dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 94
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 1874
  1. #1741
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sykunia

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kurów
    Kod pocztowy
    24-170
    Posty
    9

    Domyślnie

    W sensie myślisz że trzeba zacząć od dobrego ustawienia przepływów na rotametrach ? Myślałem ogólnie czy nie dołożyć siłowników żeby się automatycznie dostosowały . Chciałbym się dowiedzieć więc co przez to dokładnie rozumiesz wyrównoważenie hydrauliczne. No instalator z polecenia no nie miałem zastrzeżeń , facet z Viessmann mówiłem że niby wszystko wygląda dobrze w sensie podłączenia

  2. #1742

    Domyślnie

    Jeśli do rozdzielczy idzie miedz 22, średnica wewnętrzna DN20 to różnie może być z działałem tego układu tzn właśnie z przepływami na rotametrach

  3. #1743
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sykunia

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kurów
    Kod pocztowy
    24-170
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ale czy to wszystko może powodować że na 1 obiegu grzewczym temp zasilania rośnie do max 27C a na drugim obiegu bez problemu jest 40 C ? Czekam na fachowca nie sprawdzi wszystko ...

  4. #1744

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sykunia Zobacz post
    Ale czy to wszystko może powodować że na 1 obiegu grzewczym temp zasilania rośnie do max 27C a na drugim obiegu bez problemu jest 40 C ? Czekam na fachowca nie sprawdzi wszystko ...
    Tego nie wiem, ale co wiem, to, ze w takie pogody jak teraz z temperatura zasilania dla podłogówki 40 stopni to w domu zrobisz sobie Saharę,l- tak by było u mnie w domu, który jakoś rewelacyjnie ocieplony nie jest.

    Obczaj przepływy jakie masz na rotametrach, to już coś powie więcej

  5. #1745
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sykunia

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kurów
    Kod pocztowy
    24-170
    Posty
    9

    Domyślnie

    Przepływy były różne jeden był nawet na zero ustawiony. Przed wyjazdem ustawiłem wszystkie na 2,5 zobaczymy jak przyjadę w sobotę czy zostaną na zadanym przepływie. Teoretycznie jak ustawię na dany przepływ na rotomotrze to on samoistnie się sam nie przestawi ? Powinny zostać na takim przepływie jaki zostawiłem ?

  6. #1746

    Domyślnie

    Czyli przepływ jest i to konkretny, pytanie czy aż nawet nie za duży, tu by projekt prawdę powiedział.

    Musi to działać przy tym przepływie i tej temperaturze zasilania

    Kocioł pracuje 24h czy wyłączasz obiegi o jakiejś tam godzinie ?

  7. #1747
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sykunia

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kurów
    Kod pocztowy
    24-170
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kocioł ustawiony na 18 C od 6 do 22 . Da się sprawdzić jakoś ile razy kocioł się załączył ? Tzn rozumiem że w menu serwisowym można to sprawdzić

  8. #1748
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sykunia

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kurów
    Kod pocztowy
    24-170
    Posty
    9

    Domyślnie

    Została mi w taki a nie inny sposób zrobiona instalacja. Tak się zdarza , po to pytam się tu fachowców i rzyczliwych osób o pomoc , a nie o jakieś teksty tego typu. Jakbyś mógł określić co w takim razie jest do przerobienia ? Skoro fachowiec nie widzi problemu ? Przyszedłem tu po pomoc? Normalnie kurturalnie ...

  9. #1749

    Domyślnie

    Nie mówione, ze Twoja instalacja jest zrobiona zle, taka opinie przez internet bez zobaczenia instalacji na żywo to może wydać tylko wróżbita Maciej.

    Nie ma problemu bez rozwiązania.

    Przepływ w instalacji masz jak widać, teraz potrzeba czasu, ale to musi grzać.

    Ja wymieniłem pare tygodni blisko 9- letniego Vitodensa 200 4,6 KW na właśnie taki nowy dokładnie taki jak Twój model od 1,8 kw.

    W starym do wymiany byłyby wymiennik ciepła, kosztujący dobrych pare tysięcy, i moim zdaniem naprawa stała się nieperspektywiczna, bo za chwile może wysiadła by np płyta główna, wentylator, wolałem dołożyć i mieć spokój na trochę dłużej.

    Mam trochę inna instalacje bo jest obieg grzejników i obieg podłogówki oddzielone sprzęgłem. Ja u siebie ustawiam tak, ze obieg podłogówki działa cały czas, ale na niskim parametrze- przy takiej pogodzie jak teraz na zasilaniu są 24 stopnie,
    zimą może skoryguje trochę krzywa grzewcza, na razie niech tak zostanie. Grzejniki włączam 6-20 i oczywiście pracują na wyższym parametrze.
    W domu 22 stopnie salon, łazienka 24 stopnie.

    Przepływy raz ustawił instalator, ja coś tam kiedyś delikatnie skorygowałem, mam tak od 0,8 l/min w sypialni, przez 1.2 l/min salon do 2 ,2 l/min łazienka. Żadnych siłowników na pętlach.
    Ja jeszcze budowałem dom w czasach ze takie coś jak projekt instalacji co to była egzotyka, teraz to jest norma i warto by było mieć.
    Palnik pracuje praktycznie cały czas 24h i pięknie modeluje jak to ujął pan serwisant. Jestem ciekawy pierwszych rachunków.

  10. #1750

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johny8 Zobacz post
    Nie mówione, ze Twoja instalacja jest zrobiona zle, taka opinie przez internet bez zobaczenia instalacji na żywo to może wydać tylko wróżbita Maciej.

    Nie ma problemu bez rozwiązania.

    Przepływ w instalacji masz jak widać, teraz potrzeba czasu, ale to musi grzać.

    Ja wymieniłem pare tygodni blisko 9- letniego Vitodensa 200 4,6 KW na właśnie taki nowy dokładnie taki jak Twój model od 1,8 kw.

    W starym do wymiany byłyby wymiennik ciepła, kosztujący dobrych pare tysięcy, i moim zdaniem naprawa stała się nieperspektywiczna, bo za chwile może wysiadła by np płyta główna, wentylator, wolałem dołożyć i mieć spokój na trochę dłużej.

    Mam trochę inna instalacje bo jest obieg grzejników i obieg podłogówki oddzielone sprzęgłem. Ja u siebie ustawiam tak, ze obieg podłogówki działa cały czas, ale na niskim parametrze- przy takiej pogodzie jak teraz na zasilaniu są 24 stopnie,
    zimą może skoryguje trochę krzywa grzewcza, na razie niech tak zostanie. Grzejniki włączam 6-20 i oczywiście pracują na wyższym parametrze.
    W domu 22 stopnie salon, łazienka 24 stopnie.

    Przepływy raz ustawił instalator, ja coś tam kiedyś delikatnie skorygowałem, mam tak od 0,8 l/min w sypialni, przez 1.2 l/min salon do 2 ,2 l/min łazienka. Żadnych siłowników na pętlach.
    Ja jeszcze budowałem dom w czasach ze takie coś jak projekt instalacji co to była egzotyka, teraz to jest norma i warto by było mieć.
    Palnik pracuje praktycznie cały czas 24h i pięknie modeluje jak to ujął pan serwisant. Jestem ciekawy pierwszych rachunków.
    a tak z ciekawości bo mam podobna konfigurację... ile ma startów na dobe? albo średnio na godzine pracy jak pan sprawdzi w ustawieniach?

  11. #1751

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    a tak z ciekawości bo mam podobna konfigurację... ile ma startów na dobe? albo średnio na godzine pracy jak pan sprawdzi w ustawieniach?
    Musisz mi dać pare dni na sprawdzenie tego, na razie wrazenie jest takie ze Już poprzedni model wydawał się mały, a ten nowy to wymiarowo zabawka.

    Ogrzewam 280m2, 18 obiegów podzielone na dwa rozdzielacze, pompa 32/80, 25/60 niestety musiała zostać wymieniona praktycznie na początku bo nie dawała rady plus grzejniki wiatrołap, łazienki.
    Nie liczę na jakieś cuda jeśli chodzi o rachunek za gaz, 280m2 musi swoje kosztować, poprzedni model brał Ok 10m3-12m3 na dobę, taniej tego zrobić nie szło.

  12. #1752

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johny8 Zobacz post
    Musisz mi dać pare dni na sprawdzenie tego, na razie wrazenie jest takie ze Już poprzedni model wydawał się mały, a ten nowy to wymiarowo zabawka.

    Ogrzewam 280m2, 18 obiegów podzielone na dwa rozdzielacze, pompa 32/80, 25/60 niestety musiała zostać wymieniona praktycznie na początku bo nie dawała rady plus grzejniki wiatrołap, łazienki.
    Nie liczę na jakieś cuda jeśli chodzi o rachunek za gaz, 280m2 musi swoje kosztować, poprzedni model brał Ok 10m3-12m3 na dobę, taniej tego zrobić nie szło.
    No cóż ja mam po podłogach 270m2 i instalacja podobna, kocioł rocznik 2015 , 5,6-26kW , ja grzeje okienkami i w sumie na dobę pracy kotła jest 10h i też zużycie jest okolo 1m3 na godzine pracy, cudów nie ma na taka powierzchnie, u mnie kocioł startuje przez te 4 lata pracy średnio ok 1,8 razy na godzinę, ciekawy jestem czy zmiana kotła na nowszy z niższa modulacją da ci jakieś oszczednosci na zużyciu

  13. #1753

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    przy pojemności cieplnej Twojej instalacji zwiększenie modulacji będzie niezauważalne z ekonomicznego punktu widzenia
    w sensie tak nisko nie bedzie modulował wiec oszczedności żadne?

  14. #1754

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    No cóż ja mam po podłogach 270m2 i instalacja podobna, kocioł rocznik 2015 , 5,6-26kW , ja grzeje okienkami i w sumie na dobę pracy kotła jest 10h i też zużycie jest okolo 1m3 na godzine pracy, cudów nie ma na taka powierzchnie, u mnie kocioł startuje przez te 4 lata pracy średnio ok 1,8 razy na godzinę, ciekawy jestem czy zmiana kotła na nowszy z niższa modulacją da ci jakieś oszczednosci na zużyciu
    Domy, instalacje co, zużycie gazu mamy wręcz identyczne.
    Mnie zastanawia fakt, jak to jest możliwe, ze czytając wątek o zużyciu gazu, ludzie przez rok a nawet dwa zużywają tyle gazu co ja w dwa miesiące ,,zimowego” grzania, a deklarują ze w domu maja po 23 stopnie i kotły bardziej nazwijmy to ,,budżetowe”?

  15. #1755

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Czy mógłby mi ktoś pomóc odnaleźć kod QR lub dane do aktywowania aplikacji VICARE? Piec to Vitodens 200-W,
    Piec mam podłączony do sieci wifi, adres IP poprawnie przypisany,
    Nie mogę nigdzie znaleźć kodu QR, przejrzałem wszystkie dokumenty od pieca, otwierałem obudowę, szukałem go wszędzie,

    Istnieje opcja wpisania danych ręcznie i tutaj potrzebne są 3 wpisy, VIN (który mam), ID + WPA2 (których nie mam),
    Czy jest szansa znaleźć te dane gdzieś w menu serwisowym pieca lub na jakiejś innej naklejce na piecu?

  16. #1756
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W kotłach Vitodens 2xx z serii B2xE i B2xF kod QR jest na odworcie palelu sterującego w postaci naklejek. Instalator podczas montażu powinien jedną z takich naklejek przykleić w jakimś dostępnym miejscu.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #1757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    W kotłach Vitodens 2xx z serii B2xE i B2xF kod QR jest na odworcie palelu sterującego w postaci naklejek. Instalator podczas montażu powinien jedną z takich naklejek przykleić w jakimś dostępnym miejscu.
    Dziękuje za odpowiedz,
    Panel sterujący masz na myśli:
    ten
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7_max.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	450352
    czy ten?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VITODENS___3.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	450353

  18. #1758
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    panel kotła (ten czarny)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #1759

    Domyślnie

    Pomóżcie jak dostać się do komory spalania kotła wiszącego Vitodens 200

    Chciałbym samodzielnie odessać zanieczyszczenia z komory spalania.

    Jakim środkiem chemicznym można bezpiecznie przepłukać komorę spalania.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  20. #1760

    Domyślnie

    No i mam problem kocioł się nie uruchomił.

    Dom nie jest zamieszkały ogrzewanie jest wlaczane tylko na zimę

    Pojawila sie usterka Automat Palnika.

    Po pierwszym uruchominiu kotla w dziwnie krótkim czasie temperatura w kotle wzrosła do 50st i dlugo nie spadała. Drugie urchominie palnika i temperatura w kotle bardzo szybko ale na chwilę podskoczyła do 76st i zaraz potem pojaeila sie usterka Automat palnika

    Czy czekaja mnie jakies powazne koszty?

Strona 88 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony