dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 94
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1874
  1. #1

    Domyślnie Klub użytkowników kotła Vitodens

    Zakładam nowy wątek, być może będzie łatwiej znaleźć potrzebne informacje dotyczące tych kotłów, bo choć znam dosyć dobrze swój kociołek, to ciągle mnie zaskakuje czymś nowym... Może stanie się polem do wymiany doświadczeń nt. tego kociołka...

    No i na początek... Ile płaciliście za ostatni przegląd serwisowy i co było w ramach niego wykonane, wymienione..?

  2. #2

    Domyślnie

    Najczęściej w instrukcji pisze co ma być wykonane na przeglądzie.

    znam dosyć dobrze swój kociołek, to ciągle mnie zaskakuje czymś nowym...
    No to tylko się cieszyć, inaczej życie byłoby nudne.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Najczęściej w instrukcji pisze co ma być wykonane na przeglądzie.
    A pisze też ile sie płaci za przegląd..? Pytam, bo nie mam instrukcji...

  4. #4

    Domyślnie

    Strona internetowa viessmanna podaje w zakładce serwis cennik usług serwisowych.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy

    No to tylko się cieszyć, inaczej życie byłoby nudne.
    Otoz to...

    Raz krzywa grzewcza, raz wiatraczek, żeby życie miało smaczek...

  6. #6

    Domyślnie

    100 zł pierwszy przeglad

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Cytat Napisał mariankossy
    Najczęściej w instrukcji pisze co ma być wykonane na przeglądzie.
    A pisze też ile sie płaci za przegląd..? Pytam, bo nie mam instrukcji...
    Witojcie

    Ostatni przegląd Vitodensa 200 u mnie dwa miesiące temu - koszt przeglądu 250 zł plus koszta dojazdu serwisanta liczone od kilometra .

    W skład przeglądu / u mnie to był drugi przegląd po dwóch latach użytkowania / weszło :
    - demontaż komory , palnika , regulatora , porozpinanie całej elektroniki , czyszczenie elektrody zapłonowej , jonizacyjnej , palnika , wymiana wszystkich uszczelek , czyszczenie wnętrza wymiennika , syfonu , płukanie wnetrza wymiennika , płukanie wymiennika, kontrola stanu naczynia przeponowego - w moim przypadku serwisant "dodmuchał" trochę ciśnienia , poskładanie kotła w całość , odpalenie kotła , kontrola pracy i parametrów , kontrola składu spalin , kontrola czystości powietrza do spalania - wydruk wszystkich parametrów oraz zakresu sprawności kotła .

    LINK - wizualizacja mojego pierwszego przeglądu kotła - po 1 roku użytkowania .
    --
    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monikapl
    100 zł pierwszy przeglad
    No to jakaś preferencyjna cena - jaki kocioł ? - można wiedzieć ?
    --
    Pozdrawiam

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Obawiam się, że za 100 złotych to nie był przegląd (może to było pierwsze uruchomienie ?) Koszt przeglądu dla kotła Vitodens w Poznaniu wynosi ok 200-250 pln + czasami koszt dojazdu.
    Dobrze by było aby wpisujący podawali jeszcze jaki typ tego Vitodensa bo jest ich kilkanaście pozdrawiam użytkowników
    adam

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Dokładnie - uzupełniam mój wpis - Vitodens 200 WB2A .

    I dla zobrazowania kondycji dwuletniego kotła :

    O2 : 4,6%
    CO : 8 ppm
    CO2 : 9,3%
    NO : 14 ppm
    NOx : 15 ppm
    T spa. : 34*C
    Eta-w : 107,7 %

    --
    Pozdrawiam

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Wszystko ładnie
    Palnik to nie matriks, jak masz w podpisie zdjecia.
    WB2A udany model kotla.
    pozdr adam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Wszystko ładnie
    Palnik to nie matriks, jak masz w podpisie zdjecia.
    WB2A udany model kotla.
    pozdr adam
    Masz rację - cylindryczne MatriX'y były montowane w Vitodensach dopiero od 2007 roku ... - mój to 2006.
    No i cylindryczne MatriX'y miały zakres modulacji 1:4 , a mój ma 1:3 :
    PALNIK MATRIX
    --
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    W skład przeglądu / u mnie to był drugi przegląd po dwóch latach użytkowania / weszło :
    - demontaż komory , palnika , regulatora , porozpinanie całej elektroniki , czyszczenie elektrody zapłonowej , jonizacyjnej , palnika , wymiana wszystkich uszczelek , czyszczenie wnętrza wymiennika , syfonu , płukanie wnetrza wymiennika , płukanie wymiennika, kontrola stanu naczynia przeponowego - w moim przypadku serwisant "dodmuchał" trochę ciśnienia , poskładanie kotła w całość , odpalenie kotła , kontrola pracy i parametrów , kontrola składu spalin , kontrola czystości powietrza do spalania - wydruk wszystkich parametrów oraz zakresu sprawności kotła .
    Mam pytanie... Czy po tych dwóch latach wymiennik był bardzo zanieczyszczony..?
    Mam kociołek uruchomiony latem 2007 roku i do tej pory nie robiłem przeglądu... Zastanawiam sie czy dociągnę do wiosny, czy jednak teraz jeszcze kogoś wezwać...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czasami może być tak zabrudzony, że kondensat nie odpływa i powoduje zniszczenie izolacji a w skrajnym przypadku korozję wymiennika. pozdr adam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Czasami może być tak zabrudzony, że kondensat nie odpływa i powoduje zniszczenie izolacji a w skrajnym przypadku korozję wymiennika. pozdr adam
    Czy skala zabrudzenia zależy od czystości gazu..? Jaka izolacja może ulec zniszczeniu..? uszczelka..?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Cytat Napisał Serwis24
    Czasami może być tak zabrudzony, że kondensat nie odpływa i powoduje zniszczenie izolacji a w skrajnym przypadku korozję wymiennika. pozdr adam
    Czy skala zabrudzenia zależy od czystości gazu..? Jaka izolacja może ulec zniszczeniu..? uszczelka..?
    Wnętrze wymiennika nie było bardzo zanieczyszczone - teraz po dwóch latach użytkowania mniej więcej tak samo jak po roku - widać to na zdjęciu mojego wymiennika :



    - ale - szczeliny pomiędzy elementami wężownicy wymiennika w dolnej jego części były poprzytykane złogami - podstawowym elementem przeglądu jest właśnie usunięcie tych złogów i udrożnienie szczelin pomiędzy elementami wężownicy - są to bardzo niewielkie szczelinki przez które ma właśnie spływać kondensat w dolną część wymiennika i spływać do syfonu .Czyszczenie tych złogów polega na mechanicznym ich usunięciu - serwisant robił to ostrym nożem wkładając ostrze w szczeliny - jest tego niemało - po ich usunięciu płukanie wymienika i usunięcie złogów z syfonu .

    Jeżeli tych złogów się nie usuwa zatykają one szczeliny i woda stoi nie spływając do syfonu - skroplony kondensat stojąc zalewa taką pumeksową izolację / widać na focie / która jest dookoła palnika i powoduje jej degradację i kruszenie , ponadto jeżeli tych skroplin nazbiera się dużo mogą one zalać część palnika powodując jego nieprawidłową pracę .



    Czy skala wytrącania się tych złogów zależy od czystości gazu - na pewno tak - zastosowanie samego filtra na przyłaczu gazu jak widać nie eliminuje tego zjawiska .
    --
    Pozdrawiam

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    I ja się zgłaszam do klubu.

    Kwoty za przegląd dokładnie nie pamiętam, ale i tak była wyższa niż te, które tu podano.

  18. #18

    Domyślnie

    A ja mam pytanko...

    2 razy miałem usterkę - na wyświetlaczu był komunikat " usterka - automat palnikowy"

    W obu przypadkach wcisnąłem "reset" i piec się uruchomił. Od 5 dni usterka się nie pojawiła... Co powoduje taką usterkę - jakieś zabrudzenia? Czy powinienem wezwać serwis mimo że już kilka dni piec działa bez zarzutu?

    Pytam bo nie wiem czy nie grozi jakaś poważniejsza awaria jak to tak zostawię.
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    A ja mam pytanko...

    2 razy miałem usterkę - na wyświetlaczu był komunikat " usterka - automat palnikowy"

    W obu przypadkach wcisnąłem "reset" i piec się uruchomił. Od 5 dni usterka się nie pojawiła... Co powoduje taką usterkę - jakieś zabrudzenia? Czy powinienem wezwać serwis mimo że już kilka dni piec działa bez zarzutu?

    Pytam bo nie wiem czy nie grozi jakaś poważniejsza awaria jak to tak zostawię.
    A jaki był wyświetlony kod usterki ?
    --
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    już nie pamiętam... kojarzę coś że chyba F4 ale głowy nie daję.
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

Strona 1 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony