dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak usczelnić blaszak od spodu??

    Zakupiłem sobie blaszaka. Chciałbym uszczelnić go po bokach i z tyłu. Chodzi mi o sam spód, czyli pomiędzy betonem a kątownikiem. Co proponujecie zastosować.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Garaże te mają paskudną cechę, utrzymują wilgoć wewnątrz powodującą rdzewienie pozostawionych tam przez dłuższy czas narzędzi.
    Proponowałbym raczej zrobienie 1-2cm szczeliny między kątownikiem a podłożem w celu poprawienia cyrkulacji powietrza.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Panowie od garażu zażyczyli sobie przedłużenie wylewki o 20 cm z każdego boku. I teraz gdy pada deszcze woda przenika mi do środka jak temu zaradzić?

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej było zawczasu zrobić odpowiedni spadek, żeby woda sobie spokojnie odpływała. Pewnie największy problem jest ze strony, gdzie jest spad dachu. Może załóż rynnę? A jeśli nic nie wymyślisz, to zostanie Ci tylko czymś to "zalepić"..

  5. #5

    Domyślnie

    Panowie od garażu zażyczyli sobie przedłużenie wylewki o 20 cm z każdego boku. I teraz gdy pada deszcze woda przenika mi do środka jak temu zaradzić?
    To teraz zrób zwykłą dolewkę , 3-4cm betonu wewnątrz, albo podkładasz pod ściankę 30cm pasek papy, na zewnątrz przyklejony na lepik, żeby był stabilny, od środka podnosisz papę do góry, podkładasz zwykłą rurkę 1 calową i już. Zamiast rurki może być cokolwiek, co utrzyma ten 5-cio centymetrowy kawałek papy na baczność.

  6. #6

    Domyślnie

    Ten pomysł z papą to normalnie mi chyba z głowy wyjąłeś Myślałem nad takim samym rozwiązaniem.

  7. #7

    Domyślnie

    kurde u mnie było to samo , załatwiłem sprawę pianką do okien , za piankowałem
    do okola , potem ładnie poobcinałem i po bólu juz drugi rok
    na marginesie auta bym tam nie trzymał , osobiście trzymam tam zimą rusztowanie i powiem ci jakby nie było przykryte folią tą na wiosne wyciągam jakby leżało pod chmurką . To straszne niewypały te garaże , przecież auto predzej w nim szlag weżnie niż na zewnątrz

  8. #8

    Domyślnie

    Ja założyłem parapety. Mają taka sama zasada działania jak przy oknach. Roznitowalem cały dół blaszane wsunalem parapet i nitowalem ponownie. Łączenia parapetów na długości są zrobione nakładki ok10 cm gdzie jest położona masa bitumiczne. Te łączenie żeby było pewne że są szczelne też są notowane.

  9. #9

    Domyślnie

    Parapet usunięty pod blacha. Dokładniej między blacha A katownikem dolnym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony