dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 297
  1. #1

    Domyślnie Samodzielne wiercenie studni - PROBLEM

    Witam
    Postanowilem sam wywiercic studnie glebionowa,
    zakupilem:
    -swider do wiercenia dwie wymienne srednice 180 i 150 mm
    -rury oslonowe fi 160 PCV
    -rure do wody fi 125 PE

    Zaczelismy prace w miejscu wskazanym przez rozdzkaza
    wszystko szlo wporzadku, na okolo 6m pokazala sie woda wiec juz ciezko bylo wiercic wierlem fi 180 poniewaz sie obsuwalo i praktycznie nic sie nie wyciagalo, wiec wlozylismy w wywiercony otwor rury oslonowe fi 160 i dalej kontynuowalismy prace wiertlem fi 150.(Nie szlo juz tak lekko jak wczesniej )
    Ale dojechalismy jeszcze jakies 1,5m czyli wsumie okolo 7,5m
    .Zakonczylismy wiercenie. Niestety okazalo sie ze w studni jest tylko okolo 0,5m wody od dna.
    No i tu problem mysle ze powinno byc wiecej , sprobowalismy zanuzyc filtr
    ale w filtrze bylo jeszcze mniej
    (Probowalismy tez podciagnac lekko rure oslonowa 0,5m ale nic to nie zmienlo)

    Czy cos zrobilem nietak?

    Bardzo prosze o POMOC bo niewiem co mam dalej robic.
    Z gory dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: Samodzielne wiercenie studni - PROBLEM

    Nie napisałeś najważniejszego. Jaki rodzaj gruntu był na poszczególnych głębokościach.

  3. #3

    Domyślnie

    ja u siebie dowiercilem się do głębokości 15m własnej roboty świdrem ale od początku
    na głębokość ok. 8 metrów wierciłem świdrem średnicy ok 60mm jak zaczęło się obsypywać wsunełem 8 metrów rury 50mm dokładnie takiej jak do odkurzacza centralnego czyli sklejaną co jakiś odcinek.
    Po wsunięciu rury póżniej to wiercenie już drugim świdrem takiej średnicy żeby wszedł w srodek rury.Po każdym 15cm wykopu wciskałem rurę głębiej i głębiej aż do głeb. 15 m.
    Tak robił sąsiad i na początku sceptycznie podchodziłem o tego jak z rury 50mm mogę pobierać wodę przecież jej zabraknie , jednak nic mylnego wody od groma.

    oczywiście wczśsniej czyszczenie i wyciąganie brudnej wody z piaskiem czasem tak gęstej ze pompa siadała ale teraz woda czyściutka.

    7,5 metra wydaje mi się mało jak na studnie wierconą.

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie. Opisz warstwy. Ja mam aktualnie już drugi odwiert, pierwszy przerwany na 15m(ił) teraz drugi na 20 i sucho . Czarodziej zapewniał, że tu i tylko tu jest woda. Oby tak było

  5. #5

    Domyślnie

    Jak wiercicie sami ? Ja bym też spróbował ale skąd takiej długości narzędzia ?
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwazar
    Jak wiercicie sami ? Ja bym też spróbował ale skąd takiej długości narzędzia ?
    Sorki, nie dodałem, że wierci mi ekipa. Sam wierciłem ręczną pod abisynkę(fi 110). Skapitulowałem na 4 metrze bo błotko się przelewało przez wiertło.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Samodzielne wiercenie studni - PROBLEM

    Cytat Napisał przemo33
    zakupilem:
    -swider do wiercenia dwie wymienne srednice 180 i 150 mm
    [...]
    wszystko szlo wporzadku, na okolo 6m pokazala sie woda wiec juz ciezko bylo wiercic wierlem fi 180 poniewaz sie obsuwalo i praktycznie nic sie nie wyciagalo,
    [...]
    Czy cos zrobilem nietak?
    Zabrakło Ci jednego narzędzia do kompletu z tymi świdrami. Takiego specjalnego cyngwajsa do wiercenia/wybierania błota. Nie jestem specjalistą i nie wiem, jak się toto nazywa, ale używali tego moi studniarze, wyglądało po prostu jak rura z pogiętą klapą u dołu

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #8

    Domyślnie Re: Samodzielne wiercenie studni - PROBLEM

    Cytat Napisał Jarek.P
    Cytat Napisał przemo33
    zakupilem:
    -swider do wiercenia dwie wymienne srednice 180 i 150 mm
    [...]
    wszystko szlo wporzadku, na okolo 6m pokazala sie woda wiec juz ciezko bylo wiercic wierlem fi 180 poniewaz sie obsuwalo i praktycznie nic sie nie wyciagalo,
    [...]
    Czy cos zrobilem nietak?
    Zabrakło Ci jednego narzędzia do kompletu z tymi świdrami. Takiego specjalnego cyngwajsa do wiercenia/wybierania błota. Nie jestem specjalistą i nie wiem, jak się toto nazywa, ale używali tego moi studniarze, wyglądało po prostu jak rura z pogiętą klapą u dołu

    J.

    Szlamówka. Prawdopodobnie chodzi o szlamówkę.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam ponowniue
    -Warstwy ziemi byly raz glinka raz piasek
    -Szlamowki wsumie nie potrzebowalem bo wiercilem w oslonowej i udalo sie zejsc ponizej pokazania sie wody okolo 1,5m

    Prosze o dalsze wskazowki

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo33
    Witam ponowniue
    -Warstwy ziemi byly raz glinka raz piasek
    -Szlamowki wsumie nie potrzebowalem bo wiercilem w oslonowej i udalo sie zejsc ponizej pokazania sie wody okolo 1,5m

    Prosze o dalsze wskazowki
    No jak nie potrzebowałeś jak potrzebowałeś? Pisałeś, że dalej nie mogliście już wiercić, ponieważ nic się nie wyciągało. W warstwie wodonośnej świder nic nie wyciągnie, potrzebna jest szlamówka właśnie.
    A jeśli źle zrozumiałem, jeśli dalej nie dało się wiercić z innych przyczyn, to trzeba walczyć z tą przyczyną, bo wiercić dalej po prostu trzeba, półtora metra wody to o wieeeele za mało. Studniarze radzą sobie i z kamieniami w odwiercie, wszystko sprowadza się do kwestii użycia odpowiedniego narzędzia do danego zadania.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #11

    Domyślnie

    Tak niedalo sie wiercic ale bez rury oslonowej w rurze oslonowej jakos szło.
    Pozdr

  12. #12

    Domyślnie

    Jak dowierciliscie się do poczatku pokazania się wody to ile jeszcze w glab wierciliscie?
    Ile metrow naplynelo wody do wykonanego otwor?

    Skad wiedziec kiedy nalezy skonczyc wiercic??


    Aha a moze u mnie to jakas woda podskorna?

    Pozdr

  13. #13

    Domyślnie

    Rury osłonowe powinny być stalowe a urobek spod wody wybiera się tzw. szlamówką czyli łyżką wiertniczą (rura z gumową klapką opuszczana na linie). A jeżeli chodzi o głębokość to wierć do bólu - dosłownie Współczuje bo jednak wiercenie maszynowe to inna bajka.

  14. #14

    Domyślnie

    Czyli co za malo tej wody na tych 7 metrach?(Moze jak na 7,5 wcisne rure z filtrem i jak podniose rure oslonowa o 1,5m to moze naplynie wiecej?chociaz 1,5m?


    Czy wasza woda tez byla taka zolta na poczatku i co potem zrobiliscie??


    Pozdr

  15. #15

    Domyślnie

    do godziny pompowania powinna być czysta, potem przy kolejnych załączeniach pompy znów na początku może być mało klarowna. Po kilkunastu załączeniach powinno być OK
    ---Tu była reklama zakupów---

  16. #16

    Domyślnie

    A pamietacie ile metrow wody macie w swoich studniach?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo33
    A pamietacie ile metrow wody macie w swoich studniach?
    U mnie jest coś koło 4-5.
    Musisz wiercić głębiej, nie ma wyjścia. Półtora metra to zdaje się jest absolutne minimum, jakie musisz utrzymać nad pompą lub smokiem, a przecież pod tym też musi być trochę miejsca, a w przypadku pompy zanurzanej dojdzie jeszcze jej długość...

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18

    Domyślnie

    Witam
    To moze ja sie dowiercilem do kurzawki?

    Aha, jak odroznic kurzawke od warstwy wodonosnej?
    Jak mogole powinna wyglądać warstwa wodonosna?

    Pozdr

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    To moze ja sie dowiercilem do kurzawki?

    Aha, jak odroznic kurzawke od warstwy wodonosnej?
    Jak mogole powinna wyglądać warstwa wodonosna?

    Pozdr

  20. #20

    Domyślnie

    Aha i jak wykonac ewentualnie obsybke ze zwiru?
    (Tzn obsypac filtr, na jakiej wysokosci , i jak zrobic zeby go nie zasypac w srodku?

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony