dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 94
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 1874
  1. #1821

    Domyślnie

    Ucięło mi cześć wiadomości.....Pogodówke podłączali mi pracownicy firmy partnerskiej Viessmanna....krzywą grzewczą ustawili na :nachylenie 1.2 a poziom na 0........Tryb eco sie załaczyl i tak mi pracuje od dwoch chyba dni....
    Co w takim orzypadku mogę zrobić????Mieszkam w domu tzw.szeregowcu z jednej jak i drugiej strony mam sąsiadów a budynek jest ocieplony styropianem z przodu jak i z tylu.....W chwili obecnej w domu jest 22.7 stopnia i jest zdecydowanie za ciepło.....Prosze o radę jak ustawic tą krzywą by piec pracował oszczedniej .....oraz co zrobić z tym trybem eco na piecu...

  2. #1822
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    powinien byc wykonany projekt i wtedy albo podana jest krzywa i przesunięcie albo się ja wylicza n apodstawie zalożonych parametrów. W przypadku braku projektu ustawianie to testowanie metoda prób i błędów.
    przy temp zew między +10 a +5*C przesówamy równolegle - jest za ciepło to przesuwamy krzywa w dół, jest za zimno - do góry
    przy mrozach powyżej -10*C zmienamy pochylenie. zbyt ciepło ustawiamy mniejszawartość , zbyt zimno - większa wartość
    zmiany robimy niewielkie i raz na 3-4 dni by budynak miał szanse odpowiedzieć.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #1823

    Domyślnie

    Witam
    A mieliście taka sytuacje ze jak się na zew ochłodziło to piec zaczął słabiej grzać ??
    Mam vitodens 100w i teraz przy większych mrozach grzeje mi tylko do 50stopni a pokrętło ustawione na maksa.

  4. #1824
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamiljon Zobacz post
    Witam
    A mieliście taka sytuacje ze jak się na zew ochłodziło to piec zaczął słabiej grzać ??
    Mam vitodens 100w i teraz przy większych mrozach grzeje mi tylko do 50stopni a pokrętło ustawione na maksa.
    Objaw zbyt małej mocy kotła. Albo źle dobrany kocioł albo ktos wprowadził ograniczenie mocy maksymalnej.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 09-12-2021 o 07:22
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #1825

    Domyślnie

    Witam tylko nikt nie wprowadzał żadnych ograniczeń jeszcze tydzień temu piec grzał dobrze do 65stopni na grzejniki
    Piec tez jest ok działa już kilka lat i zawsze było ok.

  6. #1826

    Domyślnie

    A jak sprawdzić albo zwiększyć ta moc maksymalna ??
    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Objaw zbyt małej mocy kotła. Albo źle dobrany kocioł albo ktos wprowadził ograniczenie mocy maksymalnej.

  7. #1827
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Polecam wezwać serwis, by przy okazji dokładnie zweryfikowal urządzenie. Wszystkie czynności opisane sa winstrukcji urządzenia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #1828
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Irys1983

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok dworska
    Kod pocztowy
    15-756
    Posty
    6

    Domyślnie

    Też mam ten problem z trybem Eco, vitodens 100w B1HF + Vitotrol 200E + POGODOWKA, nie pojęcia czemu na wyświetlaczu i w aplikacji VICare świecie swieci że kocioł przeszedł na tryb Letni Eco, chociaż ogrzewanie działa, nie mogę tylko włączyć harmonogramów grzania. PROSZE O POMOC

  9. #1829

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie odnośnie ustawień kotła. Czy jest możliwość ustawienia temperatury tylko na postawie temperatury z czujnika wewnątrz? Przestawianie i regulacja krzywej grzewczej i sprawdzanie temp ma zewnątrz jest dla mnie uciążliwe.

  10. #1830

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irys1983 Zobacz post
    Też mam ten problem z trybem Eco, vitodens 100w B1HF + Vitotrol 200E + POGODOWKA, nie pojęcia czemu na wyświetlaczu i w aplikacji VICare świecie swieci że kocioł przeszedł na tryb Letni Eco, chociaż ogrzewanie działa, nie mogę tylko włączyć harmonogramów grzania. PROSZE O POMOC
    Podłączę się pod temat. Miewam podobna sytuacje

  11. #1831
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado78 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie odnośnie ustawień kotła. Czy jest możliwość ustawienia temperatury tylko na postawie temperatury z czujnika wewnątrz? Przestawianie i regulacja krzywej grzewczej i sprawdzanie temp ma zewnątrz jest dla mnie uciążliwe.
    Jest mozliwość, należy przestawić koicoł z trybu pogodowego na tryb stałotemepraturowy z termostatem. Nalezly się jednak liczyc z pogorszeniem komfortu pracy instalacji (stygniecie i rozgrzewanie się grzejników) oraz pogorszeniem ekonomiki instalacji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #1832

    Domyślnie

    Pytanie o minimalną moc kotła Vitodens 222-F B2TF-32 1,9-32kW.
    Mam cały dom w podłogówce wpiętą bezpośrednio w kocioł + pogodówka (bez żadnych sterowników i siłowników). Układ działa na pompie kotłowej (jest jakieś 950l/h przepływu przez kocioł).
    Instalacja grzeje i jest komfortowo lecz zaobserwowałem, że kocioł nie moduluje do mocy minimalnej deklarowanej przez producenta czyli do 1,9kW (6%).
    Zaobserwowałem, ze kocioł odpala się z mocą palnika 16,5% (ok. 5kW) chodzi tak przez jakiś czas i wyłącza się bez modulowania mocą już niżej. Woda na obiegu jest wtedy podgrzewana przez kocioł do ok 32stC (ok +10K).
    W ustawieniach mam min. moc palnika ustawiona na 5%.
    Ta moc minimalna 1,9kW to taki pic na wodę/zagranie marketingowe czy są jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenia, że kocioł nie chce zejść poniżej 16,5% mocy lub poniżej jakiejś temp. podgrzewy wody?

  13. #1833
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W innych wątkach opisany był ten problem z tymi kotłami - ma związek z instalacją kominową.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #1834

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W innych wątkach opisany był ten problem z tymi kotłami - ma związek z instalacją kominową.
    A dałbyś jakiś link do tego tematu? To było na tym forum czy trzeba szukać gdzieś dalej?

  15. #1835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na tym forum - wpis "viessmann", "taktowanie"
    Tam były informacje, że kocioł nie schodzi z mocą do nominalnej wartości.
    Ew. napisz PW do Konsultanta Viessmann
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #1836
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Masz np tutaj:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7988238

    Wcześniej i później pewnie też.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #1837
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na tym forum - wpis "viessmann", "taktowanie"
    Tam były informacje, że kocioł nie schodzi z mocą do nominalnej wartości.
    Ew. napisz PW do Konsultanta Viessmann
    bardzo proszę nie pisać głupot, jeśli nie ma Pan pojęcia o kotłach.

    Moc kotła dobierana jest na podstawie kilku parametrów, oczywiście na podstawie różnicy miedzy wymaganą temperaturą zasilania a rzeczywistą ale także choćiażby na podstawie odczytów czujnika masowego natężenia przepływu powietrza. Dodatkowo odczyty mocy pokazywane w panelu użytkownika to nie moc rzeczywista a trend z pewnego okresu czasu pracy.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 25-01-2022 o 09:58
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #1838
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    autopacz

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wilkszyn
    Kod pocztowy
    55-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Kotły robione na rynek amerykański i europejski to calkowicie odmienne konstrukcje. Vitodens 100-W to rodzina kotłów. Pod ta nazwą kryją się dziesiątki róznych urządzeń.
    Na filmie mamy wersję kotła na rynek amerykański Vitodens 100-W model B1HA125 CA/US - wersja z dotykowym wyświetlaczem.
    Na rynku europejskim były wersje B1HA19, B1HA26, B1HA35 - wszystkie te kotły posiadały pokrętła.

    Analogicznie jest teraz choćby z kotłem Vitodens 200-W w Polsce mamy wersję z kolorowym wyświetlaczem i mocą minimalną 1.9kW a w niemczech Vitodens 200-W ma wyswietlacz czarno/biały z 4 przyciskami i moca minimalną 3,6kW.
    Jeżeli to prawda, że w vitodens 100 nie można zmienić krzywej grzewczej to czuje się trochę oszukany przez przedstawiciela Viessmann, który polecił mi ten kocioł na podłogówkę. Teraz efekt mam taki, że w ciepłe dni w domu jest zimno, a jak temperatura spadnie poniżej 0 to występuje taktowanie kotła, bo grzeje wodę na prawie 60 stopni a w rozdzielaczu na pętli podłogowego jest ustawiona 37. Proszę o informację skąd mogę wziąć hasło, żeby wejść w menu CONFI i sprawdzić, czy w poziomie 15 będę miał możliwość spłaszczyć krzywą grzewczą?

  19. #1839
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał autopacz Zobacz post
    Jeżeli to prawda, że w vitodens 100 nie można zmienić krzywej grzewczej to czuje się trochę oszukany przez przedstawiciela Viessmann, który polecił mi ten kocioł na podłogówkę. Teraz efekt mam taki, że w ciepłe dni w domu jest zimno, a jak temperatura spadnie poniżej 0 to występuje taktowanie kotła, bo grzeje wodę na prawie 60 stopni a w rozdzielaczu na pętli podłogowego jest ustawiona 37. Proszę o informację skąd mogę wziąć hasło, żeby wejść w menu CONFI i sprawdzić, czy w poziomie 15 będę miał możliwość spłaszczyć krzywą grzewczą?
    wszystko masz w instrukcji i hasło i to że krzywa jest tylko jedna o nachyleniu 1.4 czyli 75*C na zasilaniu przy -20*C na zewnątrz. Można ją przesunąć równolegle ale jak ustawisz, tak by przy -20*C na zasilaniu było 35*C to kocioł przejdzie w tryb lato przy ok 0*C....
    Starsze kotły Vitodens 100 mogą bardzo dobrze pracować z ogrzewaniem podłogowym i z krzywą grzewczą 1.4 pod warunkiem zrobienia stałego podmieszania w sprzęgle.

  20. #1840
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    bardzo proszę nie pisać głupot, jeśli niema Pan pojęcia o kotłach.

    Moc kotła dobierana jest na podsawie kilku parametrów, oczywiście na podstawie różnicy miedzy wymaganą temperaturą zasilania a rzeczywistą ale takrze choćiażby na podstawie odczytów czujnika masowego natężenia przepływu powietrza. Dodtatkowo odczyty mocy pokazywane w panelu użytkownika to nie moc rzeczywista a trend z pewnego okresu czasu pracy.
    Po pierwsze - Drogi Konsultancie - chyba nie zaprzeczysz, że wasze kotły w wielu przypadkach nie osiągają parametrów wykazywanych w karcie technicznej (moc minimalna)
    Po drugie - w wątkach, które wskazałem sami wskazujecie, że to wina instalacji kominowej i wiatru. Użytkownikom to specjalnie nie pomaga i pozostają z kotłem modulującym od 20%, zamiast 11%
    Po trzecie - od Konsultanta firmy aspirującej do miana lidera (innowacji, sprzedaży) na rynku urządzeń grzewczych, spodziewałbym się większej staranności i znajomości reguł języka polskiego - w końcu za to ci płacą, Drogi Konsultancie.

Strona 92 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony