dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie alarm antynapadowy

    Witam wszystkich!

    Potrzebuję pomocy od znawców tematu na w/w temat. Interesuje mnie założenie w domu instalacji, dzięki której mógłbym korzystać początkowo tylko z przycisku antynapadowego. Właściwie nie ja tylko zona , która ma lęki zostając sama. Nie mogę przez to zostawać długo na piwie . Instalacja z powiadomieniem agencji przez GSM, którą kiedyś mógłbym rozbudować o pełny system alarmowy z czujkami , kontraktonami, itd, najchętniej w sposób mieszany bezprzewodowo i przewodowo, bo dom już gotowy , a nie wszędzie jestem w stanie przeciągnąć kable bez demolki. Myślałem o czym opartym na Jablotronie, ale jestem kiepski w te klocki więc dlatego pytam, jak to powinno wyglądać. Chcę wiedzieć co chce zanim pójdę z tym do fachowców. Proszę o odpowiedź. Dzięki z góry.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zadałem tego typu pytanie w wątku http://forum.muratordom.pl/instalacj...cja%20alarmowa . Niestety bez odpowiedzi. Mnie interesują porady dot. sposobów umiejscowienia takich włączników i ich rodzaje.

  3. #3

    Domyślnie Re: alarm antynapadowy

    Cytat Napisał Piotr J.
    Myślałem o czym opartym na Jablotronie
    Za podobne pieniądze kupiłbym Satel Integra WRL + Abax. Pytanie tylko czego Ty od tego systemu oczekujesz? Bo
    Chcę wiedzieć co chce
    to trochę za mało.
    Pozdrawiam - Piotr

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi
    Mnie interesują porady dot. sposobów umiejscowienia takich włączników i ich rodzaje.
    Za www.ochrona.pl - Przyciski napadowe – zakłada się w pomieszczeniach, w których często przebywają domownicy, tak żeby osobie napadanej łatwo było uruchomić alarm. Dogodnym miejscem zamontowania może być szafka nocna przy łóżku lub wybrane miejsce w kuchni czy w salonie. Istnieją też przyciski w formie przenośnej - piloty, którymi można uruchomić alarm z dowolnego miejsca w domu lub z terenu wokół niego.
    Rodzaje znajdziesz w sklepach internetowych.
    Reszta to już Twoja inwencja - przecież nikt Ci nie powie żebyś montował w tym czy w tamtym miejscu. To zależy od domu, zwyczajów domowników, stopnia zagrożenia.
    Pozdrawiam - Piotr

  5. #5

    Domyślnie

    CHodziło mi o to co w skład takiej instalacji ma wchodzić, konkretnie jakie części skłądowe do uruchomienia są potrzebnei jakie polecacie. A czego oczekuje? Sprawnie działającego sytemu antynapadowego. Nie pytam gdzie w domu umieścić taki przycisk, to chyba oczywiste.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli zadowala Cię sam przycisk antynapadowy z powiadomieniem, bez żadnej dodatkowej funkcjonalności, to wystarczający powinien być jakikolwiek moduł powiadamiania GSM reagujący na zmianę wejścia - czyli de facto jakikolwiek . SMSa to wyśle (albo zadzwoni) po zwarciu wejścia, czyli po wciśnięciu przycisku. Najtańsze rozwiązanie pewnie w 300zł się zamknie. Oczywiście monitoring tego przez agencję ochrony w cenę wliczony nie jest. Instalacja z resztą też nie

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    kupujesz centralke satela, modul gsm, odbiornik profilaktycznie z 4-kanalowy i programujesz tylko 1 kanal jako antynapad z powiadomieniem agencji i syrena w domu jako straszak. zona w domu nie rozstaje sie z pilotem i tyle. Ty masz opcje pozniejszej rozbudowy systemu o co tylko chcesz. sterowania bramami, strefami, czujki dymu i inne wynalazki
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #8

    Domyślnie

    piotrulex , Dzięki za odpowiedź. Ten odbiornik , to moduł bezprzewodowy? Bo taki jest potrzebny do pilota?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr J.
    piotrulex , Dzięki za odpowiedź. Ten odbiornik , to moduł bezprzewodowy? Bo taki jest potrzebny do pilota?
    odbiornik np. elmes 4-kanalowy w komplecie z 3 piloty - cena okolo 200 zeta

    to co slucha jak wciskasz guziki w pilocie i przekazuje dalej do centrali alarmowej ktora robi to co ma zaprogramowane czyli np. dzwoni do security, otwiera brame garazowa czy wlacza swiatlo przed domem ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #10

    Domyślnie

    O kurcze, poczułem się jak blondyna

  11. #11
    SS
    Guest
    SS

    Domyślnie Re: alarm antynapadowy

    Cytat Napisał Piotr J.
    Witam wszystkich!

    Myślałem o czym opartym na Jablotronie, ale jestem kiepski w te klocki więc dlatego pytam, jak to powinno wyglądać. Chcę wiedzieć co chce zanim pójdę z tym do fachowców. Proszę o odpowiedź. Dzięki z góry.
    Jak oceniasz stopień zagrożenia?
    -minimalny - przycisk stacjonarny w domu plus jedna pułapka czyli poruszenie przedmiotu wysyła autoamtycznie alarm,
    - mały - przycisk radiowy - centralka i system może być już w cenie 400-500 zł - patrz allegro, może byc po linii kablowej lub GSM - wystarczy do ciebie i znajomych sygnał
    średnie - jw przycisk radiowy - centralka minimum stopnia 2 wg PN EN 50131-1 sygnał po GSM , lepiej wysyłac do stacji monitorowania chociaż jeśli nie wyjeżdżasz za granice i nie mieszkasz daleko od ludzi możesz do kilku znajomych wysypiać byle wiedzieli co zrobić
    duże - radiowe przyciski - stacja monitorowania /narzuca to ograniczenia co do dowolności centralki alarmowej, przekaz do stacji radiowy i natychmiast do ciebie z umówionym hasłem wymuszonego odwołania
    B. duże - a to już tylko prywatnie moge powiedziec

  12. #12

    Domyślnie

    Stopień zagrożenia niewielki , ale odpowiadałoby mi rozwiązanie jak przy małym i średnim. Jak to ma działać , to tak żebym był spokojny jak np. wyjeżdżam. Przycisk radiowy z powiadomieniem GSM ,( nie mam linii telefonicznej )do stacji monitorowania. System do późniejszej rozbudowy w oparciu o linie przewodowe + bezprzewodowe, jak pisałem wcześniej. Dzięki

  13. #13

    Domyślnie

    jezu ludzie satel i satel.. co jest nie ma innych rozwiązań? czy tylko wszyscy tego satela znaja?
    zreszta sam też go znam ( albo tak mi się wydaje)

    zobacz czy nie potrzebujesz np :

    http://www.ropam.com.pl/produkt.php?pid=63&submenopen=6

    plus

    http://www.ropam.com.pl/produkt.php?...submenopen=2_2

    i też żona będzie zabezpieczona nie mylić z durexem
    popieram ZBYCHA!!

  14. #14

    Domyślnie

    Wydaje mi się to zbyt egzotyczne rozwiązanie na moim terenie:
    montaż, konserwacja itd. Wole już zostać przy Satelu, sam jak piszesz go używasz, choć są inne rozwiązania.

  15. #15

    Domyślnie

    Przecież to ma być system do rozbudowy a centrale Ropama mają tylko 4 wyjścia.
    Pozdrawiam - Piotr

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Integra 128wrl na twoim miejscu przyszłościowa lecz troszkę kosztuje.

    Tak apropo znacie dobrą hurtownię gdzie prdukty satela można w dobrych cenach dostać? Muszę w tym tyg. zamówić system
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał panda
    Przecież to ma być system do rozbudowy a centrale Ropama mają tylko 4 wyjścia.
    zgadza się... tylko
    a) nie pisze kiedy będzie to rozbudowywał...
    b) jaki problem aby podłaczyć gsm pod jaką kolwiek w przyszłości centrale... nawet tego jablotrona( to jest dopiero egzotyzm) czy jakiegokolwiek satela.
    c) ogólnie wszyscy na forum polecają tylko integre ( satela) a najlepiej INT128 WRL... tylko mało już się piszę o tym że jak padnie tam cokolwiek to klient musi odesłać swoją wymarzoną płytę łącznie ze wszystkimi bajerami do najgorszego serwisu w Polsce( nie wiem czy nie na świecie) i jest 3 tygodnie minimum bez swojego alarmu.... a tu np uszkodził się tylko ten wspaniały GSMem.. albo co zwykle bywa w tym serwisie przyślą info typu : USTERKI BRAK PROFILAKTYCZNIE WYMIENIONO........ tu sobie wstaw co chcesz
    d) i absolutnie nie pisałem nic o tym aby zrobić na tym centrale alarmowa( mimo że ma 4 wyjścia.... boże to ma 4 wyjścia.... WOW )

    popieram ZBYCHA!!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1
    ... do najgorszego serwisu w Polsce( nie wiem czy nie na świecie) i jest 3 tygodnie minimum bez swojego alarmu.... a tu np uszkodził się tylko ten wspaniały GSMem.. albo co zwykle bywa w tym serwisie przyślą info typu : USTERKI BRAK PROFILAKTYCZNIE WYMIENIONO........ tu sobie wstaw co chcesz
    To zapewne pokłosie tego:
    Cytat Napisał Satel
    W firmie SATEL funkcjonuje certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2000.
    Po prostu dbają o odpowiedni poziom usterek (oczywiście na papierze), bo inaczej by im ISO zabrali. Bo samo ISO (zwane, nie wiedzieć czemu, certyfikatem jakości) gwarantuje, że produkowane buble są zawsze tak samo zrypane...
    Krótko mówiąc: każdy producent posiadający ISO będzie się dokładnie tak samo zachowywał. No a jak ma swój własny serwis firmowy, to tym bardziej "wyjścia nie ma"

    PS. Sorry za oczywisty off-topic

  19. #19

    Domyślnie

    Dla mnie Jablotron nie byłby taką egzotyką , mam sklep pod nosem i monterów , którzy handlują tym i coś wiedzą o tym. Z resztą to była tylko luźna propozycja. System chcę systematycznie rozbudowywać, nie mam środków na cały na raz. Mógłbym mieć projekt systemu i powoli próbować przeciągnąć samemu kable, bo demolki komuś nie dam zrobić.

  20. #20

    Domyślnie

    Więc jak już jest decyzja... to po co pytać?
    chyba tylko po to aby usłyszeć JABLOTRONEK Ekstra jest.... no ma swoeje zalety ale tego chyba tu nie usłyszysz....

    ps idealny moduł gsm do JAB to też ropam poważnie
    popieram ZBYCHA!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony