dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 111
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2219
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    Jasiu
    Zanim napiszesz że coś jest bzdurą to proponuję abyś się nad tym zastanowił i to dokładnie sprawdził.
    Jeśli chodzi o twoje pytanie "dlaczego ?"
    W sypialniach z podłogówką źle się śpi,
    Dlaczego ?

    Cytat Napisał inwestor
    jeśli chodzi o salon to jest to indywidualna sprawa jedni lubią gdy podłoga jest ciepła a inni tego nie lubią, każdy powinien to sprawdzić osobiście. Dużą rolę odgrywa czas przebywania w takim pomieszczeniu. Jeśli chodzi o łazienki to wrażenie ciepłej podłogi jest bardzo pozytywne szczególnie jesli się rozbieramy do kąpieli poza tym dość szybko wysycha mokra podłoga.
    Hm.... o tym na końcu.

    Cytat Napisał inwestor
    Jeśli chodzi o twoje bezpodstawne określenie "Totalna bzdura" to napiszę tylko tyle że w moim przypadku czas nagrzewania pomieszczenia z 18 do 20 oC to faktycznie jest podobny jak napisałeś ale tylko w pomieszczeniach ogrzewanych grzejnikami.
    Przez ostatni miesiąc ustawiałem ogrzewanie w domu i codziennie latałem z termometrem od pokoju do pokoju, od licznika gazowego do programatora, itd... itp... To co napisałem to nie wymysły tylko empirycznie wyniki pomiarów. W nocy mam ustawione na 18 st.C. Od 5:30 rano mam ustawione 20 st.C W czasie mrozów 20 st.C w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym było dopiero koło 8:00, a teraz (+8 st.C za oknem) gdy wstaje o 6:30 grzejniki są już zimne (co oznacza, ze kocioł nie pracuje od ponad kwadransa) i we wszystkich pomieszczeniach jest +20 st.C

    Cytat Napisał inwestor
    Jeśli chodzi o ostatni akapit twojej wypowiedzi to podejrzewam że nie do końca sprawdziłeś w jaki sposób jest przez ludzi odczuwana temperatura przegród budowlanych. Są osoby które w czasie dłuższego przebywania w pomieszczeniach w których temperatura przegród jest wyższa niż temperatura powietrza odczuwają jako wrażenie nieprzyjemne jak dyskomfort.
    Proponuję więc abyś ograniczył się wyłącznie do merytorycznych opinii.
    Z powodów które podałem uważam że wskazane jest aby osoby które planują zainstalować podłogówkę w pomieszczeniach gdzie będą przebywać przez wiele godzin dziennie powinny samodzielnie sprawdzić czy odpowiada im wielogodzinne przebywanie w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
    Pozdrawiam
    Od kilku miesięcy przebywam (nie sam) w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym i zapewniam Ciebie, że gdyby nie brak grzejników pod oknami to nikt przed zdjęciem butów nie byłby w stanie stwierdzić jakie mam ogrzewanie. A nawet po zdjęciu mógłby się nie zorientować, bo przy temperaturach takich jak teraz podłoga wogóle nie jest ciepła. Ona po prostu jest nie_zimna.

    Mogę podac kilka linków w sieci z artykułami wykazującymi lepszy wpływ podłogówki na zdrowie niz grzejniki tradycyjne. Idę o zakład, że nie znajdziesz żadnego w drugą stronę

    A wogóle to jak chcesz "samodzielnie sprawdzić" !? Każdy eksperyment tego typu z osobą jego świadomą i negatywnie nastawioną skończy się wiadomym wynikiem. "Są osoby które w czasie dłuższego..." - są osoby, które odczuwają przepływ złych fluidów z kosmosu. Nie ma żadnych fizycznych ani medycznych przeciwskazań stosowania ogrzewania podłogowego. Ograniczenia psychologiczne są niedyskutowalne.
    Jasiu

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    Dlaczego w sypialniach z podłogówką miałoby się źle spać? Na forum jest wiele użytkowników podłogówki w sypialni i żaden nie narzekał.
    Wydaje mi się, że nie zaleca się podłogówki do sypialni dlatego, że zwykle jest to małe pomieszczenie, w którym w dodatku stoi łóżko - podłogówka może nie mieć wystarczającej wydajności.
    Drugim argumentem jest to, że zwykle w sypialni możemy obniżyc temperaturę na dzień i wtedy szybko reagujące kaloryfery są lepsze.
    Dokładnie - ja bym jeszcze dodał podłogę - kafle w sypialni w naszej strefie klimatycznej nie są popularne. Lepsze jest drewno, a to jak wiadomo gryzie się z podłogówką. Ale nie ma przeciwskazań zdrowotnych.
    Jasiu

  3. #23

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe

    Ja dodam inne spostrzeżenie(nie moje ,a osób które mieszkają w domu z ogrzewaniem podłogowym ok. 10 lat). Częściej chorują na zapalenie stawów z powodu różnic temperatur(bardziej rozgrzane w pomieszczeniu i od razu na dwór przy temp.ujemnej i tak przez kilka lat). Efekty są, niestety nawet u dzieci. Oczywiście nie musi to spotkać każdego,ale warto i to przemyśleć. My również planowaliśmy podłogowe,ale ten argument nas przekonał.W końcu mówiła o tym rodzina,która sama na początku bardzo chwaliła sobie podłogówkę.

  4. #24

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe

    Cytat Napisał Izis
    Ja dodam inne spostrzeżenie(nie moje ,a osób które mieszkają w domu z ogrzewaniem podłogowym ok. 10 lat). Częściej chorują na zapalenie stawów z powodu różnic temperatur(bardziej rozgrzane w pomieszczeniu i od razu na dwór przy temp.ujemnej i tak przez kilka lat). Efekty są, niestety nawet u dzieci. Oczywiście nie musi to spotkać każdego,ale warto i to przemyśleć. My również planowaliśmy podłogowe,ale ten argument nas przekonał.W końcu mówiła o tym rodzina,która sama na początku bardzo chwaliła sobie podłogówkę.
    To chyba bardziej zależy od nastwaionej temperatury, a nie od sposobu ogrzewania. Zwróćcie uwage, że w przyzwoicie ocieplonym domu podłoga wcale nie będzie ciepła, co więcej przy niezbyt niskich temperaturach może być tylko minimalnie cieplejsza niż powietrze.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jasiu
    Źle się śpi w pomieszczeniach z podłogówką bo jest za ciepło w pobliżu podłogi czyli tam gdzie w czasie snu jest głowa. Nie ma możliwości aby to zmienić gdyż odczuwalna reakcja na "przykręcenie" podłogówki będzie akurat nad ranem kiedy wstajemy. Mnie osobiście w takich pomieszczeniach śpi się źle i jest to moje subiektywne odczucie. Lubię jak w nocy jest sporo chłodniej.
    To że przez ostatni miesiąc biegasz z termometrem to jeszcze nie oznacza że wszystko już zmierzyłeś i masz pełną wiedzę. Miesiąc czasu to naprawdę bardzo krótko na takie oceny. Poza tym jak piszesz masz mieszany system ogrzewania grzejnikowo-podłogowy a to zupełnie co innego niż sama podłogówka.
    Jeśli chodzi o salon to w wielu domach w salonach są budowane kominki. Współpraca kominka z podłogówką nastręcza wiele kłopotów był kiedyś nawet na ten temat cały wątek na forum.
    Jeśli chodzi o złe fluidy to faktycznie przewijają się one w twoich wypowiedziach na forum. Jest dla mnie niezrozumiałe że negujesz to że niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort w czasie dłuższego przebywania w pomieszczeniach z podłogówką. Osobiście znam taką osobę która źle się czuje w pomieszczeniach z podłogówką. Polega to na tym że pomimo temperatury na poziomie 19..20oC jest jej duszno i prosi o otwieranie okna. Na forum również były sygnały że nie wszyscy czują się dobrze przy ogrzewaniu podłogowym. Nie podam teraz wątku bo czytałem to już dosyć dawno. Dla tego to że ty osobiście nie spotkałeś takich osób nie jest argumentem który należałoby uogólniać. Poza tym odnoszę wrażenie że traktujesz mnie jak przeciwnika podłogówki co jest dla mnie niezrozumiałe gdyż sam posiadam w domu ogrzewanie podłogowe. Chcę tylko uświadomić osobom, które stoją przed wyborem systemu ogrzewania, że podlogówka nie jest „lekarstwem” dobrym na wszystko i ma również swoje wady. W roku 2001 lub 2002 przed wyborem ogrzewania do mojego domu sporo czytałem literatury fachowej na temat podłogówki. Były również przytaczane przeciwskazania w tym rownież medyczne do stosowania podłogówki oraz zalecenia aby w sypialniach nie stosować podłogówki. Jeśli już ma być w sypialni to w systemie mieszanym z grzejnikami.
    Pozdrawiam i zapraszam wyłącznie do merytorycznej dyskusji i bez „złych fluidow”

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Re: ogrzewanie podłogowe

    Cytat Napisał Izis
    Ja dodam inne spostrzeżenie(nie moje ,a osób które mieszkają w domu z ogrzewaniem podłogowym ok. 10 lat). Częściej chorują na zapalenie stawów z powodu różnic temperatur(bardziej rozgrzane w pomieszczeniu i od razu na dwór przy temp.ujemnej i tak przez kilka lat). Efekty są, niestety nawet u dzieci. Oczywiście nie musi to spotkać każdego,ale warto i to przemyśleć. My również planowaliśmy podłogowe,ale ten argument nas przekonał.W końcu mówiła o tym rodzina,która sama na początku bardzo chwaliła sobie podłogówkę.
    Fragment ze stronu http://www.into.pl/zalety/
    PRZEZIĘBIANIE SIĘ
    Rzadziej się przeziębiamy, ponieważ różnica temperatury między pomieszczeniem ogrzewanym ( do 20stopniC) a powietrzem na zewnątrz jest mniejsza.

    CHOROBY REUMATYCZNE
    Mniej dokuczają nam choroby reumatyczne, ponieważ przy podłodze panuje temperatura pokojowa.

    CHOROBY ALERGICZNE
    Alergicy mniej chorują, ponieważ ruch powietrza od podłogi ku górze jest bardzo powolny, nie porywa kurzu.

    CHOROBY GARDŁA
    Choroby gardła łatwiej znosimy, ponieważ powietrze w pomieszczeniu nie jest wysuszone.

    ZDROWIE MAŁYCH DZIECI ! ! !
    Małe dzieci mogą się długo bawić na ciepłej podłodze, dywanie lub wykładzinie
    Takich stron znajdziesz więcej.

    Jedną z podstawowych i niepodważalnych cech ogrzewania podłogowego jest zachowanie komforu cieplnego przy niższej temperaturze. Twierdzenie, że Twoi znajomi chorują z powodu zbyt dużych różnic temperatur przy ogrzewaniu podłogowym jest tak samo prawdziwe jak twierdzenie, że czeste mycie zębów zwiększa ryzyko próchnicy.
    Jasiu

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dobra - to już bez punktowania tylko ogólnie.

    Z przyczyn praktycznych wymienionych powyżej podłogówki nie ma sensu stosować wszędzie (np.: w za małych pomieszczeniach, lub takich gdzie pożądane są szybkie zmiany temperatury, itp...).

    Z obiektywnego punktu widzenia nie znam żadnych przeciwswskazań zdrowotnych. Specjalnie przed chwilą przeskanowałem sieć i nic nie znalazłem. Jeśli coś przegapiłem to proszę wstawić linka - chętnie poczytam. Np.: tutaj jest sporo na ten temat, a jest to jedna z wielu takich stron.

    Sterowanie podłogówką (w układzie mieszanym lub nie, z kominkiem lub nie, z pogodówką lub bez, itp... itd...) jest inne niż sterowanie grzejnikami. Ale nie jest niemożliwe. Mi np.: się udało i nie sądzę, żebym był jedynym

    Z subiektywnego punktu widzenia każda rzecz może być fajna lub nie ale o tym nie warto dyskutować. Ja nie lubię keczupu - mam wręcz odruch wymiotny. Czy to znaczy, że keczup jest szkodliwy dla zdrowia !?
    Jasiu

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Sprzedaję m.in.ogrzewania podłogowe i szczerze mówiąc opinie klientów na ten temat są bardzo różne.Jedni (zwłaszcza lekarze)mówią ,że to niespecjalnie zdrowe ,brak ruchu powietrza itd. inni ,że jest lepsze ,bo ciepło prawie takie samo u góry jak i na dole ,a przy grzejnikach jest różnie.
    Ostatnio pewien fachowiec powiedział ,że na podłagówkę muszą uważać ci którzy mieli kłopoty z żylakamie u siebie lub w rodzinie(dziedziczność).
    Gość z firmy współpracującej stwierdził ,że podłogówka powinna być zawsze z grzejnikami ponieważ docelowo ma ona za zadanie nie tyle ogrzewać ile stwarzac efekt "ciepłej podłogi".
    I bądź tu kurna mądry!
    Tomek

  9. #29

    Domyślnie

    Jasiu, mam jedną uwagę. Strony na które się powołujesz są to strony producentów bądź dystrybutorów ogrzewania podłogowego. Znasz może jakiś namiar na badania bardziej obiektywne?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Z hasła "ogrzewane podłogowe" wygooglałem 7600 stron. Przejrzałem to pobieżnie i nie znalazłem żadnej strony wymieniającej jakiekolwiek wady podłogówki, poza nieśmiertelnymi:
    1. Zaplanować trzeba na etapie budowy.
    2. Powierzchnia "wolnej" podłogi nie moze być zbyt mała.
    3. Istnieją ograniczenia w doborze materiałów wykończeniowych
    4. Podłogówka ma większą bezwładność od ogrzewania grzejnikowego.

    W każdym razie nic na temat szkodliwości podłogówki w jakimkolwiek aspekcie.

    W domenie "edu.pl" (polskie uczelnie) znalazłem 15 stron o ogrzewaniu pdłogowym - wyniki są tutaj

    Do Goscia - ja też słyszałem różne opinie. Ba - znam człowieka, który odłączył gotową podłogówkę bo mu "esteta radiowy" nabajdurzył. Mam dla ciebie prostą radę. Tym, którzy próbują do czegoś ciebie przekonać zadaj proste pytanie "dlaczego ?". I zadawaj je tak długo, aż uzyskasz proste i logiczne wytłumaczenie. Bo jeśli coś jest prawdą to musi być wytłumaczalne.

    PS. Zerknij tutaj
    Jasiu

  11. #31

    Domyślnie

    System ogrzewania podłogowego jest bardzo szkodliwy-
    szczególnie dla sprzedawców i dystrybutorów grzejników .Mam takowe od 1,5 roku i nie zamieniłabym go za żadne skarby na grzejniki.Nie zauważyłam żeby ktokolwiek z mojej rodziny częściej chorował (jest nawet odwrotnie).Moja 2,5 letnia córcia ma rzadziej zapalenie krtani,pomimo że całe dnie spędza bawiąc się na podłodze.Dla mnie osobiście jest to wspaniały wynalazek ale musi być dobrze wyliczony i wyposażony w pogodówkę i reg. pokojowy.U nas się sprawdził.Pozdr
    Mama Misi

  12. #32

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Jestem gorącym zwolennikiem ogrzewania podłogowego wodnego.
    Zdecydowałem się na instalację takiego ogrzewania w całym domu.
    Szukam wykonawców w Polsce Północnej (najlepiej okolice Elbląga). Proszę o namiary na firmy wykonujące te instalacje.
    Z góry dziękuję za wszelkie namiary.

  13. #33

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, jestem co nieco zdezorientowana tymi wypowiedziami
    Decydując się na podłogówkę na całym parterze ( kuchnia, łazienki, jadalnia, pokój) sądziłam, że jest to rozwiązanie optymalne. Tymczasem...
    Jak to jest naprawdę z tym krążeniem, żylakami i ogrzewaniem podłogowym ??

    Proszę o opinię lekarza. Ktoś z Państwa pewnie trafia na to forum!

    Dyskusja sprzedawców i nas laików na temat działania na zdrowie tej formy ogrzewania wydaje się być , niestety, jałową
    pozdr.
    cele budzą szacunek

  14. #34
    Rodzinka
    Guest
    Rodzinka

    Domyślnie

    Dziekujemy wszystkim za pomoc w podjeciu decyzji. Jak widzimy zgodnier z nasza narodowa cecha - 2 Polakow 3 opinie. Jednak wszystkie Wasze posty utwierdzily nas w podjetej uprzednio wstepnej decyzji o podlogowce na dole i tradycyjnym ogrzewaniu pietra.
    Serdecznie pozdrawiamy,
    Iwona i Piotr.

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Niejednokrotnie wypowiadałem sie w duchu ,że wszystko z umiarem i dalej to popieram.MłOdy człowiek nie bedzie odczuwał dyskonfortu ,ale co będzie za 20 czy 40 lat ciągłego przebywania z podłogówką wszedzie,Nikt nie powinień jednoznacznie wypowiadać ze jest to bardzo dobre.Czy zauważyliście jak zmarnięci wejdziemy np. do sklepu z ogrzewaną podłogą to naprawdę jest wspaniale ,ale po dłuższym pobycie zaczyna nam coś przeszkadzać.Są to moje przemyślenia i mogą być subiektywne.

  16. #36

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Adamos - z tego co pamiętam jesteś zwolennikiem tradycji i sprawdzonych rozwiązań. Powinienieś w związku z tym wiedzieć, że ogrzewanie podłogowe jest najstarszym (jeśli nie liczyć ogniska) typem ogrzewania - stosowane było ponad dwa tysiące lat temu w domach bogatych Rzymian. Równiez w Bizancjum stosowano ten rodzaj ogrzewania. Jak więc widzisz nie jest to jakaś nowinka i o ewentualnych szkodliwych następstwach z pewnością już byśmy wiedzieli od dawna

    Przeczytaj sobie np.: ten artykuł

    PS. "ale po dłuższym pobycie zaczyna nam coś przeszkadzać" Po jak długim ? Wystarczy kwadrans czy przebywasz w sklepie godzinami ? I jak odczuwasz to coś ? żylaki ? zaburzenia krążenia ? Wybacz złośliwość ale tym razem trochę przesadziłeś Nie ma żadnych argumentów za szkodliwością przebywania latami w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym, a ty teraz twierdzisz, że wystarczy parę minut ?

    Skoro to takie ogólnie znane i oczywiste to daj namiar na choćby jedną stronę WWW na której byłoby cokolwiek na ten temat.
    Jasiu

  18. #38

    Domyślnie

    Dłuzszy pobyt w sklepie tez powoduje u mnie zle samopoczucie, szczególnie gdy stoje w kolejce do kasy.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Że juz o wpływie cyferek na wyświelaczu kasowym nie wspomnę
    Jasiu

  20. #40

    Domyślnie

    To ja dorzucę moje trzy grosze:
    Od kiedy uruchomiłem podłogówkę w łazience moje koty przestały mnie lubić i zakochały się w tejże lazience. Teraz to ich ulubione miejsce, muszę je stamtąd wyganiac bo można sie o nie potknąc.

    P.S. Wiem o tym że koty lubią żyły wodne i ogólnie miejca niewskazane dla ludzi, ale do tej pory spały na moim łóżku. W związku z tym moja sypialnie nie jest już najbardziej niezdrowym miejscem w domu

Strona 2 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony