dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Farba kredowa, farby kredowe - opinie, zastosowanie

    Witam!

    Słyszałam, że farba kredowa jest najzdrowsza dla człowieka i że przynajmniej w sypialni warto ją zastosować. Czy to prawda? Możecie napisać coś więcej na ten temat? Czy ktoś się odważył i zastosował taką farbę?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Noxili

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Najzdrowsza to na pewno nie jest bo sa zdrowsze (np wapienne czy glinowe). Problem z kredówką jest taki ,ze oprócz kredy potrzebujesz kleju do farb który moze być niezbyt zdrowy ,jeżeli masz np przemarzajace narozniki i wykwity grzyba. Wtedy polecałbym farbę wapienna lub akrylowo - wapienną. Kredówki potem nie pokryjesz nową farbą -musisz ją zmywać.
    Z starymi farbami jest tez tak że trzeba je umieć zrobić i co ważniejsze zaaplikować. Jest np istotny czas wysychania.Za szybko to farba bedzie ci się łuszcyć a jak za długo to moze zepsuć sie (klejowo kredowa) albo zbyt skarbonizować - wtedy słabo kryje ale za to jest taka jakby szklista.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A co znaczy zdrowa? Zamierzasz ją jeść?

  4. #4

    Domyślnie

    Może i jest zdrowa ,ale ta robota , a efekt tez może okazać
    się nie taki jak się chciało ,za mało kleju ,za dużo ,wyciera się,ja nie polecam
    tym się robiło ,bo nie było nic zamiast :cry: ale to było dawno
    CIERPLIWA

  5. #5

    Domyślnie

    Ostatnio dużo czytam na temat farb kredowych i tu przeczytałem https://woodandcrafts.pl/ że są zdrowe! że posiadają certyfikat bezpieczeństwa EN 71-3 że nie wpływają negatywnie na środowisko? jeśli ktoś sprzedaje takie farby chyba musi wiedzieć coś o tych produktach? Tu na forum są zupełnie inne informacje niż w sklepach które te farby sprzedają, ciężko dzisiaj dostać rzetelne informacje! Czy ktoś ma doświadczenie z używania tych farb i wiedzę i może się tym podzielić? czy można nimi pomalować pokój dziecka? czytając w tym sklepie jak i innych mam wrażenie że są super bezpieczne ale czy to prawda???

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej 34 Zobacz post
    Ostatnio dużo czytam na temat farb kredowych i tu przeczytałem zbędny link że są zdrowe! że posiadają certyfikat bezpieczeństwa EN 71-3 że nie wpływają negatywnie na środowisko? jeśli ktoś sprzedaje takie farby chyba musi wiedzieć coś o tych produktach? Tu na forum są zupełnie inne informacje niż w sklepach które te farby sprzedają, ciężko dzisiaj dostać rzetelne informacje! Czy ktoś ma doświadczenie z używania tych farb i wiedzę i może się tym podzielić? czy można nimi pomalować pokój dziecka? czytając w tym sklepie jak i innych mam wrażenie że są super bezpieczne ale czy to prawda???
    To akurat doszkoliłeś się z tematu farb kredowych.... do mebli.
    Farb kredowych do ścian używałem ostatnio ponad 20 lat temu (dziadek był malarzem - trochę mu pomagałem) - pewnie to była inna generacja tych farb, ale pamiętam, że było z tym dużo zachodu.
    A powiedz jakie masz obawy przed użyciem typowych farb wnętrzarskich (akryle itp) do ścian? Potrzebujesz się wyróżnić i utrudnić sobie pracę (dobór kolorów i czas schnięcia). Nie sprawdzałem, ale nie sądzę żeby ktokolwiek wprowadzał do obrotu farbę niebezpieczną, bez certyfikatu. Ostatnio nawet jest w TV reklama farb pochłaniających formaldehyd z powietrza.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za info, poszedłem tym tropem że jeśli są bezpieczne dla drewna to pewnie na ścianach również Ja nie miałem styczności z tymi farbami a tą stronę znalazłem przypadkiem. Nie chodzi mi aby się wyróżnić lecz dziś niby coś spełnia wymogi ma certyfikaty a często jakiś syf w danych produktach się może znajdować chodź nie powinien. Wiem że są znane np. akryle, szukałem alternatywy coś bezpieczniejszego, nowego. Ciekawe czy dziś te farby się zmieniły od tych 20 lat na lepsze? Przeglądając inne strony odnoszę takie wrażenie ale wiadomo sprzedawca chwali bo chce sprzedać a ja nie chce przetestować i żałować błędnego wyboru. Jestem skłonny kupić tą farbę a wybór kolorów też jest spory, tylko żeby nie okazało się że praca z nimi nie wiele się polepszyła od tych 20lat.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.188

    Domyślnie

    "Jestem skłonny kupić tą farbę a wybór kolorów też jest spory, tylko żeby nie okazało się że praca z nimi nie wiele się polepszyła od tych 20lat. "

    No, trochę się praca polepszyła.
    Nie miesza się kijem tylko mieszadłem.
    Jak ma być dobrze - to reszta technologii bez zmian.

    Kupiłbym odrobinę i zrobił TEST.
    Aplikacji...
    Albo... test znalezienia kogoś do aplikacji.
    No, takiego, co tym pomaluje.
    Zobaczysz efekt i ocenisz czy to ma sens.

    W "głębokiej komunie" trochę się namalowałem takimi farbami.
    O inne było trudno.

    Adam M.

    Doczytałem... gotowce do drewna!
    Poczytaj o tych farbach, kup kredę, klej kostny, pigment i ZRÓB SOBIE taką farbę, jaka Ci się podoba.
    Pomaluj nią jaki kawałek ściany.
    Potem oceń czy było warto.

    A.M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 08-05-2017 o 00:08
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Farby kredowe do mebli to tak ogólnikowo mówiąc akryl z dodatkiem kredy lub innych form mielonego wapienia (oczywiście receptura ściśle tajna) dla osiągnięcia matowości wykończenia oraz silnego krycia. Farba nie jest zbyt trwała, bowiem na meblach wymaga dodatkowo zabezpieczenia woskiem.

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba tak zrobię że kupię 100ml i zobaczę najpierw co z tego wyjdzie, dzięki za pomoc i uwagi.

  11. #11

    Domyślnie

    hej - i jak - wyszło coś z tą kredówką?
    A może ma ktoś wiedzę gdzie można takową dostać. W domu muszę pomalować "na szybko" 2 pokoje - tynki cementowo-wapienne pokryte kredówką,. Jeden z nich to sypialnia alergicznego dziecka. Chcę zmyć i pomalować, farba kredową chyba byłoby najwygodniej i najbezpieczniej.

    Fachowiec twierdzi, że po zmyciu i położeniu emulsji może odchodzić bo to słabe podłoże i nawet jeżeli pierwsze malowanie będzie ok to drugie trzeba będzie skrobać.

    A może można na to po zmyciu jakąś farbę krzemionkową położyć.

    Może ktoś umie coś na to poradzić?
    Ostatnio edytowane przez Marzena ; 18-09-2017 o 13:08
    Pozdrawiam Marzena

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emmik

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    farba kredowa daje fajny efekt wizualny na ścianie

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A jak człowiek przesunie się po takiej ścianie to ma fajny efekt wizualny na ubraniu.

  14. #14

    Domyślnie

    ja bym nie cudowała z kredówką na ścianie, za to te ze sklepów hobbystycznych (SPAM), na drewnianych meblach wyglądają rewelacyjnie i nie wyglądają żadnych skomplikowanych procedur
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-09-2019 o 14:59

  15. #15

    Domyślnie

    Farby kredowe można nakładać praktycznie na każdy mebel, bo jest prosta w aplikacji. Dzięki efektowi cieniowania i przecierek meble wyglądają nowocześnie i są praktycznie jak nowe. Nie trzeba też ścierać starej farby ani nakładać podkładu. Duży wybór takich farb oferuje firma [spam] z Warszawy. Wykonują także renowację mebli.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-07-2022 o 18:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony