dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie jak usunąć graffiti z tynku mineralnego?

    Witam
    Zostałem zmuszony przez straż miejska do usunięcia bazgrołów wykonanych czarnym sprayem na elewacji która została pokryta 6lat temu tynkiem mineralny o strukturze baranka. Jakie polecacie sposoby żeby usunąć to graffiti?
    I czy spotkaliście się z takimi przypadkami żeby straż miejska zamiast łapać tych pieprzonych grafficiarzy zmusza właścicieli do usuwania tych gryzmołów?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: jak usunąć graffiti z tynku mineralnego?

    Cytat Napisał lutek34
    Witam
    Zostałem zmuszony przez straż miejska do usunięcia bazgrołów wykonanych czarnym sprayem na elewacji która została pokryta 6lat temu tynkiem mineralny o strukturze baranka. Jakie polecacie sposoby żeby usunąć to graffiti?
    I czy spotkaliście się z takimi przypadkami żeby straż miejska zamiast łapać tych pieprzonych grafficiarzy zmusza właścicieli do usuwania tych gryzmołów?

    Za gryzmoły na budynku odpowiada jego właściciel. Trudno się straży dziwić, że idą po najprostrzej linii oporu.
    Co do usunięcia to pewnie najprostrzą wersją będzie pomalowanie tynku.

  3. #3

    Domyślnie

    A nie ma jakiś środków które by to usunęły? Całej kamienicy nie będę malował a takie placki w innym odcieniu też nie wyglądają za specjalnie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał lutek34
    A nie ma jakiś środków które by to usunęły? Całej kamienicy nie będę malował a takie placki w innym odcieniu też nie wyglądają za specjalnie.

    Obawiam się, że nie. Ścianę przed grafitti można zabezpieczyć, ale przed ich wymazaniem. Tym bardziej na baranku sobie tego nie wyobrażam.

  5. #5

    Domyślnie

    witam, są środki do usuwania graffiti ale nie są one tanie... najlepiej zabezpieczyć specjalną powłoką ochronną umytą elewację i wtedy będzie Pan spokojny bo do zmycia wystarczy gorąco wodny karcher jak będą jakieś problemy to prosze pisać zajmuje sie tym na co dzień [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Zwykłe zamalowywanie graffiti farbą niewiele da, ponieważ:
    1) graffiti i tak przebije warstwę farby elewacyjnej,
    2) z uwagi na nieregularny kształt będzie wyglądać na maxa dziwnie,
    3) farba elewacyjna nie będzie się zbytnio trzymać na powierzchni sprayu.

    W takiej sytuacji warto zlecić usuwanie graffiti a następnie ew. przemalować fragment ściany i, aby ustrzec się podobnych sytuacji w przyszłości, wykonać zabezpieczenie antygraffiti. Z reguły wykonujemy je na wysokość 2,2-2,6 metra od poziomu gruntu, co w zupełności wystarcza. Preparaty antygraffiti są dostępne m.in. w wersji matowej, półmatowej i błyszczącej, a na życzenie w wersji barwionej wg. kolorystyki RAL lub NCS i od razu stanowią warstwę malarską, utrwalają pierwotny kolor farby (zawierają filtr UV), chronią zarówno przed graffiti jak i osadzaniem zanieczyszczeń pochodzenia atmosferycznego oraz działaniem kwaśnego deszczu.

    Co do usuwania graffiti są dwie szkoły: usuwanie chemiczne oraz mechaniczne, poprzez piaskowanie specjalnym granulatem z mielonego szkła i/lub łupin orzechów. Mnie zdecydowanie bardziej przekonuje pierwsza opcja, która znakomicie sprawdza się zarówno na powierzchniach gładkich jak i porowatych (jak tynk typu baranek, cegła klinkierowa itd.). Współczesne środki antygraffiti są bezpieczne zarówno dla czyszczonej powierzchni jak i środowiska (biodegradowalne), więc wszystko jest O.K. Wadą tej metody jest wymóg odpowiednich warunków pogodowych, tj. temperatura powietrza powyżej 5 stopni i brak opadów.

    W razie pytań proszę o kontakt na PW lub e-mail zbyszek [at] puramente.pl

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a mnie zastanawia na jaki przepis powoływała się straż miejska?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a mnie zastanawia na jaki przepis powoływała się straż miejska?
    Przykładowo, masz na murze różowy napis: "Wystrzelać Kaczki" i to jest tożsame z nawoływaniem do nienawiści.
    To tak jakby wywiesić na ścianie budynku transparent o tej samej treści.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Taki napis nie narusza niczyich praw
    Chcę się upewnić czy nakaz straży nie wynika z nadgorliwości.
    Bo mam własne przeboje ze SM i wiem, ze czasami z prawem są na bakier.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał lutek34 Zobacz post
    A nie ma jakiś środków które by to usunęły? Całej kamienicy nie będę malował a takie placki w innym odcieniu też nie wyglądają za specjalnie.
    zamaluj na zlosc innym kolorem. Nie beda chyba mogli miec pretensji a graffiti zniknie. Moze sie pukną w głowe

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    saip

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-761
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ostatnio znalazłem środek do usuwania grafiti na jednym ze sklepów internetowych jednak nie wiem czy to nie będzie reklama jeżeli podam na jakim więc proszę moderatora o wypowiedź w tej kwestii

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak ktoś potrzebuje, to sam użyje wyszukiwarki do znalezienia środka.
    Za to jak sam sprawdzałeś skutecznośc takiego środka i najlepiej jak masz zdjęcia przed i po to jak najbardziej możesz go polecić.

  13. #13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony