dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 150
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawilon Zobacz post
    Ciekawe urządzenie. to naprawdę parzy tak świetną kawę? Ja z rozpuszczalnej przeniosłem się na parzoną i czuć różnicę. Ciekawe czy taki sam skok smakowy jest z takiego ekspresu. Bo teraz to ja rozpuszczalnej normalnie nie tykam hehe
    U mnie prosty ekspres łyżkowy sprawdza się świetnie kawusia pycha i zawsze taka jaką się chce bez potrzeby kombinowania itd.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alan45

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czyli taki expres Stradivari dobrze się jednak sprawdza w domu skoro rozgrzewa się tak długo. Widocznie jest to expres dla koneserów ceniących sobą dobrą jakość i wyśmienity smak tak zaparzonej kawy

  3. #23

    Domyślnie

    hm właśnie czegoś takiego szukam... i chyba nawet ten mniejszy mi wystarczy, na 0,8 l, gości mam zazwyczaj niewielu naraz więc powinno wystarczyć. Ja rozpuszczalnej nie piłem nigdy, parzona ręcznie nie wchodzi mi już także, na kawę chodzę do kawiarni także już jakiś ekspres bym miał za te koszty. Dzięki za rady, bardzo mi pomogliście, z resztą jak zawsze

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bellezza_pl

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja nie dawno dostałam od męża w prezencie na rocznicę ślubu ekspres NESCAFE Dolce Gusto. Jestem mega zadowolona, jak dla mnie jest idealny do robienia kawy w domowym zaciszu. Robi dużo rodzajów kawy, jest przy tym nie duży, cichy i ekonomiczny, szybko się nagrzewa. Można nim przyrządzać za równo gorącą kawę jak i zimne napoje. Teraz inna kawa już mi nie smakuję tylko z tego ekspresu. Polecam z czystym sercem.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bellezza_pl Zobacz post
    Ja nie dawno dostałam od męża w prezencie na rocznicę ślubu ekspres NESCAFE Dolce Gusto. Jestem mega zadowolona, jak dla mnie jest idealny do robienia kawy w domowym zaciszu. Robi dużo rodzajów kawy, jest przy tym nie duży, cichy i ekonomiczny, szybko się nagrzewa. Można nim przyrządzać za równo gorącą kawę jak i zimne napoje. Teraz inna kawa już mi nie smakuję tylko z tego ekspresu. Polecam z czystym sercem.
    o gustach się nie dyskutuje, ale jeśli zachwycasz się produktami kawopodobnymi konfekcjonowanymi w kapsułach, to tak jakby zjeść błyskawiczną zupkę pomidorową z Amino, po czym mówić, że się w życiu lepszej pomidorówki nie jadło .
    Widocznie nie piłaś jeszcze dobrej kawy.
    piotr

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    słonek

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-510
    Posty
    1

    Domyślnie

    Oj mojej dziewczynie by się spodobał, ja kupiłem ostatnio ekspres Electrolux właściwie to skusiła mnie cena i nie żałuje swojego wybory

  7. #27

    Domyślnie

    U mnie w domu sprawdza się najbardziej połączenie tego ekpresu: http://www.agito.pl/ekspres-do-kawy-...21-523808.html i świeżo palonej kawy . Za co lubię ten ekspres? Przede wszystkim młynek, to dla mnie podstawa, wrzucam do młynka ziarenka kawy i o chwili mam aromatyczną, pyszną kawę. A zapach w domu, hmm jak w najlepszej włoskiej kawiarni, boski.

  8. #28

    Domyślnie

    Marzy mi sie ekspres kitchenAid,ale cena niestety zaporowa.....moze kiedys????

  9. #29

    Domyślnie

    Czy ekspresy z młynkiem są głośne podczas mielenia? Bo robiąc kawę przed szóstą niechciałbym postawić na nogi całego domu : )
    I już mieszkamy !

  10. #30

    Domyślnie

    Te powyżej 2500 zł są cichsze. Ale możesz robić kawę ze zmielonych ziaren, z gotowca. Większość ekspresów mają opcje na ziarnistą i mieloną kawę. Wejdź na cokupic.pl, wrzuć do wyszukiwarki ekspresy ciśnieniowe i poczytaj recenzje. Miłej lektury

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renatka Zobacz post
    Te powyżej 2500 zł są cichsze. Ale możesz robić kawę ze zmielonych ziaren, z gotowca. Większość ekspresów mają opcje na ziarnistą i mieloną kawę. Wejdź na cokupic.pl, wrzuć do wyszukiwarki ekspresy ciśnieniowe i poczytaj recenzje. Miłej lektury
    Tylko że robiąc z mielonej kawy równie dobrze możnaby przesiąść się na rozpuszczalną. Niestety, młynek rzecz konieczna (no i świeża kawa ma się rozumieć). Mnie po kupnie obecnego ekspresu + młynka zdziwiło, że espresso może mieć tyle cremy i taki smak

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adam_baza

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja w domu posiadam ekspres, http://www.profi-kuchnia.pl/electrol...55-p10848.html , może nie jest super wypasiony ale na razie daje radę. Z czasem marzy mi się jakiś dobry "kombajn" do kawy, no ale zobaczymy co przyniesie przyszłość.

  13. #33

    Domyślnie

    A jak z temperaturą kawy z Waszych ekspresów?
    Lubię kawę bardzo gorącą i kiedy dostaję kawę z domowych ekspresów muszę prosić o dodatkowe podgrzanie w mikrofali

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    A jak z temperaturą kawy z Waszych ekspresów?
    Lubię kawę bardzo gorącą i kiedy dostaję kawę z domowych ekspresów muszę prosić o dodatkowe podgrzanie w mikrofali
    Wystarczająca - tylko że trzeba:
    • Nagrzać porządnie kolbę
    • Przepłukać filiżankę gorącą wodą


    (mówię tu o ekspresach ręcznych - ale warto to sprawdzić przy kupnie - firmy typu Gaggia itp. mają porządne mosiężne, a nie aluminiowe kolby - i to się ładnie nagrzewa i trzyma ciepło). Do tego filiżanka do espresso jest też przeważnie z grubej porcelany i nagrzanie jej schłodzi sporo kawę. Ogólnie polecam forum.caffeprego.pl - kopalnia wiedzy o dobrej kawie

  15. #35
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Wystarczająca - tylko że trzeba:
    • Nagrzać porządnie kolbę
    • Przepłukać filiżankę gorącą wodą


    (mówię tu o ekspresach ręcznych - ale warto to sprawdzić przy kupnie - firmy typu Gaggia itp. mają porządne mosiężne, a nie aluminiowe kolby - i to się ładnie nagrzewa i trzyma ciepło). Do tego filiżanka do espresso jest też przeważnie z grubej porcelany i nagrzanie jej schłodzi sporo kawę.
    No nie do końca jest tak. Przewodnictwo cieplne aluminium jest wyższe od mosiądzu. Wynosi około 200 ( W/m*K) gdy mosiądzu od 114-140.
    Lepsze są więc własności aluminium. Gdyby nie to ,że miedź może być w ekspresie szkodliwa, stosowano by miedź ( lepiej jeszcze srebro) .
    Jeśli ktoś lubi bardzo gorącą kawę powinien zakupić ekspres z szufladą podgrzewającą. Podgrzewa filiżanki i utrzymuje ich temperaturę podczas parzenia. Taką funkcję mają np. lepsze ekspresy Miele, Gegenau, GE . Nie tylko podtrzymują temperaturę, ale podgrzewają ziarno podczas mielenia.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    No nie do końca jest tak. Przewodnictwo cieplne aluminium jest wyższe od mosiądzu. Wynosi około 200 ( W/m*K) gdy mosiądzu od 114-140.
    No właśnie - amelinium szybciej się nagrzewa i szybciej stygnie; z kolei mosiężny PF będzie mieć większą pojemność cieplną (ciepło właściwe ma w sumie mniejsze, ale za to dużo większą gęstość) - z jakiegoś powodu stosują w końcu w dobrych ekspresach mosiądz (mój PF waży z sitkiem ciut ponad pół kila).

  17. #37
    Banned
    artek76

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-089
    Posty
    30

    Domyślnie

    mam podobny problem w domu dostaliśmy express przelewowy i rzadko z niego korzystamy, właśnie ze względu na to, że kawa właśnie nie jest gorąca;/ ale można np filiżanki przed postawieniem zalać wrzątkiem i pić szybko !

  18. #38
    Banned
    artek76

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-089
    Posty
    30

    Domyślnie

    Marynata, mam podobny problem w domu dostaliśmy express przelewowy i rzadko z niego korzystamy, właśnie ze względu na to, że kawa właśnie nie jest gorąca;/ ale można np filiżanki przed postawieniem zalać wrzątkiem i pić szybko !

  19. #39

    Domyślnie

    No tak,podgrzewać wrzątkiem filiżanki,pić szybko-po pewnym czasie człowiekowi już się odechce tych ceregieli i wróci do czajnika
    Już bardziej ta szuflada podgrzewająca muszę o tym poczytać.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Chciałbym wrócić do tematu : czy coś się pozmieniało u was w kwestii ekspresów do kawy ? Chcdzi mi szczególnie o opinie osób używających ekspresy ciśnieniowe, automatyczne ( cappucino, latte, itp ).
    Z góry dzięki za podpowiedzi dobrych modeli, sprawdzonych

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony