dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 94
Pokaż wyniki od 761 do 780 z 1874
  1. #761
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    volkanka

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    VITODENS 200 typ WB2A,8,8 do 26,0 kW

  2. #762
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co ty tam chcesz ustawiać? Bo ostatnio kupiłem brotje , a tam sterownik powalony na max . Raz ustawiłem na jesieni i tak do dzisiaj chodzi. Po prostu nie wiem po co tam coś zmieniać. Masz sterownik vitotronic 200? W sieci jest nawet symulator tego sterownika. Nie mam pojęcia co tam można nie rozumieć. A w brotje mam, to pojęcie.
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 30-03-2014 o 19:23
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #763

    Domyślnie

    Ja mam Vitodens 200 podobno tą nowszą wersję chyba z elektroniczną pompą w środku do tego 2x mieszacz i 2x pompa czyli schemat 3 ale bez sprzęgła ... instalator Vissmann stwierdził że bez sprzęgła przy elektronicznej pompie będzie OK, na razie nie mam podłączonego zasobnika działa tylko ogrzewanie góra kaloryfery + 2 obiegi podłogówki i na dole podłogówka + 2 regulatory jeden na dole i drugi u góry + pogodówka.
    I generalnie problemów nie mam żadnych. Miałem jeden problem taki że piec jakby nie był w stanie wyregulować temp. w pomieszczeniach ... ale po dłuższej walce z programowaniem która nic nie zmieniła ... wpadłem na pomysł i jeszcze raz ustawiłem mieszacze bo okazało się że nie były dobrze ustawione te śruby w środku i piec myślał ze mieszacz zamknięty a on nie był zamknięty.

    Generalnie na tą chwilę wygląda to tak że ustawiam sobie temp i dokładnie taką mam. Jeśli masz @volkanka jakieś problemy z piecem a nie chcesz sama zgłębiać tajników regulacji pieca to zawołaj tego co to robił i niech Ci wyreguluje tak by było ok.

  4. #764
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam użytkowników Vitodensów,
    mam pytanie do znawców tematu.

    Dom parterowy 150mkw, po całości podłogówka ok 1100mb rurki, kocioł zasilany propanem. Stoję przed wyborem kotła, na pewno będzie to Viessmann (serwis, instalacja na miejscu).
    W instalacji planowane jest sprzęgło i za nim mieszacz. Czy dać Vitodens 100-w i mieszacz za sprzęgłem sterowany pogodowo (oddzielny sterownik innej marki) czy dopłacić (pewnie sporo) do Vitodens 200-w + pogodówka i dać całośc w systemie Viesmanna?
    Czy w I wariancie 100ka musi pracować na stałej temp ustawionej przeze mnie czy też może działać na pogodówce?
    Co zyskam kupując 200ke?

  5. #765
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Do 100 też można podłączyć pogodówkę. 200 z pogodówką ma więcej możliwości kodowania pracy kotła ( setka ma nic ) chociażby programowanie godzin grzania c.w.u.
    Każde z rozwiązań które proponujesz będzie dobre. Do 200 możesz w podłączyć internet.
    pozdr
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  6. #766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Instalator namawia mnie na kocioł VITODENS 200 z osobnym zasobnikiem. Zaletą takiego rozwiązania miałaby być niezależna możliwość wymiany zasobnika lub kotła w razie potrzeby. Sprzedawca w salonie na VITODENS 222-F z zasobnikiem ładowanym warstwowo, do tego automatyka pogodowa. Cenowo bardzo podobnie wyjdą te dwa warianty.

    PYTANIE - ogrzewanie podłogowe - czy sterowanie pogodowe coś tutaj rzeczywiście daje, uwzględniając bezwładność posadzek ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  7. #767
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Do 100 też można podłączyć pogodówkę. 200 z pogodówką ma więcej możliwości kodowania pracy kotła ( setka ma nic ) chociażby programowanie godzin grzania c.w.u.
    Każde z rozwiązań które proponujesz będzie dobre. Do 200 możesz w podłączyć internet.
    pozdr
    Czyli wystarczyłaby 100ka ze sterowaniem pogodowym + sprzęgło z pompą? Nie potrzebny jest już zawór 3d za sprzęgłem?

    Może ktoś poda jakieś plusy 200tki przydatne przy 100% podłogówce?

  8. #768
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Misiu
    Nie wystarczy 100 ze sterowaniem pogodowym i sprzęgłem. Nie mamy na kotle możliwości ustawienia max temp., można jedynie puścić prąd na pompę przez jakiś termostat przylgowy ale to już trochę średniowiecze
    Plusy 200: programowalna temp. max na obiegu, regulacja pochylenia i poziomu krzywej grzewczej, programowanie godzin c.w.u., i wiele innych kodów które można zmieniać w zależności od potrzeb, wygrzewanie jastrychu ( wprawdzie używa się tego raz ale jest) Dużo tego...
    Piotrek
    sterowanie pogodowe ponad wszystko czy zasobnik wbudowany czy nie to już rzecz gustu, argument sprzedawcy trafny ale bardzo rzadko wymienia się sam zasobnik, te które mają już po kilka czy kilkanaście lat nadal są sprawne.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  9. #769
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    sterowanie pogodowe ponad wszystko czy zasobnik wbudowany czy nie to już rzecz gustu, argument sprzedawcy trafny ale bardzo rzadko wymienia się sam zasobnik, te które mają już po kilka czy kilkanaście lat nadal są sprawne.
    A jak takie programy pogodowe mają się do bezładności cieplnej wylewek?
    Jak wcześnie trzeba np. zacząć podnosić temp, żeby mieć cieplej w nocy szczególnie w okresie przejściowym, przy zimnych nocach a słonecznych dniach?

    Czy do czujnika pogodowego wystarczy przewód 3 żyłowy wyprowadzony poza budynek ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #770
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    czujnik temperatury to termistor w obudowie, wystarczą 2 kabelki

  11. #771
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Bezłałdność zależy od grubości wylewki, albo idziesz w akumulację albo w sterowalność. Sterowanie działa według jakiegoś algorytmu określanego częściowo przez krzywą grzewczą. Wszystko można ustawić i dopasować ale nie dzieje się to samo - użytkownik musi być świadomy i wiedzący jak to działa. Dodatkowo do pogodówki montuje się regulator w pomieszczeniu i wszystko działa idealnie. Polecam, będzie Pan zadowolony
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  12. #772

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Bezłałdność
    Bezwładność

  13. #773
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    ...Sterowanie działa ...użytkownik musi być świadomy i wiedzący jak to działa....
    to niech będzie świadomy, że sterowalność polega na założeniu kagańca w formie siłowników na pętlach z termostatem, albo ograniczeniem przepływu na rotametrach - i że polega na utrzymywaniu temperatury zadanej - chociaż w dziale o inteligentnych domach jeden taki grzał wodną podłogówką na zawołanie obniżał kiedy i jak chciał, no ale on miał ynstalacje yntelygentnom za ciężkie $

  14. #774

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    jak wyregulować instalacje opartą o VITODENS 200? Czyli mój pierwszy sezon z gazem
    Dom parterowy z ciepłego pustaka 38,5cm Ytong, okna 1,1, dach wełna 25cm, podłoga ?? (poprzedni właściciel zarzekał się iż dał sporo styropianu w podłogę )

    INSTALACJA OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO wykonana bez pompy przy rozdzielaczu, brak siłowników na rozdzielaczu, brak rotametrów (regulować mogę plastikowymi pokrętłami od głowic i powrotem)

    OGRZEWANIE GRZEJNIKOWE grzejniki panelowe, głowice termostatyczne, podłączenie dolne typu V.

    W piecu pompa "60" ustawiona na 3 bieg 100W.
    Grzejniki z otwartymi termostatami na 5.
    Podłogówka nie regulowana.
    Ustawiłem krzywą na 0,8 po 3 dniach pracy jest 17,5 stopni w salonie, pokoje 16-17 stopni, łazienka 18,9 stopni.
    Mogę zwiększyć krzywą przy ogrzewaniu podłogowym?
    Jeśli zwiększę to czy zmniejszyć maksymalną temperaturę na zasilaniu?
    Piec pracuję podgrzewa wodę do 40-44 stopni następnie pauza temperatura spada do 20 i znów w górę. Czy tak pracując nagrzeje mi dom?
    Jeśli osiągnę zamierzoną temperaturę w domu regulować (kryzować) powrotami grzejników by podłogówka była równomiernie wygrzana?
    Jak regulować kocioł? Może robię coś źle?
    Jakie maksymalne temperatury zasilania/powrotu wykorzystują najlepiej kocioł kondensacyjny?
    Pierwszy raz użytkuję dom z ogrzewaniem gazowym i będę wdzięczny za wytłumaczenie.
    Jak ustawić CWU w wybranych godzinach?

    Dla ułatwienia załączyłem schemat.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PRZESTRONNY.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	286979

    Z góry dziękuję za pomoc.

  15. #775

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie
    Gdzie zwiększyć/zmniejsz moc grzewcza kotła?

    Pozdrawiam

  16. #776

    Domyślnie

    Witam

    Czy ktoś mógłby mi pomóc w kwestii zmiany wyświetlania danego obiegu grzewczego na głównym pulpicie Vitotronica 200 HO1B.
    Posiadam obecnie dwa obiegi
    OG01 - Kaloryfery i woda użytkowa
    OG02 - Podłogówka

    Jako, że Kaloryfery są tylko jako ewentualne dopalenie to często w ogóle są wyłączone. Dlatego chciałbym po wejściu na pulpit widzieć ustaw Podłogówki a nie Kaloryferów. Da się to jakoś zrobić ?

  17. #777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja dalej obstawiam 222f . I liczę ze za 3 tygodnie stanie u mnie w chałupie. I wtedy na pewno będę miał pytania.

    Z tego co mówili hydrauliczne 100ka ma problem żeby dożyć do końca gwarancji. I oni go nie instalują juz.

  18. #778

    Domyślnie

    Forumowicze. Czy ktoś nie chciał by się może wymienic na kotły Viessmann?. Kupiłem przez pomyłkę model vitodens 100 zamiast 200. Oczywiście na dopłatę z mojej strony się szykuje . mogę też sprzedać jeśli ktoś chce kupić, a nie ma modelu 200 na zamianę. 10 procent taniej niż najtaniej na allegro. Kocioł nowy nie podłączany, na gwarancji, kupiony na wiosnę.

  19. #779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiec tak. Potrzebuje pomocy jak mam podłączyć przyszły kocioł viesmann 222f.

    - założenia:

    - w domu sama podłogówka
    - w domu dwa niezależne obwody

    Rozmawiałem z hydraulikami i są pomysły aby dać sprzęgło żeliwne viessmann, dwa zawory mieszające , na zaworach pogodówka, na piecu pogodówka . Kurcze nie łapię tego.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #780
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok. A co z tymi pogodówkami na mieszaczach? Oraz w jaki sposób będę sterował temperaturą w obiegach? Bo pogodówka na piecu będzie przecież jedna. Mógłby mi kolega to naszkicowac? Słyszałem że pomoc moderatorowi wróży 7 lat tłustych
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 39 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony