dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 297 z 297
  1. #281
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze to nie jest duży kamień, on jest gdzies na krawedzi. Świder z zerdzią przechodzi. Zaczyna mi klinować wyciągany ślimak i nie mogę go wyciągnać do góry.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  2. #282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Przekopałem się przez te dwa kamyczki, poszło kawałek i są nastepne.
    Czy wg waszych doświadczeń warto kopać w innym miejscu i liczyc ze bedzie czysto? Czy już tłuc dalej na około 6m ptzez te kamienie i glinę i liczyć ze pod spodem bedzie czysto piach i woda.
    Znajomy 500m dalej i ciut niżej j miał na 4.5m...
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  3. #283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    W drugim miejscu natrafiłem na głaz jużna 2m, ale wiwercenie tego trawało jakąś godzinkę z hakiem, wiec nie ma spinki, będzie kolejny odwiert.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  4. #284
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Z synem wierciliśmy na jego działce 5 otworów i każdy w glinie i tylko do 5 metrów a potem jakieś głazy więc odpuściliśmy bo mukle pękały od tego kręcenia , tam chyba już jakaś skała lub pokład węgla czy coś w tym stylu .

  5. #285

    Domyślnie

    Witam Panowie, chciałbym podłaczyć się pod temat. Planuje wykonanie studni, szlamówka i wiertnica samemu, pierwsza woda pokazuje się już na 1.5m jednak po 3m zaczyna się szary IŁ. Nastepna warstawa wodonośna jest na około 12-15m czy jestem się w stanie przebić własnoręcznie przez ten IŁ czy to będzie przeprawa nie do przebicia szlamówką?

  6. #286
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To wierć wiertnicą ile się da , ja wierciłem do 3,5 metra i potem szlamówka jak gruby piasek się pokazał .

  7. #287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Szlamówką Ił ciężko jesli jeszcze sa kamienie jak u mnie.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  8. #288

    Domyślnie

    Chyba sobię odpuszczę, dzwoniłem po lokalnych studniarzach i koszt to 170zł z materiałem za metr.

  9. #289
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    artmech

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Wałcz
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    1

    Domyślnie Studnia

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Zatrzymałem się na 6.50m. Trafiłem na szare iły. Myślałem że już nic gorszego od kurzawki nie może być - a jednak.
    To szare ku...stwo nie daje się wyciągnąć świdrem, a do szlamówki nabija się bardzo wolno (jedynie w stanie półpłynnym - taki szary "budyń" wchodzi do szlamówki).
    Gdybym wiedział, że iłowa warstwa ma koło 1 metra to bym walczył dalej, ale ona równie dobrze może mieć kilka metrów - a to już nie do ogarnięcia ręczną robotą.
    Już dzisiaj wiem, że największym błędem jaki można zrobić wiercąc ręcznie studnie, przed czym przestrzegam wszystkich przyszłych amatorów wiercenie jest nacięcie ( czy też nawiercenie ) rury osłonowej. To kardynalny błąd!. Zapomnijcie o tych wszystkich filmikach z YT.
    Gdybym rurę osłonową miał szczelną zrobił bym tą studnię w 3 dni. W związku z tym, że ją ponacinałem na ostatnim 1,5m (zgodnie z instrukcją to cały czas walczyłem z napływającym tymi otworami piaskiem.
    I jeszcze coś - ku przestrodze. Tego piachu wyciągnąłem tak na oko ok. 20 taczek (może więcej). Po tych burzach i ulewach wychodzę rano do ogrodu i metr od odwiertu widzę lej na ponad metr głęboki, poprzewracane drzewka i kawałek płotu. Po prostu nastąpiło tąpnięcie. Dobrze, że nikomu nic się nie stało.
    Na razie odpuściłem.
    Wody jest prawie cała rura - ale wydajność beznadziejna, a w dodatku tak jak wspomniałem wyżej, końcówka studni zatopiona jest w tej warstwie szarych iłów, które pompka (ruska membranowa) podnosi i zamiast wody pompuje "szary kisiel"
    Ogólnie mówiąc - "szaro" to widzę
    Na szczęście lato było tak mokre, że praktycznie nie było większej potrzeby dodatkowego podlewania ogrodu.
    Możliwe, że wrócę do tematu.
    Pozdrawiam
    Witam. Mam pytanie do Tomasza jak dalej sprawa się rozwinęła? U mnie bardzo podobnie wygląda sposób zrobienia studni, tylko że woda jest na głębokości 4m. Po przeczytaniu tego posta boję się wybierać wody z odwiertu. Jednorazowo jestem w stanie wyciągnąć ręczną pompą około 100l. Później muszę poczekać około godziny i znowu około 100l. Też przy szlamowaniu wybrałem około 10 taczek takiego piasku jak z plaży. A co to jest ten ił?

  10. #290
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Przy kurzawce rury osłonowe na bieżąco trzeba wciskać nawet na siłę czyli zrobić opaskę na rurze i zawiesić na tym ze dwa worki lub nawet cztery worki piasku i szlamować a rura będzie wchodzić jak w masło innej metody nie ma .

  11. #291
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michał_1mwx

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,
    buduje własną studnie wierconą, doszedłem do 11metra a było to tak przeszedłem żerdziami z ślimacznicą 180mm pierwsze 8 metrów gliny, potem pojawił się nawodniony pył ( domyślam się że to kurzawka). Następnie osądziłem rury pvc160 lite bez nacięć i nawierceń. W niej szlamowalem i jednocześnie osadzalem osłonowkę z nadzieją dokopania się do grupszego piasku. Trzy lub cztery szlamowania i zagłębianie oslonowki przy pomocy belki, obciążenia ok 90 kg i sporego młota. Szło nieźle. Ale piach ciągle napływał do osłonówka. Dalej zagłębianie już nie szło. Nie nadążałem wybierać napływającej kurzawki. Obecnie woda ustabilizowała się na 7mppt, drobny piach na 8,5mppt a oslonowka sięga 11mppt. Chciałbym jeszcze spróbować osądzić rurę osłonową przez wyrównanie ciśnień w rurze tj wypełnienie wodą i odpompowywanie szlamu pompa nurkiem. W trakcie odpompowywania woda będzie uzupełniana w rurze. Aha osłonówka była nitowana na łączeniach jej wyciągnięcie może graniczyć z cudem. Proszę o podpowiedzi i sugestie jaki filtr zbudowac i jak go osądzić.
    Woda docelowo ma być tylko do podlewania/ uzupełniania zbiorników 3000l do odstania.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  12. #292

    Domyślnie

    Może ktos z Was ma odsprzedać wiertnicę.

  13. #293

    Domyślnie

    Witam studniarzy.
    Mam problem jak kilka postów powyżej. Również szlamuje w rurze fi 160 osłonowej ponacinanej na dole jak na filmikach z yt. Lustro wody (pierwszej) mam na 1,2 m i tylko piasek. Od 5 metra wbijał rurę młotem przez deskę (dobrze że dałem rurę litą bo by się już połamała) bo nie chce dobrowolnie schodzić, wybieram szlamówką ile wlezie a rura nie bardzo schodzi,piasek jest jak wcześniej pisano "piękny , drobny plażowy" . Pojawił się wokół rury osłonowej lej wiec zacząłem tam sypać żwir bo powstał by krater chyba na kręgi betonowe. Próbowałem pompować "ruską" pompą ale po kilku minutach zaczęła pompować ten mały piasek i dałem spokój. Finał jest taki: dobrnąłem do 7,3 m (realna głębokość to 7m bo około 30cm to piasek który cały czas jest). Od 5metra do 7,2m po wybraniu szlamówką taczki piasku muszę wsypać taczkę do mojego krateru (tak wyszło mi 7-8 taczek). Rura za Boga nie chce zejść niżej, na 7 mertrach pojawił się grubszy piasek ze żwirkiem, sąsiedzi mają studnie na 9 m i wody jest pod dostatkiem. Co radzicie czy wpuścić rurę fi 125 z filtrem i podłączyć pompę ssącą i sprawdzać wydajność? Czy dać sobie spokój bo trawiła się kurzawka i nie przejdę tego? Dodam, że woda tylko do podlewania.
    Z góry dzięki za info

  14. #294

    Domyślnie

    Cytat Napisał artmech Zobacz post
    Witam. Mam pytanie do Tomasza jak dalej sprawa się rozwinęła? U mnie bardzo podobnie wygląda sposób zrobienia studni, tylko że woda jest na głębokości 4m. Po przeczytaniu tego posta boję się wybierać wody z odwiertu. Jednorazowo jestem w stanie wyciągnąć ręczną pompą około 100l. Później muszę poczekać około godziny i znowu około 100l. Też przy szlamowaniu wybrałem około 10 taczek takiego piasku jak z plaży. A co to jest ten ił?
    Odpuściłem.
    Paru sąsiadów ostatnio zamawiało wiertnicę i ekipę studniarską.
    Woda dużo głębiej. Nie było szansy na ręczną robotę.

  15. #295

    Domyślnie

    Ja się nie poddaje. Jestem na 12m. Kurzawa wchodzi mi w rurę ale sukcesywnie się zagłębiam. Plan jest dojść do 20m

  16. #296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mar_D84 Zobacz post
    Ja się nie poddaje. Jestem na 12m. Kurzawa wchodzi mi w rurę ale sukcesywnie się zagłębiam. Plan jest dojść do 20m
    I to wszystko ręcznie?
    Ja temat latem odpuściłem bo miałem problem z barkiem... ale teraz chce znowu wrócić. Odwiert jest ciagle otwarty na 6.5m, bede póbował....
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    I to wszystko ręcznie?
    Ja temat latem odpuściłem bo miałem problem z barkiem... ale teraz chce znowu wrócić. Odwiert jest ciagle otwarty na 6.5m, bede póbował....
    Tak. Wszystko ręcznie. Aktualnie z braku czasu nic nie zrobiłem dalej. Mam osadzoną pompę i ciągne wodę. Piasek w rurze ustabilizował się na 8m czyli Mam Tak.

    Rura 250 zakopaną na 12m w niej 4m piachu i 6m wody i 2 powietrza ;D nie ma sensu wybierać dalwj piasku bo mi nachodzi w trakcie pobierania wody. Póki co tak zostawiam. Rura jest otwarta na dnie, bez nawierceń

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony