dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie

    Witam
    Mam już fundamenty. 13 maja rozpoczynam budowę ytongiem, mam pustaki o grubości 36,5 i zastanawiam się czy będę musiał jeszcze docieplać czy nie. Jest to ważne ze względu czy mam kazać majstrowi wypuszczać pustak czy nie. Chciałbym znać opinie osób które mają wybudowane z 36,5 ( czy docieplone czy nie) jakie są ich spostrzeżenia oraz uwagi z mieszkania oraz innych co mają coś ciekawego do powiedzenia - DORADŹCIE.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Kupujesz oszczędnego diesla za większą kasę i pytasz: przerabiać na gaz czy nie ? Jak budujesz z bloczków 36,5 to nie ocieplaj, a jak chciałeś ocieplać to trzeba było budować z tańszego BK.
    Więc jak już zapłaciłeś słono za Ytonga 36,5 to nie myśl teraz o ociepleniu.
    Więcej szczegółow - poszukaj w innych wątkąch o BK i Ytongu.

    pozdrawiam


  3. #3

    Domyślnie

    Święte słowa jaro.

  4. #4

    Domyślnie

    Mialem ten sam problem czy ocieplac czy nie .Kupilem zaplacilem za Ytonga sciany 36,5 cm i teraz docieplac nie ma sensu wydawac pieniedzy.Przeprowadzilem wywiad srodowiskowy z majstrami pracownikami architektem nadzorca i Bog wie z kim jeszcze jak sie zdecydowalismy na Ytong i sciany 36,5 cm to jest nie konieczne.I jeszcze jedno nikt z tych osob nie ocieplel Ytonga w przeszlosci.Mozesz spac spokojnie i nie daj sie przekonac do ocieplenia bo koszt tego nie zwroci ci sie w trakcie mieszkania w takim domu za 100lat A sciana bedzie cieplejsza o 00,3 W/[mk] .Oblczalismy to z moim architektem i mysle ze sie nie duzo pomylilismy Pozdrawiam RyszardJ...

  5. #5

    Domyślnie

    Mialem ten sam problem czy ocieplac czy nie .Kupilem zaplacilem za Ytonga sciany 36,5 cm i teraz docieplac nie ma sensu wydawac pieniedzy.Przeprowadzilem wywiad srodowiskowy z majstrami pracownikami architektem nadzorca i Bog wie z kim jeszcze jak sie zdecydowalismy na Ytong i sciany 36,5 cm to jest nie konieczne.I jeszcze jedno nikt z tych osob nie ocieplel Ytonga w przeszlosci.Mozesz spac spokojnie i nie daj sie przekonac do ocieplenia bo koszt tego nie zwroci ci sie w trakcie mieszkania w takim domu za 100lat A sciana bedzie cieplejsza o 00,3 W/[mk] .Oblczalismy to z moim architektem i mysle ze sie nie duzo pomylilismy Pozdrawiam RyszardJ...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne wszystkim
    Przekonaliście mnie i zdecydowałem się nie docieplać mojego M, mam nadzieje Jaro że mój SUPER diesel nie będzie w zimie szwankował i potrzebował pomocy. Gdy przeczytałem o zacięciu w poszukiwaniu prawdy którą odkrywał RyszardJ przekonało mnie jego 0,03W/mk i 100 latnia lokata z beznadziejnym oprocentowaniem.
    Dzieki bardzo teraz tylko będę pilnował aby murarze nie spaprali roboty bo katar w zimie to nic przyjemnego.

  7. #7

    Domyślnie

    Lechu, pamiętaj by dopilnować aby murarze nie porobili Ci mostków termicznych, bo wtedy nawet 50 cm to będzie mało. Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    sens docieplania takiej ściany jest taki jak dodatkowe sznurowanie butów na rzepy.teraz serio.koniecznie przypilnuj wykonawców (grubość spoin)
    Hej!

  9. #9

    Domyślnie

    Mimo,że nie zaczynałabym 13, to życzę powodzenia!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Co do grubości spoin. Wystarczy kupić systemowe "kielnie" do układania spoin (kilkadziesiąt złotych)i trzeba naprawdę chcieć coś spiep...., żeby spiep.... . Wiem, bo widziałem jak moi fachowcy to robili - układali spoiny, nie piep.... .

    Pozdrowionka.

  11. #11

    Domyślnie

    Tak uwazaj na mostki termiczne moj nadzorca przywiazywal na to najwieksza wage. Jakiekolwiek ubytki pekniecia otwory niech zaklejaja specjalna pianka do Ytonga ma tez takie same wlasciwosci co klej.NIe dawaj cementu na pekniecia lub jakiekolwiek ubytki bo wydasz wiecej pieniedzy no ogrzewanie . Acha warstwa kluju bardzo cienko .Najlepiej zawolaj fachowca od Ytonga postawi ci pierwsza warstwe za darmo i zobaczy czy murarze dobrze robi na klej.Wtedy bedziesz mial pewnosc ze nie spiepsza robote ja tak zrobilem przyjechal fachowiec z Ytonga i wszystko teraz gra....Pozdrawiam Ryszard......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony