitam któregoś pięknego dnia. Oczywiście po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu

    Co mi jeszcze przychodzi do głowy to to żeby spytać osoby z Goleniowa czy bym mogla obejrzeć domek. No ale to zobaczymy.

    Co do zmian które ja chciałabym zrobić:

    - tak jak u Was rezygnacja z podcienia i daszek na wzór Kasi domku
    - powiększyć okno w pom.gosp. tak żeby od frontu były dwa identyczne ( kuchnia-pom.gosp.)
    - zmniejszyć wiatrołap tak aby od strony kuchni zrobić spiżarkę-jeszcze do przemyślenia bo nie wiem czy za mocno nie zmniejszę kuchni i czy sie wogole da
    - wywalenie okien dachowych w pokojach
    - ten pomysł ze schowkiem na bombki bardzo fajny
    - podnieść ściankę kolankowa
    - i największa zmiana to chyba będę musiała zamienić w salonie okno i drzwi tarasowe miejscami - ale to tez nie na pewno

    więcej grzechów nie pamiętam

    Kasia, a może Ty masz jakieś uwagi co do zmian? Z racji ze już mieszkasz pewnie widzisz co mogłaś zmienić albo czego nie zmieniać.

Strona 3 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony