dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pozwolenie na poprowadzenie prądu przez działkę...

    Nasz dom stoi na tzw. kolonii wsi, i dochodzi do niego sieć elektryczna. Na sąsiedniej działce powstaje firma i chce z naszego domu podciągnąć prąd na swoją działkę. Nasz dom stoi na środku dużej działki, więc musieli by kopać przez podwórko, ogród sad itd. Dodam, że najbliższy punkt z którego mogliby oni podciągnąć prąd jest oddalony o 500 - 600m. Twierdzą, że koszt doprowadzenia 500m linii to 10 000zł ( w co nie wierze). Mówią, że lepiej się dogadać i podciągnąć od nas bo taniej i my coś na tym zarobimy. Od nas doprowadzenie prądu do ich działki to 50m. Dodam, że na naszej działce przy domu stoi ostatni słup elektryczny i to od niego ma być doprowadzony prąd.

    1. Jak to jest czy muszę się zgodzić na poprowadzenie przyłącza elektrycznego na sąsiednią działkę?
    2. Czy zażądać jakiegoś zadość uczynienia lub odszkodowania za straty? Jeśli tak to jakiego?
    3. Jaki może być koszt doprowadzenia i podłączenia 500m linii energetycznej trójfazowej?

    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie Re: Pozwolenie na poprowadzenie prądu przez działkę...

    [1. Jak to jest czy muszę się zgodzić na poprowadzenie przyłącza elektrycznego na sąsiednią działkę?
    2. Czy zażądać jakiegoś zadość uczynienia lub odszkodowania za straty? Jeśli tak to jakiego?
    3. Jaki może być koszt doprowadzenia i podłączenia 500m linii energetycznej trójfazowej?

    Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Pozdrawiam[/quote]

    Na nic nie musisz się godzić-gdy występowałem do pana Burka o zezwolenie na przyłączenie -oczywiście za wynagrodzeniem to usłyszałem ,,nie bo nie,i jak dam to mi prądu zabraknie''.

    Odszkodowanie to sam sobie wymyśl w miarę poniesionych przez ciebie strat.

    Co do kosztów ,zadzwoń do ZE w swoim rejonie.

  3. #3

    Domyślnie

    Acha,
    po roku i 2 miesiącach mam prąd od trzeciego sąsiada,chciał 3 tyś. dostał 2 tyś.

  4. #4

    Domyślnie Re: Pozwolenie na poprowadzenie prądu przez działkę...

    Cytat Napisał milak
    Dodam, że na naszej działce przy domu stoi ostatni słup elektryczny i to od niego ma być doprowadzony prąd.
    a to muszą kopać? Skoro u Ciebie jest słup to niech u siebie też wkopią... u mnie po głównej ulicy też jest linia napowietrzna i gdybym miał słup to ZE pociągnąlby linię do słupa, słupa nie było, a my też woleliśmy pod ziemią, więc mamy od słupa w ulicy pod ziemią...

    Cytat Napisał milak
    1. Jak to jest czy muszę się zgodzić na poprowadzenie przyłącza elektrycznego na sąsiednią działkę?
    eeee... no chyba jak z wywłaszczeniami pod autostradę to nie ma...

    Cytat Napisał milak
    2. Czy zażądać jakiegoś zadość uczynienia lub odszkodowania za straty? Jeśli tak to jakiego?
    a na ile wyceniasz szkody? te które da się zniwelować (ponowne ułożenie kostki - może zacznie się zapadać) i te które niezbyt się da - nie wiem co masz w sadzie...

    a zaproponuj im odszkowanie w wysokości 15000zł, może uznają, że koszt podłączenia się do innego punktu nie jestjednak taki wysoki

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi.
    Dziś dzwoniłem do jednej z firm zajmującej się elektryką. Zapytałem jaka jest możliwość podprowadzenia prądu, i jakie są koszty. Koszt doprowadzenia prądu 500m to około 40tys zł. Także sąsiad nieźle przesadził .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał milak
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Dziś dzwoniłem do jednej z firm zajmującej się elektryką. Zapytałem jaka jest możliwość podprowadzenia prądu, i jakie są koszty. Koszt doprowadzenia prądu 500m to około 40tys zł. Także sąsiad nieźle przesadził .
    nie kumam... w pierwszym poście pisałeś że koszt to 10 000zł w co nie wierzyłeś. Mi osobiście się wydało to zbyt niską kwotą - szczególnie jak trzeba by to puszczać przy drodze więc dochodzą uzgodnienia projekt, kierbud itp...

    a teraz mówisz że sąsiad przesadził bo koszt to 40k ... to niby jak przesadził?

    freetask a ty byś chciał mieć puszczony kabel w poprzek posesji na wysokości 5m?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał milak
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Dziś dzwoniłem do jednej z firm zajmującej się elektryką. Zapytałem jaka jest możliwość podprowadzenia prądu, i jakie są koszty. Koszt doprowadzenia prądu 500m to około 40tys zł. Także sąsiad nieźle przesadził .
    nie kumam... w pierwszym poście pisałeś że koszt to 10 000zł w co nie wierzyłeś. Mi osobiście się wydało to zbyt niską kwotą - szczególnie jak trzeba by to puszczać przy drodze więc dochodzą uzgodnienia projekt, kierbud itp...

    a teraz mówisz że sąsiad przesadził bo koszt to 40k ... to niby jak przesadził?

    10 000 - tyle twierdzi sąsiad, że to kosztuje w opcji prowadzenia 500m, nie przez naszą działkę.

    40 000 - taki jest faktyczny koszt w przypadku jak sąsiad wybierze opcję 500m, nie przez naszą działkę. Dzwoniłem w swoim imieniu do firmy która się zajmuje prowadzeniem instalacji elektrycznych. Powiedzieli, że koszt to np. kabel - 50 zł mb. , Roboty ziemne - 12 000, projekt kolejne - 6 000

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    freetask a ty byś chciał mieć puszczony kabel w poprzek posesji na wysokości 5m?
    to zależy, jeśli miałbym przez pół działki linię napowietrzną i miałbym do wyboru: przekopać sad, ogród albo pociągnąć tą linię przez drugie pół działki? Tak, zastanawiałbym się - zależy jak wygląda te drugie pół działki. Ja mam akurat linię napowietrzną w poprzek działki z prądem dla sąsiada, jak pisałem sami mamy przyłącze poprowadzone w ziemii, ten wiszący kabel jest ukryty w koronie wielkiego orzecha, nie przeszkadza mi poza tym, że będę się musiał nagimnastykować, żeby wyciąć śliwkę która też jest w okolicy kabla - więc trochę się boję, że może tę linię zerwać ...

  9. #9

    Domyślnie

    po prostu ludzie chcą taniej załatwić sprawę, ale pamiętaj też o sobie. Punkt pierwszy, nie musisz wyrazić zgody na podpięcie, to tylko Twoja dobra wola. Pytanie drugie, żądaj zapłaty za podłączenie, no i sprawa 3, tu sąsiedzi mogli mieć rację, sam materiał kosztuje do tego odbiory itp, także cena 10 tys za 500 m przyłącza to wcale niewygórowana cena.

  10. #10

    Domyślnie

    Przecież nie jesteś operatorem energetycznym w ogóle o czym ty z nimi rozmawiasz? Jak niby miałbyś zarobić - będziesz im faktury wystawiał. Oni niech rozmawiają z zakładem energetycznym - w tym procesie nie jesteś żadną stroną- bo to śmierdzi kłopotami. Niby jak chcą się z tobą dogadać - podłączą się pod twój licznik? Kuriozalne, że w ogóle ktoś próbuje to załatwić między sobą. Chyba, że na budowę tymczasowo chcą prądu "pożyczyć", ale i to śliskie.

  11. #11

    Domyślnie

    Ale o czym dyskusja?? Nie widzicie że ostatni post był 11 lat temu w tym temacie. gawek odgrzał starego kotleta niczym wybitny archeolog

  12. #12

    Domyślnie

    pytający był ostatno aktywny: 26-09-2012 19:21 także się nie dowiemy jak wyszło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony