dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 94
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 1874
  1. #1721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    bardzo dziwne zachowanie..Wymienniki można oczywiście płukać z kamienia.
    jak pisze pegaziatko pojemność cieplna wymiennika jest bardzo mała, więc aż taki wzrost temperatury nie powinien nastąpić. Owszem temepratura po wygaszeniu palnika może wzrosnąć o kilka, kilkanaście *C ale w kotła z wymiennikami żeliwnym o bardzo dużej pojemności cieplnej.
    Proponowałbym skorzystać z usług serwisu fabrycznego, który może dokładniej zdiagnozować kocioł.
    Moj instalator mowi ze to normalne zachowanie kotla, ze kociol oddaje cieplo.. ze nie ma sie czym niepokoić i ze to nie kamien bo inaczej kociol wydawal by rozne dzwieki, piski itd, instalacja by nie grzała poprawnie.. hmm

  2. #1722
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Instalator mówił prawdę,, przy zakamianieniu mogą się pojawaić dzwięki w kotle ale z drugiej storny nie sa one aż tag głośne. Problemem jest aż tak duży przyrost temepratury, przy kotle stalowymo małej pojemności cieplnej i wybiegu pompy taki przyrost raczej ni epowinien się zdarzać. Stąd próby zgadywana, bo bez diagnozy przy kotle tylko do tego możemy się ograniczyć.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #1723

    Domyślnie

    Witam, pisałem na forum, ale nikt nie odpowiedział na mój post. Czy mógłbym uzyskać informacje w celu zrozumienia zasady działania.... "Wspólna temp. żad." = 0. Co ma wpływ na tą wartość (wartość odczytana z poziomu kodowania w diagnostyce). Temp zewnętrzna w momencie jak to odczytuje wynosi 4°C. Temp wody 45-50°, temp wymagana 20-21°C, temp zredukowana 16°C. Palnik nie odpala po naciśnięciu przycisku R (S2).Jakie warunki muszą być spełnione żeby palnik odpalił? Dodatkowo temperatura zadana dla kotła jest np 45, aktualna 25, a piec nadal nic nie robi. Piec nie zgłasza żadnych usterek,a mimo to nie odpala wtedy kiedy powinien, bo w domu jest zimno. Wczoraj przez jakiś czas zaczął działać prawidłowo, woda była ciepła i w domu też grzał wtedy kiedy powinien. Dzisiaj niestety znowu nie pracuje jak powinien. Co może być nie tak? Piec Vitodens 222-W - WS2B

  4. #1724
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Kocioł ustala wymaganą temperaturę n apodstawie wielu czynników (temperatura zewnętrzna, temperatury wymagane na obiegach, temperatury w pomieszczeniu) dodatkowo są algorytmy ustalacjace ile ma pracować i jakie ma robić przerwy. Aby to wszystko uwzględnić i włąsciwie wszystko zdiagnozować należy być przy kotle.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #1725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Kocioł ustala wymaganą temperaturę n apodstawie wielu czynników (temperatura zewnętrzna, temperatury wymagane na obiegach, temperatury w pomieszczeniu) dodatkowo są algorytmy ustalacjace ile ma pracować i jakie ma robić przerwy. Aby to wszystko uwzględnić i włąsciwie wszystko zdiagnozować należy być przy kotle.
    Dziękuję za odzew. Ok, ale czy mógłbym dowiedzieć się co oznacza "wspolna temp. żąd." ? I na jakiej podstawie, piec zmienia sobie ta wartość na 0? Jak prawidłowo pracuje, to jest tam wartość np. 46°C... zależnie od tego jaką temperaturę się ustawi wymagana, ale dlaczego zmienia ta wartość na 0? Zmienia sobie również wymagana temperaturę kotła na 5°C....A jak odpali to wartość zmienia się na prawidłową... Np. 40°C. Zastanawiają mnie wahania temp na czujniku wody w kotle. Czy to normalne że odczyty mogą znacznie skakać co kilka/ kilkanaście stopni? Zmierzyłem rezystancje tego czujnika (NTC) i wygląda ok... Ale może problem jest w samym sterowniku... Dziwna jest ta zasada działania tej automatyki, niby taki rozbudowana, a nie zgłasza żadnych usterek.... chociaż nie działa do końca jak powinien.

  6. #1726
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bohun82

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Jest to mój pierwszy post na forum dlatego chciałbym się przywitać.

    A teraz do meritum mam Dom o powierzchni 240 m2. parter 140 ( w tym garaż i kotłownia 55 m2) oraz poddasze 100 m2. Chcę w całym domu zrobić ogrzewanie podłogowe + 3 grzejniki nisko temperaturowe w pralni i łazienkach. W garażu pętle ogrzewania co 20 cm a w pozostałej części domu co 10 cm.

    Kocioł który zasugerował mi fachowiec od C.O. to viessman vitodens 222 f. 25kw
    Brak komina tylko dziura przez ścianę.

    Wykonawca powiedział że cała instalacja będzie się opierała na pompie która jest zamontowana na piecu , bez żadnego sprzęgła, bez rotametrów. I mam do was pytanie czy tak układ da radę pracować poprawnie bez awarii??
    Rodzielacze od podłogówki mają być zamontowane góra i dół w kotłowni. (kotłownia na parterze)

    Czy ta pompa z pieca podoła ogrzaniu całego domu + CW?? Czy instalacja bez sprzęgła i pomp nie zda egzaminu.

  7. #1727
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Można potraktować wszystko jako jednen bieg grzewczy, czyli te 3 grzejniki potraktować parametrem podłogowym, ew. doposażyć je w grzałkę elektryczną (jak by ktoś chciał szybko dogrzać). To była ta łatwiejsza część odpowiedzi.
    teraz trudniejsze, bez obliczeń hydraulicznych nie mogę obiecać, że pompa któa jest w kotle da radę obsłużyć tak duże ogrzewanie podłogowe... Po drugie jak w nowo budowanym budynku da się pętle co 10 cm to będą ogromne problemy. Przy tak dużym zagęszczeniu bedzie trzeba bardzo mocno zejść z parametrem (proszę poczytać wątek o użytkownikach kotła Vitodens 200-W, tam jest opis użytkonika ktory męczy się z instalcją na tak niskim parametrze).
    Osobiście proponuję udać się projektanta (takiego co wszystko właściwie policzy a nie dobierze na podstawie plam na słońcu), koszt projektu instalacji to ok 800-1000 zł, a instalator niech potem wykona instalację zgodnie z tym co wyliczono. Koszt projektu zwróci się w zakupach mniejszej ilości elenetów instalacji a i potem niebedzie problemów z pracą instalcji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #1728

    Domyślnie

    Witam, Witodens 200W, miał przegląd w styczniu 2019. Czy w 2020r. może mieć przegląd do końca roku, żeby utrzymać gwar? W rozmowie tel. serwisant powiedział, że będzie w ciągu 2 mies. i żeby sobie ew. skontrolować/wyczyścić syfon -czy można prosić o opinię i ew. instrukcję czyszczenia tego syfonu?

  9. #1729
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Kocioł to nie samochód, że by przegląd miał byc wykonywany przed upływem roku od ostatniego przeglądu. Zgodnie z zapisem w karcie gwarancyjnej przegląd powinien byc wykonany przed końcem 12 miesiąca od uruchomienia, potem przed końcem 24 miesiąca itd.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #1730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Kocioł to nie samochód, że by przegląd miał byc wykonywany przed upływem roku od ostatniego przeglądu. Zgodnie z zapisem w karcie gwarancyjnej przegląd powinien byc wykonany przed końcem 12 miesiąca od uruchomienia, potem przed końcem 24 miesiąca itd.
    O rety! To czym się różni rok od 12 miesięcy ?

  11. #1731

    Domyślnie

    Witam

    Mam od 8 lat piec 333F - taka lodówka stojąca na podłodze i jakiś czas już powtarza się u mnie błąd E7 /nruszenie dolnej wartości granicznej kalibracji regulatora scot/. Piec jest serwisowany regularnie - ostatnio wrzesień 2019r. Serwisant rozkłada ręce. Kazał wymienić uszczelki w kominie metalowym który jest połączony z kominem murowanym schiedla w domu. Zostało to zrobione i nie pomogło. Kazał ustawiać jonizację palnika w ustawieniach serwisowych. NIe pomogło na dłużej. To się dzieje najczęściej na wiosnę i jesień - przy zmianie temeperatur na zewnątrz. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale takie są moje spostrzeżenia. Pomaga jedynie zdjęcie tej gumowej zatyczki z kolanka rury podwójnej spalinowej.
    Może jakaś podpowiedź co to może być? Zmieniam serwisanta chyba....

    pozdrawiam
    Szymon
    Ostatnio edytowane przez PatiJ ; 13-04-2020 o 14:16

  12. #1732
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    pytanie czy serwisant wymienił elektrody, czy sprawdził wiązkę elektryczną, przyczyn może być kilka. Proszę o kontakt z infolinią serwisową 0 801 0 801 24 wyślą serwisanta który zdiagnozuje urządzenie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #1733

    Domyślnie

    Witam
    Prośba o doradzenie, mam w domu Vitodens-200 + Vitoconnect OPTO1, dół+łazienki podłogówska, góra kaloryfery (2 obiegi). Na dole poprowadzone mam kable pod dodatkowy regulator.
    - czy montować regulalator i jaki?
    - chciałbym mieć w sypialniach dodatkową kontrolę nad temp, czy np nowy termostat pokojowy z czujnikiem temp ZK03840 będzie ok i czy zadziała z OPTO1? czy wtedy z aplikacji ViCare można określać temp w tych daych pokojach

  14. #1734
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil_vs Zobacz post
    Witam
    Prośba o doradzenie, mam w domu Vitodens-200 + Vitoconnect OPTO1, dół+łazienki podłogówska, góra kaloryfery (2 obiegi). Na dole poprowadzone mam kable pod dodatkowy regulator.
    - czy montować regulalator i jaki?
    - chciałbym mieć w sypialniach dodatkową kontrolę nad temp, czy np nowy termostat pokojowy z czujnikiem temp ZK03840 będzie ok i czy zadziała z OPTO1? czy wtedy z aplikacji ViCare można określać temp w tych daych pokojach
    tak jak pisałem w PW potrzebna jest informacja o typie kotła na obudowie od góry jest naklejka gdzie bedzie typ np: B2HA, B2HB, ....


    kotły Vitodnes 200 B2HB, B2HA, WB2C, WB2B...
    - można podłączyć moduł komunikacyjny Vitoconnect 100 OPTO1
    - w przypadku gdy w kotle jest regulator stałotemperaturowy można do kotła podłączyć 1 termostat pokojowy pracujący na zasadzie zwarty/rozwarty
    - w przypadku gdy w kotle jest regulator pogodowy mozna podlączyć do kazdego z obiegów grzewczych zdalny sterownik. Tylko sterowniki Viessmann serii Vitotrol 200A lub 300A (przewodowe) lub bezprzewodowe Vitotrol 200RF lub 300RF (wymgana baza radiowa)

    kotły Vitodens 200-W typ B2HE, B2HF
    - moduł komunikacyjny jest wbudowany do kotła
    - w przypadku gdy w kotle jest w trybie termostatu(B2HE)/ stałotemperaturowym(B2HF) można do kotła podłączyć 1 termostat pokojowy pracujący na zasadzie zwarty/rozwarty
    - w przypadku gdy w kotle jest regulator pogodowy mozna podlączyć do kazdego z obiegów grzewczych zdalny sterownik. Tylko sterowniki Viessmann serii Vitotrol 200E, Vitotrol 300E

    Apikacja Vicare wyświetla rzeczywistą temperaturę pomieszczenia tylko gdy są podłączone Vitotrole 200 lub 300.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 28-08-2020 o 15:05
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #1735

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Posiadam kocioł Vitodens 200 8 lat.
    Od roku czasu odnotowuje regularny spadek ciśnienia w instalacji CO- Ok 0,4 bara miesięcznie.
    Instalacja jest mieszana- kocioł- sprzęgło- grupy pompowe- obieg grzewczy podlogowka, obieg grzewczy grzejniki plus oczywiście zasobnik na cwu, odpowiednie rozszerzenia do kotła, wszystko wg schematu Viessmana.

    Naczynia przeponowe zarówno na instalacji i kotle- są sprawne, ba nawet wymieniłem na nowe- nic nie pomogło- ciśnienie cały spada w takim samym tempie.

    Cała instalacja co, oprócz kotła, została etapami poddana próbie ciśnienowej- nieszczelności nie stwierdzono i nie wykryto- 2 krotnie przez dwie różne ekipy

    4- krotnie przeprowadziłem badanie kamera termowizyjna- nie wykryto nieszczelności, ani na cieplej instalacji ani na zimnej.

    Serwisant Viessmana sprawdził 2 krotnie cały kocioł, szczególnie wymienniki ciepła, zawór bezpieczeństwa, odpowietrznik, wszytsko i nie stwierdził nie szczelności, komora spalania jego zdaniem ładnie wyglada i już umywa ręce

    Zauważyłem ze podczas gdy mam wyłączone ogrzewanie- kocioł ustawiony tylko na grzanie cwu- przez wężyk odprowadzający kondensat bardzo po mału kapie woda.

    Na szukanie nie szczelności wydałem 1/3 nowej instalacji co.

    Czy możliwe ze w wymienniku Kotła jest Na razie b mała dziura ?

  16. #1736

    Domyślnie

    Wszystkie połączenia gwintowane dociśnięte, Żadnych śladów po wodzie , patynie, instalacja co jest na 100 Ok.

  17. #1737
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    skoro woda "znika" tzn musi być gdzieś nieszczelność. Tak mała nieszczelnść będzie bardzo trudna do wykrycia. Mogą to być automatyczne odpowietrzniki, może to być zawór bezpieczeństwa (przy tak małym wycieku woda może odparowywać na tyle szybko, że zacieki nie powstaną) a może to być nieszczelność któregoś z elementów kotła tego bez diagnozy przy kotle wykluczyć sie nie da.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #1738

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    skoro woda "znika" tzn musi być gdzieś nieszczelność. Tak mała nieszczelnść będzie bardzo trudna do wykrycia. Mogą to być automatyczne odpowietrzniki, może to być zawór bezpieczeństwa (przy tak małym wycieku woda może odparowywać na tyle szybko, że zacieki nie powstaną) a może to być nieszczelność któregoś z elementów kotła tego bez diagnozy przy kotle wykluczyć sie nie da.
    Na instalacji co nie mam odpowietrzników automatycznych; jest tylko jeden- w kotle i został on profilaktycznie wymieniony na nowy, nic to nie dało.

    Zawór bezpieczeństwa w kotle- zakładam, ze serwisant go sprawdził, bo to jego zadanie.

    Dodam jeszcze ze instalacja jest w 100% odpowietrzona.

    Na kilka dni przeprowadziłem eksperyment- odciąłem zaworami kocioł od grup pompowych i sprzęgła.
    Ciśnienie spadało nadal, co wskazuje z duza dawka prawdopodobieństwa, a wręcz pewność, ze Wyciek jest po stronie kotła.

    Do kotła na własna rękę nie będę zaglądał, ale na co serwisant urządzeń grzewczych ma zwrócić uwagę ?
    Jak mu wytłumaczyć ze mylił się i przeoczył wyciek poprzednim razem?

    Czy możliwy jest czarny scenariusz i dziura w wymienniku?
    Czy to czasami nie dawało by trochę innych objawów- tzn dobijanie wody wodociągowej do instalacji co ?

  19. #1739
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.027
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    serwisantowi powinno wystarczyć to, że ciśnienie na kotłe spadało po zamknięciu zaworów odcinających. Niestety wymienik jest tak skonstruowany, że nieda się go objeżeć by znaleźć uszkodzenie. Teoretycznie można go zdemontować i przeprowadzić próbę ciśnieniową ale jeśli po otwarciu obudowy niewidać nigdzie zacieków to mamy 2 możliwości. Albo uszkodzone naczynie wzbiorcze albo wymiennik pierwotny. Dobijanie wody do instalcji możliwe jest w kotłach 2u funkcynych ale wtedy ciśnienie w instalacji rośnie. (w instalcji CO ciś max to 3 bary w instalacji CWU max 5 barów)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #1740
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sykunia

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Kurów
    Kod pocztowy
    24-170
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam. Nie chcę zakładać nowego postu więc piszę tutaj. Kocioł Viessmann vitodens 200 W 1,8 do 35 kW . Dom dom 137 M2 użytkowych . Parter i I piętro podłogówka + w łazience na górze grzejnik na ręczniki . Na dole w wiatrolapie nie ma podłogówki , jest tego 1 grzejnik . Ściany z suporka 24 cm . Wełna 15 cm rockwool 0.036 lambda od strony wschodniej reszta domu styropian genderka 20 cm 0,034 lambda. Od gruntu dane 19 cm styropianu xps ( czy jakiś inny ogólnie dedykowany na podłogę) 0,032 lambda genderka. Na I piętrze dane 5 cm styropianu genderka .Dach dwuspadowy , między krokwiami dane 20 cm wełny rockwool i na stropodachu dane 30 cm wełny rockwool . Kocioł zamontowany w wakacje 2019 . Po zamontowaniu zostało uruchomione wygrzewanie jastrychu , podlogowka odpowietrzony. Dodam że do tej pory tam jeszcze nie mieszkam ( przez mojego sąsiada życzliwego ( nie będę wdawał się w szczegóły- ogólnie bardzo skutecznie przedłużał moją budowę). W tamtym roku przez zimę nie mieszkając tam ustawiłem temperaturę na 18C przez cały dzień . Było tak ogrzewane cała zimę . Nie zauważyłem nic nie pokojacego. Teraz gdzie do miesiąca się wprowadzę i zacząłem włączać ogrzewanie zauważyłem coś w moim mniemaniu nie pokojacego. Otóż fachman z Viessmann przy uruchomieniu pieca ustawił krzywa grzewczą na 0,8 i poziom 0 , bo powiedział że on tak ma i sprawdza się to bardzo dobrze i ustawił max temp. Na zasilaniu 40 C . Ostatnio mamy ustawione znów na cały tydzień 18 C nawet jak nas nie ma a na sobotę jak przyjeżdżamy ustawiamy na 22 C . Zauważyłem że obie pompy bo są 2 obiegi grzewcze jak startują to dochodz na sto procent mocy po czym gdy osiągnie temp na zasilaniu 40 C to jedna już zaczyna się zamykać a druga pompa dalej nie może dojść do temp na zasilaniu do 40 C max co udało się jej osiągnąć to 27C . kocioł pracuje z pogodówką i modułem sterowania Vitotrol 200A po jednym na każde z pięter. Gdy przyjechałem w sobotę około 13, w domu było 18,4 C i po ustawieniu odrazu na 22C do godziny 19 nagrzało jedynie do 19,8. Wiem że podlogowka wolno się nagrzewa , ale czy to jednak nie za wolno ?jestem zielony w temacie dlatego proszę o jakieś propozycje co trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności. Do fachmana Viessmann będę dzwonił i się umawiał (dalej jest włączony tryb antyzamarzeniowy) ale chciałbym się tu was poradzić . Z góry dzięki za pomoc. Do podglądu daje parę zdjęć

    https://iv.pl/image/GtV5o8f
    https://iv.pl/image/GtV5vjz
    https://iv.pl/image/GtV5y1X
    https://iv.pl/image/GtV5Ufs
    https://iv.pl/image/GtV5c6w

Strona 87 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony