dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ahryman

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie system alarmowy - wasze opinie

    Witam

    Zastanawiam się nad zamontowaniu w nowobudowanym domu systemu alarmowego. Ma to byc dom dla calem rodziny, wiec chcialbym by byl to dom bezpieczny. Wiem, że za alarmem idą pewne koszta, ktore jednak w porownaniu do wszystkich kosztów nie są znów takie duże. Na temat systemów alarmowych słyszałem jednak różne opinie. Jedni mówią, że to bardzo dobra inwestycja, jeszcze inni narzekaja na ciagle fałszywe alarmy i ze to pieniadze wyrzucone w błoto. Jakie są wasze doświadczenia z alarmami? Na co zwracać uwagę przy ich wyborze i czy macie jakies zrodla skad mozna zaczerpnac rzeczowych i wiarygodnych informacji?

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: system alarmowy - wasze opinie

    Cytat Napisał ahryman
    czy macie jakies zrodla skad mozna zaczerpnac rzeczowych i wiarygodnych informacji?

    Pozdrawiam
    Spytaj jeszcze o to, czy lepsze okna drewniane czy plastikowe, albo czy warto rekuperator dawać, pliiiz!

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Ktoś zadaje pierwsze pytanie a ty go tak z obcasa.
    Przepraszam, ale twoim tekście pozwolę sobie na uszczypliwość i powiem że jak się ma dom w lesie to może alarm jest jego naturalnym eksponatem.
    Choć instalacje nie są już takie drogie to jedna nie wszyscy się na nie decydują.
    Ja mam, ale nie pokładam w nim jakiś wielkich nadziei na obrońcę mojego domowego ogniska. rzeczywistość daje przykłady, że złodzieje mają już sposoby na wszelkie instalacje alarmowe a można stwierdzić , że obecność alarmu w jakimś stopniu kusi.
    Inna rzecz, że u sąsiada kilka razy włączał się fałszywy alarm i nigdy go nie słyszałem.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturromarr
    Ktoś zadaje pierwsze pytanie a ty go tak z obcasa.
    .
    Moja uszczypliwość jest spowodowana tym, że mało jest chyba tematów równie obszernie na muratorze omówionych, jak instalacje alarmowe. Dziś jest akurat dość wyjątkowy dzień, wątek alarmom poświęcony spadł "aż" na drugą stronę, ale normalnie jest on zwykle jednym z pierwszych od góry i zawiera obecnie ponad setkę podstron. Naprawdę, nie trzeba wiele zachodu, żeby nań trafić. Dopisek przy awatarach początkujących forumowiczów jest dobrą i zwykle skuteczną radą, nie złośliwością, naprawdę.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, jak kolega wyżej napisał - poszukaj na forum, tematów było mnóstwo.

    Od siebie dodam, że nie wiązałbym z alarmem zbyt wielu nadziei, że nikt ci domu nie okradnie. Z natury rzeczy - alarm służy jedynie do zaalarmowania faktu włamania. I nic więcej - reszta to już to, co ty z tym zrobisz.

    Fałyszywe alarmy - prawidłowo zaprojektowana instalacja takich nie generuje. Często jednak - tak też bylo u mnie - gdzieś jesienią mysz jakaś weszła i już wyje syrena.

    Co zrobić - poszukaj montazystów z okolicy, doradzą. Ty pewnie będziesz miał własne pomysły - będzie więc konforntacja poglądów, albo inaczej - kosztów. Bo im więcej "inteligencji", tym wychodzi drożej, a i czasem można przedobrzyć, bo pamiętaj, że alarm ma po prosrtu działać, a ty masz sobie nie zawracać nim głowy.

    Pomyśl o monitoringu - mimo, że agencja ochrony za nic nie odpowiada, chyba, że spóźni się z przyjazdem - warto to mieć.

    Co do złodziei - oczywiście zlodzieje wiedzą więcej o alarmach i jak je obejść, ale z drugiej strony - przynajmniej u mnie na wsi - nastawiam się raczej na złodzieja "mało wykwalifikowanego" (co nie oznacza, że przyuczonych nie ma, na pewno są). Chodzi mi o to, że zabezpieczenie w postaci alarmu (i monitoringu, bo zawsze jest świadomość u złodzieja, że ktoś może przyjechać) jest lepsze od braku tych zabezpieczeń.

    A co do wyboru systemu zabezpieczeń - może być prosty, czyli zwykłe czujki, bardziej rozbudowany - zabezpieczenie okien, wiele stref, bądź rozbudowany - jakieś kamery, podgląd online, piloty, pastylki itp. Co kto lubi. I ile ma pieniędzy. Na pewno polecam czujki ppoż i CO - warto to mieć i wpiąć do monitoringu.

    A więc - proponuję, abyś sporecyzował swoje oczekiwania, zaprosił montażystę i wszystko będziesz wiedzieć. I najważniejsze, co już napisałem - system ma działać, a ty masz sobie nim głowy nie zaprzątać w trakcie tego działania.

    Michał

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    ... mało jest chyba tematów równie obszernie na muratorze omówionych, jak instalacje alarmowe...
    http://forum.muratordom.pl/najczesci...esz,t47119.htm

    scroll down

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ahryman

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekuje za odzew. Oczywiście jasne, macie racje... na forum jest dużo wątków w których poruszony jest temat systemów alarmowych itd. Trurl nawet podał mi ładnego linka a michalp ładnie wszystko opisał - za to wam ogromne dzięki!

    Jednak nie chodziło mi o odnośniki do innych wątków tylko do wiarygodnych źródeł informacji - tzn. jakis specjalistycznych serwisów (a nie grup dyskusyjnych) czy też do określonych publikacji, czy to prasowych czy książkowych. Jestem człowiekiem troche starszej daty i nie do konca ufam wszystkiemu co jest napisane na forach internetowych Wskażcie mi tylko drogę jeżeli takową znacie

    Pozdrawiam i nie miejcie mi za złe

  8. #8

    Domyślnie

    Tu jest tego od groma
    http://www.google.pl

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zobiak

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Widzę że temat stary jest ale szukałem za niego odpowiedz w google itrafiłem na tą stronę http://www.forumzabezpieczenia.pl/vi...4&p=1925#p1925

    Co prawda jest to ogólnikowe ale daje juz jakiś zarys

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Peeter

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Alarm

    Zapraszamy na kurs Instalowania, konserwacji oraz eksploatacji systemów alarmowych (55h)

    Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych pracą przy montażu instalacji alarmowych.

    Cel szkolenia:
    Nabycie wiedzy i umiejętności do wykonywania zadań w zakresie montażu elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych, sygnalizujących zagrożenie chronionych osób i mienia, oraz eksploatacji, konserwacji i napraw w miejscach ich zainstalowania,
    Zdobycie praktycznych umiejętności montażu urządzeń i środków mechanicznego zabezpieczenia oraz ich eksploatacji, konserwacji, napraw i awaryjnym otwieraniu w miejscach zainstalowania.

    Co nas wyróżnia:
    Prowadząc szkolenia szczególny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne, aż 90 % kursu !!!
    Nasi kursanci nie tracą czasu na nudną teorię i serię wykładów tylko już od drugich zajęć zaczynają szkolić swoje umiejętności na konkretnych przypadkach.
    Wykładowcami na szkoleniu są praktycy z wieloletnim doświadczeniem, najlepsi specjaliści w dziedzinie systemów alarmowych.
    Kolejnym atutem jest Nasza lokalizacja, jesteśmy w samym centrum nie ma potrzeby wyjeżdżania po za obrzeża np. Warszawy.
    Po naszym kursie można ubiegać się o Licencję Pracownika Zabezpieczenia Technicznego I stopnia

    Zagadnienia realizowane szkoleniu:

    Podstawy prawne i teoria:
    Budowa systemu alarmowego
    Postawy elektryczne oraz elektroniczne pomiary
    Projektowanie systemu alarmowego
    Podstawy elektryczne i elektroniczne pomiary
    Elementy elektryki i elektroniki – działanie i dobór
    Obsługa i wykorzystywanie:
    Montaż elementów systemu
    Programowanie i połączenia w centrali alarmowej:
    Naprawa systemu:

    Zajęcia odbywają się przez 5 dni w godzinach 8:00 -16:30
    Najbliższy Termin Warszawa: 10.12.2012 – 14.12.2012
    Ostatnie wolne miejsca, Zapisy: http://www.gowork.pl/programy_promocyjne,117
    Polub nas na Facebooku !!! Wygraj kursy oraz korzystaj ze zniżek!!! http://www.facebook.com/GoWork.kursy
    Cena szkolenia: 1215,00 zł

  11. #11
    SS
    Guest
    SS

    Domyślnie

    A na jakich normach opieracie swoje szkolenia bo jakoś o tym ani słowa?

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    apka1983

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nieznam się na alarmach, ale kupiłam Dom Optymalny z kupochrone i powim tak : szybko kupiłam, szybko zamontowali, chyba działa, nie narobili dziur w ścianach więc mogę polecić. Skusiła mnie zerowa cena wstępna i rozłożenie późniejszych płatności w rachunkach za ochronę. Tak, jak mówię, nie jestem ekspertką. Oceniam ich za współpracę.

    Cytat Napisał michalp Zobacz post
    Tak, jak kolega wyżej napisał - poszukaj na forum, tematów było mnóstwo.

    Od siebie dodam, że nie wiązałbym z alarmem zbyt wielu nadziei, że nikt ci domu nie okradnie. Z natury rzeczy - alarm służy jedynie do zaalarmowania faktu włamania. I nic więcej - reszta to już to, co ty z tym zrobisz.

    Fałyszywe alarmy - prawidłowo zaprojektowana instalacja takich nie generuje. Często jednak - tak też bylo u mnie - gdzieś jesienią mysz jakaś weszła i już wyje syrena.

    Co zrobić - poszukaj montazystów z okolicy, doradzą. Ty pewnie będziesz miał własne pomysły - będzie więc konforntacja poglądów, albo inaczej - kosztów. Bo im więcej "inteligencji", tym wychodzi drożej, a i czasem można przedobrzyć, bo pamiętaj, że alarm ma po prosrtu działać, a ty masz sobie nie zawracać nim głowy.

    Pomyśl o monitoringu - mimo, że agencja ochrony za nic nie odpowiada, chyba, że spóźni się z przyjazdem - warto to mieć.

    Co do złodziei - oczywiście zlodzieje wiedzą więcej o alarmach i jak je obejść, ale z drugiej strony - przynajmniej u mnie na wsi - nastawiam się raczej na złodzieja "mało wykwalifikowanego" (co nie oznacza, że przyuczonych nie ma, na pewno są). Chodzi mi o to, że zabezpieczenie w postaci alarmu (i monitoringu, bo zawsze jest świadomość u złodzieja, że ktoś może przyjechać) jest lepsze od braku tych zabezpieczeń.

    A co do wyboru systemu zabezpieczeń - może być prosty, czyli zwykłe czujki, bardziej rozbudowany - zabezpieczenie okien, wiele stref, bądź rozbudowany - jakieś kamery, podgląd online, piloty, pastylki itp. Co kto lubi. I ile ma pieniędzy. Na pewno polecam czujki ppoż i CO - warto to mieć i wpiąć do monitoringu.

    A więc - proponuję, abyś sporecyzował swoje oczekiwania, zaprosił montażystę i wszystko będziesz wiedzieć. I najważniejsze, co już napisałem - system ma działać, a ty masz sobie nim głowy nie zaprzątać w trakcie tego działania.

    Michał

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julmar80

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Jelenia Gora
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, tez jestem ciekawa Waszych opinii. Do zainstalowania alarmu przekonal mnie slusarz, podczas wymiany zamkow do drzwi wejsciowych. Mieszkam aktualnie w Niemczech i jest to normalne ze kazdy dom ma zamontowany system alarmowy. Ja jednak do tej pory nie jestem pewna, czy nie wydalam po prostu niepotrzebnie kasy.
    Co prawda nie zaszkodzi miec cos takiego w domu (poki co nei mialam zadnych problemow z falszywymi alarmami), ale czy uchroni przed kradzieza...?

  14. #14

    Domyślnie

    System alarmowy to na prawdę poważna sprawa. Jak nie ma być fałszywych alarmów to musi być dobrze zaprojektowany i przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Jeżeli chcesz tanio i w miarę dobrze to możesz pójść w rozwiązania postawione na Satelu. Jeżeli chcesz nie mieć fałszywych alarmów to musisz trochę więcej zapłacić za sprzęt. Polecam Texecoma, Boscha, Optexa...

    Co do firm zakładających alarmy to chyba lepiej skontaktować się z firmą dystrybutorską. Skoro handlują tym towarem już jakiś czas, to na pewno mają jakiś godnych polecenia instalatorów w każdym rejonie Polski. Jeżeli szukasz dobrego punktu zaczepienia to także możesz zwrócić się ku jakimś konfiguratorom online. W takim konfiguratorze sprawdzisz na co powinno zwrócić się uwagę i sam rozszerzysz swoje poglądy.

  15. #15

    Domyślnie

    Dużo taniej i bezpieczniej dla twojego porfela będzie ubezpieczyć ten domek. Koszt kilka setek rocznie i w razie włamu którego i tak nie powstrzyma żaden alarm masz pewny zwrot zniszczeń i skradzionych wartości. A gotówki chyba nikt nie trzyma w domu?! Alarm na pewno nie powstrzyma zawodowca.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    czy ktos z Was ma połaczonego Satela z Fibaro ?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Dużo taniej i bezpieczniej dla twojego porfela będzie ubezpieczyć ten domek. Koszt kilka setek rocznie i w razie włamu którego i tak nie powstrzyma żaden alarm masz pewny zwrot zniszczeń i skradzionych wartości. A gotówki chyba nikt nie trzyma w domu?! Alarm na pewno nie powstrzyma zawodowca.
    Ubezpieczenie może być tańsze, jeżeli masz system alarmowy. Biorąc pod uwagę, że to inwestycja "na lata", to takowy system może być całkiem dobrą inwestycją.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzelek45 Zobacz post
    ..... teraz czuje się o wiele bezpieczniej i mam pewność, że nic nie grozi ani mnie, ani mojej rodzinie.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Mądre i z sensem tak jak wszystkie cztery posty użytkownika grzelak45 Odświeżanie tematu z przed 2 lat dowodzi że mocno zaangażował się w fachowe forumowe porady, albo przygotowuje się do profesjonalnej reklamy podprogowej swojej firmy

  20. #20

    Domyślnie

    W moim TU znizka za system alaramowy to 10% czyli ten system zwrociłby sie po 50 latach moze. Pytam sie po co ??? skoro itak nie zapewnia żadnego bezpieczenstwa.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony