dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    włączając / opróżnioną na zimę / inst. wody w budynku mieszkalnym - jeszcze nie zamieszkałym na stałe, zaczęło się dosłownie lać z każdego połączenia. W filtrze wody wytworzył się żel. Instalacja wody ma 3 lata /montowana przez fachowca /, a filtr wody został założony latem ub.r. Czy to ma związek i jakie rozsądne wyjście z zaistniałej sytuacji?. Proszę o radę. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Na nieszczelności rady nie ma - rozkręcić i porządnie połączyć. Nie wiem czy w instalacji nie zostało gdzieś trochę wody i coś nie popękało - sprawdź to, ale może nie jest aż tak źle. Nie wiem jaką masz instalację - tworzywo, miedź, stal?
    Jeśli na filtrze żel to żel a nie osad to pewnie masz dużo żelaza (?) w wodzie. Po spuszczeniu wody osad na filtrze utlenił się i wytrącił najprawdopodobniej wodorotlenek żelaza. Nie wiem o jakim filtrze mówisz, ale myślę że to o to chodzi.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Pojawiają się nowe metody uszczelnień. Musisz sam ocenić czy warto je stosować. W Niemczech poradzono sobie z tym znacznie wcześniej, wprowadzając kształtki naprawcze systemu firmy Gebo. Kształtki te są już produkowane w Polsce i cieszą się coraz większym powodzeniem przy naprawie instalacji wodnych / posiadają dopuszczenie COBRTI "INSTAL"/ a od 2000r. również w wersji Gebo-gaz - mogą być stosowane przy naprawach instalacji gazowych / Aprobata IGNiG Kraków AT/2000-05-19/. Kształtki naprawcze Gebo-gaz produkowane są w 4 typowymiarach i posiadają następujące symbole:

    typ AT - przejście z uciętego końca rury na gwint zewnętrzny dla średnić 1/2 c ,3/4 c, 1c, 11/4c, 11/2 c do 2 c.
    typ IT - mufa przejście z uciętego końca rury na gwint wewnętrzny, wymiary jw.
    typ OT - trójnik umożliwiający wgięcie się do instalacji dla podłączenia dowolnego aparatu gazowego tak jak i w poprzednim typie 6 kształtek o wymiarach od 1/2 do 2 c.
    typ TT- mufa pozwalająca na wymianę uszkodzonego odcinka rury. Kształtki te pozwalają na wymianę odcinka na identyczną średnicę w zakresie jak w poprzednich typach.
    Inna metoda stosowana do instalacji gazowej (chyba tu się nie nadaje) polega na wypełnieniu instalacji środkiem uszczelniającym, który wchodzi w nieszczelne połączenia gwintowane.

  4. #4

    Domyślnie

    w jakiej technologi jest wykonana instalacja?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony