dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 138 z 138
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie odkurzacz centralny - pytanie do użytkowników

    Witam
    mam pytanko co robicie jeśli przypadkiem wciągniecie klocki lego , albo jakąś "ważną" śrubkę lub cokolwiek innego co ze zwykłego odkurzacza wypruwało się przy okazji częśtej zmiany worka

    Ot to pytanie mnie nurtuje

  2. #122

    Domyślnie Re: odkurzacz centralny - pytanie do użytkowników

    No cóż, jest kilka możliwości: wypruć samemu, zlecić rodzinie, odpuścić.
    Innych sposobów raczej nie ma.
    Pozdrawiam - Piotr

  3. #123
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    to samo co w zwykłym odkurzaczu
    otwiera się i wyrzuca, zresztą przy opróżnianiu worka zawsze sprawdzam czy czegoś nie ma w środku.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    a jest możliwość że zostanie pod podłogą?

  5. #125

    Domyślnie

    Mój mąż otwiera jednostkę centralną i wyciąga "ważną" rzecz

  6. #126

    Domyślnie odkurzacz centralny

    Czy warto kupić większą jednostkę centralną niż wymaga tego ilość zamontowanych gniazd?

  7. #127

    Domyślnie

    też się zastanawiam nad tym, i nad tym czy w przewodach nie będą zbierać się bakterie itd ( ktoś mnie tak nastraszył). Mam zrobioną instalację pod centralny odkurzacz w razie czego, ale trochę się boję, że będzie jeden wielki syf w tych rurach, jak zaczne tego używać. Na razie mnie to dużo nie kosztowało, więcej będzie kosztować sam odkurzacz i zastanawiam się, czy w ogóle warto go kupować? Ktoś ma może od dłuższego czasu?Czy to naprawdę taka wygoda?

  8. #128

    Domyślnie

    Ja własnie zamówiłem jednostkę centralną,
    Jak juz troche pouzywam to dam znać czy było warto.
    Pozdrawiam

  9. #129

    Domyślnie Centralny

    Użytkuje od 9 lat....super sprawa i wygoda, nie trzeba latać z odkurzaczem tylko z samą rurą. A do spraw eksploatacji...
    zero wymiany worków, jest tylko jeden pojemnik przy centrali..pojemność około 8 litrów...opróżniany rzadko..powiedzmy raz na kwartał
    w rurach faktycznie może zbierać się kurz, ale to jest chyba nieuniknione....
    w tym roku przyjechał gość na serwis, wyminił łożysko w centrali, przeczyścił rury, "wsysając" spory kawałek szmaty i działa jak nówka...

    moc jednostki 1350 W, dwa gniazda + zmiotka
    Budowa - przygoda życia

  10. #130

    Domyślnie

    My wzięliśmy sporo przewymiarowaną w stosunku do naszej instalacji jednostkę.. Głównie z tego względu że każdy zwykły odkurzacz jaki miałam był wg mnie za słaby i bałam się wydać tyle kasy na odkurzacz który też mógłby okazać się za słaby Niestety nikt z moich znajomych odkurzacza centralnego nie posiadał, żebym mogła sobie sprawdzić jaka jest w nich siła ciągu. Tak więc mam odkurzacz o mocy 1750 W (z siła ssąca (AirWat): 590) i... podłogi płaskie typu płytki/parkiet odkurzam nawet nie na połowie suwaka, zaś w wiatrołapie mam tymczasowo wycieraczkę w takie pasy (naprzemiennie jeden głębszy, drugi płytszy) i szczerze powiedziawszy to nawet siła ssania ustawiona na maxa nie zawsze daje radę żeby wyciągnąć piach z tych wgłębień

  11. #131

  12. #132

    Domyślnie Szczotki do odkurzacza centralnego

    Napiszczie, proszę, z jakich korzystacie. Co jest potrzebne, a co zbędne. W domu nie ma dywanów, sa dywaniki.

  13. #133

    Domyślnie Jaki zestaw do sprzatania do odkurzacza centralnego?

    Witam, jakie macie zestawy. Chodzi mi o producentów. Zestaw który chcemy kupić ma być kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Długość węża około 9m. Dzięki za podpowiedzi.

  14. #134

    Domyślnie

    najlepiej kupić odkurzacz wraz z zestawem do sprzątania wychodzi to najtaniej ja proponuję odkurzacz firmy BEAM
    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Witam, jakie macie zestawy. Chodzi mi o producentów. Zestaw który chcemy kupić ma być kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Długość węża około 9m. Dzięki za podpowiedzi.
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateoosh

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Czerwonak
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    80

    Domyślnie

    Jako uzytkownik juz od 3 lat polecam Disana DELUXE 9,0 (kod SZN303)

    http://www.disan.com.pl/go.live.php/...kcesoriow.html

    Sprawuje sie bardzo dobrze, waz (9m) jest lekki, szczotki dzialaja miodas, nic sie nie popsulo. Koszt niestety wysoki (prawie 1000 pln), ale warto.

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Witam, jakie macie zestawy. Chodzi mi o producentów. Zestaw który chcemy kupić ma być kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Długość węża około 9m. Dzięki za podpowiedzi.

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    numer11

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    41

    Domyślnie

    Co do zestawów sprzątających, mam zestaw BASIC z VACUFLO i nie polecam - w zestawie jest teleskopowa rura stalowa z mocowaniem ssawek na wcisk (tak jak w 99% zwykłych odkurzaczy) tylko że ssawki wypadają z rury!!!
    Cały system jest zły i ssawki się ześlizgują z rury - porażka. W ogóle ceny zestawów są nieadekwatne do ich wartości.

    Pozdrawiam

    Marcin

  17. #137

    Domyślnie gdzieś czytałem, ale zapomniałem gdzie :)

    Mam to coś na s.... co to było? A skleroza!

    Czytałem kiedyś takie zestawienie przepływu i podciśnienia - co się dzieje jak jedno jest za duże a drugie za małe. Czy ktoś może trafił na takie coś? BYłbym wdzięczny za podpowiedź.

    A swoją drogą czy wg Was przyjaciele, odkurzacz 70 l/s i 22 kPa przy 3 gniazdkach wydoli?

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okiren Zobacz post
    czy wg Was przyjaciele, odkurzacz 70 l/s i 22 kPa przy 3 gniazdkach wydoli?
    eee, no nie przesadzajcie! Nikt nic nie napisał?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony