dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 97
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.927 z 1927
  1. #1921
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    no dobra, zapytam wprost bo nurtują mnie dane naukowe jakie przedstawiłeś. czy te dane odnoszą się do przyczyn śmierci ludzi pierwotnych? oczywiście mam na myśli niezdrowe menu bo chyba taka była twoja sugestia. wystarczy wgooglać hasło np. "dieta paleo" żeby się dowiedzieć, że była ona korzystna dla zdrowia. wszak gatunek ludzki a więc i układ pokarmowy na niej ewoluował. zastanawiam więc jak można podważyć jej zasadność.

    od siebie powiem, że chyba "nałukowi żywieniowcy" już się niestety wzięli za układanie właściwego menu. nie rozumiem np. dlaczego człowiek pierwotny był takim amatorem chudych piersi drobiowych i to w dodatku bez skóry. bardziej kojarzy mi się on z kawałem gnata wydłubującym z niego na koniec szpik a nie ściągającym skórkę z kurczaka i gotującym warzywa na parze.
    Ostatnio edytowane przez SAVAGE7 ; 07-04-2013 o 07:00

  2. #1922

    Domyślnie

    Ludzie kiedyś krótko żyli ze względu na to, że się nie myli. Odkąd człowiek zaczął dbać o higienę odtąd długo żyje.

  3. #1923

    Domyślnie

    Hmm....., a czy tylko w grę wchodzi higiena? Długość życia nie jest tylko od tego uzależniona. Geny też robią swoje,odpowiednie odżywianie, środowisko, ekologia. Dzisiaj w każdym domu jest np łazienka, ale to nie oznacza, że dzięki niej ktoś żyje znacznie dłużej. Do nadwagi sam każdy się doprowadza i to dobrowolnie,do niej szybciej się dochodzi,niż potem do jej zlikwidowania. Jeśli ktoś posiada,(a posiada z pewnością) - piwnice i schodzi do niej aby np w zimie dosypać do pieca,to też nic nie daje, przez to się z pewnością nie schudnie. Ruch, ale nieco inny daje tę gwarancję - sport, systematyczne ćwiczenia i odpowiednie dawki jedzenia ( 5 x dziennie).W epoce kamienia łupanego żyli, ale nie wiem czy ktokolwiek chciałby wrócić do tamtych czasów?Teraz ludzie stali się wygodni, drewna na rozpalenie ogniska ,do ogrzania się,nie szuka się po polach, nie czerpie się wody z rzek. Nie mówiąc o samym myciu się, czy praniu. Pozdrowionka.

  4. #1924
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdyla Zobacz post
    W epoce kamienia łupanego żyli, ale nie wiem czy ktokolwiek chciałby wrócić do tamtych czasów?
    pewnie, że mało kto by chciał wrócić. ale już chyba każdy chciałby mieć takie zdrowie... zdrowe zęby, smukłą sylwetkę, nie myśleć o wieńcówce. i tu się sprawa komplikuje. ale przecież ludzie pierwotni tacy byli. i nie stosowali diety 1000 kalorii czy kwaśniewskiego. warto się zastanowić nad tym. co z tego, że ktoś stosuje dietę skoro po pewnym czasie przestaje ją stosować i wszystko wraca do normy. gdzie sens i logika? czy nie lepiej postawić na zdrowe nawyki żywieniowe? ja rok temu przetransponowałem sobie co nieco i jestem dużo zdrowszy i co ważne nie muszę zaprzestawać swojego sposobu odżywiania bo jest on optymalny.
    kończąc chciałem przeprosić autora wątku, że wskoczyłem tu jakby z butami, ale miałem na celu przedstawienie innego podejścia do odżywiania a nie tylko dieta i dieta oraz jakieś bmi. po moich postach zauważyłem, że zapanowała jakby lekka konsternacja więc rozumiem, że jest się czego bać bo chyba jakieś niestworzone rzeczy opowiadam.

  5. #1925

    Domyślnie

    Cytat Napisał cronin Zobacz post
    Wszystko bardzo ładnie brzmi , ale brakuje jednego faktu naukowego : długość życia człowieka pierwotnego wynosiła 20-25 lat, więc skąd przekonanie że żył długo, zdrowo i szczęśliwie?
    Teraz ludziska żyją dłużej bo mamy antybiotyki i tem podobne oraz szpitale i dośc łatwy dostęp do usług medycznych. Kiedyś to było stac króla i szlachę na medyka, a biedak w chorobie brał różaniec i zwracał oczy do nieba. Prosty przykład to opieka stomatologiczna .... 1000-200-100 lat temu a teraz..
    No i kiedyś to tłukli się o żarło, ogień lub o kobity lub w imieniu wyższych racji uśmiercali na lewo i prawo , a czasami dla draki wojowali z sobą nawet przez 30-50 lat skracając lata średniego żywota ..... a teraz "wojen niet" (dzięki Bogu) a z walki pozostał tylko wyścig szczurów lub obgadywanie sąsiadów lub innych obywateli/-lek (np. pseudokonflikt PIS-PO), no i głównie dlatego statystyki lepsze są.
    A taki np. Owsiak - wykona coroczną akcyjkę, nakupi nowoczesnego sprzętu i wspomoże lub wyręczy państwowy aparat ....... i za kilka latek poprawa statystyk o kilka latek ........
    Ostatnio edytowane przez darek63 ; 11-04-2013 o 19:54
    Darek

  6. #1926
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Janczewska

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63 Zobacz post
    Teraz ludziska żyją dłużej bo mamy antybiotyki i tem podobne oraz szpitale i dośc łatwy dostęp do usług medycznych. Kiedyś to było stac króla i szlachę na medyka, a biedak w chorobie brał różaniec i zwracał oczy do nieba. Prosty przykład to opieka stomatologiczna .... 1000-200-100 lat temu a teraz..
    No i kiedyś to tłukli się o żarło, ogień lub o kobity lub w imieniu wyższych racji uśmiercali na lewo i prawo , a czasami dla draki wojowali z sobą nawet przez 30-50 lat skracając lata średniego żywota ..... a teraz "wojen niet" (dzięki Bogu) a z walki pozostał tylko wyścig szczurów lub obgadywanie sąsiadów lub innych obywateli/-lek (np. pseudokonflikt PIS-PO), no i głównie dlatego statystyki lepsze są.
    A taki np. Owsiak - wykona coroczną akcyjkę, nakupi nowoczesnego sprzętu i wspomoże lub wyręczy państwowy aparat ....... i za kilka latek poprawa statystyk o kilka latek ........
    Darek mądrze powiedziałeś !
    Gdyby człowiek szanował to co miał to by teraz nie kupował tego co utracił... a co to? Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c Młodość oraz zdrowie

  7. #1927
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie


Strona 97 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony