dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Dzięki. To dobra wiadomość ( choć metoda odrobinę żmudna, ale zawsze jest)
    REKLAMA

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Zwalczanie perzu bez chemii

    [..]
    Mymyk, a jak przełożyc tę metodę na łopatę? Parę dni temu w innym watku dopytywałam czy moja partyzancka metoda odchwaszczania działki na raty się powiedzie ale konkretnej odpowiedzi nie otrzymalam (może za bardzo pokręcona )
    Teraz mam tylko pytanie: czy wystarczy przekopać ziemię, poodwracać skiby do góry nogami, wyrwać co wieksze i bardziej uciążliwe a resztę zostawić na jakis czas, oczywiście wyrywając to co świeżo wyrosnie? Będzie potrzebne powtórne przekopanie? Po jakim czasie taką ziemię mozna uznać za gotową do siania czegoś tam (trawy np.?)? Czy wiosna to jest dobra pora na takie roboty?
    Druga metoda jaka mi przychodzi do głowy, juz częściowo przetrenowana, to poprzykrywac po fragmencie czyms nieprzepuszczalnym, zaczekać aż zielsko pod spodem zdechnie a potem przekopać.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał OlaK
    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Zwalczanie perzu bez chemii

    [..]
    Mymyk, a jak przełożyc tę metodę na łopatę? Parę dni temu w innym watku dopytywałam czy moja partyzancka metoda odchwaszczania działki na raty się powiedzie ale konkretnej odpowiedzi nie otrzymalam (może za bardzo pokręcona )
    Teraz mam tylko pytanie: czy wystarczy przekopać ziemię, poodwracać skiby do góry nogami, wyrwać co wieksze i bardziej uciążliwe a resztę zostawić na jakis czas, oczywiście wyrywając to co świeżo wyrosnie? Będzie potrzebne powtórne przekopanie? Po jakim czasie taką ziemię mozna uznać za gotową do siania czegoś tam (trawy np.?)? Czy wiosna to jest dobra pora na takie roboty?
    Druga metoda jaka mi przychodzi do głowy, juz częściowo przetrenowana, to poprzykrywac po fragmencie czyms nieprzepuszczalnym, zaczekać aż zielsko pod spodem zdechnie a potem przekopać.
    Łopatologicznie to nie sprawdzali

    Ale myślę, że jakbyś tak poprzewracała ze 4-5 razy to by pewnie zadziałalo, tylko że to nie dość że ciężka mordęga (bo na 2 głębokości szpadla trzeba by kopać) to jeszcze długo by to trwało - samo kopanie ile czasu zajmuje...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Łopatologicznie to nie sprawdzali

    Ale myślę, że jakbyś tak poprzewracała ze 4-5 razy to by pewnie zadziałalo, tylko że to nie dość że ciężka mordęga (bo na 2 głębokości szpadla trzeba by kopać) to jeszcze długo by to trwało - samo kopanie ile czasu zajmuje...
    Dzięki, dałaś mi do myślenia tą mordęgą, bo że mordęga to jest to wiem , tylko chciałam powoli, na raty, po kawałku, bo tak hurtem to sobie nie wyobrażam. Jak długo trwa taka operacja? Tzn. od momentu pierwszego zaorania do momentu kiedy można dzieci wpuścić na trawę? Zdażylibyśmy do maja/czerwca? Pewnie nie bardzo..? Bo ta cześć, którą u nas trzeba zaorać to leży w samym centrum działki, tam gdzie najwięcej się chodzi i tam gdzie trzeba chodzić, żeby gdzieś dojść.
    Mam nadzieję, że te 4-5 razy to recepta na perz a zwykłe chwasty to może na 2 razy sie wytępią...?

  5. #25

    Domyślnie

    Witam, dzialka dziko zarośnieta, glina -daliśmy trocin i żwirku oraz głęboka orka i kultywator. Zrobiło się już pięknie ale pełno korzeni roślin, może też i perzu -nie znam się. Zbieramy ręcznie te kłęby ale pytanie czy to pomoże? Jeśli zgrubnie usuniemy i damy warstw czarnej ziemi i posiejemy trawę, to już nic z tych kwastów nie wyjdzie?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wyjdzie.
    Perz rozwija się z małych elementów kłącza.

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki 7652891, co radzisz zrobić teraz? B. proszę, bo sporo tego te długie to pewnie perz, bo są jeszcze krótkie chyba z trawy, itp.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja znam szybkie, nieekologiczne metody, jak oprysk herbicydem. Z chwastami ekologicznie to trzeba pól roku czyścic glebę wyciągając widłami, to co wychodzi.

  9. #29

    Domyślnie

    Elfir dzięki wielkie! Jak wybierzemy ręcznie perz w cz. trawnikowej (jest super pogoda ku temu) i zostawimy na obrzeżach, gdzie będą krzewy i włóknina/kamyki, to pod przykryciem po prostu "udusi" się po jakimś czasie -czy tak? Oczywiście po wysianiu trawy zapewne trzeba będzie jeszcze długo z trawnika usuwać chwasty, ale chodzi mi o to, żeby jak najbardziej ograniczyć chwasty ekologicznie. I czy przy częściowym punktowym namaszczaniu chwastu herbicydem można jeszcze mówić o metodach ekologicznych czy nie?

  10. #30

    Domyślnie

    Oto co u nas rośnie -pomóżcie rozszyfrować....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180423_172631.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	103,7 KB
ID:	411739  

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Perz spokojnie przebija włókninę, kamyki też mu niestraszne.

    trawa jest w stanie przebić asfalt, wiec taka włóknina to pryszcz

    Na zdjęciu jest chyba tasznik, jakiś trzcinnik i mniszek.

  12. #32

    Domyślnie

    To jaką najmocniejszą włókninę kupić, są jakieś nie do przebicia?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.275

    Domyślnie

    Może blacha. O perzu Elfir napisała, mniszek = mlecz przez asfalt przechodzi jak przez masło. Pamiętam to z Wrocławia, stare asfaltowane trotuary na ulicach wokół Parku Szczytnickiego (moje stare rewiry), okrągłe kratery w asfalcie a w środku kwitnący mniszek.Standard w tamtych okolicach.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam włókninę na opasce wokół domu, wysypaną żwirem. Wysiewa się tam wszystko i doskonale rośnie, bo włóknina utrzymuje wilgoć.
    O wiele lepiej sprawdza się obszar wyłożony grubym kartonem, ale to trzeba uzupełniać.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Perz spokojnie przebija włókninę, kamyki też mu niestraszne..
    .
    Ja wyłożyłem cienką agrowłókniną powierzchnię pod którą są sączki z przydomowej oczyszczalni. Zawsze rosła tam trawa 3 razy większa niż gdzie indziej. Posadziłem porzeczki i borówki (rosną jak szalone). Agrowłóknina trzyma się świetnie. Nic jej nie przebija. Rośliny jak nie maja światła, to przestają rosnąć.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #36

    Domyślnie

    Sprzeczne info może włożyć po prostu folię?
    Ostatnio edytowane przez Ivonex ; 30-04-2018 o 09:32

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Nic jej nie przebija. Rośliny jak nie maja światła, to przestają rosnąć.
    Niestety, perz o tym nie wie. Potrafi rozwinąć się po roku składowania w głębi pryzmy ziemi.
    Wiele innych chwastów, które gromadzą materiały zapasowe w korzeniach, kłączach potrafi dłuższy czas rozrastać się pod ziemią szukając wyjścia na zewnątrz (np. w nacięciach na rośliny ozdobne)

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Sprzeczne info może włożyć po prostu folię?
    Czarna folia przez całe lato skutecznie potrafi wypalić sporo chwastów.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Sprzeczne info może włożyć po prostu folię?
    Folię przez rok zniszczy słońce
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Niestety, perz o tym nie wie. Potrafi rozwinąć się po roku składowania w głębi pryzmy ziemi.
    Wiele innych chwastów, które gromadzą materiały zapasowe w korzeniach, kłączach potrafi dłuższy czas rozrastać się pod ziemią szukając wyjścia na zewnątrz (np. w nacięciach na rośliny ozdobne)
    Wracam, bo walczymy nadal z perzem. Mamy nieograniczony dostęp glebogryzałki. Pytanie czy używanie jej 2-krotne (wzdłuż i w poprzek) oraz 3 serie co tydzień przez 3 tygodnie (i szybki wysiew trawy) pomoże w poprzecinaniu tych kłączy perzu i mechanicznie osłabi go? Ciągle chcemy uniknąć herbicydu, ale to strasznie trudne

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony