dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rozmnoży go.

  2. #42

    Domyślnie

    pytanie trochę z tego tematu też mam działke gdzie jest spora część zajęta przez jakiegoś 1,5m "haszcza" i pokrzywy ... ile czasu "utlenia" sie taki herbicyd? tak aby można było ponownie wykorzystać ten kawałek podłoża

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    rozmnoży go.
    Jednak po każdym glebogryzałkowaniu wybieramy grabkami i ręcznie korzenie i kawałki korzeni, itd.. Dużo nudnej roboty ale może to pomoże, co Ty na to?

    2. czy w przypadku mieszania drzewkami -iglaste/liściaste są potem jakieś problemy ze wspólnym ściółkowaniem korą sosnową? Ew. jak to zrobić by było dobrze?
    Ostatnio edytowane przez Ivonex ; 10-07-2018 o 07:17

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    pytanie trochę z tego tematu też mam działke gdzie jest spora część zajęta przez jakiegoś 1,5m "haszcza" i pokrzywy ... ile czasu "utlenia" sie taki herbicyd? tak aby można było ponownie wykorzystać ten kawałek podłoża
    Od razu po dostaniu się do gleby.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Jednak po każdym glebogryzałkowaniu wybieramy grabkami i ręcznie korzenie i kawałki korzeni, itd.. Dużo nudnej roboty ale może to pomoże, co Ty na to?

    2. czy w przypadku mieszania drzewkami -iglaste/liściaste są potem jakieś problemy ze wspólnym ściółkowaniem korą sosnową? Ew. jak to zrobić by było dobrze?
    1. Wątpię czy wybierzecie wszytsko, ale na pewno ograniczy to rozrost
    2. spokojnie mozna ściółkować

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    1. Wątpię czy wybierzecie wszytsko, ale na pewno ograniczy to rozrost
    2. spokojnie mozna ściółkować
    Dzięki Wielkie "Elfirku" I jeszcze jedno: ponieważ problem z chwastami, to wpadliśmy na pomysł żeby tam gdzie będą krzewy i drzewka teraz szybko położyć folię czarną budowlaną a jesienią agro-włókninę i korę sosnową Dotyczy to obszaru wokół ogrodzenia o szerokości 1-5m,a w jednym miejscu (w rogu) nawet 6m. Czy takie duże zasłonięcie i potem ściółkowanie tak dużego obszaru oprócz oczywistych kosztów ma jakieś wady?
    Pytam bo często widzimy krzewy i drzewka pośród trawnika...

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    o wadach agrowłokniny poczytasz na każdym ambitniejszym blogu ogrodniczym.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    ...ale nie jesteśmy na ambitniejszym blogu ogrodniczym, wiec o wadach nie będziemy pisać.
    Ja mam posadzone porzeczki, borówkę amerykańską i agrest na powierzchni 10x5 metrów pokrytej samą agrowłókniną i wszystko rośnie i owocuje jak szalone .
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #49

    Domyślnie

    Dzięki! Jestem na etapie przygotowania działki i walki mech. z chwastami. Czy można na lato położyć cienką folię budowlaną (została z budowy), aby fragmenty pod drzewa i krzewy nam nie zarastały gdy będziemy zajmować się trawnikiem?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    folia tak, ale nie pod rosnące docelowo rośliny

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Może blacha. O perzu Elfir napisała, mniszek = mlecz przez asfalt przechodzi jak przez masło. Pamiętam to z Wrocławia, stare asfaltowane trotuary na ulicach wokół Parku Szczytnickiego (moje stare rewiry), okrągłe kratery w asfalcie a w środku kwitnący mniszek.Standard w tamtych okolicach.
    Toście popłynęli z tym perzem i mniszkiem wgryzającym się w asfalt!
    Jeszcze mieszczuchy przeczytają, uwierzą i zacznie się tworzyć legenda roślin z widiowymi wiertłami zamiast korzeni

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony