dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 192 z 193
Pokaż wyniki od 3.821 do 3.840 z 3842
  1. #3821

    Domyślnie Blokada taktowania

    Proszę o podpowiedź jak ustawić 3A I 3b jeżeli chodzi o blokadę taktowania ?
    Aby 3b było aktywne to 3A musi być wyłączone.
    Język polski trudna język i nieco się gubię.
    3A oznacza blokada taktowania wyłączona.
    Aby była wyłączona na być 00. Ale ma być 00 czyli wyłączona "wyłączona blokada" czy wyłączona blokada jest w parametrze 01 ? (Czyli "blokada wyłączona" aktywna) ?
    No i co ustawić przy 3b ?
    I czym to będzie skutkowało ?
    Zero taktowania ale zużycie paliwa większe ?
    Czy blokada oznacza tylko automatyczne sterowanie czy blokada oznacza wyłączenie taktowania ?

  2. #3822
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Instrukcja nie podaje takiego parametru jak 2.3A, jest tylko 2.3B. "Interwał czasowy między wyłączeniem i ponownym włączeniem palnika". Jeśli Twój kocioł jest podpięty do instalacji grzejnikowej i często się wyłącza, bo nawet na najniższej mocy ma jej ciągle zbyt dużo w stosunku do potrzeb, to wtedy warto wydłużyć ten czas. Jest to czas od momentu jak palnik zostanie wyłączony do jego ponownego włączenia. Woda zdąży mocniej się wystudzić w obiegu i kocioł trochę dłużej popracuje. Im mniej startów kotła tym lepiej i oszczędniej.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  3. #3823
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rwlidzbark

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-687
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, niedawno kupilem dom w stanie deweloperskim, zastanawiam się nad kupnem kotla junkers cerapur smart z zasobnikiem na wode 120l. Chcialbym zamontowac tez stacje uzdaniania wody (zmiekczacz). Jednak slyszalem juz kilka opinii ze sol ze zmiekczacza niszczy aluminiowo krzemowy wymiennik ciepla. Natomiast woda do pieca bez zmiekczacza spowoduje jego zakamienienie. Jak macie to rozwiazane?

  4. #3824
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Raz napełniasz wodą prosto z wodociągu (np. przez bypass na zmiękczaczu) i masz minimalną ilość kamienia.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  5. #3825
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Dobrze kolega słyszał woda z wodociągu lub najlepiej demineralizowana w żadnym wypadku ze zmiekczacza.

  6. #3826

    Domyślnie

    Mam ciśnienie ponad 3 bary
    Gdzie w tym piecu znajduje się zawór upustowy ?

  7. #3827
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    spuść w instalacji musisz mieć zawory przy sprzęgle, przy rozdzielaczach itd itp

  8. #3828
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Poratujcie.

    Mam tytułowy kociołek od jesieni 2015r. do tego sterownik FW120 z czujką pogodową oraz 120l zasobnik Junkersa, jeden obieg na cały dom z bardzo przewymiarowanymi kaloryferami. W nich jest ok 180 litrów wody, pojemności rurek nie liczyłam.

    Włączyłam ogrzewanie 2 dni temu, 15 października- gdy na nieogrzewanym budynku było 20*C- bo chłodno było w łazienkach i wszędzie czuć było takie wilgotne powietrze przez te nieustające ulewy. Na te temper zewnętrzne to chałupa zbytnio trzyma wewnątrz ciepło, bez jakiegokolwiek ogrzewania temper wewnątrz spadała minimalnie.
    Zmniejszyłam moc kociołka do ABSOLUTNEGO MINIMUM NA FUNKCJI OGRZEWANIA, zostawiając max na funkcję ciepłej wody użytkowej.
    Ustawiłam sterownik na 21,5*C, a "1" na korekcie temper pomieszczenia, 100% wg temp pomieszczenia, które szybko się nagrzewa.

    Kociołek strajkuje bezustannie, sterownik umieszczony na parterze w środkowym pokoju wychwytuje ciepło i wyłącza ogrzewanie, a na piętrze znacznie chłodniej.

    Najlepiej byłoby przeniesć sterownik na piętro, mam puszczony dodatkowy , niepodłączony kabel przewodem wentylacyjnym i wyprowadzony znowu na środkowy pokój. Chyba byłoby znacznie lepiej, piętro szybciej się wychładza pod strychem. Na betonowym stropie, nad pełnym piętrem, bez skosów, jest ocieplenie 10+5 cm styro oraz wylewka, murłaty ocieplone.

    Ale jak zamaskować należałoby kabel na parterze, po przeniesieniu klawiatury sterownika- macie jakieś pomysły?

    Co zmienić, ustawić aby kocioł pracował?
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 17-10-2020 o 10:41
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  9. #3829
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sdy

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzień dobry mam pytanie.
    Mam na parterze podłogówkę (OG2) , na 1p i poddaszu grzejniki(OG1). CW400 ma w sypialni na 1p i steruje OG1 grzejnikami.
    Na parterze mam ten nieszczęsny CR100.
    Mam pytanie czy da się jakoś dla OG2 na CR100 ustawić temperaturę obniżania? Mogę program czasowy ustawić na podłogówkę ale co mi po tym jak nie mogę ustawić bliskiej temp grzania. temperatury obniżenia. Skutkuje to długim dogrzewaniem rano parteru aby dobić do zadanej temperatury i odczuwalnie otrzymać satysfakcjonujący komfort cieplny.

    PS: Próbowałem ustawić CW400 do sterowania parterem ale poległem bo wyskoczył błąd A11/3082 i wróciłem do poprzedniej konfiguracji.
    Ostatnio edytowane przez Sdy ; 18-10-2020 o 20:34

  10. #3830

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałem zapytać kolegów - jaka polecanie pompę cyrkulacyjną do CWU dla kotła ZSB 14-3C?
    Od 12 lat miałem grundfos UP15-14 BUT - jednak już przepracowała swoje i czas na wymianę.
    Pompa oczywiście steruje piecyk.
    Co polecicie ?

    I jeszcze jednak sprawa czy warto zmieniać sterownik FW100 na coś nowszego? Czy wymiana coś nowego wprowadzi?
    Ostatnio edytowane przez tren90 ; 06-11-2020 o 13:22

  11. #3831
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witam posiadam ten piec ze sterownikiem CW400. Piec dopiero zamontowany, posadzki wygrzane. Chciałbym podpytac gdzie/jak ustawić moc/obroty pompy co. ?
    Można ustawić obroty/procentowo moc? prosiłbym szczegółowo podanie kroków ponieważ ustawienia te są dla mnie jeszcze obce

  12. #3832

    Domyślnie

    Mógłby mi ktoś poradzić czy po rozbudowie domu (bedzie docelowo około 160m2, sporo skosów, po podłodze około ok 200m2) powinienem przestawić pompę w kotle z 2 na 3 bieg żeby woda odpowiednio krążyła po całej instalacji?

    na dole jest 60m2 podłogówki napędzaniej dodatkową pompką (poza piecem) + 3 grzejniki CV22 + drabinka w łazience, natomiast na górze są dwa pomieszczenia (łazienka i pralnia) z podłogówką max 25m2 po podłodze (bez żadnej dodatkowej pompki) + 6 grzejników CV11 + drabinka w łazience.

    Wiem, że ten piec nie jest przewidziany do aż tak dużych powierzchni ale po 10 latach mieszkania na parterze udało się zrobić piętro i nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy na nowy kocioł skoro ten może okazać się wystarczający (15cm styropianu na ścianach + 30cm wełny w dachu + ciepłe okna).

    Czy Waszym zdaniem zeby obieg wody był optymalny i wszędzie docierała odpowiednia temperatura to trzeba ustawić 3 bieg na piecu (teraz mam na 2 i troche jakby podłogówka na górze jest chłodniejsza niż na dole)?

  13. #3833
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adalbert1

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Słupca
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jestem tu nowy mam 2 funkcyjny junkers cerapur smart 28 do tego regulator cw 100 walcze od 2 lat z ustawieniami z krzywą mam około 160 m2 domu starszego typu z poddaszem użytkowym sterownik na korytarzu na podaszu czujnik temp zewnętrznej od południowego wschodu, nie wiem jak ustawić parametry cw 100 jak krzywą ostatnio wyłączyłem wpływ pomieszczenia bo mi się wydaje że jeszcze bardziej ten parametr mieszał w grzaniu na korytarzu było ciepło a w pokojach chłodniej, może ktoś coś podpowie, teraz mam według temp zewn pocztek krzywej 30 koniec 50 temp max 65 wpływ pomieszcz. wył a zapomniałem same grzejniki z termostatmi założone wszedzie oprócz korytarza grzie sterownik cw 100. Jakieś podpowiedzi?

  14. #3834

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemekvip20 Zobacz post
    Mógłby mi ktoś poradzić czy po rozbudowie domu (bedzie docelowo około 160m2, sporo skosów, po podłodze około ok 200m2) powinienem przestawić pompę w kotle z 2 na 3 bieg żeby woda odpowiednio krążyła po całej instalacji?

    na dole jest 60m2 podłogówki napędzaniej dodatkową pompką (poza piecem) + 3 grzejniki CV22 + drabinka w łazience, natomiast na górze są dwa pomieszczenia (łazienka i pralnia) z podłogówką max 25m2 po podłodze (bez żadnej dodatkowej pompki) + 6 grzejników CV11 + drabinka w łazience.

    Wiem, że ten piec nie jest przewidziany do aż tak dużych powierzchni ale po 10 latach mieszkania na parterze udało się zrobić piętro i nie chce niepotrzebnie wydawać pieniędzy na nowy kocioł skoro ten może okazać się wystarczający (15cm styropianu na ścianach + 30cm wełny w dachu + ciepłe okna).

    Czy Waszym zdaniem zeby obieg wody był optymalny i wszędzie docierała odpowiednia temperatura to trzeba ustawić 3 bieg na piecu (teraz mam na 2 i troche jakby podłogówka na górze jest chłodniejsza niż na dole)?
    Nie jestem fachowcem jak cos i też borykam się z problemem regulacji kotła ale moze coś podpowiem, moze ktoś mnie poprawi jak źle ... Moim zdaniem przy takiego typu instalacji powinno być zastosowane sprzęgło hydrauliczne za kotłem a następnie dwa obiegi zasilane każde swoją pompka C.O . Czyli parter ma swoją pompkę i piętro ma swoją. Zrownowazysz wtedy temperature zasilania na góre i dol. Czytałem gdzieś że moc pompki może wpływać na hałasy i szumy w instalacji jak są zbyt małej średnicy rury. Za szybko też źle bo może się szybciej nagrzewać ale i szybciej wychładzac (jak kocioł jest wyłączony).

  15. #3835

    Domyślnie

    Dzięki kamil92subi za opinię, też tak myślę, że pompa pieca nie da rady pchać wody w górę i jeszcze poprawnie obsłużyć opory podłogówki. Muszę się pogodzić z koniecznością przebudowy instalacji.... tanio już było teraz trzeba zrobić dobrze
    Ostatnio edytowane przez przemekvip20 ; 24-01-2021 o 12:28

  16. #3836
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariuszwa

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał adalbert1 Zobacz post
    Witam jestem tu nowy mam 2 funkcyjny junkers cerapur smart 28 do tego regulator cw 100 walcze od 2 lat z ustawieniami z krzywą mam około 160 m2 domu starszego typu z poddaszem użytkowym sterownik na korytarzu na podaszu czujnik temp zewnętrznej od południowego wschodu, nie wiem jak ustawić parametry cw 100 jak krzywą ostatnio wyłączyłem wpływ pomieszczenia bo mi się wydaje że jeszcze bardziej ten parametr mieszał w grzaniu na korytarzu było ciepło a w pokojach chłodniej, może ktoś coś podpowie, teraz mam według temp zewn pocztek krzywej 30 koniec 50 temp max 65 wpływ pomieszcz. wył a zapomniałem same grzejniki z termostatmi założone wszedzie oprócz korytarza grzie sterownik cw 100. Jakieś podpowiedzi?
    Wpisz następujące parametry. Ja mam podobny dom i taki sam kocioł i na takich parametrach kocioł trzyma temperaturę 20st

    Parametry ogrzewania:
    - poziomy temp.
    grzanie 20
    oszczędzanie 18
    pzamr. 5

    Typ ogrzewania:
    grzejniki
    temp.projektowa 43
    max. temp.zasil 60
    wpływ temp. pom. 100
    wpływ temp. pomiesz. wybierz wszystkie tryby
    ogrzew, wył do niższej temp. tak
    ogrzew wyłprzy temp zew 14
    temp. gran. mrozu -5
    min temp. zewn -20
    akum cieplna budynku 80

    Na kotle
    3A 0
    3B 7
    3C 12
    Reszta parametrów na kotle domyślna.

    Czujnik masz od poł. wschodu więc oświetla go słońce jest to niedopuszczalne, czujnik musi być od północy
    Ostatnio edytowane przez mariuszwa ; 10-02-2021 o 19:08

  17. #3837
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agelee

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-149
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mieszkamy od około pół roku, segment 120m2, 3 poziomy po 40m2. Na parterze podłogówka, reszta grzejniki. Mamy dwa sterowniki ustawione na 22 stopnie całą dobę. Jak piec się załączył od listopada to grzeje cały czas, wyłączył się jedynie w sylwestra bo było z 18 stopni. Zmieniłam przełącznik lato/zima z 17 stopni na 14 stopni. Ale chyba bym musiała grzebać w krzywej grzania, bo piec chodzi cały czas nawet jak jest 7-8 stopni na zewnątrz. Po prostu wtedy daje temperaturę np 25 stopni. Wydaje mi się to mało ekonomiczne. Grzanie na piecu mamy ustawione na pokrętle na "eko". Nic nie zmienialiśmy w ustawieniach pieca, bo tego nie ogarniamy. Jest ustawione jak montażysta zrobił. W tym momencie mamy 4586h pracy palnika! (Piec działa od października 2021) i 3213 startów palnika. Nie wiem czemu np. na piecu mam teraz 70 stopni! (Nie podgrzewa wody w tym momencie), obieg z kaloryferami 27,2 stopnia zasilania, obieg z podłogówka 25,2.

  18. #3838

    Domyślnie

    Jaki to model pieca, czym sterujecie macie cw400. Pogodowke. Jest sprzęgło do instalacji

  19. #3839

    Domyślnie

    Witam.
    Posiadam kocioł Junkers ZWB24-1DE, dwufunkcyjny. Po czterech latach dowiedziałem się że można zmniejszyć moc maksymalną. Żaden serwisant nie wspomniał o ustawieniach serwisowych. Czytałem różne komentarze, ale zapytam, może ktoś przerabiał ten model. Czy mogę ustawić moc maksymalną na minimum, czy trzeba wzywać serwisanta z sondą(tak mówi instrukcja, sprawdzić parametry) ? W tej chwili ustawiłem 60%, ale nie wiem czy przypadkiem nie zwiększy to zużycia gazu. Komin mam dwa metry przez ścianę. Kociołek jest przewymiarowany, minimum mi w zupełności wystarczy.

  20. #3840
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jestem posiadaczem smarta 14-3 od 10 lat, kocioł pracował bezproblemowo, jednak wczoraj zauważyłem że ciśnienie instalacji CO spadło do zera, nabiłem naczynie przeponowe w kotle, dopuściłem wody do instalacji, jednak sytuacja się powtarza w krótkim czasie, około godziny nawet jak piec nie pracuje ciśnienie spada do zera. Instalacje sprawdziłem nie widzę nigdzie wycieku. podpowiedzcie od czego zacząć sprawdzanie?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Strona 192 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony