dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie OKNA PCV Z WYŻSZEJ PÓŁKI - SUGESTIE !

    WITAM,
    CHCIAŁBYM ZAMONTOWAĆ OKNA Z WYŻSZEJ PÓŁKI - PRZYNAJMNIEJ TAK MÓWILI O TYCH MARKACH SPRZEDAWCY(GEALAN, SCHUCO) - BARDZO PROSZĘ O INNE FIRMY KYROE MAJĄ SOLIDNE WYKONANIE A MOZE SĄ TAŃSZE...
    PROSZĘ O SUGESTIE


    POZDRAWIAM

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  3. #3

    Domyślnie

    Oknoplast
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gniezniok

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    potwierdzam - oknoplast jest rewela. Wlasnie zamowilem

  5. #5

    Domyślnie

    Jezierski Premium Ultra -trwa promocja

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniezniok
    potwierdzam - oknoplast jest rewela. Wlasnie zamowilem ;)
    Polecaj wtedy jak już te okna parę lat poużytkujesz. Parę rzeczy, za które w momencie zakupu dałbym się pokroić dziś bym już nie polecał.

    xxsliwaxx pamiętaj, że nawet najlepsze okna przy kiepskim montażu staną się kiepskie (niestety w drugą stronę to nie działa i kiepskie okna przy dobrym montażu pozostają kiepskie ;)

  7. #7

    Domyślnie

    dostałem również takie firmy jak:
    Rehau
    burgmann
    Veca

    Najorzystniej cenowo wyszło mi Gealan, rama również ma całkiem fajny kształt i kolorystykę.

    Jezierski - jest promocja - zaliczka 100% wartości ale gwarancja na 7 lat więc nieźle tylko tanie nie są.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxsliwaxx
    dostałem również takie firmy jak:
    Rehau
    burgmann
    Veca

    Najorzystniej cenowo wyszło mi Gealan, rama również ma całkiem fajny kształt i kolorystykę.

    Jezierski - jest promocja - zaliczka 100% wartości ale gwarancja na 7 lat więc nieźle tylko tanie nie są.
    Szukasz okien z wyższej półki więc nie oczekuj niskiej ceny, zresztą w przypadku akurat okien PCV różnica między najniższą półką a czymś premium to ok +50%, kiedy staniesz przed wyborem armatury łazienkowej i relacja będzie +300% wtedy będziesz miał zagwozdkę
    Wymieniłeś nazwy profili, wszystkie są OK ale jest wiele innych składowych okna i do tego klasa producenta, poprawność montażu itp. zresztą wałkowane wiele razy. Wspomniałeś o gwarancji , to też bardzo ważna kwestia, poza jej długością ważne jak producent i sprzedawca potraktuje Cię w przypadku kiedy zechcesz z niej skorzystać, można dać i 10 lat żeby ładnie brzmiało i tydzień po montażu traktować klienta jak natręta który będzie musiał oprzeć się o sąd żeby coś wyegzekwować. U markowych producentów realne jest 5-7 lat dobrego serwisu który jest oczywiście wkalkulowany w cenę, choć ktoś może nazwać to bezsensownym płaceniem za nazwę producenta .
    Poczytaj posty użytkowników różnych okien, ich komentarze odnośnie producentów.
    Ja marek które mógłbym polecić nie będę wymieniał bo ostatnio łatwo o posądzenie o stronniczość i kryptoreklamę, zresztą fakt, jak wszyscy wiedzący więcej o stolarce jestem w jakiś sposób związany z jedną z firm

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie Z całą pewnością nie kupuj okien Urzędowskiego

    Ostrzegam przed zakupem czegokolwiek w "firmie" Urzędowski. Moje doświadczenia są bardzo złe. Zakładając dobrą wolę obu, stron zignorowałem zapisy w umowie mówiące o konieczności zapłaty 100% wartości zamówienia przed jego zamontowaniem. Ufny zapewnieniom o wcześniejszej realizacji zamówień niż zapisy w umowie, nie zwróciłem uwagi na zapisy o konsekwencjach nieterminowych dostaw. Skutek jest taki, że za opóźnienie 6 tygodni w dostawie drzwi zewnętrznych, odsetki karne wynoszą 100zł (przy zamówieniu za 9500zł). Oczywiście po zapłaceniu całości następuje montaż. Wtedy dopiero okazało się, że zamek w drzwiach jest uszkodzony a klamka nie ma gwintu na śrubie aretującej i klamka "zostaje" w ręku. Serwis przyjechał po 4 tygodniach. Nie wspomnę o zniszczeniach, jakich dokonała ekipa montująca drzwi (w tym poprzecinane kable). Teraz mam mieć instalowane drzwi wewnętrzne. Już mam opóźnienie 7 tygodni. Oczywiście, żeby dowiedzieć się, co będzie źle, muszę zapłacić resztę. Trochę się boję. Szczerze odradzam kontakty z "firmą" Urzędowski. Arogancja po złapaniu Klienta wynikająca z bezkarności, jaką dają zapisy w umowie jest bardzo denerwująca. Wiem, że od kilku dni moje (zapłacone w 40%) drzwi są już w Warszawie. Pewnie będę musiał się ukorzyć i zadzwonić z prośbą o możliwość zapłat reszty i cierpliwie odczekać aż łaskawcy wypełnią swoje obowiązki. UWAGA na URZĘDOWSKICH
    Tolek

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomik2874
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Szukając okien z wyższej półki zwroć uwagę gdzie profil jest produkowany.
    Wielu zachodnich producentów otwarło fabryki na wschodzie a ceny pozostają jak z fabryki "matki".
    Z tego co się orientuję to Shuco dalej produkuje swoje profile tylko w Niemczech, no ale do tanich oni nie należa.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomik2874
    Szukając okien z wyższej półki zwroć uwagę gdzie profil jest produkowany.
    Wielu zachodnich producentów otwarło fabryki na wschodzie a ceny pozostają jak z fabryki "matki".
    Z tego co się orientuję to Shuco dalej produkuje swoje profile tylko w Niemczech, no ale do tanich oni nie należa.
    Pozdrawiam
    nie bardzo wiem co sugerujesz , że technologia wytwarzania tego samego profilu w Niemczech a na "wschodzie" jest inna ??
    Następny , który myśli, że w Niemczech nawet trawa jest bardziej zielona ?

    Ludzie opanujcie się w różnych technologiach mamy lepsze albo przynajmniej nie gorsze osiągnięcia niż w Niemczech.
    Co do profili to np Brugmann do niedawna produkował w Polsce profile białe , które były wysyłane do Niemiec w zamian za profile barwione w masie..

    Jedyny kraj z którego bałbym się profili to Chiny.. ale nie dlatego że akurat tam produkowany tylko dlatego, że profil z tamtąd już wyrobił sobie opinię na rynku...

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam okna o profilu salamander z oknodom

  13. #13

    Domyślnie

    Mam Schucko 5 komorowe montowane w 2004 roku, białe (16 sztuk - dwie duże wystawy).
    Dostałem gwarancje 10 lat, w trakcie gwarancji dwie regulacji okien tarasowych.
    Praktycznie zero problemów. Ich montaż. Kolor cały czas biały.

    Pozdrawiam

    Mobby

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomik2874
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    82
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30
    Cytat Napisał tomik2874
    Szukając okien z wyższej półki zwroć uwagę gdzie profil jest produkowany.
    Wielu zachodnich producentów otwarło fabryki na wschodzie a ceny pozostają jak z fabryki "matki".
    Z tego co się orientuję to Shuco dalej produkuje swoje profile tylko w Niemczech, no ale do tanich oni nie należa.
    Pozdrawiam
    nie bardzo wiem co sugerujesz , że technologia wytwarzania tego samego profilu w Niemczech a na "wschodzie" jest inna ??
    Następny , który myśli, że w Niemczech nawet trawa jest bardziej zielona ?

    Ludzie opanujcie się w różnych technologiach mamy lepsze albo przynajmniej nie gorsze osiągnięcia niż w Niemczech.
    Co do profili to np Brugmann do niedawna produkował w Polsce profile białe , które były wysyłane do Niemiec w zamian za profile barwione w masie..

    Jedyny kraj z którego bałbym się profili to Chiny.. ale nie dlatego że akurat tam produkowany tylko dlatego, że profil z tamtąd już wyrobił sobie opinię na rynku...
    Przyjacielu
    czasy ze sol z Niemiec jest tak dobra ze az slodka juz sie skonczyly.
    Jesli myslisz ze technologia ( moze nam wyjasnisz co rozumiesz pod tym pojeciem) jest w stanie zagwarantowac taki sam produkt pochodzacych z roznych fabryk ( nawet z Niemiec) to gratuluje.
    Tak przy okazji w ktorych technologiach w Polsce mamy lepsze albo przynajmniej nie gorsze osiągnięcia niż w Niemczech. I co oznacza lepsze, nie gorsze?
    Farmaceutyka, motoryzacja, szeroko pojeta komunikacja/transport, technologia produkcji stali, obrobki cieplne, chemiczne, granulaty oraz inne materialy chemiczne ?!
    Moim celem nie jest gloszenie hasla: Duetchland uber ales, natomiast 45lat dziwnego ustroju w Polsce zrobilo swoje, zreszta podobnie jak u tzw Osti.
    A tak przy pokazji to trawa jest bardziej zielona w Niemczech bo wlasciciele czworonogow ladnie po nich sprzataja co w Polsce jest nie do pomyslenia.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie Re: OKNA PCV Z WYŻSZEJ PÓŁKI - SUGESTIE !

    Cytat Napisał xxsliwaxx
    WITAM,
    CHCIAŁBYM ZAMONTOWAĆ OKNA Z WYŻSZEJ PÓŁKI - PRZYNAJMNIEJ TAK MÓWILI O TYCH MARKACH SPRZEDAWCY(GEALAN, SCHUCO) - BARDZO PROSZĘ O INNE FIRMY KYROE MAJĄ SOLIDNE WYKONANIE A MOZE SĄ TAŃSZE...
    PROSZĘ O SUGESTIE


    POZDRAWIAM
    nie wiem czy chodzi Ci o producenta czy o firme. jesli jednak chodzi o producenta to kup okna u Dziadka bedziesz mial okna Z WYZSZEJ POLKI

  16. #16

    Domyślnie

    Im człowiek wie więcej tym jego spokój jest bardziej zmącony.
    Zastanawiam się rownież czy jest sens kupować okna 3 szybowe czy wziąć normalne 2szybowe bo współczynnik przenikalności jest chyba prawie nieodczówalny
    schuco w wycenie dla mnie posiadają 4/12/4/12/4 0,7 ale poproszę o wycenę szyby podwójnej co o tym myślicie?

  17. #17

    Domyślnie Re: OKNA PCV Z WYŻSZEJ PÓŁKI - SUGESTIE !

    [/quote]

    nie wiem czy chodzi Ci o producenta czy o firme. jesli jednak chodzi o producenta to kup okna u Dziadka bedziesz mial okna Z WYZSZEJ POLKI[/quote]

    Producent raczej interesuje mnie mniej - chodzi mi o profil i o samą szybę - skad jest dostarczana.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomik2874
    Przyjacielu
    czasy ze sol z Niemiec jest tak dobra ze az slodka juz sie skonczyly.
    Jesli myslisz ze technologia ( moze nam wyjasnisz co rozumiesz pod tym pojeciem) jest w stanie zagwarantowac taki sam produkt pochodzacych z roznych fabryk ( nawet z Niemiec) to gratuluje.
    Tak przy okazji w ktorych technologiach w Polsce mamy lepsze albo przynajmniej nie gorsze osiągnięcia niż w Niemczech. I co oznacza lepsze, nie gorsze?
    Farmaceutyka, motoryzacja, szeroko pojeta komunikacja/transport, technologia produkcji stali, obrobki cieplne, chemiczne, granulaty oraz inne materialy chemiczne ?!
    Moim celem nie jest gloszenie hasla: Duetchland uber ales, natomiast 45lat dziwnego ustroju w Polsce zrobilo swoje, zreszta podobnie jak u tzw Osti.
    A tak przy pokazji to trawa jest bardziej zielona w Niemczech bo wlasciciele czworonogow ladnie po nich sprzataja co w Polsce jest nie do pomyslenia.
    Pozdrawiam
    ..Przyjacielem Twoim nie jestem , a co do Twojej wypowiedzi to widze sprzeczność. Najpierw piszesz, że te czasy, że co Niemieckie to super - już minęły a potem sugerujesz, że jednak nadal nie dorastamy im do pięt..

    Co do mojego zdania na ten temat to podałem przykład - w Polsce w fabrykach z niemieckim kapitałem produkuje się takie same profile jak w tej samej fabryce za Odrą. Te same składniki, te same laboratoria , ten sam reżim produkcyjny i finalny produkt wysyłany w zamian do Niemiec. Więc ? Jesli sami Niemcy ryzykują, że robią okna które są z profili wykonywanych w Polsce, to chyba Twoja teoria nie jest do końca prawdziwa. To tylko przykład. Inny może być właśnie z technologii. Kiedyś pracowałem w firmie okiennej (znanej-polecanej), wysłano nas na "szkolenie" do naszych zachodnich sąsiadów. Efekt był taki, że to my bedąc tam pokazalismy i pewne usprawnienia które u nas w firmie juz dawno funkcjonują poprawiając szybkość produkcji i estetykę finalnego wyrobu. Ogólnie po kilku dniach mielismy wrażenie, że z pomysłowoscią u Nich jest nie halo. W tamtym roku miałem przyjemność montażu "naszych" okien w Szwajcarii czemu tam...? bo duży inwestor jak był w Polsce zobaczył nasze okna to stwierdził , że żadne inne. Więc montowaliśmy te nasze "lipy" robione na wschodzie w budynku w którym część elewacji była juz wykonana w oknach z Niemiec - miałem okazję sie przyjrzeć jak to faktycznie wygląda i powiem szczerze u Nas by to nie przeszło. Byc może akurat na takie trafiliśmy , może przypadek , nie wiem..
    Ale oczywiście jest cała masa ludzi zafascynowana tym ładem, porządkiem itp , do tego stopnia, że teściowa to nawet dalej proszek Persil z tamtąd przywozi bo podobno ładniej pachnie niż identyczny w Polsce..

    sory za mega OT ale jak czytam czasem takie opinie to mnie trzepie...

  19. #19

    Domyślnie

    to nawet dalej proszek Persil z tamtąd przywozi bo podobno ładniej pachnie niż identyczny w Polsce
    tutaj masz racje , niektóre firmy niestety grupują odbiorcę w zależności od kraju.
    I niestety Palska znajduję sie w grupie odbiorców powiedzmy " mniej wymagających " dotyczy to zarówno proszku ( mniej składników zapachowych i wybielających ) jak i kawy ( ta sama marka a inny smak ) samochodów ( modele podstawowe są znacznie gorzej wyposażone na rynek Polski )
    Czyniono to na podstawie badań ( na co konkretny klient w danym kraju zwraca największą uwagę -do czego jest przyzwyczajone )
    Nie jestem w branzy okiennej ,ale wiem na pewno że montaż okien w Niemczech odbywa się za pomocą paśmy uszczelniającej ( oczywiście także pewnie jest inna cena ,która nie wszyscy by w Polsce zaakceptowali)
    Odnośnie produktów wytwarzanych w Polsce przez Niemców , uwierz mi na pewno nie mają oznaczenia że wyprodukowano w Polsce tylko made in UE
    Ale zgodzę się z Tobą ze nie wszystko co Niemieckie to lepsze ( hehe na pewno nie maja tak ładnych kobiet )

  20. #20

    Domyślnie

    Panowie prawice debatę o "wyższości Świat Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem"

    A ja nadal nie zdecydowałem się na co mam wybrać
    Schuco - zadzwoniłem do 7 firm i dostałem wyceny tych samych okien z ta sama kolorystyka + oczywiście montaż = różnice są ogromne najtaniej 16890zł najdrożej 23800zł - trudno mi uwierzyć, że może być aż taka różnica w marży... ?
    Ktoś coś wie coś na ten temat???
    Najlepsza oferta była z firmy

    MOLITOR Stanisław
    ul. Gen. Sikorskiego 5
    44-350 Gorzyce

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony