dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Nie mówię, że bije ale jest urządzeniem z wyboru gdy akurat komuś pasuje w związku z innymi sterownikami czy akurat zestawem interfejsów. Potrzebujesz mierzyć wysokie temperatury 32-ma termoparami ponad 1000 stopni Celsiusza? Zbierać dane o położeniu/stanie z maszyn czy przełączników? Mierzyć rezystancje na wielu wyjściach? Mierzyć wilgotność sensorami Honeywella? Niekoniecznie musisz użyć PLC2011B1 jako centrali alarmowej tylko użyć go jako zwykłego PLC. Możesz użyć ich kilka i do tego kilkanaście innych sterowników z tej samej rodzimy
    A może chcesz kotłownie czy maszyny monitorować i mieć indywidualną wizualizację za darmo? No taką samorobną. Ja mam opomiarowane i obalarmowane kilka budynków. Żadnej Scady kupować nie musiałem. Mam jeszcze serwer do wszystkich moich sterowników PLC2011, który i tak mi chodzi całą dobę więc zrobiłem sobie na nim kontroler i logger wszystkiego.
    W tym celu używam znacznie bardziej rozbudowanych urządzeń, niekoniecznie droższych. Natomiast do alarmów używam systemów alarmowych które spełniają uznawane i respektowane normy bezpieczeństwa.
    Ostatnio edytowane przez iF-Jimi ; 19-07-2016 o 19:09

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    A ja mam te centralki alarmowe i nic lepszego nie widziałem:
    https://plcstore.pl/pl/p/INTELIGENTN...Y-PLC2011B1/38
    Ale po co mu termopar do systemu alarmowego? Nie wspomnę że będzie musiał dokupić czujniki do tego, a za tą samą cenę ma gotowe zestawy patrz np. https://erdaelectronic.com/product-p...na-105-dB.html

  3. #43

    Domyślnie

    Gach, dobry jajcarz z Ciebie ))
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gach Zobacz post
    Ale po co mu termopar do systemu alarmowego? Nie wspomnę że będzie musiał dokupić czujniki do tego, a za tą samą cenę ma gotowe zestawy patrz np. xxxxxxxxx
    Co jeden to większy spamer i tandeciarz.

  5. #45

    Domyślnie

    Ponieważ skrytykowałem innego użytkownika, który minął się z tematem autora?

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Termopary i możliwość ich zastosowania występuje we wszystkich sterownikach PLC2011 i LMBD4 PLC. Jest taka możliwość aby mierzyć także temperatury przy pomocy sterownika alarmowego czy innego z tej rodziny. Można podłączyć zwykłe termometry -55..125 stopni DS18B20, DS18S20, DS1822 oraz MAX31850, MAX31851 jako interfejsy termopar od -270 do prawie 2000 stopni. Termopary wszystkich typów.

    Pytanie po co komu w alarmie termopary? A no po to, że ten sterownik PLC może być tylko w części alarmem lub w ogóle może nie być użyty jako centralka alarmowa. Ale nawet jak głównym przeznaczeniem jest bycie centralką alatmową to jeszcze można mierzyć wysoką temperaturę solarów, sterować instalacją solarną czy mierzyć temperaturę spalin w kominie i w komorze spalania.

    Sterowniki PLC2011B1 są bardzo często używane w dużych fabrykach z maszynami, wtryskarkami. W nocy robi za alarm, a w dzień nadzoruje, odczytuje i raportuje pracę maszyn.
    Awaryjność wynosi ZERO. Oprogramowanie zakładów rozwija mi pracownik z działu IT.

    Na dodatek jest biblioteka DLL dzięki której można tworzyć własne programy na iPhona, Androida, Mac-a, Windows phone, Labview czy PC. Po tych kilku latach jest to już bardzo dopracowane.
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 21-07-2016 o 14:51

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Termopary i możliwość ich zastosowania występuje we wszystkich sterownikach PLC2011 i LMBD4 PLC. Jest taka możliwość aby mierzyć także temperatury przy pomocy sterownika alarmowego czy innego z tej rodziny. Można podłączyć zwykłe termometry -55..125 stopni DS18B20, DS18S20, DS1822 oraz MAX31850, MAX31851 jako interfejsy termopar od -270 do prawie 2000 stopni. Termopary wszystkich typów.
    Kolejny popis ignorancji handlarza chińszczyzną, który nadal mimo upływu ponad 4 lat nie potrafi zrozumieć przeczytanego tekstu.
    Post dotyczy SYSTEMU ALARMOWEGO.
    Pytanie po co komu w alarmie termopary? A no po to, że ten sterownik PLC może być tylko w części alarmem lub w ogóle może nie być użyty jako centralka alarmowa.
    Ten sterownik nie może być alarmem, bo jest za cienki w uszach
    W tej cenie można mieć FULL wypas VERSĘ ze wszystkim.
    Ale nawet jak głównym przeznaczeniem jest bycie centralką alarmową to jeszcze można mierzyć wysoką temperaturę solarów, sterować instalacją solarną czy mierzyć temperaturę spalin w kominie i w komorze spalania.
    Post dotyczy SYSTEMU ALARMOWEGO.
    Solary mają własne sterowniki, bijące ten twój chiński wynalazek jak chcą.
    Sterowniki PLC2011B1 są bardzo często używane w dużych fabrykach z maszynami, wtryskarkami. W nocy robi za alarm, a w dzień nadzoruje, odczytuje i raportuje pracę maszyn. Awaryjność wynosi ZERO. Oprogramowanie zakładów rozwija mi pracownik z działu IT.
    To, że ty tak robisz, nie oznacza, że ktoś przy zdrowych zmysłach strzeli sobie w kolano montując ten chiński wynalazek.
    Znam co najmniej 2 sterowniki o większych możliwościach, polskie i za 50-80% ceny twojego.
    Na dodatek jest biblioteka DLL dzięki której można tworzyć własne programy na iPhona, Androida, Mac-a, Windows phone, Labview czy PC.
    Na iPhona? To jakim cudem przez 4 lata nie dorobiliście się apki na iPhone/iPad?
    Po tych kilku latach jest to już bardzo dopracowane.
    Czyli 5 lat temu był to niedopracowany sterownik.
    Dzięki za przyznanie mi racji po 5 latach.
    PS.
    Tańsza i lepsza Versa też potrafi mierzyć temperaturę.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 21-07-2016 o 21:19
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    DLL jest dopracowany, znowu hejtujesz i się czepiasz nie czytając tekstu. 5 lat temu, z tego co pamiętam, DLL-a nie było. DLL jest od roku 2012 albo nawt 2013 i na początku był bardzo ubogi. Teraz jest w pełni wielowątkowy i autonomiczny i pójdzie na każdej platformie. Od RaspberryPi po iPhone.
    Powtarzam, nie jestem sprzedawcą, a na iPhona softu nie pisałem gdyż po pierwsze nie mam iPhona, a po drugie wymaga to zabiegów i posiadania płatnego konta i jest wiele innych utrudnień.
    Na Androida wtykasz przewód USB, ten co od ładowarki i bez niczyjej łaski programujesz. Na dodatek wolę 10 telefonów z Birdronki niż jednego iPhona za 4000PLN.

    PLC2011B1 to jest system alarmowy z możliwością bycia też czymś innym. Mnie to pasowało więc jestem użytkownikiem. Nie każdemu musi pasować.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    DLL jest dopracowany, znowu hejtujesz i się czepiasz nie czytając tekstu. 5 lat temu, z tego co pamiętam, DLL-a nie było. DLL jest od roku 2012 albo nawt 2013 i na początku był bardzo ubogi.
    Podobno był super, ptrzynajmniej tak twierdziłeś namawiając ludzi do tego drogiego, chińskiego badziewia.
    Na razie nie chce mi się użyć szukajki na tym forum, a by znaleźć twoje brednie sprzed kilku lat.
    Teraz jest w pełni wielowątkowy i autonomiczny i pójdzie na każdej platformie. Od RaspberryPi po iPhone.
    Odplisz DLL na linuksie, Raspberry Pi i iPhone? Może nagraj z tego filmik. Według mnie warto.
    Powtarzam, nie jestem sprzedawcą,
    Nie chce mis ie*szukać twoich nicków z tego forum, elektody czy innych for. Ale co się odwlecze to nie uciecze.
    a na iPhona softu nie pisałem gdyż po pierwsze nie mam iPhona,
    Nie chodzi o to czy sobie pisałeś, tylko o to że producent z Chin przez 4 lata tego nie zrobił. NA STERBOXA i inne system mamy do wyboru iOS-a Apple iandroida. Gotowe apki
    a po drugie wymaga to zabiegów i posiadania płatnego konta i jest wiele innych utrudnień.
    Podobno to bogata firma, bo jej sterowniki montują duże firmy. Opłaty są miesięczne kilkanaście dolców( nie chciało mi się sprawdzać) plus procent od sprzedaży.
    Na Androida wtykasz przewód USB, ten co od ładowarki i bez niczyjej łaski programujesz.
    Już się rozpędziłem, jak i inni do nauki jakiegoś języka programowania. Przez 5 lat nie powstał ani na tym ani na innym forum, temat na temat tego sterownika. Nie ma też jakiś fanów tego rozwiązania.
    Na dodatek wolę 10 telefonów z Birdronki niż jednego iPhona za 4000PLN.
    Nikogo nie obchodzi, że jesteś biednym ignorantem.
    PLC2011B1 to jest system alarmowy z możliwością bycia też czymś innym.
    To który ma GRADE ten alarm. 5 lat temu podobno miał wszystkie możliwe certyfikaty.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 21-07-2016 o 21:48
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gach Zobacz post
    Ponieważ skrytykowałem innego użytkownika, który minął się z tematem autora?
    Nie. Dlatego że zestaw który zaproponowałeś jest wcale nie jest lepszy niż chiński, wspomniany powyżej PLC. Wręcz przeciwnie, z dwojga złego chyba jednak wolałbym sobie zainstalować ten PLC.

  11. #51

    Domyślnie

    Tak przeglądam wasze posty i chciałam zapytac co powiecie o firmie Konsalnet? Moja przyjaciółka, gdy postawiła dom, wykupiła u nich system alarmowy i mówi, że wszystko jest ok. No ale nikt sie jeszcze (na szczecie) do niej nie wlamal, wiec ciezko o wiarygodna opinie Czy ktos z was moglby powiedziec cos wiecej na ich temat?

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    3mi3mi

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    1

    Cool Polecam Ci

    Heyka. Ja mogę Ci z własnego doświadczenia polecić systemy alarmowe firmy Satel. Też dużo się naszukałam w Internecie, czytałam wiele opinii bo zależało mi na tym żeby mieć bezpieczny dom. No i w końcu trafiłam na pozytywne oceny tego producenta. Zakupiłam alarm na stronie https://ealarmy.com.pl/systemy-alarmowe/25 - przeglądnij sobie i wybierz coś dla siebie. Wszystko fajnie i szczegółowo opisane . Produkt dobrej jakości, już mam przez dłuższy czas i sprawdza się rewelacyjnie .

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekwolski

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    21

    Domyślnie

    Czy tylko ja z kilometra wyczuwam autoreklamę ?
    Za każdym razem gdy widzę takie wypowiedzi zastanawiam się skąd Ci ludzie biorą czas na przeszukiwanie forum kilka miesięcy wstecz.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekwolski Zobacz post
    Czy tylko ja z kilometra wyczuwam autoreklamę ?
    Za każdym razem gdy widzę takie wypowiedzi zastanawiam się skąd Ci ludzie biorą czas na przeszukiwanie forum kilka miesięcy wstecz.
    Tego tu jest pełno. Nawet już na to nie reaguję. Moderatorzy zaglądają do tego działu niezbyt często.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Przecież można zgłaszać spam i reklamę.
    Zresztą uważam, że na takich forach tego typu reklama ma działanie wręcz odwrotne do zamierzonego ! Forumowicze wyróżniają się ponadprzeciętną znajomością interesującej ich tematyki. Powinni bardziej się starać w przemycaniu reklam ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Przecież można zgłaszać spam i reklamę.
    Zresztą uważam, że na takich forach tego typu reklama ma działanie wręcz odwrotne do zamierzonego ! Forumowicze wyróżniają się ponadprzeciętną znajomością interesującej ich tematyki. Powinni bardziej się starać w przemycaniu reklam ...
    Kto wie, gdyby nas lepiej i piękniej kuszono....

    Chyba ci panowie nie czytali nigdy Herberta, a z drugiej strony raczej nie traktują swoich rozmówców z szacunkiem. Może mierzą ich swoja miarą...

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez donkichotdon ; 06-02-2017 o 09:04

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony