dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie

    Skuszony atrakcyjną ofertą (4,75 zł brutto za egzemplarz) zamówiłem numer archiwalny "Muratora". Ku memu ogromnemu zdumieniu listonosz kazał zapłacić przy odbiorze, UWAGA!, 15,25 zł. Na fakturze wyszczególniono pozycję "Opłaty pocztowe" w kwocie 10,50 zł (sic!), słownie: dziesięć złotych 50/100. Jeżeli, co należy założyć z dużym prawdopodobieństwem, opłaty te są identyczne w przypadku prenumeraty, mamy do czynienia z działaniem charytatywnym wydawcy (koszt egzemplarza pokrywa tylko opłaty pocztowe). Droga Redakcjo! Czy to naprawdę zachęcająca metoda do pozbycia się zalegających magazyny numerów archiwalnych? Ja się już więcej nie dam nabrać!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja kupiłem od razu prawie 3 roczniki Muratora i opłata była
    rzędu 30 zł za paczkę (poczta liczy od kilograma, były dwie
    paczki). Wg mnie opłacało się...
    Rada na przyszłość - nie bawić się w pojedyncze drobiazgi,
    tylko zamawiać hurtem od razu większą ilość.

  3. #3

    Domyślnie

    P. mój post: dalej nie rozumiem dlaczego nr archiwalny ma opłaty pocztowe w wysokości 10,50 zł a zwykły z prenumeraty żadnych.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ryniu - prenumerata jest objęta umową, a to jest zwykła przesyłka. A może da się uporosić Redakcję, by dołączyła numerek do prenumerowanego (jeżeli nie jest to wbrew umowie).

  5. #5

    Domyślnie

    Jednak nie jest to w porządku ze strony wydawcy, że nie zamieszcza informacji o wysokości opłat (choćby przybliżonych) przy zamawianiu numerów archiwalnych. Więcej powiem: brak jest nawet informacji, że do podanych cen dolicza się koszt przesyłki!

  6. #6

    Domyślnie

    A skąd dowiedzieliście sie o cenie 4.75zł/numer. Na stronach www jeśli nie mylę się jest 5.70zł/numer archiwalny?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Pawell dnia 2002-05-01 16:38 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    Za tyle dostałem (4,75 zł). Była podwyżka?

  8. #8

    Domyślnie

    Wyjaśnienie Działu Sprzedaży do wypowiedzi sprzed kilku dni na temat opłat za egzemplarze archiwalne


    Aktualna oferta prenumeraty Muratora zawiera dwie niezaprzeczalne korzyści dla Klientów:
    - wysyłkę na koszt Wydawnictwa
    - jeden egzemplarz w prezencie
    Decyzję o poniesieniu opłat pocztowych w przypadku zamówienia pojedynczych egzemplarzy podejmuje Klient wybierając formę zamówienia:
    - na nasz koszt realizujemy zamówienia złożone w formie wpłaty
    - opłaty pocztowe doliczamy w przypadku zamówień złożonych listownie, faxem, telefonicznie lub przez internet (wysyłka za zaliczeniem pocztowym)
    Opłata pocztowa w przypadku wysyłki za zaliczeniem pocztowym 1 egzemplarza Muratora wynosi (w zależności od wagi) 7,60 zł/8,30 zł. W zamian za wyższą cenę Klient otrzymuje natychmiastową wysyłkę bez konieczności wypełniania druków, realizowania wpłaty i oczekiwania na jej dotarcie do Wydawnictwa.
    Wyższa niż zwykle opłata wynikała z błędu systemu za co SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.
    Zasady realizacji zamówień dostępne są w internecie http://www.murator.com.pl (prenumerata i sprzedaż wysyłkowa) oraz telefonicznie podczas przyjmowania zamówień.

  9. #9

    Domyślnie

    To może dostanę słynny kubek w ramach zadośćuczynienia?

  10. #10

    Domyślnie

    I co Ryniu, dostales kubek?

  11. #11

    Domyślnie

    Dostałem, dostałem. Złego słowa nie mogę powiedzieć! Jestem na liście nominowanych w nr 7/2002 na str. 41. A kubek dotarł w dwa dni po skontaktowaniu się redakcji z moją skromną osobą! Niniejszym składam zatem publicznie wyrazy podziękowania.

  12. #12

    Domyślnie

    o w morde..
    a do numeru nie moge zajrzec, bo bawie tymczasowo na gruzach stolicy Trzeciej Rzeszy
    pozdrowienia z Berlina

  13. #13

    Domyślnie

    Hmm, byłam tam przejazdem niedawno i gruzów nie było. Czy może szykujesz teren dla rodzimych ekip budowlanych, coby miały robotę jak już do tej Unii wejdziemy???

  14. #14

    Domyślnie

    Oj Luska Luska...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ryniu - no więc wiedziony Twoim przykładem popatrzyłem ile to musiałbym zapłacić jakbym kciał by mi Redakcja posłała Muratorki do USA (jakby wyjechał na dłużej to warto conieco poczytać). Otóż wybrałem sobie 3 numerki archiwalne i jak tylko przełączyłem na Amerykę Północną, to z 5,7 zł zrobiło mi się po 17,1. Czyżby Polonia musiała płacić drożej, bo może zarabia tak jak wujek Sam. Toż to byłby "późny Gierek" (ceny hoteli inne dla zagraniczniaków). Wczytałem się w tzw. "warunki" i co z nich wyszło? Ano że na zagranicę wliczono już koszty przesyłki. Co wynika z warunków i ceny? Wychodzi na to, że ... nie da się zapakować więcej niż 1 egzemplarza do przesyłki A może twórca oprogramowania nie uwzględnił, że ktoś będzie chciał więcej niż jeden numer, ale że kogoś stać na więcej niż jeden? Mówiąc poważnie - po co dodawać koszty przesyłki skoro nie można ich poprawnie skalkulować?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Aaa - w takim wypadku taniej już będzie wykupić dostęp do Archiwum, a numerki niech czekają w chacie.

  17. #17

    Domyślnie

    Frankai, ja juz o tym pisalem. Po skontaktowaniu sie z salonem Muratora otrzymalem odpowiedz, ze dla mnie z dostarczeniem bedzie kosztowalo nie mniej niz 6 dolarow (informacja chyba z listopada). Bardzo za taka cene dziekuje. Przeciez do Litwy to naprawde tyle nie bedzie kosztowalo.

    Pozdrawiam


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony