dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie zawieszanie(?) automatu nice do bramy przesuwnej

    mrugnie raz i nic nie robi. gdy się naciska przycisk pilota słychać w automacie jakby przełączanie przekaźnika, ale nic nie rusza. nie jest to kwestia oporu.
    pomaga wyłączenie zasilania i ponowne włączenie.

    nie wiem czy mrozy coś mają z tym wspólnego? jak było cieplej to też się raz zdarzyło, ale dzisiaj już dwa razy. trochę upierdliwe, bo trzeba iść do domu wyłączyć zabezpieczenie.

    automat nice road 400, instalowany kilka miesięcy temu.
    ktoś się jeszcze z tym spotkał? to tak ma, czy to jakieś uszkodzenie, słabość konkretnego egzemplarza?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Opór na pewno się zwiększył, ale skoro twierdzisz, że to nie jest tego kwestia to jak ciężką masz bramę? Czy tak dzieje się tylko przy próbie otwarcia, czy przy zamykaniu też? Markowe napędy graniczną temp. mają na -20 deg C. Jeśli do tego dodamy napęd na styk, niskie temp. i nie idealny montaż to może to być normalne.
    Ale to tylko takie zgadywanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację z napędem Came, tyle, że u mnie podobna sytacja miała już miejsce w okresie letnim. kilka razy odłączyłem napęd i go podłączyłem i zaczęło działać, za drugim razem już tak łatwo nie poszło, więc wezwałem serwis, a ten w sumie nic nie zrobił, bo nie wiedział co jest przyczyna, wszystko działa, wziął stowe i pojechał. Teraz znowu sytuacja sie powtarza, już mi ręce opadają, a taki dobry miał być ten napęd. znacie kogoś z okolic Legionowa, kto mógłby to zrobić i przy okazji nie zedrzeć skóry?

    przepraszam civic, że się podłączyłem, ale myślę, że nie ma sensu zakładać 2 tematów o tym samym problemie

  4. #4

    Domyślnie

    tylko, że normalnie jak jest opór, to brama się zatrzymuje albo odbija i jedzie w drugim kierunku. jednak działa dalej, a opór sygnalizuje lampą.
    a tutaj jakieś kompletne zawieszenie, bez sygnalizacji, jakby jakiś bug w oprogramowaniu albo elektronice. być może większy opór występuje i ma wpływ na uaktywnienie się tej usterki (nie ma sygnalizacji lampą, że wystąpił opór).

    brama nie duża, 3.5m w świetle + przeciwwaga (nie pamiętam dokładnie, razem to będzie 5 z hakiem), waży nie dużo, a automat jest do 400 kg.

  5. #5

    Domyślnie

    Koledzy dopszliście co było przyczyną.U mnie jest to samo.Napęd NICE Road 400 + piloty smilo.Podejrzewam odbiornik, ale problem pojawia się nie regularnie więc trudno zdiagnozować
    raceman

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony