dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 156 z 156
  1. #141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wielkość kryształu nie ma znaczenia - przecież złoże jest regenerowane solanką (roztworem wodnym soli) a nie sypką solą.
    Oczywiście ma być jak najczystszy NaCl - więc sól spożywcza się nie nadaje.
    A co ja napisałem? Dokładnie to samo Napisałem że chodzi o jod a nie wielkość krzyształów

  2. #142
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Kolega misterhajt mogłby napisać co w tym poście jest "pierdoleniem" jak był uprzejmy napisać?
    Ależ oczywiście! Z przyjemnością
    Wiesz, to jest tak, że jak ktoś nie ma jeszcze w domu zmywarki (być może miał w bloku), a "zaatakowany" odpisuje, że do dwóch zmywarek:
    OD WIELU LAT!
    SYPIE!! (potem edytował, że nie sypie)
    gruby granulat przeznaczony do zmiękczacza wody,
    a następnie przyparty do muru, pisze TAKIE TEKSTY:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ktoś chce kupować słoiki z wiatrem, który wiał w stajence betlejemskiej czy drzazgi z drabiny, która śniła się św. Janowi - jego wola [...]
    podpierając to jakimś z moderowano wziętym filmikiem,
    to ja chyba mam prawo sądzić, iż ten człowiek bajdurzy?
    Tak, czy nie?
    Jak ci się wydaje?
    Edit:
    Pomijając to, że granulat do zmiękczacza rozpuszcza się INACZEJ (dużo wolniej), aniżeli sól do zmywarek - ERGO - może gówno zmiękcza, ale na pewno nie wodę do mycia naczyń w zmywarce.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 21-04-2018 o 07:25 Powód: Wulgaryzmy

  3. #143
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Dokładnie tak. Ta do stacji jest w pastylkach a "zmywarkowa" podobna do grubo ziarnistej używanej w młynkach.
    No i?
    No i dlaczego tak jest, a nie nie odwrotnie??
    Taki mundry jesteś, to powinieneś wiedzieć, że wkładając te duże kostki od zmiękczacza do zmywarki, to zmywarka musiałaby myć dwa dni talerze, żeby ta kostka się rozpuściła.
    Także SAM WYHAMUJ. I się dokształć.
    Kuwa - to jest aż śmieszne, że niektórym szkoda wydać 5 zł na sól specjalnie przeznaczoną do zmywarek... ech... szkoda gadać...
    SPISEK! Producenci zmywarek gówno się znają, jaką sól sypać. SPISEK!
    Niedługo ktoś wyskoczy z pomysłem, że można sypać drobnoziarnisty piasek, a większość i tak spróbuje. Ja pierd... co za mózgi...
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 20-04-2018 o 19:26

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    przeciez to nie jest oszczednosc, to jest podcieranie dupy szklem
    To jest dawanie się doić. Wiesz co to Scanomune? To jest dojenie miłośników sierściuchów - ta sama substancja dla ludzi kosztuje wielokrotnie mniej.
    To samo z solą.
    To samo z Polnynorem... A nie, przepraszam. Polynor, jest tańszy od alternatywy (czyli od natrysku piany zamkniętokomórkowej przez ekipę). Więc czemu tam narzekasz na cenę, a za sól przepłacasz.
    Jak ktoś ma zmiękczacz, to już zupełnie bez sensu (czy jak kto woli podcieraniem rzyci szkłęm) osobno kupować sól do zmywarki za wielokrotność ceny tej samej substancji chemicznej wsypowanej do innego urządzenia.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ktoś ma zmiękczacz, to już zupełnie bez sensu.
    ...jest dodawanie jakiejkolwiek soli do zmywarki.
    Pozdrawiam
    Katka

  6. #146
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    No i gadaj do takiego...
    Czy ty człowiecze rozumiesz, że sól przeznaczona do zmywarki RÓŻNI SIĘ od kawałków soli przeznaczonej do zmiękczacza wody?
    Czy nie rozumiesz?
    Skoro nie rozumiesz, to wyjaśnię ci to łopatologicznie. Włóż/wsyp do jakiegoś gęstego sita (albo do pończochy żony) tyle samo gram soli kuchennej, potem soli przeznaczonej do zmywarek, a potem kostkę soli do zmiękczacza + puść na to wodę i napisz na forum, która sól jak się rozpuściła. Tylko tyle - nie wymagam od ciebie analizy tego zjawiska.
    Jak już przeprowadzisz eksperyment i podzielisz się wynikami na forum, to ci wytłumaczę, dlaczego tak się dzieje.

    No, do roboty

  7. #147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    ...jest dodawanie jakiejkolwiek soli do zmywarki.
    Jak zmiękczasz do zera, to owszem. Ale wszyscy zalecają nie zmiękczanie do zera i sól w zmywarce się przydaje.

  8. #148
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To samo z Polnynorem... A nie, przepraszam. Polynor, jest tańszy od alternatywy (czyli od natrysku piany zamkniętokomórkowej przez ekipę). Więc czemu tam narzekasz na cenę, a za sól przepłacasz.
    Jak ktoś ma zmiękczacz, to już zupełnie bez sensu (czy jak kto woli podcieraniem rzyci szkłęm) osobno kupować sól do zmywarki za wielokrotność ceny tej samej substancji chemicznej wsypowanej do innego urządzenia.
    Że co?
    Że natrysk piany zamkniętokomórkowej jest lepszy, jak ktoś ma zmiękczacz Polnorynowy wykonany przez ekipę soli do zmywarki, która musi kupować tę samą substancję chemiczną za wielokrotność ceny urządzenia służącego do podcierania rzyci?

    NO TO FAKTYCZNIE BEZ SENSU...

  9. #149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ależ oczywiście! Z przyjemnością
    Wiesz, to jest tak, że jak ktoś nie ma jeszcze w domu zmywarki (być może miał w bloku), a "zaatakowany" odpisuje, że do dwóch zmywarek:
    OD WIELU LAT!
    SYPIE!! (potem edytował, że nie sypie)
    gruby granulat przeznaczony do zmiękczacza wody,
    a następnie przyparty do muru, pisze TAKIE TEKSTY:

    podpierając to jakimś z dupy wziętym filmikiem,
    to ja chyba mam prawo sądzić, iż ten człowiek bajdurzy?
    Tak, czy nie?
    Jak ci się wydaje?
    Edit:
    Pomijając to, że granulat do zmiękczacza rozpuszcza się INACZEJ (dużo wolniej), aniżeli sól do zmywarek - ERGO - może gówno zmiękcza, ale na pewno nie wodę do mycia naczyń w zmywarce.
    Sól nie służy do zmiękczania wody w zmywarce. To na wypadek gdybys tak sądził.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #150
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Sól nie służy do zmiękczania wody w zmywarce. To na wypadek gdybys tak sądził.
    A czy ja gdzieś napisałem, że sól służy do zmiękczania wody w zmywarkach? To na wypadek, gdybyś nie odróżniał pojęcia tzw. tabletek solnych, od soli.

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Z mojego punktu widzenia to jest ta sama substancja. Inna postać fizyczna- dla mnie jak i dla zmywarki bez znaczenia.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #152
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A co to ma za znaczenie czy tabletki czy w postaci sypkiej?
    Sól wsypujemy do zbiornika w którym jest woda. I nie rozpuści się więcej niż 36 gramów NaCl na każde 100 cm3 niezależnie od postaci soli.

  13. #153
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Do zmywarki potrzebna jest czysta sól (NaCl) - koniecznie bez dodatów zwłaszcza jodu. Jej postać nie ma znaczenia. Może być kuchenna ale koniecznie niejodowana (a taką trudno kupić)

    Poniżej wszystko opisane
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Jonit

  14. #154

    Domyślnie

    Trochę odświeżę temat.
    Zmieniam właśnie zmywarkę na siemens i zrobiłem duże oczy, gdy w instrukcji przeczytałem, by stosować wyłącznie sól specjalną (cokolwiek by to nie znaczyło, ma być specjalna i już!) a nie kuchennej ani soli w tabletkach. O! Dlaczego tabletek nie? Wydaje mi się, że to tylko marketing i wciskanie drogiej soli specjalnej, czyli drenowanie portfeli. Niby wydatek 5-7zł zamiast 80-90gr to nie majątek przy ilościach, jakie zużywa zmywarka, ale przecież bułka też mogłaby kosztować tylko 8-10zł, stać nas na to...
    Moje przemyślenia co do polityki producentów są takie:
    wymyślono specjalną sól, aby ustrzec się przed reklamacjami związanymi ze stosowaniem niewłaściwej soli. W Polsce sól warzona spożywcza jest dosyć popularna, ale czy tak jest wszędzie na świecie? Tego nie wiem. Gdyby producent w instrukcji podawał, że należy sypać po prostu sól, jeden nasypał by kamiennej grubo łupanej, inny poszedł by nad morze, trochę wody by odparował i taką by wsypał itd.. A potem jak zmywarka zacznie robić smugi, pompa odmówi współpracy itp. byłyby reklamacje, że przecież sól sypana.
    Co do soli sypkiej czy w tabletkach, to można sobie unaocznić na czym polega różnica:
    Weźmy dwa słoiki, napełnijmy je powiedzmy w 2/3 wodą, a następnie do jednego wsypmy soli kuchennej, ile się zmieści. Można w ten sposób słoik wręcz zapchać samą solą, która będzie jedynie wilgotna, nadmiar wody się przeleje i zostaje tylko solna breja. Do drugiego zaś wrzucamy tabletki solne. Nawet jeśli woda się przeleje, to w nie upakujemy tabletek tak, by zupełnie jej tam nie było. Tabletki raczej się nie zlepią w jakąś monstrualną bryłę, tylko otoczone wodą zaczną się pomału rozpuszczać.
    Osobiście nie przeprowadzałem eksperymentu z solą granulowaną, myślę, że uzyskany efekt byłby bardziej zbliżony do soli tabletkowej.
    Mój wniosek z tego jest taki, że zalecenie specjalnej soli ma dawać i producentowi i klientowi pewność, że stosuje to trzeba, nie widzę natomiast przeciwwskazań, by mając odpowiednią wiedzę stosować produkty tańsze, czyli np. sól w tabletkach.

  15. #155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To prawda, że sól soli nierówna. Spożywcza nawet niejodowana nie jest czysta - zawiera domieszki dla zdrowia człowieka korzystne i antyzbrylacz, a dla złoża jonowymienialnego z czasem zabójcze. Więc zaszkodzisz zmywarce sypiąc do niej sól spożywczą, drogową czy inną której przeznaczenie nie wymaga jak najwyższej czystości. Natomiast sól tabletkowana służy do tego samego (regeneracji złoża) tylko w innych urządzeniach. Więc jak najbardziej można jej używać.

  16. #156
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam zmiękczacz wody, woda ustawiona na 3 stopnie w skali niemieckiej. Czy w takim przypadku wsypywać do zmywarki sól? Oczywiście ta co mam do zmiekczacza, jeżeli coś pomoże a nie zaszkodzi to zacznę.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony