dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Droga dojazdowa a właściwie jej brak?

    Sprawa wygląda tak.
    Mam działkę budowlaną bez dostępu do drogi. Czy gmina musi wytyczyć służebność do mojej działki skoro w planie jest budowlana?

    Czy jak np. kupimy na spółkę z sąsiadem pas ziemi doprowadzający do drogi głównej (po to by zrobić drogę do naszych działek) to w momencie jak sąsiad będzie chciał robić tą drogę a mnie na razie ona nie interesuje bo nie mam zamiaru nic robić na działce to muszę łożyć pieniądze na nią jako współwłaściciel?

    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam
    Katka

  2. #2

    Domyślnie

    skoro masz działkę budowlaną to MUSI mieć ona dostep do drogi publicznej. Czy to bezpośrednio czy to poprzez drogę wewnętrzną czy tez dzięki ustanowionej słuzebności
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja dodam tylko, że nie ważne czy to działka budowlana, czy nie. Jest nieruchomość gruntowa - musi być do niej droga dojazdowa.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robercikk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz budować na podstawie "ustalenia warunków zabudowy" - to brak dojazdu do drogi publicznej może być/jest powodem wydania negatywnej decyzji (jak było w moim przypadku). Jeżeli droga będzie "prywatna" np współwłasność z sąsiadem to co zrobicie to już wasza sprawa. Z drogami prywatnymi to jest fajnie do czasu, gdy jak piszesz nie pojawią się problemy z inwestowaniem pieniędzy w drogę (utwardzenie, oświetlenie czy odśnieżanie itp). Sposobem może być późniejsze przekazanie drogi gminie ale gmina nie musi być zainteresowana przejęciem tych obowiązków zwłaszcza gdy dojazd prowadzi np. tylko do 2 posesji. Jeżeli masz plan zagospodarowania to problem z drogami jest rozwiązany.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał robercikk
    Jeżeli masz plan zagospodarowania to problem z drogami jest rozwiązany.
    Możesz wyjaśnić dlaczego jest rozwiązany?
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    miesjcowy plan zagospodarowania musi przewidywać również sposoby komunikacji - czy to istniejace czy projektowane
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #7

    Domyślnie

    Zadam następujące pytanie obok działki gdzie mam się zamiar budować jest działka do której nie ma dojazdu ( najchętniej bym wykupił ale jeśli miałbym ja kupować po normalnej cenie to by ją spłacały moje prawnuki) najlepszym dojazdem do niej byłoby zrobienie drogi prze moja działkę i tutaj moje pytanie czy za kilka lat nie otrzymam nakazu oddania kawałka działki pod dojazd do tej działki.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MAGMAG

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie nie zawsze tak jest

    Cytat Napisał mikolayi
    miesjcowy plan zagospodarowania musi przewidywać również sposoby komunikacji - czy to istniejace czy projektowane
    witam
    na terenie gdzie ja mam swoja dzialke jest MPZP. WEDLUG UM zrobiono go zle wpisujac droge dojazdowa ktora nie jest droga publiczna a jedynie wewnetrzna . z tego powodu moja dzialke dziele już dwa lata prowadzac wojnę z UM . TV zrobila reportaz interweniowal posel dolniak MSWIA SKO minister grabarczyk rzecznik spraw obywatela kancelaria tuska.....duzo by pisac. ......
    pozdrawiam .

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    a jaka jest różnica pomiędzy drogą wewnętrzną a publiczną w mpzp ?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruhh Zobacz post
    a jaka jest różnica pomiędzy drogą wewnętrzną a publiczną w mpzp ?
    Poczytaj Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie - to wszystko nie obowiązuje dla dróg niepublicznych.
    Jest też co nieco w innych ustawach - np. prawo o ruchu drogowym definiuje skrzyżowanie jako przecięcie dwóch dróg publicznych.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ruhh

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Poczytaj Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie - to wszystko nie obowiązuje dla dróg niepublicznych.
    Jest też co nieco w innych ustawach - np. prawo o ruchu drogowym definiuje skrzyżowanie jako przecięcie dwóch dróg publicznych.

    inaczej zapytam, jakie znaczenie ma to inwestowaniu przez gmine bo z tych informacji ktore do mnie dotarły w DW gmina nie bedzie inwestować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony