dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Schody strychowe FAKRO

    Witam w jaki sposób zamontować schody strychowe Fakro może ma ktoś zdjęcia z montażu

  2. #2

    Domyślnie Re: Schody strychowe FAKRO

    Cytat Napisał zin2
    Witam w jaki sposób zamontować schody strychowe Fakro może ma ktoś zdjęcia z montażu
    A w co chcesz je montować ? W strop betonowy ? Monolityczny czy belkowy ?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ta firma ale chyba o to chodzi





  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    z tego co pamiętam to na strochach fakro są katalogi z rysunkami poglądowymi jak montować

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz jak to lepiej wygląda klapa równo z płytami czy listwy maskujące

  7. #7

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat.

    Chciałbym zamontować u siebie schody strychowe 120x70 cm.
    Rozumiem, że muszę taki otwór przygotować w konstrukcji jętek. Tylko jak to zrobić, jeśli odległości między jętkami mam 65, 75 i 80 cm?
    Poza tym potrzebujemy jeszcze czegoś prostopadle do jętek, żeby powstał prostokąt.
    Zatem moje pytanie brzmi nie tyle "jak zamontować schody strychowe", a bardziej "jak wykonać otwór przygotowany pod schody strychowe".

    Ktoś podpowie?

  8. #8
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Podepnę się pod temat.

    Chciałbym zamontować u siebie schody strychowe 120x70 cm.
    Rozumiem, że muszę taki otwór przygotować w konstrukcji jętek. Tylko jak to zrobić, jeśli odległości między jętkami mam 65, 75 i 80 cm?
    Poza tym potrzebujemy jeszcze czegoś prostopadle do jętek, żeby powstał prostokąt.
    Zatem moje pytanie brzmi nie tyle "jak zamontować schody strychowe", a bardziej "jak wykonać otwór przygotowany pod schody strychowe".

    Ktoś podpowie?
    Dzień dobry,

    W miejscu, w którym mają być zamontowane schody należy przygotować otwór 70x120cm. W tym celu należy wstawić dwie belki poprzeczne (przewiązki blokowe) pomiędzy belkami stropowymi w odległości 120cm od siebie. Natomiast wzdłuż, do belki stropowej należy dokręcić drugą krótką belkę o szerokości 5 cm, która zmniejszy rozstaw z 75 do 70cm
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję. Tak właśnie zrobię i wstępnie zdecydowałem się na LWL Extra, ale mam jeszcze problem z wysokością.
    Otóż najbardziej estetycznie jest wówczas, gdy klapa skrzynki jest zlicowana z sufitem, prawda?
    Ale jak to zrobić przy takim przekroju stropu?

    - podłoga strychu: OSB 2,5 cm
    - jętka 20 cm (wełna na całej wysokości jętki)
    - wełna 10 cm (druga warstwa wełny poniżej jętek)
    - pustka powietrzna ok. 15 cm
    - stelaż i sufit z płyt gips-karton

    Jeśli zamocuję skrzynię pomiędzy jętkami, to dolna powierzchnia skrzynia będzie ok. 30 cm wyżej niż sufit, czyli byłaby w suficie taka wnęka.

    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
    W razie potrzeby dokupię potrzebne akcesoria Fakro.

    I jeszcze jedno, żeby nieco utrudnić sytuację, to dodam, że prawdopodobnie do schodów LWL Extra będę chciał zastosować zestaw ocieplający LXD. Czy wówczas rozstaw belek nadal wynosi 70x120? A czy ta wysokość stropu wraz z pustką nie uniemożliwi montażu tego zestawu ocieplającego?

  10. #10
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Klapa schodów LWL Extra cofa się po otwarciu o 6 cm, wiec nie będzie można montować schodów w głębi. Oczywiście, montaż równo z sufitem jest też estetyczny. Skrzynka schodów LWL ma wysokość 14 cm, więc jak najbardziej trzeba będzie wykonać odpowiednią dodatkową konstrukcję/skrzynię do której będzie można zamocować schody. Nie uda się jednak wtedy zastosować zestawu izolacyjnego. Więcej na ten temat mówiłem tutaj: https://forum.muratordom.pl/showthre...rych&p=8029166
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  11. #11

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Wykonam coś w rodzaju "studni" za pomocą grubej sklejki o wysokości 50 cm (wysokość od góry jętki do sufitu na gotowo), tak jak na rysunku.
    Na czarno zaznaczyłem jętki, na zielono sklejkę, a na pomarańczowo dodatkowe deseczki do zamocowania sklejki.
    Skrzynię LWL Extra zamocuję w dolnej części sklejki, żeby zlicowała się z docelowym sufitem.



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony