dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 150
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie ekspres do kawy - jaki macie ?

    Hej

    Zaczynam poszukiwania
    Zależy mi przede wszystkim na prostocie otrzymania kawy typu cappucino, latte, machiatto ...
    Żeby nie przekładać filiżanek od jednej dyszy do drugiej, po prostu podstawiam filiżankę i mam
    Moje typy, ale ja się moge nie znać :
    Miele CVA5060
    Siemens TK76K572
    Ale, znam ceny

    Może zaproponujecie coś co macie i się fajnie obsługuje i robi w dobrą kawę ( wiem pojęcie względne ). A i żeby był do zabudowy, jak się da ...
    Generalnie będę wdzięczny i pewno inni poszukujący też za Wasze typy, co macie i co w/g Was warto kupić

    z góry dzięki, pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  2. #2

    Domyślnie

    miele 620 , model starszy i tanszy a kawa bardzo ok

  3. #3

    Domyślnie

    Majki, tez chcialam do zabudowy, ale jak sie naczytalam o ekspressach, to zdecydowalam sie na wolnostojacy Jura.
    Nie wiem jeszcze jaki model.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj
    Majki, tez chcialam do zabudowy, ale jak sie naczytalam o ekspressach, to zdecydowalam sie na wolnostojacy Jura.
    Nie wiem jeszcze jaki model.
    Napisz proszę jak możesz, co zdecydowało o "przejściu" na wolnostojący ?
    Jure znam, ale o jakim modelu przynajmniej myslisz ... ?

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  5. #5

    Domyślnie

    Anjamen, pisala kiedys, ze odradzono jej, gdy zamawiala meble do kuchni, bo podobno moga wylewac sie plyny za meble.
    Cos w tym jest.
    A jure, to jeszcze nie wiem ktora, ale jakas extra. Cena taka sama, jak tych do zabudowy.

  6. #6

    Domyślnie

    Majki podpytaj anjamen bo ona ma Jure (chyba model ENA5) i sporo osob "zarazila" tym zakupem-ponoc kawa rewelka Co do ekspresow do zabudowy to czytalam ze sa obawy iz moze tam z czasem cos z tylu przeciekac-zamakac a wtedy wiadomo i meble sie niszcza.Nie wiem ile dokladnie w tym prawdy a ile tylko domyslow Mi rowniez podobaja sie takie zabudowane w slupku ale ich cena tez jest juz wieksza.
    Z Twoich typow wybralabym Miele
    kaka

  7. #7

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    A ja od jakichś 3-4 miesięcy używam Aristona MCA 16 czy jakoś tak. Może wg niektórych to troszkę niższa półka niż Miele czy Siemens (chociaż tu mam wątpliwości-bo Siemens to ChRL) - ale jak ktoś kawkę potrafi zrobi ć to z każdego ekspresu super wychodzi.

  9. #9

    Domyślnie

    zerknij może na forum http://www.caffeprego.pl choć tam już fachura pełna, ale na kawach znają się jak mało kto
    ...a jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie...

  10. #10

    Domyślnie

    Wstawiam jeszcze w tym wątku

    "Przymiarkę" do ekspresu Jura zrobiłam wczoraj w MM.
    I co ?
    1. Ekspresy Jura 3 szt. - wybór słaby
    2. Informacje sprzedawców mierne.
    3. Dzień bez VAT w MM to bzdura.

    Dlaczego?
    1. Wcześniej robiłam rozeznanie u trzech sprzedawców z różnych stron kraju. Ekspresy Jura cena brutto z przesyłką + termos na mleko + 1 kg Lawazza tańsze od ekspresów Jura sprzedawanych bez VAT w MM (bez termosu i 1 kg kawy)

    Których modeli nie polecali sprzedawcy?
    1. Ena 5 - prostota zawodna
    2. F70 - klawiatura dotykowa zawodna
    3. Z 5 II - raczej do małej gastronomii
    4. J5 - słaby do swojej ceny

    I o dziwo 2 sprzedawców poleciło stary sprawdzony F50 (w MM cena bez VAT 3.770 PLN ), u spredawców brutto taniej ok. 150 PLN
    Wróciłam z MM nez termosu i z przeświadczeniem, że więcej tam nie pójdę, bo żelazko Rowenta, kte można kupić już od 300 zł w necie, u nich kosztuje 456 zł.

    Nadal, nie wiem, który ekspres mam kupić? Njaczęsciej pije się 2, w święta 4, a okazjonalnie więcej kaw. Mimo tego chcę prosto; podejść, postawić, przycisnąć, wypić kawę z mlekiem. Może być spienione.

    Czy ktoś taki ma? Myślę o Jurze i o uratowaniu domu od bankructwa.

    Pozdrawiam kawoszy.

    Aha, czytałam wszystkie wątki.
    waim jeszcze w tym wątku
    Grazia-Ol

  11. #11

    Domyślnie Marzenie o pysznej kawie w domu :) doradźcie jaki ekspres

    Z jakiego ekspresu kawa jest najlepsza? chcę sobie kupić do nowego mieszkania wypasiony ekspres, na co patrzeć dokonując wyboru? Nie chce takich marketowych, bo mam złe doświadczenia z takimi zakupami, a to nie będzie mały wydatek, czy taki z pojemnikiem 1 l będzie odpowiedni do domu?

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    badboys

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-329
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja mam zelmera jakiś taki prosty i już troche lat ma.. bo jak wchodziły się kupiło od razu. Taki szał na to był, także wiesz. Ty teraz masz o wiele większy wybór i masz też granice cenowe. Ile w ogóle chcesz na niego wydać?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwek44

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mnie kobieta namówiła na ekspres, wcześniej uważałem, że bezsensowny wydatek i taki kaprys. Ale od kiedy mamy ekspres to i kawa lepsza, nie jakieś popłuczyny tylko porządna kawa. Nigdy już chyba nie zrezygnuję z tego urządzenia

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Kup sobie coś prostego.
    Np:

  15. #15

    Domyślnie

    ale zarąbisty ten ekspres, ktorego zdjecie wstawiliscie ! no genialny po prostu ! w ogole te ekspresy dzwigniowe sa bardzo ladne i podobno kawa duzo lepsza niz z tych na kapsulki.

    ten tez jest niczego sobie http://www.inspiracjekawowe.pl/sklep...wy,p,1,2,30,pr

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    badboys

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-329
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Kup sobie coś prostego.
    Np:
    Gdzie go można kupić? To dobry też prezent na czyjeś wesele.
    Świetny jest.
    Bo mój to pudło w sumie w porównaniu z tym.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Najlepiej kupić poza RP. Są jeszcze ładniejsze. To jest prosty La Pavoni.


  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alan45

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wow, te dzwigniowe są niczego sobie i pewnie warte swojej ceny i zakupu. Widziałem expres Stradivari, niestety nie miałem okazji pić z niego kawy. Uwielbiam kawę, więc może czas sprawić sobie taki prezent

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    badboys

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-329
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zaciekawił mnie ten ekspres La Pavoni. Napisałem do firmy o dodatkowe informacje o nim i po otrzymaniu odpowiedzi przekonałem się, że warto zainwestować
    Okazało się, że to super ekspres do domu, bo do biura czy kawiarni już nie bardzo. Super pomysł na prezent. Sam w sobie jest dość wymagający (Stradivari rozgrzewa się każdorazowo 10-15 min., wymaga pewnego "otrzaskania" z kawą, nie jest ekspresem dla osób, które wcześniej piły kawę rozpuszczalną (trzeba umieć ubić porcję kawy w kolbie, z odpowiednim wyczuciem przeprowadzić parzenie). Co jeszcze - dźwignia jest najbardziej wymagającym ekspresem z oferty. Robiona kawa nie ma sobie równych, natomiast jednorazowo robiona jest dla 8 (0,8l) lub 16 osób (1,6l) maksymalnie, więc na domowy użytek w sam raz Także trzeba się go nauczyć obsługiwać a będzie parzył kawę najlepszą pod słońcem
    Ostatnio edytowane przez badboys ; 27-06-2012 o 18:48

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawilon

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ciekawe urządzenie. to naprawdę parzy tak świetną kawę? Ja z rozpuszczalnej przeniosłem się na parzoną i czuć różnicę. Ciekawe czy taki sam skok smakowy jest z takiego ekspresu. Bo teraz to ja rozpuszczalnej normalnie nie tykam hehe

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony