dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 94
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1874
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    już nie pamiętam... kojarzę coś że chyba F4 ale głowy nie daję.
    Jeżeli F4 to oznacza brak sygnału zapalonego palnika - elektroda jonizacyjna nie potwierdziła faktu zapalenia palnika - więc - rzeczywiście palnik mógł nie zostać zapalony - powodem mogło być np zbyt niskie cisnienie gazu w instalacji , zużyta lub zabrudzona elektroda zapłonowa, lub bardziej prozaiczna sprawa nieprawidłowe działanie elektrody jonizacyjnej - może jest zabrudzona , nadpalona , może przewód ją łączący z elektroniką jest uszkodzony , może prąd jonizacji jest niewłaściwy , może np spust kondensatu jest przytkany i skroplony kondensat zalewa część palnika i elektrodę zapłonową , etc ...

    Ten błąd generalnie dotyczy układu zapłonu - potwierdzenia zapalenia palnika - trzeba rozebrać kocioł , wyjąć palnik i wszystkie te elementy skontrolować .


    Ps. Sprawdź w historii błędów kotła co to za błąd dla pewności .
    --
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Dziękować

    to dzwonię do serwisu.
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Browar
    już nie pamiętam... kojarzę coś że chyba F4 ale głowy nie daję.
    Jeżeli F4 to oznacza brak sygnału zapalonego palnika - elektroda jonizacyjna nie potwierdziła faktu zapalenia palnika - więc - rzeczywiście palnik mógł nie zostać zapalony - powodem mogło być np zbyt niskie cisnienie gazu w instalacji , zużyta lub zabrudzona elektroda zapłonowa, lub bardziej prozaiczna sprawa nieprawidłowe działanie elektrody jonizacyjnej - może jest zabrudzona , nadpalona , może przewód ją łączący z elektroniką jest uszkodzony , może prąd jonizacji jest niewłaściwy , może np spust kondensatu jest przytkany i skroplony kondensat zalewa część palnika i elektrodę zapłonową , etc ...

    Ten błąd generalnie dotyczy układu zapłonu - potwierdzenia zapalenia palnika - trzeba rozebrać kocioł , wyjąć palnik i wszystkie te elementy skontrolować .


    Ps. Sprawdź w historii błędów kotła co to za błąd dla pewności .
    Fajnie, że powstał ten temat
    A gdzie się sprawdza historię błedów?
    WARTO? WARTO!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Może być jeszcze jedna przyczyna - sam tak miałem u mnie w kotle - kilka razy kocioł zameldował mi błąd F4 - ale spowodowane to było krótkotrwałym zanikiem zasilania z sieci energetycznej - taki półsekundowy zanik - u mnie na wsi często zdarzają sie takie impulsowe zaniki zasilania - mój system alarmowy monitoruje mi napięcie zasilania i nawet najkrótsze zaniki zasilania sa notowane przez system - stąd wiem ze kilka razy jak był zanik to kocioł się wyłączył i zameldował błąd F4 .
    Przestraszyłem sie wówczas i zamontowałem awaryjne podtrzymanie zasilania dla całego mojego systemu c.o - UPSa - od tego czasu / ponad półtora roku / już żadnego problemu nie miałem - pomimo dalszych zaników zasilania z sieci energetycznej ...
    --
    Pozdrawiam

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    (...)
    A gdzie się sprawdza historię błedów?
    Naciskasz jednocześnie przyciski "załączenia co i c.w.u" / drabinka i kranik na przycisku / oraz "ok" i przytrzymujesz około 3 sek .
    Nastepnie naciskając +/- przewijasz historie błędów .
    Kocioł notuje w pamięci 10 ostatnich wystąpionych usterek .
    Ponowne naciśnięcie "ok" - odczyt usterek zakończony .
    --
    Pozdrawiam

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Q-BIS
    (...)
    A gdzie się sprawdza historię błedów?
    Naciskasz jednocześnie przyciski "załączenia co i c.w.u" / drabinka i kranik na przycisku / oraz "ok" i przytrzymujesz około 3 sek .
    Nastepnie naciskając +/- przewijasz historie błędów .
    Kocioł notuje w pamięci 10 ostatnich wystąpionych usterek .
    Dzięki Mistrzu Vito...
    Fajnie was zasypało...
    WARTO? WARTO!

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Ano
    - to najwieksze przyjemności mieszkania na wsi
    --
    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Może być jeszcze jedna przyczyna - sam tak miałem u mnie w kotle - kilka razy kocioł zameldował mi błąd F4 - ale spowodowane to było krótkotrwałym zanikiem zasilania z sieci energetycznej - taki półsekundowy zanik - u mnie na wsi często zdarzają sie takie impulsowe zaniki zasilania - mój system alarmowy monitoruje mi napięcie zasilania i nawet najkrótsze zaniki zasilania sa notowane przez system - stąd wiem ze kilka razy jak był zanik to kocioł się wyłączył i zameldował błąd F4 .
    Przestraszyłem sie wówczas i zamontowałem awaryjne podtrzymanie zasilania dla całego mojego systemu c.o - UPSa - od tego czasu / ponad półtora roku / już żadnego problemu nie miałem - pomimo dalszych zaników zasilania z sieci energetycznej ...
    No właśnie u mnie też często zdarzały się na jesieni zaniki zasilania... Kocioł mam nowiutki - zamontowany w sierpniu i grzeję pierwszy sezon czyli chodzi około 4 miesiące a usterkę miałem pierwszy raz tydzień temu. Czy mogł się już przytkać spust kondensatu albo albo dioda mogła się nadpalić? po tak krótkim okresie użytkowania?
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Wątpię ...

    Ale nie można wykluczyć jakiejś wady montażu lub jego błędu , niedokładności montażu , braku styku kabla ze złączem etc ...
    --
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Poprawcie mnie, bo może sie mylę, ale F4 to chyba ogólny błąd sygnalizujący, że nie zaplaił sie palnik wtedy kiedy powinien... Miałem cos takiego u siebie na poczatku, a było to spowodowane niechlujnym montażem czopucha... Przy przejsciu do komina osoba która to robiła wycięła zbyt duzy otwórw gumie komina spalinowego powodujac dużą nieszczelność... Skutek był taki, że przed zapaleniem palnika, gdy kocioł zaciaga powietrze, zaciagał tez trochę spalin i czasami z powodu mniejszej ilości tlenu nie mógł odpalić palnika... Wtedy tez sygnalizował bład F4... Pewnie także jak zakreci sie dopływ gazu to wyrzuci F4...

    Mam jeszcze pytanie odnosnie serwisu... Czy koszt uszczelek były juz w tej cenie 250 zł..?

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Poprawcie mnie, bo może sie mylę, ale F4 to chyba ogólny błąd sygnalizujący, że nie zaplaił sie palnik wtedy kiedy powinien (...)
    Cytat Napisał pablitoo

    Jeżeli F4 to oznacza brak sygnału zapalonego palnika (...)
    Nie musimy poprawiać - dokładnie tak jest .

    Cytat Napisał revalidon
    Mam jeszcze pytanie odnosnie serwisu... Czy koszt uszczelek były juz w tej cenie 250 zł..?
    Był to koszt całkowity - z uszczelkami .

    Mnie dokładnie cały przegląd kosztował 285 zł - 35 zł serwisant doliczył za dojazd do mnie na wiochę .
    --
    Pozdrawiam

  12. #32

    Domyślnie

    Co do kodów błędu to kod "F4" dla Vitodens 222 oznacza np. "usterkę pompy obiegu grzewczego z regulacją obrotów".
    Firma Viessmann nie ma ujednoliconego kodowania błędów lecz dla danego typoszeregu. Kody błędów z opisem są w instrukcjach serwisowych które można znaleźć w internecie. Jeżeli ktoś potrzebuje instrucję montażową i serwisową do kotła vitodens 222 to niech poda na priv email to wyślę.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Słuszna uwaga - dlatego właśnie adam zaproponował podawanie dokładnego symbolu kotła wraz z jego nazwą - dla przykładu Vitodens 200 WB2A / taki jak mój / jest inny od kotła Vitodens 200 WB2 - różnic jest niemało ...
    --
    Pozdrawiam

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Vitodensów 222 też jest kilka i kody się nie pokrywają. Czasami starają się robić tak aby podobne usterki miały ten sam kod przy różnych urządzeniach ale ze względu na inną budowę kotłów nie zawsze jest to możliwe.
    W kotłach WB2B jest mierzony prąd jonizacji który ma wpływ na ilość gazu jaka poleci na palnik. Różnice w ciśnieniu gazu i kaloryczności mogą mieć wpływ na mierzoną wartość i czasami to może blokować kocioł, jak również zabrudzona elektroda jonizacyjna, spadki napiecia, zabrudzony syfon i brak odpływu kondensatu, nieszczelny przewód odprowadzający spaliny przez co z powietrzem do spalania leci część spalin i to powoduję błędny odczyt prądu jonizacji. Jeżeli F4 pojawia się sporadycznie i w okresie kiedy są duże mrozy ( czyli spada ciśnienie gazu ) to jeszcze nie jest nic strasznego i może się tak dziać. Jeśli taki pojawia się w normalnych warunkach to raczej warto wezwać serwis.
    Ważne aby dzwoniąc do serwisu podać pełny typ kotła wraz z numerem katalogowym który jest na klapce. Pomoże to dobrać odpowiednie części dla danego modelu. Często klient dzwoni i na pytanie jaki ma kocioł odpowiada, że biały Super, bo niekoniecznie musi się interesować kotłami pozdr adam

  15. #35

    Domyślnie

    Ja te z mam biały!! a tak powanie to vitodens 200 WB2B i kod miałem nie na klapce tylko pod klapką CO znaczy duże mrozy? -8'C to duże mrozy? - bo u mnie pierwszy i ostatni raz usterki wystąpiły właśnie przy takim mrozie... Czyli nie mam co sie martwić? Z powyższego opsiu wynika że serwisant żeby wszystko sprawdzić musiałby rozkrecić piec na części pierwsze Biorąc pod uwagę fakt że fachowiec wśród całej masie "fahofcuf" zdarza się jak 1/1000 to marne szane że poskłada to potem do kupy Chyba wolę jednak poczekać na dalszy przebieg zdarzeń
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Hej. Minus osiem to w ostatnich czasach duże mrozy i ludzie zaczynają mocniej grzeć i dopiero wtedy kotly pracują na większych kilowatach a nie na cudownej modulacji
    Jeśli przy normalnych temperaturach takie kody pojawią się częściej to warto wezwać serwis.

    Warto też robić przegląd ( normalnie płatny ) miesiąc, dwa przed końcem gwarancji. Jeśli coś jest jeszcze do wymiany do będzie to zrobione na gwarancji, a jeśli ten termin przekroczymy i coś się wysypie to już tylko płacz i zgrzytanie zębów. Czasami producent wprowadza jakieś zmiany (kody, części, uszczelki) które są robione gratisowo w trakcie przeglądu.
    Podobnie jest z autami, motocyklami gdzie jak pojedzie się do serwisu to robią różne akcje serwisowe. Zwykły mechanik nawet nie wie o takich akcjach.

    pozdr adam

  17. #37

    Domyślnie

    Witam posiadaczy pieców Vitodens. Ja ma typ 200. Bardzo proszę o podzielenie się ze mną opiniami na temat jego efektywności. Czy faktycznie oszczędności są widoczne w rachunkach?
    Pozdrawiam

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzika
    Witam posiadaczy pieców Vitodens. Ja ma typ 200. Bardzo proszę o podzielenie się ze mną opiniami na temat jego efektywności. Czy faktycznie oszczędności są widoczne w rachunkach?
    Pozdrawiam
    Wiesz - dosyć trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie - zużycie gazu do ogrzania jakiejkolwiek kubatury jest przede wszystkim powiązane z jakością termoizolacji danego budynku - jakość kotła ma tutaj raczej drugorzędne znaczenie - teraz chyba wszyscy producenci kondensatów chwalą się sprawnością swoich produktów w zakresie 107-109% ...
    Zawsze trzeba stosować się do złotej zasady w myśl której dla dobrze ocieplonego domu / energooszczędnego / każdy rodzaj ogrzewania jest tani ...

    Drugą sprawą - bardzo ważną jest rodzaj systemu grzewczego do jakiego jest podłączony kocioł - czy są to grzejniki , czy podłogówka , czy układ mieszany , jaki rodzaj sterowania tymże ... etc .

    Efektywność jest miarą sprawności danego układu - czyli w prostej linii sprawności kotła - mój WB2A po dwóch latach eksploatacji ma sprawność prawie 108% - czyli katalogową wartość .

    Czy oszczędności są widoczne w rachunkach ? - trudno to porównywać bo nie ma do czego - nie wisi w mojej kotłowni drugi inny kocioł i nie mam możliwości bezpośredniego porównania spalania dla tych samych warunków i nastaw ...
    Porównywać do innych inwestorów którzy używają innych kotłów też nie ma co / nie jest to miarodajne / gdyż nie istnieją dwa tożsame budynki z tożsamymi warunkami wewnatrz i na zewnątrz żeby je porównywać - zawsze takie porównanie jest obarczone większym lub mniejszym błędem ...
    Poza tym jak napisałem onegdaj w jakimś wątku w temacie zużycia gazu - na 10 naszych rodaków 9 prawdy Ci nie powie - i widać to na naszym forum gdzie ludzie wypisują że kotły spożywają im 3m3 gazu na dobę do ogrzania budynków ... /
    --
    Pozdrawiam

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Zgłaszam się do klubu i będę czytać (Vitodens 200), dokładny typ pieca muszę odgrzebać.
    Grzeje już czwartą zimę, z rachunków za gaz jestem bardzo zadowolona.
    Za przegląd płacimy około 200 PLN, autoryzowany serwisant ofkors.

  20. #40

    Domyślnie

    Dzięki pablitoo za odpowiedź. Zobaczymy po drugim sezonie grzewczym ile będziemy płacili za gaz. Pierwszy sezon podobno nie jest miarodajny, bo wszystko schnie. A tym co piec zużywa 3 m3 na dobę gazu do ogrzania domu gratuluję

Strona 2 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony