dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że z wyborem kolorów nie będę miała problemu.
    Teraz jednak stoję bezradnie nad paletą barw i nie wiem co wybrać. Co dać w pokoju córki - okna od wschodniej strony, syna - zachodnia strona, sypialnia nasza i gabinet od południowej. A salon z kuchnią? Lubię delikatne, pastelowe kolory, w pokojach dzieci, żeby były jasne i zachęcały do robienia lekcji
    W salonie /50m2/- chciałabym aby optycznie podwyższały pomieszczenie. Macie jakieś pomysły? Radźcie

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    moze popróbuj z odcieniami bieli. cale mieszkanie monochromatycznie z roznymi wariantami zlamanej bieli. nawet w jednym pomieszczeniu rozne odcienie (np. inny sufit czy jedna ze scian czy wneka, itd.)to oczywiscie zalezy tez od mebli i wystroju, ale mysle,ze biel jest bezpieczna.i trzeba uwazac na palety jesli zdecydujesz sie na kolory. bo na palecie wyglada niewinnie, a w domu okazuje sie ze to żarówa.
    ja mysle o gabinecie w kolorze zielonym (oczywiscie delikatnym)

  3. #3

    Domyślnie

    Podwyższysz optycznie pomieszczenie albo malując ściany w pionowe paski (n. pasek matowy, pasek nabłyszczony tego samego koloru, lub różnica w odcieniu 1 - 2 stopnie), albo dając jaśniejszy kolor sufitu o dwa odcienie w stosunki do ścian. Pastelowe jasne kolory to dobry pomysł, ale nie stosuj odcieni pastelowych czerwieni bo ten kolor wywołuje agresję. uspokajający kolor to zielony, może być słoneczny żółty (napawa optymizmem), niebieski jest kolorem zimnym więc pastelowy niebieski będzie dobry do pomieszczeń nagrzanych (np. od strony południowej czy zachodniej).
    powodzenia w wyborze (bez względu na ilość rad - to zawse jest trudne)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie moimi rozterkami. Pasy pionowe to niezły pomysł, muszę tylko wymyśleć jak je równo pomalować.
    Pas matowy i pas bardziej błyszczący. Może to fajnie wyglądać.
    Gabinet w odcieniu delikatnie zielonym też mi się podoba.
    najtrudniejsza sprawa będzie z pokojem Michała /od zachodniej strony/ - rano mało światła, a po południu pełne słońce.
    jakie kolory planujecie w Waszych domach?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja na razie dobrze nie wiem jeszcze, ale tak powoli myślę, czy by sypialni nie pomalować na jasnoniebiesko, a salonu na słonecznie żółto, z tym, że sufit kolorem ciemniejszo-żółtym, a ściany bledszym... Wtedy salon stałby się (patrząc na zasady malowania) niższy, przytulniejszy, a większy! Co Wy na to?

    Poza tym czym malujecie? Ja myślę o farbie białej + pigmenty... Będę zawsze mieszał na wyrost, a resztkami wymaluję piwnice...

  6. #6

    Domyślnie

    Można popatrzeć na stonę http://www.dulux.com.pl
    Ja mam zamiar pozbyć się bieli. Ale co do kolorów to mam tylko wybrany do łazienki. Dość mocny Auburn Fall właśnie Dulux-a.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Fajna strona, można się pobawić. Dzięki Dziuba.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo proszę. Strona Beckersa nie jest aż tak fajna, ale też można sobie popatrzeć i się trochę wyedukować w malowaniu!

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Skunks: jeśli lubisz naturę, polecam zielony,
    bardziej tradycyjny to różowy,
    zaś supernowocześnie trupi black&white ...

    Pytanie do dziewczyn: czy możecie polecić jakąś książkę o doborze kolorów - chciałbym podsunąć żonie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    W klubie Świat Książki jest cała seria książek o urządzaniu wnętrz m.in. światło, Kolory itp. Fajnie wydana ale nie spodziewaj się zbyt szczegółowej analizy - tak to zresztą jest z większościa tego typu książek. Ja ją mam i mi się podoba. Wejdź na stronę http://www.swiatksiazki.com.pl
    Mają księgarnie w różnych miastach. Jeśli nie chcesz się zapisywać do klubu a jesteś z W-wy, lub okolic, to mogę Ci kupić na siebie (mam blisko do księgarni na Dobrej).
    Pozdrowionka,
    a.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Alicjanko, Świat ksiązki mam w Krakowie, zaglądnę tam.
    Skunksiku, nie podpadaj, bo rzucę urok na Ciebie i wyleniejesz.
    poważniejsze rozterki mam już za sobą, my dom już kończymy. I to co dla Ciebie jest śmiesznym problemem, dla mnie jest dość ważne. pozdrowienia dla przyszłej matki Twoich dzieci.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    W sprawie książki odpowiedziałam na pytanie Aziel'a, który chce jakąś kupić żonie. Ale polecam tez innym.
    Natomiast sama chcę mieć kolory ciepłe i przytulne - od piaskowych, przez brzoskwiniowe przecierki, aż na ciepłym brązowo-czerwonawym kończąc (w największym i najjaśniejszym pomieszczeniu) - na który w efekcie się pewnie nie odważę z różnych powodów. Chcicałabym żeby odcienie przechodziły w siebie w miarę łagodnie, bo nie podobają mi się pojedyncze ściany różnych kolorów. A efekt końcowy jaki chcę uzyskać to taki trochę klimat śródziemnomorski z ociepleniem (więcej elemntów drewnianych np. parapety).
    W majowym "Moim mieszkaniu" są trzy aranżacje kolorystyczne, z których jedna pasuje mi idealnie (na stronie 22giej jesli ktoś to pismo ma).
    A.
    PS I też uważam, że jest to bardzo istotna kwestia dla dobrego samopoczucia w nowym domu!

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-05-07 15:36 ]</font>

  14. #14

    Domyślnie

    Ze względu na małe gabaryty mieszkanie, chce trochę poexperymentować z kolorami. Mój Piotrek tylko westchnął i stwierdził, że teraz czeka nas malowanie co miesiąc

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Alu,
    ja tez wole wnetrza w jednym odcieniu lub zblizonym.Nie lubie skrajnych łaczeń i dyskoteki barw.
    Kolory i wystroj - TO BARDZO WAZNE!!!Na szczescie mamy wybor i mozemy zyc jak cywilizowani ludzie, a nie stado, ktoremu wszystko narzucano.
    Uwagami skunksa nie ma sie co o przejmowac. W końcu skunks też chłop. Trzeba by pogadać ze skunksową. Ciekawe, czy jej tak wszystko jedno w jakim kolorze ma kitkę i klitkę.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2002-05-07 16:40 ]</font>

  16. #16

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    to nic... w końcu skunks ma pachnieć a nie myśleć.nie martw się więc o potomstwo i jego przyszłość.
    czegoś nie rozumiem. ze zdjęć wynika,ze dochowałeś się już potomstwa. to jak to w końcu , mhm, jest, co??

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    ... planuję dziecko ... nie mam pojęcia o kolorach... a chcę, aby odrabiało lekcje !!!

    poradzcie jaki kolor zaplanować przy poczęciu ... please ...!!!

    to mnie deprymuje... nie mogę się skupić !!!
    radżcie ... wybranka się niecierpliwi !!!
    ----------------------------------------------------------------


    W majowym Majstrze jest ciut o kolorach.
    Co do poczęcia to mogą fajne być farby fluorescencyjne - wybranka się nie ukryje!!!

  20. #20

    Domyślnie

    Skunksiku - jeśli chcesz chłopca - to niebieski, jeśli dziewczynkę to różowy Ja próbuję w żółto - oliwkowym - ciekawe co mi wyjdzie

    Maja - Pasy robi się następująco: malujesz ścianę 2 razy, gdy wyschnie naklejasz na farbę taśmę malarską o żądanej przez Ciebie szerokości w odpowiednich odstępach i znów malujesz ścianę (wtedy wystarcz już jeden raz) kolorem ciemniejszym lub jakąś nabłyszczaną farbą, następnie po wyschnięciu zdzierasz taśmę malarską i efekt zbija Cię z nóg - masz piękny optycznie wydłużający pokoje pasiak na ścianach (ja chyba to zastosuję w przedpokoju - dobrze zroiony wygląda naprawdę ładnie.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony