dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 94
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.874 z 1874
  1. #1861

    Domyślnie

    pytanie do konsultanta viesmann... mam kocioł vitodens 200 , b2ha, 5,2-26kw, do tej pory dwa obiegi grzewcze: podłogówka z mieszaczem i zestaw uzupełniajacy viesmann oraz grzejniki -obieg bezposredni... i teraz doszedł mi 3 obieg także grzejniki... moje pytanie jest takie... co muszę dodać do instalacji żeby kocioł go widział i żebym mógł nim sterować osobno w sensie nastawy czasowe np grzeje tylko ten obieg a reszta wylaczone... czy zestaw uzupełniajacy AM1 zadziała w takiej konfiguracji? czy znowu kolejny zestaw uzupełniający z mieszaczem? może to być obieg bezpośredni takze , z góry dziekuje
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 22-02-2024 o 21:11

  2. #1862
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Automatyka kotła Vitodens 200-W B2HA może obsłuzyć maksymlanie 1 obieg grzewczy bezpośrdni i 2 obiegi z podmieszaniem.
    Aby zrealizwoać kolejne obiegi z podmieszaniem nalezy w kotle zamontowac płytke komunikacji LON a obiegi wysterować z modułu zewnętrznego Vitotronić 200-H HK1 - jeden obieg z podmieszaniem plus zasobnik cwu lub Vitotronic 200-H HK3 (do 3 obiegów z podmieszaniem + zasobnik CWU).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #1863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Automatyka kotła Vitodens 200-W B2HA może obsłuzyć maksymlanie 1 obieg grzewczy bezpośrdni i 2 obiegi z podmieszaniem.
    Aby zrealizwoać kolejne obiegi z podmieszaniem nalezy w kotle zamontowac płytke komunikacji LON a obiegi wysterować z modułu zewnętrznego Vitotronić 200-H HK1 - jeden obieg z podmieszaniem plus zasobnik cwu lub Vitotronic 200-H HK3 (do 3 obiegów z podmieszaniem + zasobnik CWU).
    Czyli nie wystarczy po prostu drugi zestaw uzupełniający mieszacza? bo gdzies takie rady też sie przewineły dla ludzi z podobnym zapytaniem jak moje. Inwestycja mega droga jak tylko po to żeby kocioł widział trzeci obieg i osobno właczał tylko pompe obiegowa...

  4. #1864
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    strowanie nie polega na wł i wyłłaczniu pompy. W przypadku sterowania pogodowego pompa pracuje cały czas a zmieniana jest temepratura czynnika grzewczego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #1865

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    strowanie nie polega na wł i wyłłaczniu pompy. W przypadku sterowania pogodowego pompa pracuje cały czas a zmieniana jest temepratura czynnika grzewczego.
    ???
    U mnie pompa nie pracuje caly czas, grzeje okienkami, bo inaczej kociol taktowal by jak szalony, zwlaszcza przy temperaturach takich jak teraz, wydaje mi sie ze nie za bardzo sie rozumiemy,

  6. #1866
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    to co steruje mieszaczami???
    W przypadku ogrzewania pogodowego pompy obiegowe powinny pracowac non-stop caly sezon grzewczy. Jeśli wTwojej instalacji pompy muszą przerywacprace tzn,. że ktos nieumiał zaprogramowac automatyki i instalacja nie pracuje prawidłowo. Są ustawione zbyt wysokie parametry a to tylko obiza komfort cieplny i zwiększa koszty eksploatacji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #1867

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    ???
    U mnie pompa nie pracuje caly czas, grzeje okienkami, bo inaczej kociol taktowal by jak szalony, zwlaszcza przy temperaturach takich jak teraz, wydaje mi sie ze nie za bardzo sie rozumiemy,
    weź poprawkę na to, że on za bardzo nie rozumie tego co sam pisze.

  8. #1868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    to co steruje mieszaczami???
    W przypadku ogrzewania pogodowego pompy obiegowe powinny pracowac non-stop caly sezon grzewczy. Jeśli wTwojej instalacji pompy muszą przerywacprace tzn,. że ktos nieumiał zaprogramowac automatyki i instalacja nie pracuje prawidłowo. Są ustawione zbyt wysokie parametry a to tylko obiza komfort cieplny i zwiększa koszty eksploatacji.
    Mieszaczem(narazie jednym) steruje kocioł czyli pogodówka i zestaw uzupelniajacy mieszacza, drugi obieg to grzejniki (obieg) bezpośredni, teraz doszedl 3 obieg tez grzejniki, chce zeby na nim byl mieszacz i moja instalacja wygladala jak w instrukcji kotla czyli instalacja nr4 z jednym obiegiem bezposrednim i dwoma obiegami mieszaczowymi, moje pytanie bylo czy wystarczy dokupic kolejny zestaw uzupelniajacu mieszacza plus mieszacz i silownik i czy to wszystko bedzie chodzic prawidlowo. Pan nie stara sie pomóc i pisać na temat tylko pisze tak żeby aktualnie nie rozwiazać problemu, zwrócilem sie do Pana ale wystarczylo przemilczec temat, nie obrazilbym sie. Pozdrawiam

  9. #1869
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    to jeszcze raz:
    jeżeli jest to kociol Vitodens 200-W B2HA z automatyką Vitotronic HO1B (czarnobiały wyświetlacz z domkniem na menu głownym) lub HO2B (kolorowy wyświetlacz) to automatyka kotła pozwala obsłużyć jeden obieg grzewczy bezpośredni i 2 obiegi z mieszaczem (do każdego obiegu mieszaczowego wymagane jest rozszerzenie obiegu grzewczego z mieszaczem).
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #1870

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    to jeszcze raz:
    jeżeli jest to kociol Vitodens 200-W B2HA z automatyką Vitotronic HO1B (czarnobiały wyświetlacz z domkniem na menu głownym) lub HO2B (kolorowy wyświetlacz) to automatyka kotła pozwala obsłużyć jeden obieg grzewczy bezpośredni i 2 obiegi z mieszaczem (do każdego obiegu mieszaczowego wymagane jest rozszerzenie obiegu grzewczego z mieszaczem).
    Dokładnie i tak zostało zrobione i o to na początku pytałem, Pan pisał o całkiem innych rzeczach, mój wątek uważam za zamknięty.

  11. #1871
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Automatyka kotła Vitodens 200-W B2HA może obsłuzyć maksymlanie 1 obieg grzewczy bezpośrdni i 2 obiegi z podmieszaniem.
    Aby zrealizwoać kolejne obiegi z podmieszaniem nalezy w kotle zamontowac płytke komunikacji LON a obiegi wysterować z modułu zewnętrznego Vitotronić 200-H HK1 - jeden obieg z podmieszaniem plus zasobnik cwu lub Vitotronic 200-H HK3 (do 3 obiegów z podmieszaniem + zasobnik CWU).

    jacku6 przecież to samo co teraz konsultant od razu ci napisał, niestety jak widać nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

  12. #1872

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    jacku6 przecież to samo co teraz konsultant od razu ci napisał, niestety jak widać nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
    Haha nastepny mędrek adwokat… co mi napisal?? Ze moj kociol moze sterowac 3 obiegami? A potem wymyslil jakies czary do kotlow z generacji poczatku lat 2000 za kwote pewnie ok 5000 zl a wystarczylo potwierdzic moje pytanie co do kolejnego rozszerzenia mieszacza… jak nie masz nic do powiedzenia madrego JAK WIDAć to niekoniecznie musisz to okazywać wszystkim na forum

  13. #1873
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacku6 Zobacz post
    Haha nastepny mędrek adwokat… co mi napisal?? Ze moj kociol moze sterowac 3 obiegami? A potem wymyslil jakies czary do kotlow z generacji poczatku lat 2000 za kwote pewnie ok 5000 zl a wystarczylo potwierdzic moje pytanie co do kolejnego rozszerzenia mieszacza… jak nie masz nic do powiedzenia madrego JAK WIDAć to niekoniecznie musisz to okazywać wszystkim na forum
    może i adwokat ale sam robisz z siebie głupka. piszesz, że masz w instrukcji czyli dokumentach bezpośrednio od viessmanna a pytasz na forum gdzi odpowiadac może kazdy

  14. #1874

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    może i adwokat ale sam robisz z siebie głupka. piszesz, że masz w instrukcji czyli dokumentach bezpośrednio od viessmanna a pytasz na forum gdzi odpowiadac może kazdy
    Odpwiem ci twoim cytatem który stosujesz w co drugim swoim poście na tym forum a potem cię i tak wyjaśniają: "niestety jak widać nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. "... polecam ci przeczytać ze zrozumieniem o co pytałem konsultanta w pierwszym moim poście ...
    Ostatnio edytowane przez jacku6 ; 05-03-2024 o 22:20

Strona 94 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony