dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm

    Użytkownicy tej pompy proszeni są o ujawnienie się i pomoc odnośnie ustawień i samego użytkowania.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Imielok

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    7

    Domyślnie Neuratherm Wi14.

    od 2004 używam Wi14. Chętnie odpowiem na pytania. [email protected].
    Imielok = mieszkaniec miejscowości Imielin (woj. śląskie)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomi2703 Zobacz post
    Użytkownicy tej pompy proszeni są o ujawnienie się i pomoc odnośnie ustawień i samego użytkowania.
    Ja też się ujawniam. Pompa Pro D 5/10 Wi używana od 2007 roku, z tym że ten sezon dopiero dom jest zamieszkany.
    + do tego ten cholerny dmuchacz do podgrzewania wody.

  4. #4

    Domyślnie

    ... i ja. Pro D 7/14 Wi też od 2007.
    Tomi2703 - co tam chcesz ustawiać, poza temp. zasilania GZ i programatorem?

    Jakoś cisza w temacie - czyżby za ciepło? A ja właśnie w związku z ciepełkiem. Otóż "szkoda" mi schłodzonego i osuszonego przez podgrzewacz powietrza - średnio obniża temp. o około 5st. Zatem sobie kombinuję jak wykorzystać wyrzut z podgrzewacza cwu na potrzeby nawiewu z reku. Jakby dać trójnik na czerpni reku i chłodzone powietrze "pchać" do domku? Czy zastanawialiście się nad tym? Może ktoś juz wypróbował?
    Przy obecnych temp. i wilgotności mogło by być milej
    Ostatnio edytowane przez mery26 ; 07-06-2010 o 14:15

  5. #5

    Domyślnie

    Ja zamierzam dopiero zainwestować w pompę ciepła i mam pytanie do użytkowników pompy Neuratherm. Czy jesteście zadowoleni z tego systemu? Czy firma ClimaKomfort, która ją montuje jest profesjonalna i jakie macie z nimi doświadczenia? Jakie są rzeczywiste koszty użytkowania - na ile one różnią się od tych zakładanych przez ClimaKomfort? Z góry dziękuje za odpowiedź!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hauzer Zobacz post
    Czy jesteście zadowoleni z tego systemu? Czy firma ClimaKomfort, która ją montuje jest profesjonalna i jakie macie z nimi doświadczenia? Jakie są rzeczywiste koszty użytkowania - na ile one różnią się od tych zakładanych przez ClimaKomfort? Z góry dziękuje za odpowiedź!
    Zadowolenie to pojęcie względne-zatem pomijam. Firma IMO profesjonalna (jedna z niewielu na mojej budowie sys. gosp.) Z uwagi na realizację instalacji zimą wystąpiły problemy związane z aurą. Firma zawsze była zainteresowana zakończeniem inwestycji (wiadomo kasa) i potrafili przejechać kawał drogi żeby stwierdzić że sie nie da i wrócić do Bydgoszczy. Zatem OK. Koszty użytkowania znajdziesz w linku głównym o PCi - jest tam odnośnik do arkusza kalkulacyjnego. Generalnie jest mniej niż zapowiadają - wiadomo, margines bezpieczeństwa. Mi powiedzieli że w 2,5 kzł/sezon powinienem się zmieścić i tak jest.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mery26 Zobacz post
    ... i ja. Pro D 7/14 Wi też od 2007.
    Tomi2703 - co tam chcesz ustawiać, poza temp. zasilania GZ i programatorem?

    Jakoś cisza w temacie - czyżby za ciepło? A ja właśnie w związku z ciepełkiem. Otóż "szkoda" mi schłodzonego i osuszonego przez podgrzewacz powietrza - średnio obniża temp. o około 5st. Zatem sobie kombinuję jak wykorzystać wyrzut z podgrzewacza cwu na potrzeby nawiewu z reku. Jakby dać trójnik na czerpni reku i chłodzone powietrze "pchać" do domku? Czy zastanawialiście się nad tym? Może ktoś juz wypróbował?
    Przy obecnych temp. i wilgotności mogło by być milej
    Ja jak zwykle odpowiadam z opóźnieniem.
    To ne je pane take proste. Podgrzewacz nie pracuje jak GWC regularnie przez cały czas. Czyli trójnik musiałby być z elektronicznie sterowaną przepustnicą (są takie do kupienia tylko, że to kilkaset złotych kosztuje) podłączoną do podgrzewacza, która w momencie rozpoczęcia i zakończenia jego pracy odpowiednio by się ustawiała. Czyli trzeba też jakoś się podpiąć w podgrzewacz, coby przepustnica wiedziała, że on zaczyna czy kończy robotę.
    Do tego, przynajmniej u moim reku jeżeli ma być latem zasilany poprzez GWC (czyli na chłodnym powietrzu) to trzeba wymienić kasetę na tzw. letnią. Nie wiem jak jest w innych rekuperatorach ale podejrzewam, że nie jest obojętne, że ileś godzin na dobę pracuje na powietrzu chłodnym a ileś na gorącym.To już pytanie do fachowców od rekuperatorów.
    Do tego z pomieszczenia, w którym stoi podgrzewacz zasysa on podczas pracy ileś m3 powietrza na godzinę i to powietrze należałoby tam oddać czyli większa kratka w drzwiach.
    U siebie robię po prostu wyrzut tego chłodnego powietrza na poddasze, bo tam jest najgoręcej. Myślę, że w przyszłym tygodniu powinno być gotowe.

  8. #8

    Domyślnie

    Zrobiłem takie cuś na próbę. Problem z przepustnicą można rozwiązać przepustnicą zwrotną na wylocie z podgrzewacza, zaraz za trójnikiem do reku. Działało nawet tylko się delikatne podciśnienie w kotłowni zrobiło i trochę szambem zaśmierdziało
    natomiast uwzględniając obecne upały... - nie chce mi się i temat odłożony na wieczne potem (nie jeden zresztą)

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomi1977

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    2

    Domyślnie pompa ciepła - Clima Komfort - Neuratherm

    Witam,
    mam zamiar zainwestować w PC Neuratherm o raz podgrzewacz wody VT 167 OHE, która instalator daje w promocji 7,5tys netto. Tak jak o pompie słyszałem dużo dobrego, tak o tym podgrzewaczu niewiele, a sporo kosztuje. Jeśli macie jakieś doświadczenie z takim urządzeniem będę wdzięczny za info

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomi1977 Zobacz post
    Witam,
    mam zamiar zainwestować w PC Neuratherm o raz podgrzewacz wody VT 167 OHE, która instalator daje w promocji 7,5tys netto. Tak jak o pompie słyszałem dużo dobrego, tak o tym podgrzewaczu niewiele, a sporo kosztuje. Jeśli macie jakieś doświadczenie z takim urządzeniem będę wdzięczny za info
    Drugi raz bym nie wzial pompy Neuratherm. Nie ze nie dziala. Dziala i to dobrze. 2 seson grzewczy za mna. W domu 150m spalilem 3000KWh. Koszt bardzo maly jak na moj dziurawy dom. Ale:
    - bardzo ciezko sprawdzic, czy obiecywana sprawnosc ma miejsce - w wersji bezposredniego parowania, sterownik NIE podaje temperatury dolnego zrodla. A skoro podgrzewacz, tzn, ze mowa o bezposrednim parowaniu. Nie jest to pompa dla ludzi ktorzy lubia grzebac, ustawiac, notowac zuzycie, temperatury itp.

    - jesli musi byc koniecznie bez. parowanie, to sa takie pompy ktore niejako na zasadzie odpadu uzyskuja niewielka ilosc goracej wody przy okazji i w czasie grzania CO. Czyli nie tak jak pompy glikolowe, ktore przlaczaja sie na inny tryb i grzeja CWU do wyzszej temperatury.

    - nieszczesny podgrzewacz jest glosny, potrzeba na niego kawalka pomieszczenia z duza kubatura, ma mala moc grzewcza = 750W * COP. Powiedzmy ze jakies 2KW. Recznie mozna zalaczyc dodatkowa grzalke co daje ok 3.5kWh mocy grzewczej. Dla obecnie 3-osobowej rodziny starcza te 750W*COP. Ale jak sie zwali duzo gosci, albo gdy nawet 3 osoby postanowily brac wypasiona kapiel a nie szybki prysznic, to obawiam sie ze wody moze byc za malo.

    Dzisiaj wzialbym pewnie klasyczna glikolowa pompe z zasobnikiem. Zajmuje tyle miejsca co ten podgrzewacz, jest zdecydowanie cichsza od pogrzewacza, i choc chyba z reguly ma mniejszy zasobnik niz 300L, to dzieki wiekszej mocy (u mnie PC ma 10KW) ciepla woda jest zdecydowanie szybciej produkowana.

    marcin

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sledz98

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    213

    Domyślnie

    Zamiast tego wez Ziriusa - tez bezpośrednie parowanie. Tam CWU podgrzewana jest przepływowo i mi się jeszcze nie zdarzyło, aby zabrakło.
    170m2 użytkowej, 190 po podłodze. CO i CWU: Pompa ciepła Zirius M2-9
    Zużycie energii PC: 09-2010 - 369kWh, 10-2010 - 530kWh, 11-2010 - 590kWh, 12-2010 - 1019kWh, 01-2011 - 876kWh, 02-2011 - 868kWh, 03-2011 - 626kWh, 04-2011 - 300kWh, 05-2011 - 156kWh, 06-2011 - 155kWh, 07-2011 - 87kWh, 08-2011 - 85kWh, 09-2011 - 92kWh, 10-2011 - 306kWh, 11-2011 - 527kWh, 12-2011 - 727kWh, 01-2012 - 724kWh, 02-2012 - 974kWh, 03-2012 - 639kWh, 04-2012 - 510kWh. 05-07-2012 - 576kWh; 08-11.2012 - 1169kWh.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie jest to pompa dla ludzi ktorzy lubia grzebac, ustawiac, notowac zuzycie, temperatury itp.
    PC ma być BEZOBSŁUGOWA, a niektórzy użytkownicy stale coś przy niej mieszają, przestawiają, notują, cudują - pewnie mniej pracy by mieli przy piecu węglowym niż przy swojej PC

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    W pierwszym sezonie chodziłem do niej kilka razy dziennie. Notowałem, grzebałem, kombinowałem. Poprzedniej zimy raz dziennie spisywałem zużycie, rzadko coś przy niej majstrowałem. Teraz nie zajrzałem już do niej od tygodnia. Zaczyna się zwyczajnie robić nudna

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomi1977 Zobacz post
    podgrzewacz wody VT 167 OHE, Jeśli macie jakieś doświadczenie z takim urządzeniem będę wdzięczny za info
    Z tym konkretnym modelem nie miałem do czynienia ale VT 152 mam. Urządzenie bezobsługowe i tyle. Pracuje przeszło 3 lata. Przy zeszłorocznych upałach gdy temp w garazu oscylowała w okolicach 30 st. miałem kilka przypadków wyłączenia przez preostat (czyzby za ciepłe powietrze do pracy?) A poza tym wskazanym jest OK. Zużycie miesięczne energii VT 152 poniżej 100 kWh. Stan domowników 2+2. Ja mam ustawione urządzenie wyłącznie na II taryfę (tanią) i praktycznie wyrabiam pod warunkiem nie korzystania z wanny.
    Wady: wymaga czasu (kilka godz.) aby uzupełnić zapas ciepłej wody przy dużym zapotrzebowaniu. Dlatego w weekendy dodałem parę godzin w I taryfie coby nie zabrakło.
    Potrzebuje kubatury na powietrze do pracy. Ja wykorzystuje 2 stanowiskowy garaz.
    Zalety: bezobsługowość, osuszanie, schładzanie garażu

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    PC ma być BEZOBSŁUGOWA, a niektórzy użytkownicy stale coś przy niej mieszają, przestawiają, notują, cudują - pewnie mniej pracy by mieli przy piecu węglowym niż przy swojej PC
    I ja sie calkowicie zgadzam. Tylko ze w tej PC brakuje mi wskazania temp DZ. Dla mnie to wada i o tym informuje. To troche jakby w samochodzie o ilosci spalonego paliwa podawali Ci w serwisie raz na 30.000km razem z rachunkiem za np 30l/100 i informacje ze masz dziure w baku. W moim przekonaniu proste rzucenie okiem na temp. DZ pare razy do roku, daje mi wglad w to jak caly uklad dziala. Rownie dobrze mozmy nie instalowac manometrow na DZ glikolowych itp.

    marcin

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    W pierwszym sezonie chodziłem do niej kilka razy dziennie. Notowałem, grzebałem, kombinowałem. Poprzedniej zimy raz dziennie spisywałem zużycie, rzadko coś przy niej majstrowałem. Teraz nie zajrzałem już do niej od tygodnia. Zaczyna się zwyczajnie robić nudna
    Widzisz tak to już jest a ja ci nie wierzyłem.Przepraszam.Teraz ci się już znudziła apotem ją znienawidzisz.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widzisz tak to już jest a ja ci nie wierzyłem.Przepraszam.Teraz ci się już znudziła apotem ją znienawidzisz.
    Nie podpuszczaj, bo jeszcze popełni w afekcie zbrodnię na pompie. Brak wrażeń bywa frustrujący .

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomi1977

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje, szczerze mówiąc wolę urządzenia bezobsługowe na podstawie powyższych informacji zakładam i jedno i drugie tzn PC Neuratherm i pompę do grzania ciepłej wody VT.
    dzięki za pomoc

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomi1977 Zobacz post
    Dziękuję za informacje, szczerze mówiąc wolę urządzenia bezobsługowe na podstawie powyższych informacji zakładam i jedno i drugie tzn PC Neuratherm i pompę do grzania ciepłej wody VT.
    dzięki za pomoc
    Ale coś takiego, moim skromnym zdaniem, jest niepotrzebnym wydawaniem kasy i komplikowaniem "kotłowni". Po co dwie, jak jedna odpowiednio dobrana załatwia sprawę. Poza tym CWU zawsze taniej będzie się grzało ciepłem z gruntu, a nie z powietrza.

  20. #20

    Domyślnie

    ClimaKomfort chcąc sprzedawać te pompy przekonuje do tego urządzenia argumentując to większym COP. Ale skoro urządzenie nie ogrzewa CWU to już są jakieś zyski, wiec to nie jest mocny argument. Natomiast jeśli tam pompa ma faktycznie sprawność koło 5 jak podają to pogratulować. Tak nawiasem mówiąc to tak już jest aby swoje wady przedstawiać jako zalety. Podgrzewacz CWU jest już innej firmy i sprawność ma taka jaką ma, w końcu to pompa powietrzna.
    Ale ja bym tu nie mówił o komplikowaniu układu itd. Rynek weryfikuje wszystko. Jeśli ta pompa rzeczywiście jest dobra a przy tym będzie dostępna w dobrej cenie to pewnie wielu klientów nie będzie patrzyło na te ewentualne "komplikacje". Tyle że jak na razie do najtańszych to ona nie należy.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony