dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 25
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 483
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    wlasnie cos takiego wczoraj tez przyszlo mi do glowy, musze to rozrysowac sobie, abym nie spierniczyl calego wygladu
    http://www.buteo.bullterrier.pl/anms/page_01.htm
    tak to ma wygladac w zamiarze
    Pozdr
    anms

    Cytat Napisał tom soyer
    moze znajdzie sie jakies miejsce aby puscic rurke dyskretnie po suficie i opuscic ja razem z okapem,
    "zaslonic malym filarkiem"

  2. #22

    Domyślnie wyspa- jaka forma?

    no właśnie jaka?
    moja kuchnia ma 16 m2
    lepsza okrągła czy prostokątna a może kwadratowa?
    może znacie wady i zalety różnych wysp
    chodzi mi np o umieszczenie czegokolwiek pod blatem
    poza tym jaka da nam więcej miejsca na komunikację
    lepsza z szufladami czy pusta pod blatem?
    jakie macie doświadczenia?
    czy w ogóle na 16 m2 ma ona sens?

  3. #23

    Domyślnie

    Moja kuchnia ma ok. 13 m2. Na środku stoi prostokątna wyspa o wymiarach 140 cm na 90 cm. Na środku wyspy mam płytę elektyczną i piekarnik, pod piekarnikiem szufladę, po bokach od piekarnika 2 szuflady oraz pod nimi 2 szafki o szer. 40 cm. Dodatkowo po bokach wyspy mam 2 szafki o szer. 30 cm.
    Teraz planujemy z mężem budowę domu. Kuchnia będzie miała ok. 17 m2. Będzie w niej również wyspa prostokątna o wymiarach 240 cm na 60 cm. Na środku znajdzie się płyta elektryczna i piekarnik a po bokach szerokie (90 cm) i głębokie szuflady. W stosunku do wyspy, którą mam teraz będzie ona (moim zdaniem) lepsza ponieważ na blacie, obok płyty będę miała więcej miejsca do przygotowywania jedzenia i łatwiej będzie mi w niej pomieścić wszystkie sprzęty kuchenne.[/list]

  4. #24

    Domyślnie

    Ja mam kuchnie 16m2 otwarta jednym bokiem (2metrowy otówr) na jadanie. Na srodku zaplanowałem wyspę 90x60 szfka połączona ze stolikiem 3/4 koła.

    Nie planuje zadnych sprzetów tylko blat roboczy do skladania zakupów itp.
    Jak mi sie znudzi albo bedzie cos nie tak to wywale.

    Fugas

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie Czy wyspa w kuchni to dobry pomysł?

    Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!Właśnie odkryłam forum muratora(planuję budowę domu i stąd zainteresowanie tematem ) i na wstępie muszę powiedzieć, że jestem zachwycona ilością porad i informacji!
    Moje pytanie dotyczy kuchennej wyspy. Czy to dobry pomysł? Jakie macie doświadczenia? Czy kuchnia musi być duża, otwarta, zamknięta?

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    witam serdecznie na forum - uważaj - bardzo wciaga

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Widze, że nikt nie wybrał takiego rozwiązania w swojej kuchni...albo nikt nie ma ochoty podzielić się swoimi doświadczeniami Tak się zachwyciłam tym forum a tu taka lipa...żartuję jestem optymistką i myślę, że ktoś się w końcu odezwie.A może jakies fotki...?

  8. #28

    Domyślnie

    U nas bedzie wyspa, ale nie bedzie na niej ani plyty grzewczej, ani zlewu. Mam spora kuchnie (28 m), dlatego jest miejsce na wyspe. Zabudowa ciagu kuchennego z szafkami jest w ksztalcie litery L, wyspa posrodku kuchni, bedzie to dodatkowy blat (z granitu), a zarazem bufet przy ktorym mozna zjesc sniadanie. Podobne rozwiazanie mialam w poprzednim domu i sie sprawdzilo, dlatego taki nasz wybor. Uwazam, ze wyspa to swietne rozwiazanie. Pozdrowienia

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Wiesz co slyszalam, ze wyspa ma sens przy bardzo duzych kuchniach, gdzie nie stanowi przeszkody komunikacyjnej.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Witaj
    Życzę samych miłych doświadczeń na drodze w dążeniu do wybudowania własnego domu .
    A co do kuchni z wyspą – owszem , jest to bardzo fajne rozwiązanie i rzeczywiście polecam je przy dużych kuchniach . W mniejszych raczej nie bardzo ma sens ... po za tym , trzeba wziąć pod uwagę ergonomię pomieszczenia – dobrze , by w wyspie znajdowało się trochę szafek : jeśli wstawisz tam kuchenkę – trzeba również zaprojektować odpowiednio pochłaniacz ; i w tym przypadku musi być on elementem dobrze dobranym i spełniać również funkcje dekoracyjną . Zbyt skromnie wyposażona „wyspa” sprawia pewien kłopot - nie potrzebne bieganie do dalej oddalonych szafek zabiera cenny czas ...Wszystko jest oczywiście sprawą indywidualną – lecz niewątpliwie jest to moda . W razie czego służę pomocą , pozdrawiam słonecznie .

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Myślę, że wybiorę jednak to rozwiązanie a jak będę miała jakieś konkretne pomysły i pytania to się zgłoszę Ale to raczej nieprędko - póki co czeka nas masa innej (trochę "grubszej") pracy...hmm...może skuszę się na dziennik? Fajnie się ogląda jak Wasze domki wprost rosną w oczach Pozdrawiam wszystkich!

  12. #32

    Domyślnie

    W mojej kuchni jest zbyt mało miejsca na wyspę, a szkoda. Czasem kiedy gotujemy "rodzinnie" trudno dopchać się do kuchenki czy zlewozmywaka.

  13. #33

    Domyślnie Re: Czy wyspa w kuchni to dobry pomysł?

    ''''''''''''''''

  14. #34

    Domyślnie

    W duzych kuchniach to dobry pomysl. Szczegolnie jak sie lubi zespolowo gotowac. U mnie bedzie ze zlewem i plyta ceramiczna.
    Pozdrawiam
    Iwona

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał bachac
    W mojej kuchni jest zbyt mało miejsca na wyspę, a szkoda. Czasem kiedy gotujemy "rodzinnie" trudno dopchać się do kuchenki czy zlewozmywaka.
    Jeśli faktycznie podobają Ci się kuchnie „wyspy” nawet w małych pomieszczeniach można sobie zafundować coś na jej kształt – moim sprawdzonym sposobem jest ustawienie pół wyspy w ciągu kuchennym w nawet dość wąskiej kuchni : dzięki temu może faktycznie gotować więcej osób , jeśli chcesz spróbuję Ci naszkicować to w wolnej chwili .

    Pozdrawiam z kuchennym zaangażowaniem .

  16. #36

    Domyślnie

    Dzięki Osowa ale niestety już za późno. Mieszkam od lipca, kuchnia już urządzona i po budowie nie chcę nawet słyszeć o remontach czy przeróbkach.Pozdrawiam.

  17. #37

    Domyślnie

    wyspa jest bardzo funkcjonalna i efektowna , nieststy musze przyznac ze powoduje dodakowe koszty:
    1. dodatkowe wykonczenie, (moja 'stara' uparla sie na granity
    2. ten pieronski okap wyspowy kosztuje o wiele wiecej niz przyscienny

    Nasza fotkawyspy:
    http://www.myrcha2002.webpark.pl/dom...-12-18_007.jpg

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał bachac
    W mojej kuchni jest zbyt mało miejsca na wyspę, a szkoda. Czasem kiedy gotujemy "rodzinnie" trudno dopchać się do kuchenki czy zlewozmywaka.

    a jaka duza masz kuchnie??
    ile m2??
    zastanawiam sie jakie jest minimum powierzchni kuchni- aby wyspa nie byla przeszkoda a ozdoba

  19. #39

    Domyślnie

    witajcie
    tez mysle o wyspie ..... ale bez zlewow ani kuchenek-ze wzgledu na koszty chce poprostu blat do pracy lub do szybkiego sniadania
    nie wiem czy bede miala duza kuchnie(16m2) i jak to by wyszlo....
    mam dopierow fundamenty ale mysle juz o wyposazeniu i urzadzeniu

    jak myslicie lepiej wyspe wymurowac czy zrobic ja z szafki???
    pozdrooofka

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztanka
    jak myslicie lepiej wyspe wymurowac czy zrobic ja z szafki???
    pozdrooofka
    my swoja murowalismy z pustakow (gazobeton) ale tylko dlatego ze blaty mamy ciezkie (granit) przy tradycyjnym blacie zrobilbym konstrukcje drewniana wystarczy w zupelnosci.

    Kilka razy uczulalem magika od mebli kuchennych zeby zrobil soldniejsze meble do zamontowania w wyspie z uwagi na ciezar blatu

    pozdr
    M

Strona 2 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony