dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 150
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Dalej używam swój - Jura Ena 7. I dalej robi znakomitą kawę (zasługa kawy) i znakomicie spienia mleczko ( zasługa ekspresu).
    Jedynie co mnie irytuje to jego kobieca natura.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja mam ekspres od Tchibo ten z dyszą spieniającą i sprawuje się już od 2 lat całkiem nieźle a i kawa b.dobra

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Dalej używam swój - Jura Ena 7. I dalej robi znakomitą kawę (zasługa kawy) i znakomicie spienia mleczko ( zasługa ekspresu).
    Jedynie co mnie irytuje to jego kobieca natura.
    Dzięki za info. A mógłbyś opisać w jakiś łapatologiczny sposób, jak przyrządzasz za pomocą tego ekspresu np. latte ?

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy robię sobie Cappuccino bo najprościej. Czyli najpierw wężyk do butelki mleka (prosto z lodówki) i robię pianę, a potem do tego kawa.
    Zawsze kawę pijemy w filiżankach a nie szklankach więc latte nie robię.
    Do latte musiałbym najpierw gęstsze mleko wlać, potem po ściance kawę,a dopiero na końcu wężykiem piankę mleczną wyprodukować.
    Jak robię piankę bezpośrednio na kawę to pianka staje się taka bardziej brązowa, a nie śnieżnobiała.
    W szklance to tylko w bardzo gorące dni robię frappe, ale to traktuję jako napój ochładzająco-orzeźwiający.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Szczerze powiedziawszy robię sobie Cappuccino bo najprościej. Czyli najpierw wężyk do butelki mleka (prosto z lodówki) i robię pianę, a potem do tego kawa.
    Zawsze kawę pijemy w filiżankach a nie szklankach więc latte nie robię.
    Do latte musiałbym najpierw gęstsze mleko wlać, potem po ściance kawę,a dopiero na końcu wężykiem piankę mleczną wyprodukować.
    Jak robię piankę bezpośrednio na kawę to pianka staje się taka bardziej brązowa, a nie śnieżnobiała.
    W szklance to tylko w bardzo gorące dni robię frappe, ale to traktuję jako napój ochładzająco-orzeźwiający.
    Czyli żebym dobrze skumał : "podłączasz" butelkę z mlekiem, wciskasz guzik np. cappuccino i masz ?
    Chodzi mi o to czy to taka w pełni "zautomatyzowana" funkcja .... ?
    Czyli : wciskasz guzik, ekspres robi szzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz i mam kawkę i nic mnie nie interesuje

    pozdrawiam, majki

    /edit/ widziałem kiedyś w "akcji" ekspres Miele jak robi latte i jestem skażony jego działaniem

    /edit2/
    Bardzo wstępnie mam wybrane takie urządzenia, co sądzicie ?
    http://www.saturn.pl/ekspres-krups-e...FYNV3godkQUAyQ

    http://www.neonet.pl/?p=siemens_te_5...&aff_id=201124
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    wciskam przycisk"para" wtedy wyświetla mi "ukochana" - "grzanie". zmierzam do lodówki po mleko. Otwieram butelkę i wkładam wężyk odchodzący od dyszy do środka. Wyświetla się "para"(na zielono, wcześniej na czerwono). Przekręcam przełącznik i czekam na wystarczającą ilość pianki (ja wolę dużo, żona o wiele mniej). Przełącznik wraca na swoją pozycję i wyświetla "gotowe". Naciskam przycisk kawa. I wlewa się tyle ile ma być już bez mojego pilnowania.
    Oczywiście "ukochana" jak to kobieta zrzędną jest.
    A to "opróżnij fusy",a to wypłucz ekspres, a to wymień filtr itd. Ma wymagania.
    Podobna z charakteru jest zmywarka - też ciągle coś chce, a to drze się, staje się czerwona ze złości(normalnie chłodny błękit Skandynawii) i wypisuje zapotrzebowanie albo o sól, albo nabłyszczacz,a to ramię zablokowane, czy też czyszczenie filtra itd.
    Najspokojniejsza jest Helga - pralka Boscha. Ona tylko ze stoickim spokojem informuje o postępach pracy. Gdy coś się jej nie spodoba bądź zakończy pracę stawia człowieka do pionu jakby to był nalot Luftwaffe.

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    wciskam przycisk"para" wtedy wyświetla mi "ukochana" - "grzanie". zmierzam do lodówki po mleko. Otwieram butelkę i wkładam wężyk odchodzący od dyszy do środka. Wyświetla się "para"(na zielono, wcześniej na czerwono). Przekręcam przełącznik i czekam na wystarczającą ilość pianki (ja wolę dużo, żona o wiele mniej). Przełącznik wraca na swoją pozycję i wyświetla "gotowe". Naciskam przycisk kawa. I wlewa się tyle ile ma być już bez mojego pilnowania.
    Oczywiście "ukochana" jak to kobieta zrzędną jest.
    A to "opróżnij fusy",a to wypłucz ekspres, a to wymień filtr itd. Ma wymagania.
    Podobna z charakteru jest zmywarka - też ciągle coś chce, a to drze się, staje się czerwona ze złości(normalnie chłodny błękit Skandynawii) i wypisuje zapotrzebowanie albo o sól, albo nabłyszczacz,a to ramię zablokowane, czy też czyszczenie filtra itd.
    Najspokojniejsza jest Helga - pralka Boscha. Ona tylko ze stoickim spokojem informuje o postępach pracy. Gdy coś się jej nie spodoba bądź zakończy pracę stawia człowieka do pionu jakby to był nalot Luftwaffe.
    Dzięki

    Mnie też zmywarka wkurza. Jak skończy mogłaby się jeszcze otworzyć i wypakować zawartość do szafek ...

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Mieliśmy już do czynienia z ekspresem wolnostojącym AEG Cafamosa (sprzęt prosty w obsłudze, ale szybko się zepsuł), później był Tassimo - na tzw. prowizorkę, a od 10 m-cy używamy zabudowanego SIEMENSA TK76K573. Urządzenie przez nas "uwielbiane", bo kawa wychodzi pyszna (zależy w dużej mierze od samych ziaren), ogromna ilość ustawień do różnych napojów, np. 3 zakresy temp. parzenia kawy, kilka zakresów intensywności, można zaprogramować ulubioną kawę (moc, ilość wody, czy proporcje mleka i kawy), oczywiście wyświetla wszystko w języku polskim. Jego jedynym mankamentem, czy nawet wadą, jest jakość użytego tworzywa (imitującego czarne szkło) - po kilku !!! przetarciach ściereczką z mikrofibry zrobiły się paskudne rysy. Jednak i tak kupilibyśmy go raz jeszcze. Zdecydowanie polecamy.

  9. #49

    Domyślnie

    miele 5060 jak dotad wszystko ok, Żona bardzo zadowolona, z minusow ja tylko widze ze co chwile pokazuje ze czegos mu brakuje to fusy to woda to kawa itd.... jakby nie mozna bylo wszystkiego robic na jeden raz

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Czyli też ma kobiecą naturę

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar motylemjestem
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-005
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zelmer ciśnieniowy, mamy, polecamy. Kupiliśmy też trochę tańszy model rodzicom. Nasz ma 4 lata, rodziców 1,5 roku i oba dają radę. Tylko raz się zdarzyło, że wystrzelił

  12. #52
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar PawelDebiec
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    xxx
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    8

    Domyślnie

    A polecilibyście jakiś sprzęt z Saeco? Do tej pory mieliśmy Dolce Gusto, ale to zabawka raczej, teraz taki z prawdziwego zdarzenia szukamy. Cena tak do 3 tys.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Tak do 3 000zł kupisz saeco. A nie myślałeś o ekspresie Gaggia?

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anev
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    mój mały kawałek nieba
    Posty
    301

    Domyślnie

    Załącznik 178531 la Pavoni

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel__45

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na co zwracać uwagę przy wyborze ekspresu? Bo sam jestem zielony w tcyh sprawach a chciałbym nabyć w końcu coś porządniejszego, do tej pory miałem Tassimo, ale to nie ekspres.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    zwróć uwagę na wygodę obsługi, jakie funkcje cię interesują, a jakie nie są dla ciebie ważne. Estetyka też ważna jest.

  17. #57

    Domyślnie

    Przekopałam neta i ewentualne polecane na necie modele które zaserwują gorącą kawę są koszmarnie drogie.
    Drugi problem to kawa z mlekiem-mleko schładza ją jeszcze bardziej.
    Cóż,pozostaję przy tradycyjnym parzeniu,natomiast przy okazji tych wycieczek za ekspresem nabyłam coś genialnego-elektryczny spieniacz mleka,który jednocześnie mleko podgrzewa do ok 70 st.Cudowne urządzenie.

  18. #58

    Domyślnie

    U mnie w pracy jakiś czas temu wstawili duży ekspres z mlynkiem
    Chyba ciut starszy model bo bez elektroniki ale myśle sobie: jest mlynek, będzie super kawka
    I cóż za rozczarowanie...
    Dostaliśmy kawę tchibo w dużych opakowaniach 3kg...chyba była przetermjnowana
    Nikt nie chciał jej pic, była bez zapachu i jakaś koszmarna.
    Dostaliśmy druga najpierw lavazza potem dalmayr
    Cudny zapach w całym pokoju . A kawa...hmm taka jakaś ze wcale nie chciało się pic
    Nie była zła ale bez rewelacji
    O co tu chodzi ??
    W domu mam zwykły ekspres tchibo na kapsulki
    Kawa jak dla mnie super ekspres rownież
    Poza tym łatwy w obsłudze i prawie nic do czyszczenia,
    kspsulki z kawa to sper wygoda
    Do tego indukcyjny spieniacz- rewelacja
    Zupełnie tego nie rozumiem
    Kiedyś chciałam kupić sobie ekspres z mlynkiem i chyba tego nie zrobię
    Tym bardziej ze koleżanka z pracy kupiła sobie jakis wypas za chyba 3 tys i tez nie pieje z zachwytu..
    Sprawdza się chyba powiedzenie ze lepsze wrogiem dobrego
    Może mi ktoś wyjaśnić o ci chodzi z tym smakiem kawy z ekspresu z mlynkiem ?

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Pijam czasem kawę fusiastą "dla towarzystwa" i w gościach, bo jest inna, kawę w kapsułkach też już przerabialiśmy, ale naszego expresu (siemens w zabudowie) nie zamienię na nic... Zarówno intensywność, jak i temperaturę napoju można regulować w szerokim zakresie, duża ilość napojów "w pamięci" urządzenia, wygoda obsługi, itp. przemawiają za takim luksusem. Sam smak kawy i jej aromat w dużej mierze zależą od jej producenta - nam pasuje lavazza.
    P.S.:
    Kawę ziarnistą przechowujemy szczelnie zamkniętą w lodówce, a kupujemy taką, której termin przydatności do spożycia jest nie krótszy niż rok!

  20. #60

    Domyślnie

    Może mi ktoś wyjaśnić o ci chodzi z tym smakiem kawy z ekspresu z mlynkiem ?
    Moim zdaniem smak kawy zawsze zależy od kawy,poza sytuacją kiedy ekspres ma jakieś błędy technologiczne i w ten sposób może go zmieniać.
    Najlepiej żeby ktoś zmielił tą kawę w normalnym młynku i spróbujcie ją zaparzyć tradycyjnie i porównać smaki.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony