dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 769
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 15365
  1. #41

    Domyślnie

    Ciotka Żaba sie melduje...
    FRANEK PŁYWAKU...CO SIE TAK PIĘKNIE UŚMIECHASZ????
    do Nas do Nas na 100%....
    dzięki Franek równiacha z Ciebie.......
    Aga dziewczyny mają rację..jak twoje zdrowie, fiz. i przede wszystkim psych.????
    a w rehabilitacji ups...musiałam edytować....

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Jasoooo, jakie ma dołeczki w policzach, jaki słodziak...
    Dzień dobry - dzisiaj Franuś zrobi kolejny mały kroczek na drodze do zdrowia.
    A Ty, Aga, dbaj o siebie też - wiesz przecież, jakie to ważne dla dziecka, żeby miało zdrową i silną Mamę.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  3. #43

    Domyślnie

    dzieki Agnes za odpowiedz
    Fajny ten Twoj Franio tyle powiem
    Ja musze rehabilitowac ze wzgledu na asymetrie i to spora, bobath niestety na to nie pomogl, z tym rysowaniem punktow to genialne!
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Agnes, Franiu - cały czas jestem z moim Maciejkiem z Wami

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kawika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    6.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    441

    Domyślnie

    Witam

    nie wiem co powiedzieć, trudno się nie wzruszyć

    Franio - jest the best

    sił dużo Wam życzę, nawet nie jestem mw stanie sobie wyobrazic przez co musieliście przejść


    co tam krzywe płytki, nie ten kolor ścian itp. trzeba cieszyć się tym co mamy i zdrowiem naszych dzieciaków

    Jestem z Wami

    a Franio się pięknie uśmiecha....
    Gdy człowiek wpada na pomysł to jeszcze nie wie co sobie o niego rozbije

    Dom-prawie koniec...

    Komenty

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Agnes

    Bardzo się cieszę, że założyłaś ten wątek. Franio zmienia się i rośnie jak na drożdżach. Na pewno Twoja bliskość odgrywa tu dużą rolę.
    Co do wcześniactwa- widzę, że moje bliźniaki miały trochę więcej szczęścia. Również urodziły się w 30 tygodniu ciąży, tyle że z wagą 1500 i 1600g. Byli więc mniej więcej tacy jak ta dziewczynka na zdjęciu obok Frania. W pierwszej minucie dostali 7 i 6 punktów w skali Apgar więc dużo jak na takie wcześniactwo i jak na bliźnięta. Prócz wylewów dokomorowych (I i II stopień), anemii (obyło się bez transfuzji) i bardzo częstych bezdechów wszystko było ok. Nie musieliśmy korzystać z respiratora- wystarczył CPAP (4 tygodnie). Cały rok oczywiście opieka specjalistów, bywały momenty i wątpliwości, czy wszystko jest dobrze. Teraz już roznoszą mi chałupę i mają takie pomysły, że boję się, co będzie dalej.
    Franio też da sobie radę, potrzebuje tylko czasu, intensywnej rehabilitacji i wsparcia. Jest silny- a to dużo.
    Dobrze, że zaszczepiliście go Synagisem. Wiem jednak, że nie jest już refundowany. Agnes, jeśli będzie potrzebna kolejna dawka, to wiesz- my tu czekamy na sygnał. Z ogromna przyjemnością wesprzemy Franusia w dalszej walce.
    Co do urlopu- mam podobne odczucia do Ciebie. Przecież wcześniaki, szczególnie te skrajne potrzebują dłuższej opieki i bliskości matki.
    Ja jestem w tej chwili na rocznym urlopie zdrowotnym.
    trzymajcie się cieplutko.

  7. #47

    Domyślnie Na pocieche

    AgnesK, coś na pociechę. Z cała masa najcieplejszych mysli dla Frania i zyczeniami zdrowka, dolaczam krótka historie, nie mojego malenstwa- malenstwa moich przyjaciol.
    Ich malutka urodzila sie w 24 czy 25 tygodniu ciazy, dlugie miesiace w szpitalu, waga urodzeniaowa 800 gram, spadla do 680. Wygladala jak maly dinozaurek w dniu urodzenia, jeszcze zalepione blonka oczka...Kilkakrotna transfuzja krwi, obylo sie bez zadnej oeracji, ale walka o zycie toczyla sie z godziny na godzine. Co godzinke inaczej. Pamietam ich koszmar codziennej rehabilitacji.
    Teraz mała, a właściwie duża ma.... 1.5 roczku.
    Pięknie chodzi, mówi kaka, mama tata itp I jest piękną, wspaniale i normalnie rozwijajaca sie dziewczynka. Tyle było obaw, że może nie mieć problemy z chodzeniem, z mowieniem...
    Historia tragiczna, zakonczyla sie cudownie. I AGNES, wierze, i jestem pewna, że Franus też bedzie mial tyle sily, szcześcia, że Opatrzność nad nim czuwa.
    Jeszcze troszke i zobaczycie jak malutki bedzie przebieral nozkami
    Może teraz wydaje sie nieprawdopodobne, ale zobaczycie,że tak będzie. Kibicuje wam mocno!
    Pozdrawiam
    Agniecha

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    Franeczku Waleczny tak strasznie, strasznie się cieszę, że się udało! I choć droga przed Tobą długa to jestem absolutnie pewna, że wyrośniesz na zdrowego, silnego faceta!

    Agnes obserwowałam Waszą walkę- chwile nadziei gdy szło ku lepszemu i chwile rozpaczy gdy były załamania, reanimacje. Jesteś niesamowitą babką!! Powaliła mnie Twoja siła, to że uparcie wierzyłaś, walczyłaś- za Was dwoje. Że wysiadywałaś w szpitalach, wymuszałaś od lekarzy wieści. Zasłużyłas absolutnie na zdrowie swojego dziecka- ja jestem pewna, że spotka Was wielka nagroda za ten trudny start!!
    Bardzo dizękuję Ci za ten wątek. I obiecuję, że tak jak modliłam się o życie Frania tak będę modlic się o zdrowie. A jesłi poza modlitwą będziesz potrzebowała jakiekolwiek wsparcia to wiesz.... Franio jest nasz! i my tu wszystkie ciotki, babki, wujkowie i dziadkowie mocno się związaliśmy z Krasnalkiem i jak trzeba będzie to się na leczenie/szczepienia/rehabilitację zrzucimy!!
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  9. #49

    Domyślnie

    Agnieszko przeczytałam cały Twój (Wasz) wątek od początku i mimo, że śledziłam Waszą historię z dnia na dzień w wątku Tomkowym to czytając poryczałam się, że hej... wiem, że ciężkie chwile za Wami, chwile grozy i rozpaczy, ale przeszliście tak wiele, że moim zdaniem wyczerpaliście wszelkie limity...

    Teraz musi być tylko lepiej!!
    Nadal będę Was wspierać modlitwami, jeśli będziemy mogli Wam pomóc jakoś inaczej - nie krępuj się i pisz...

    Czytając wieści o Franusiu człowiek zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę rzeczy materialne nie są ważne.. ważne jest ŻYCIE, ZDROWIE, MIŁOŚĆ...

    Takie nieskładne to moje pisanie, ale ciężko pisać ze łzami w oczach... ale wierzę że teraz będziemy się tylko cieszyć z samych dobrych wieści!!

    Posmyraj Franusia w stópkę od ciotki a.. i pamiętaj.. Franki to twarde chłopaki.. sama mam Franka w domu.. łobuziak jakich mało (a tez swoje w życiu przeszedł - na pewno nie tyle co Twój, ale dwie operacje ma za sobą) - zobaczysz Twój też niedługo Ci chałupę będzie roznosił Tego z całego serca Ci życzę!!

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Mama Asi

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    213

    Domyślnie

    Tu Forumowa babcia Franusiowa się zgłasza. Jak cudnie się Franuś uśmiecha ,
    a te dołeczki .. są obłędne. Życzę Wam wiele wytrwałości w rehabilitacji
    a napewno wszystko dobrze sie skończy. W końcu to Franio Waleczny nie?
    Pozdrowienia i trzymam kciuki.

  11. #51

    Domyślnie

    Agnes - podziwiam za siłe jaką nosisz w sobie, że dałas rade przez to przejść.
    Jestem mama i wiem ile kazda z nas jest w stanie zrobić dla dziecka.

    Masz pieknego synka, trzymam za Was kciuki.

    Franiu ma duzą wole zycia!!!!!!!!!

    Przesyłam moc pozytywnej energii.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar secam
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    2.963
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    351

    Domyślnie

    Agnes trzymam kciuki za Franka
    sam dostałem ostatnio z forum MASĘ dobrej energii ,teraz chętnie podeślę Wam moje dobre myśli - uwierz mi, wiem jak to ważne, a co najważniejsze że WIEM ZE TO DZIAŁA

    Miso dla Frania

  13. #53

    Domyślnie

    Agnes i kochany mały Franeczku tak trzymajcie i nie poddawajcie się
    dużo, dużo cierpliwości i sił a przetrzymacie te najgorsze
    a potem sama radość patrząc jak buszuje po domu
    Agnes zobaczysz że wyrośnie na przystojniaka i niejednej dziewczynie złamie serce

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Kochani, dziękuję za każde dobre słowo. Będę starała sie codziennie coś napisać, ale jeśli się nie odezwę, to proszę o zrozumienie

    Dziś na rehabilitacji wypaliłam o aparacie fotograficznym, pan spojrzał się na mnie z litością ( ) i powiedział: Ale pani ma sie tutaj skupiać i zapamiętywać. No kurka normalnie na ambicję mi wjechał!! Pomyslałam sobie, czekaj no, już ja Ci pokażę Zmobilizowałam wszystkie szare komórki, na każde polecenie pana rehabilitanta odpowiadałam "tak jest" czym w końcu doprowadziłam go do śmiechu Stwierdziłam ino: "wie pan, ja tam swoje miejsce w szyku znam, tutaj pan rządzi, ja słucham i sie skupiam" Chyba złapałam z panem rehabilitanten nić porozumienia

    XX, Franuś też ma sporą asymetrię dlatego od razu było zalecenie na Vojtę. Pisz jakie będą Twoje wrażenia w czasie terapii. A dlaczego nie zacznie już z Vojtą?

    Dziś malutki pieknie wykonywał ćwiczenia. To z uciskiem przestrzeni międzyżebrowej zostało lekko zmodyfikowane - drugą ręką blokuję mu głowę i uciskam punkt na miednicy. Pięęęęknie łapeczka się otwiera i nóżki idą w górę A że stymulacja działa poznaje sie m.in. po tym, że...dzieciątko sika i robi kupkę Jaka wtedy jest radocha Od razu okrzyk: ooooo, strefa zadziałała

    Ivo, kurcze, ja przez to wszystko nawet nie wiedziałam że Ty już urodziłaś!! Ucałuj Maciusia od ciotki Agi
    A Agakusi?? Też już powinna być podwójną mamą. Aga, odezwij się!

    Tabaluga, czy rehabilitowałaś dzieciaczki? Jak się wchłoną wylew II stopnia? (takie wylewy dokomorowe ma też Franio).

    Kochani, dziękuję Wam wszystkim za każde dobre słowo, każdą modlitwe za Frania. Z wcześniaczkami jest jak na loterii.. We Wrocławiu leżał obok Frania chłopczyk. 32 hbd, waga 2100! W pełni wydolny oddechowo, bez infekcji (a przecież Franek zaraz po urodzeniu miał sepsę i zapalenie płuc!) i...po trzech dniach zmarł.. Nie wiadomo dlaczego..

    My mieliśmy ogromne szczęście.. W ciągu tych 3 miesięcy odeszło dwoje dzieci z wadą letalną.. Ich mamy siedziały przy inkubatorach, płakały i odliczały minuty... My mieliśmy ogromne szczęście..

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Tabaluga, o synagisie napisze innym razem. Za dużo pisania. Nie jest refundowany, to prawda

  16. #56

    Domyślnie

    Agnes tak zdecydował neurolog - ponieważ do asymetrii doszedł brak podnoszenia głowy i ramion(pozycja sfinksa). Bobath to ruszył, teraz sfinksujemy na całego ale asymetria pozostała. Moje wrażenia z bobatha - początkowo droga przez mękę - dziecko wyło 3xdziennie po 30minut a ja wyrywałam sobie włosy z glowy, że napewno boli.
    Ale Vojta jest podobno dużo bardziej "placzotwórczy" więc pewnie będzie wesoło Pozdrawiam dzielną Mamę i Krasnoludka.
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ania klepka

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.508
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dziewczyny dzieci z czasem się przyzwyczajają do tych cwiczeń i potem już nie płaczą. Moja Ola szybko przestała płakac.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Agnes - dzis tak na szybko -usciski delikatne dla Franusia
    i dla Ciebie tez
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    AgnesK i Franuś - pozdrawiam gorąco i mocno trzymam kciuki za Wasza dalszą walkę Obyście jak najszybciej osiagnęli cel i zaczęli proste ,nudne i beztroskie życie

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania klepka
    Dziewczyny dzieci z czasem się przyzwyczajają do tych cwiczeń i potem już nie płaczą. Moja Ola szybko przestała płakac.
    Franuś już nie płacze

    A na dobranoc ziwnięcie krasnala


Strona 3 z 769

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony