dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 15
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 297
  1. #261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sprawa jest prosta.. bardzo dobry przykład czystego w swej formie okultyzmu..
    to tak jak by od mafii kasę pożyczyć .. tu jest taka duchowa mafia - z Lucyferem na czele...
    a owijanie tego w jakieś para naukowe wywody.. tak się skurczybyk chce maskować!

    http://egzorcyzmy.katolik.pl/tagi/radiestezja/
    http://adonai.pl/zagrozenia/?id=107
    https://wobroniewiaryitradycji.wordp...anymi-w-ziemi/

    http://www.fronda.pl/blogi/najlepsze...ach,35428.html
    http://www.traditia.fora.pl/szatan-n...ezja,1176.html
    Jak sam napisałeś.. "działa" tylko za jaką cenę!
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 29-09-2017 o 23:15

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Sprawa jest prosta.. bardzo dobry przykład czystego w swej formie okultyzmu..
    to tak jak by od mafii kasę pożyczyć .. tu jest taka duchowa mafia - z Lucyferem na czele...
    a owijanie tego w jakieś para naukowe wywody.. tak się skurczybyk chce maskować!
    !
    Coś ty się chłopie tak na tych różdżkarzy uwziął?
    Nie wiem jakiego ty znasz różdżkarza? Być może, na dzień dobry, odgryza kogutowi łeb na podwórku, maluje krwią pentagram, a następnie odprawia czarną mszę?
    U mnie był starszy, kulturalny Pan, człowiek religijny i pobożny.
    Co ty tym Lucyferem?
    Rozumiem, że wróżkę czy wróżbitę można by posądzić o okultyzm bo to w pewnym sensie magia (co prawda nie czarna) ale różdżkarza?
    To jak korzystałem z usług różdżkarza to muszę iść do spowiedzi?
    Bez przesady z tą krucjatą

  3. #263

    Domyślnie

    Panowie, zacząłem wiercić studnię zestawem z allegro pod rurę osłonową 160, jestem na 5 metrze i już od 4 metra mam ił, ziemia wygląda tak jak cegła jest sucha a jak da się trochę wody to można cuda lepić, ciężko idzie jak nie wiem co, świder który wierci to łopatki się wycierają od tego czegoś, już wlewam wodę żeby zmiękczyć to coś ale tez ciężko, czy znalazł ktoś na to jakiś sposób?

  4. #264

    Domyślnie

    Biedaku uległeś propagandzie kleru i ich usiłowaniu ograniczania użycia magii do ich wyłącznego użytku. Laikatowi z zaklęć zostaje modlitwa. Tak owieczko takie Ojcze Nasz jest zaklęciem . W Imię Ojca otwarciem a Amen zamknięciem. W ramach wolnego czasu zastanów się poszukaj co to oznacza to Słowo Amen

    A dodatkowo bluźnisz przypomnij sobie przypowieść o talentach. A radiestetą był Mojżesz i na spotkaniu i rozmowach Bóg nijak mu nie zakazał

  5. #265

    Domyślnie

    Amen to ja powiem jak do wody się dowiercę , a tak serio to miał już ktos z takim czymś problem?

  6. #266

    Domyślnie

    niestety jestem na 8 metrze i ciągle ił, przez chwile miałem ił z kamyczkami może jakieś 40 cm i dalej to samo. może orientujecie się ile może ił się ciągnąć?

  7. #267
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nocomment

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-807
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    mam problem z odwiertem, jestem na 11 metrach mam włożoną rurę osłonową fi 160mm,

    w rurze jest 20 cm wody ale jeszcze świdrem dawałem radę wyciągać urobek do wczoraj, dosłownie pośrodku odwiertu na dole

    leży sobie kamień, świder się gnie, szlamówka też nie daje rady, zbijanie kamienia ostrą rurą też nie skutkuje.

    Męczę się już 2 dzień i nic.

    Ktoś zna jakiś genialny pomysł jak pozbyć się tego kamienia, jak go wyciągnąć, rozbić?

    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

  8. #268

    Domyślnie

    Kolego witaj w klubie ) jestem na 9,5 metra od 3 metra jak wiercę mam sam ił, ciężka sprawa z tym iłem dlatego żadne wiertła które sprzedają na allegro z wiertnicami nie dawały rady z iłem, każdy metal, stal sie tak szybko ściera że masakra. Dlatego wymyśliłem wiertło specjalne z widiami coś jak koronka do wiercenia w skale. Idzie ciężko ale idzie i to sukcesywnie, z kamieniami też nie ma problemu bo po prostu je miele. Natrafiłem na 10cm skały i też ja przewierciłem, ciężko ale poszło. jestem już na 9,5 metrach i narazie ani wody podskórnej nie miałem. Jak coś to pisz to wyśle Ci na maila jakbyś Musiał zrobić takie wiertło.

  9. #269

    Domyślnie

    Zaopatrz się w takie coś jak " Raczek typu Bob" widia to jest ze spiekiem węglikowym, taki spiek też używany jest w tokarkach też w górnictwie do wiercenia otworów w skale.

  10. #270

  11. #271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    napster i co dowiercileś się?
    Jak łączysz rury 160 ze sobą?
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  12. #272
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bubko

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Proszę o poradę. Mam na działce nasyp ok. 1.5 m pod nim 20 cm torfu potem już piasek morski. Przez nasyp przebilem się łopatą potem szlamowką rury kupiłem 160 lite Sn8 obciążam je płytami chodnikowymi o wadze około 40 kg jedna. Ostatnio obciążyłem 14 szt i wbiłem 4,5 m po niżej linii wòd gruntowych, razem zużyłem 3*2 mb Jestem blisko mkanału około 1.5 km a teren położony nad morzem ciekawi mnie jaka jest wytrzymałość kilichòw też kiedy zmiażdżę ciężarem. Oczywiście wyboczenie też biorę pod uwagę ale staram się przeciwdziałać

  13. #273
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Hej
    Wiercę i ja. Narazie mam 5m, i jest twrada glina z piaskeim - dośc mokra ziemia. Swider się tak nie zagłebia bo w piachu to sam idzie.
    Liczę ze jak przez to przejdę to bedzie coś bardziej przepuszcalnego i bedzie woda,.
    Przedłuzek mam na 10m a pozniej to się zobaczy. teraz czas siedziec w domu to popoludniami sobie wierce bez spinku. Mam włąsny świder. Rur i filtra nie kupiłem bo nie wiem czy wogule bedzie woda.
    Kolega na osiedlu 1km dalej ciut nizej dowiercił się na 4.5m i wbił rurę szlamując na ponad 6.
    Obciażał bloczkami betonowymi fi160mm a pozniej pompował ruską membramą i dalej wbijał.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  14. #274
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Mnie na 3,5 metrach pokazała się woda oraz gruby piasek prawie żwirek i tak dojechałem do 6,5 metra i zakończyłem imprezkę , pompa hydroforowa o teoretycznej wydajności 4m3 tak piszą a faktycznie raczej coś ok 2m3/godz może pracować nawet tydzień i woda specjalnie nie opada , ona służy tylko do podlewania bo nawet średnio do basenu się nadaje bo za bogata w minerały i szybko kwitnie .

  15. #275
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Mnie na 3,5 metrach pokazała się woda oraz gruby piasek prawie żwirek i tak dojechałem do 6,5 metra i zakończyłem imprezkę , pompa hydroforowa o teoretycznej wydajności 4m3 tak piszą a faktycznie raczej coś ok 2m3/godz może pracować nawet tydzień i woda specjalnie nie opada , ona służy tylko do podlewania bo nawet średnio do basenu się nadaje bo za bogata w minerały i szybko kwitnie .
    Szcześciaż ze woda płytko.
    Pochwal się jak wykonałeś filtr tzn jaka rura i jakie nawirty czy tam siatka?
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  16. #276
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Rura 2 metrowa ale nawiercone tylko 1 metr od dna i na to siatka studniarska 14-ka , wierciłem ok 220 otworów wiertłem 12-ka , a tylko metr od dna bo podobno lepiej to działa jak jest ciśnienie słupa wody niż filtr na całej długości słupa wody , potem połaczyłem te wszystkie rury 110-ki i na złączach owijałem taśmą szarą i siup do dziury a rura osłonowa 160-ka została wytargana na powierzchnię , rura osłonowa była nitowana na złączach i szarą taśmą wzmacniana więc nie było problemu aby to wytargać , siatkę studniarską polecam 14-kę do kupienia w sieci jest .

  17. #277
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Super. Dzięki za konkretne info.
    Rozumiem ze rura z filtrem zatkana od spodu. Jak dojdę do wody to dalej rura osłonowa i szlamowanie aż w pewnym momencie stop i wpuszczenie filtra.

    Czy osłonową miałeś nawiercaną też czy pełna?

    U mnie się nic narzazie nie zapada.

    Mam 5.5mm zaczynają się kamienie i nadal taka wilgotna glina z piaskeim. Jak kamień taki jak pięść się trafi to musze sie ciutke naszarpać. Liczę ze pod spodem bedzie piasek i woda.

    Ale na spokojnie. Narazie wierce i obserwuje. Mam nadzieje ze sklepu z rurami nie zamkną.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  18. #278
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Osłonową miałem pełną ale niektórzy nacinają piłką podobno pomaga przy szlamowaniu, denko na rurze z filtrem oczywiście zaślepione .

  19. #279
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Ok, dzięki.
    Niestety wczoraj natrafiłem na jakiś kamien około 6m. O ile rdzeń wiertła przechodzi to ślimak ten wyciagany sie czasami kleszczy. Moze coś wykombinuje any to spróbować porozbijać.
    Jak spojrzałem do otworu to wcale nie jest taki prosty, jakby swider zbaczał i szedł tam gdzie mu łątwiej. Nic powoli trzeba walczyć dalej.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  20. #280
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Na końcu żerdzi dospawaj kilka pręcików żebrowanych np fi 6mm i wal w dno i wyciągaj , mniejsze kamienie wejdą między pręty i dasz radę je wyciągnąć ale z większymi to już jest problem i jedynie rozbijanie lub przynajmniej próba .

Strona 14 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony