dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1

    Domyślnie Co ludzie myślą o Ikea?

    Wiedzieliście o akcji http://www.czyikeajestok.pl?
    Pracujecie tam? Jest tak źle? 5,6 brutto?
    Szanują Was?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    moim zdaniem manipulacja
    tu chodzi o ochroniarzy nie o samą ikeę

  3. #3

    Domyślnie

    Od dnia w którym Szwedzi przegrali z pożal się Boże Łotwą moja noga nie stanęła w tym dziadostwie......jak i żadnych Absolutów na stole.........
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlCapone
    ......jak i żadnych Absolutów na stole.........
    Szwedzka wódka? Toz to mamałyga!
    Szwedy bedą mię uczyć wodkę robić... nawet na czeladników się nie nadają...
    z pięćset lat upłynie, zanim ja się napiję szwedzkiej wódki...
    Pijam wyłacznie polską i ruską.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie

    Z ruską to bym uważał...........
    "Nigdy nie dyskutuj z idiotą...najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6

    Domyślnie

    Jedynie niektóre pomysły są ok. z wykonaniem i trwałością to do bani ....co do pracowników z osób,które znałam i tam pracowały - 2 (ok. 50 lat i,bez większych ambiicji ,nie lubiący zmian ..)- żadna już tam nie pracuje ,a miały tam najbliżej z dojazdem, bo krakowska Ikea jest przy drogach wyjazdowych z Krakowa ...Jak jest -to pewnie pracownicy dobrze wiedzą...

  7. #7
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Idioten Kaufen Einfach Alles.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Also...Wer kauft nich ist kein Idiot?

    Żeby to było takie proste
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  9. #9
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Sicher ...aber warum da ?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    rozbawiło mnie tłumaczenie nazwy tej firmy
    Sugeruje omijanie tych sklepów dla zdrowia psychicznego.
    Czasem wstępuję ,czasem coś kupię , nie ma mocnych ,łapię się na tą grupę
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  11. #11

    Domyślnie

    W czambuł potępiać nie można - ja tam robię zakupy niepowtarzalne i jedyne ,ale dotyczy to sklepiku szwedzkiego :
    sok z borówki - 9 pln ; sok z bzu białego - 9pln ; dżem z borówki -x ; hot-dogi , i inne ,dodajmy dobrą sałatkę z krewetkami w barze i pomysły ,które odgapić można ....niestety ani jakość ani trwałość nie są ich mocną stroną ...
    Nowatorstwo -tak[/list]

  12. #12
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Sama idea Kamprada fnkcjonowania IKEA wyklucza wszystkie te cechy.
    Jedyny pozytyw, to promowanie głównie młodych twórców, reszta jest podła, śmierdzi też obłudą i wpisaną w program tandetą.
    Obrzydliwe równie jak chińszczyzna.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy
    ... reszta jest podła, śmierdzi też obłudą i wpisaną w program tandetą.
    Obrzydliwe równie jak chińszczyzna.
    Eeee, przesadzasz Waść.
    Aha - właśnie zniknęła ta strona do której odnośnik był w pierwszym poście

  14. #14
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Może masz rację, a może też czasem pieniądze niestety jednak śmierdzą ?
    A tak mi dzisiaj jakoś socjalizmem ekumenicznym spływa.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał Pepeg z Gumy
    ... reszta jest podła, śmierdzi też obłudą i wpisaną w program tandetą.
    Obrzydliwe równie jak chińszczyzna.
    Eeee, przesadzasz Waść.
    Aha - właśnie zniknęła ta strona do której odnośnik był w pierwszym poście
    hmmm... mi się normalnie ładuje
    dziwne jest to, że Ikea postrzegana jest jako git firma dla wszystkich, a jak się wgłębić w to co nie widać to nie jest tak dobrze

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał albertos
    ...hmmm... mi się normalnie ładuje
    dziwne jest to, że Ikea postrzegana jest jako git firma dla wszystkich, a jak się wgłębić w to co nie widać to nie jest tak dobrze
    Mi teraz też działa, wieczorem coś się tam musiało zatkać.

    Wszystkie sieci handlowe z pewnością za kulisami kryją różne ciemne sprawki, czasem coś do ogółu dociera, ale generalnie ludzie boją się o miejsce pracy i godzą się na wiele, aby nie wylądować na zasiłku. Tak mi się wydaje.
    Te radosne reklamy, te dekoracje, promocje, muzyczka-sryczka ... za tym wszytkkim jest po prostu zap..dol całej rzeszy sfrustrowanego personelu.
    A że w Polsce cały czas ma się dobrze pokolenie pamiętające komunistyczne realia i jak wyglądał handel w szczególności to ludzie to łykają i do tej pory całe rodziny jeżdżą nawet z daleka aby pochodzić po takiej Ikei i zwieńczyć niedzielny wyjazd ucztą w MacDonald's.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Gdybym tak chciała kupować TYLKO i wyłącznie towary powstałe, transportowane, składowane i sprzedawane przez zadowolonych z życia i pracy ludzi, to bym chyba niczego nie kupiła. Kiedyś miałam szlachetną myśl, żeby niczego "made in China" nie kupować. Nie da się! Tzn. może i by się dało, ale mnie nie stać. Była afera wokół Biedronek? Była. Ucichła. Teraz na IKEĘ padło. Wiemy, w jakich warunkach pracują kasjerki we wszystkich wielkich sieciowych sklepach? Wiemy. Kupujemy tam? No niech rzuci kamieniem, kto nie kupił. Wszystko zależy od tego, kto akurat zacznie krzyczeć o tym, jak mu się źle dzieje. I wcale nie twierdzę, że dzieje się dobrze. Słyszałam niedawno, jakie warunki pracy i płacy oferują w firmie Nidec - makabra! Czy to znaczy, że nie powinnniśmy kupować samochodów z szyberdachem?

    A co do jakości, to ja nie narzekam. Kupiłam w IKEI kilka mebli. Poza stolikami LACK, ktore sa badziewne i kosztują grosze, wszystko inne było w porządku. A już zabawki i różne inne rzeczy dla dzieci są świetnie wykonane.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    ...A co do jakości, to ja nie narzekam. Kupiłam w IKEI kilka mebli. Poza stolikami LACK, ktore sa badziewne i kosztują grosze, wszystko inne było w porządku. A już zabawki i różne inne rzeczy dla dzieci są świetnie wykonane.
    Noo, ja też w tej chwili spoczywam na klęczniku Ikeowskim A u dziecka szafy i komoda już ładnych kilka lat mają się dobrze. I wiele innych dupereli.
    Ale już żarówek energooszczędnych tam nie kupuję, ani baterii alkalicznych, ani zestawu noży kuchennych...i wielu innych dupereli

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    co Wy z tą ikeą
    przeca tam pretensje ma ochrona, a ta jest najmowana jako firma
    próba uwikłania w to ikei to manipulacja, zapewne myślą, że jak własna firma ma ich w du.pie to wytrą sobie gęby tymi, co zatrudnili ich firmę

    taka próba odlania się cudzym ....

    nieładnie

  20. #20

    Domyślnie

    O właśnie.
    Mamy system prawny, który umożliwia zatrudnianie zamiast pracowników - podwykonawców. To się z niego korzysta. Ikea nie odpowiada za ochroniarzy, którzy stworzyli tą stronę, nie jest ich pracodawcą. Czy to dobry, czy zły system, odrębna sprawa, ale taki ten system jest.

    A co do jakości, to umiarkowana jakość za umiarkowaną cenę. Mniej więcej połowę mebli mam z Ikei i na jakość nie narzekam. Drugą połowę mam od małego (średnio-małego) polskiego producenta (ŚMŁ - chyba ) i też na jakość nie narzekam.
    Acz może niektórych denerwować podejście "zrób to sam". Sam ustal, ile półek, gdzie drzwiczki, a gdzie szybki, pobejcuj, polakieruj, przywieź se i skręć. Ja tam to lubię.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony