dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    jeszcze jest piecyk na paliwo Zibro... Grzałem tak jedną zimę. Troche śmierdzi naftą przy rozpalaniu, ale potem jest ok... zbiornik 100 zl starczal na miesiąc po ok 3 godz dziennie..
    Xiff..

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xiff
    jeszcze jest piecyk na paliwo Zibro... Grzałem tak jedną zimę. Troche śmierdzi naftą przy rozpalaniu, ale potem jest ok... zbiornik 100 zl starczal na miesiąc po ok 3 godz dziennie..
    Miało być jak najtaniej a nie jak najdrozej...

    Nafta grzewcza w bańkach kosztuje ok 6 zł/litr
    Wartość opałowa to ko 38Mj/l

    Czyli koszt 1 GJ to ok 150 zł. Porównaj z tabelą wyżej. Dwa razy drożej niż prąd.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    nie wiem jakie masz podstawy tych wyliczeń, w każdym razie mi sie bardziej opłacało kupić paliwo raz na miesiąc niż grzać farelką, czy tam grzejnikiem olejowym... Włączałem i od razu było ciepło w pokoju, a prądem grzałem 2h i jakoś ciepła nie poczułem..
    Xiff..

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    podstawa to wartośc opałowa nafty i cena za paliwa za litr.

    Jak ktos kiedyś napisał "pieniadze są policzalne"

    Należy przezwyciężyć swoje lęki związane z prądem:
    Jak tankujesz zbiornik z gazem LPG za 6000 zł na cały sezon to wtedy jest "tanio"
    Jak wydajesz po 1000 zł/miesięcznie na prąd do ogrzewania to wtedy jest "drogo" i kombinujesz jak tu grzać ekogroszkiem
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    spox...
    Jak możesz to podaj źródło wyliczeń tych MJ i GJ...

    Grzałem najpierw gazowym piecykiem, dało się przeżyć ale już miałem dość wilgoci w pokoju.. potem był prąd... licznik szalał.. potem trafiło się Zibro, było wporzo, choć nie mówię że tanio.. skończyło się na kaflokach.. Węgiel jest drogi, ale przynajmniej można spalić krzesła, stół i szafki jak jest kryzys
    Xiff..

  6. #46

    Domyślnie

    Ogrzewanie takiego pomieszczenia prądem grzejnik olejowy nie będzie Cię kosztowało więcej jak ok. 100 pln przy grzaniu 5h/msc. -wiem z doświadczenia ...
    Więc jeśli jest to ZA dużo to sorry ..,ale przy fakcie pomieszczenia handlowego jak piszesz to chyba grzanie wrzucasz w koszta ?

  7. #47

    Domyślnie

    Chcesz dogrzewać cały lokal czy tylko miejscowo = obsługa, zatrudnieni?
    Jeśli to drugie - to najtaniej myślę, że będzie promiennikami np. falogenowymi (40-100 zł/sztuka).

    Przykłady:

    http://www.ceneo.pl/Ogrzewanie_przen...FcmEzAodwi_0DA
    duże kubatury np:

    http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php...ms=299&cms=332

    http://www.foko.pl/index.php?option=...id=3&Itemid=57

    Można poszukać używanych. Na nowe masz 2 lata gwarancji.

    Warto przeczytać też to:

    http://www.budujemydom.pl/component/...201/Itemid,39/
    Darek

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xiff
    spox...
    Jak możesz to podaj źródło wyliczeń tych MJ i GJ...
    Wartośc opałowa - Karta charektyrystyki tzw nafty oświetleniowej. Do wyboru Shell, Total, Jedlicze.

    Cena paliwa - strona Zibro
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Ogrzewanie takiego pomieszczenia prądem grzejnik olejowy nie będzie Cię kosztowało więcej jak ok. 100 pln przy grzaniu 5h/msc. -wiem z doświadczenia ...
    Więc jeśli jest to ZA dużo to sorry ..,ale przy fakcie pomieszczenia handlowego jak piszesz to chyba grzanie wrzucasz w koszta ?
    100zł za 5 godzin grzania w miesiącu? Dobrze napisałeś czy jest tu jakaś pomyłka?

    darek63, raczej całe pomieszczenie bym wolał grzać ale przy takim promienniku pomimo że jest miejscowy to i tak się pewnie rozchodzi to ciepło.

  10. #50

    Domyślnie

    [/quote]darek63, raczej całe pomieszczenie bym wolał grzać ale przy takim promienniku pomimo że jest miejscowy to i tak się pewnie rozchodzi to ciepło.[/quote]

    Zależnie od mocy zasięg promiennika do kilku metrów. Mój za 70 zł o mocy 1500W grzeje do 1,5-2 m. (dogrzewam łazienkę podczas kąpieli lub w piwnicznej siłowni na czas ćwiczeń). Im bliżej jesteś tym cieplej. Efekt jest natychmiast po załączeniu. On ogrzewa osoby i rzeczy a powietrze grzeje wtórnie czyli powoli. Świecąc na osoby daje im wrażenie, że jest ciepłej.
    Takie większe i droższe podsufitowe ustawione do strzelania" ogniem krzyżowym mogą być OK.

    Przykłady:
    http://www.foko.pl/pliki/promienniki_foko.pdf
    http://www.elex.pl/klima.html

    Cytat:
    "OGRZEWANIE XXI WIEKU
    PROMIENNIKI HALOGENOWO-KWARCOWE SOLART
    Promienniki SOLART jako źródło energii cieplnej wykorzystują krótkie fale podczerwone i ogrzewają na podobnej zasadzie jak słońce.Emitują energię z nieszkodliwego zakresu krótkiej fali podczerwonej (zwanej termiczną) o max. energii odpowiadającemu długości fali 1,2um. Energia przechodzi bez strat przez powietrze i ogrzewa natychmiastowo osoby i przedmioty w zasięgu jej działania. Prawie 100 % wyemitowanego przez promiennik ciepła trafia do odbiorcy na konkretną powierzchnię lub pojedyncze stanowisko pracy.
    Ogrzewacze kwarcowo-halogenowe działają na innej zasadzie tz. ciepło pochłaniane jest przez osoby, przedmioty, natomiast powietrze jest ogrzewane wtórnie przez niskotemperaturową naturalną konwekcje od przedmiotów, które pochłonęły (zaabsorbowały) energię cieplną."

    poszperaj i doczytaj .....
    Darek

  11. #51

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tkoko

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Proponuję praktyczne porównanie kosztów piecyka olejowego (typu Ziobro) z ogrzewaniem prądem.
    koszt prądu z ostatniego rachunku to 0,54zł / kW (na rachunku 298zł za / 554kW) Koszt ogrzewania elektrycznym olejowym grzejnikiem o mocy 2kW to 1zł 08gr /godz (przy założeniu że grzejnik jest bezstratny!!)

    Koszt ogrzewania piecykiem olejowym (typu Ziobro) o mocy 2,4kw to 1zł 35gr/godz (piecyk o mocy faktycznej! 2,4kW zużywa 0,2 litra nafty) tak więc koszt ogrzewania naftowego to 0,56zł / kW (Przy cenie nafty 135zł / 20 litrów).
    Przy tych samych kosztach wynikających z porównania cen efekt cieplny zdecydowanie korzystniejszy dla Ziobro. Powierzchnia grzewcza w instrukcji 35-45m2
    Wada lekki zapach przy włączaniu i wyłączaniu piecyka.

    Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    Piecyki gazowe i naftowe u mnie odpadły właśnie z powodu.

    Postawiłem na piecyk konwektory i olejowy z termostatem.

  14. #54

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim
    jestem tu nowa, więc jakby co to liczę na wyrozumiałość.... Odświeżam temat bo mam w tej chwili podobny problem
    Otwieram mały sklep i zastanawiam się jak go ogrzać. Lokal to stary garaż. Wymiary 2,6 m na 6,5 m, wysokość 2,7 m. Lokal nie ma okien. Nie ma też wentylacji (jest prowizoryczna, ale ogólnie nie działa ).Jeśli chodzi o budowę lokalu to:
    - jedna ze ścian (krótsza) jest cała w szybach (dwa okna wystawowe, drzwi wejściowe).
    - druga krótsza to hm.... po prostu ściana cegły i tynk
    - trzecia dłuższa to również zwykła ściana
    - czwarta - dłuższa to płyta karton-gips (po drugiej stronie jest identyczny lokal)
    - sufit - był stary i sypiący się sufit, został ocieplony wełną, folią, itp. (nie znam szczegółów), obniżony o jakieś 20cm i zakryty płytą karton-gips.
    Wejście do lokalu jest bezpośrednio z zewnątrz.

    To chyba wszystko co wiem...
    Ludzie sugerują "kurtynę powietrzną" - ale czy to ogrzeje mi cały lokal? Jeśli tak to jaką powinien mieć moc? Są różne, najczęściej 2000W... Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?
    Ze względu na brak wentylacji piecyk gazowy raczej odpada. Grzejniki elektyczne to chyba straszny koszt za rachunki za prąd...
    Macie jakieś sugestie/pomysły? bo ja kompletnie nie wiem... Będę ogromnie wdzięczna za wszystkie sugestie

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    odp. w drugim temacie to może ten zostawmy, nie rób 2 tematów

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    odp. w drugim temacie to może ten zostawmy, nie rób 2 tematów
    ok, przepraszam

  17. #57

    Domyślnie

    Jaki jest koszt ogrzewania takim piecykiem?

  18. #58
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Ciekawa propozycja z naszego kanału murator.tv - japoński piecyk gazowy CORONA RX-2485. Jak mówi użytkownik tego przenośnego kominka mocy 2,4 kW: Grzeje jak szatan. Prawdziwy samuraj....

    Zapraszamy do oglądania:

    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 01-07-2022 o 12:22
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Ciekawa propozycja z naszego kanału murator.tv - japoński piecyk gazowy CORONA RX-2485. Jak mówi użytkownik tego przenośnego kominka mocy 2,4 kW: Grzeje jak szatan. Prawdziwy samuraj....

    Zapraszamy do oglądania:

    Jeden litr nafty to około 10kWh. Cena nafty to od 10zl za litr.
    1kWh z nafty to od złotówki w górę.
    Przy takim piecyku należy dodatkowo więcej wietrzyć, więc już i tak drogie MJ wypuszczamy oknem.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 03-07-2022 o 10:45

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony