dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin714
    Jeśli trzeba wybudować stację czy linio pozyskuje sięzgody konkretnie na ten celi nikt ikomu podstępnie nie wciska stacji trafo na działkę. (poza przypadkami gdzie ta stacja występuje w warukach przyłączenia czyli jest konieczna do wykonana pzyłacza)
    Ależ wciska, wciska. Co udało mi się ją "ubić" to się nagle znów gdzieś pojawiała... Taka wańka-wstańka.

  2. #22

    Domyślnie

    mpoplaw no to dobrze chociaż oni pomogli Tylko z drugiej strony napewno nie chciałbyś cały czas mieszkać i płacić im taryfę budowlaną. (A tak w ogóle to nie rozumiem tego własnie pojęcia "prąd budowlany" dlaczego jest droższy od normalnego... gęstszy jestczy co ? )

    marcin714 no co do nerwicy to niestety chyba już sie nabawiłem bo tylko o tym myśle codziennie :/ No ale to chyba normalne że sie przejmuję tym... w końcu nikt nie chce byc wykiwany na etapie papierologii związanej z budową. A niestety w tych warunkach i projekcie umowy widze wiele nieścisłości.
    Także pewnie jeszcze troche sie podenerwuje, ale przy okazji myśle że wiele nauczę i z czasem będe też mógł pomóc innym potebującym pomocy w takich przeprawach... a te z różnymi urzędami w Polsce niestety do przyjemnych nie należą.

    Tomkii no właśnie wczoraj byłem pogadać z jednym z pracowników ŁZE, znajomy kumpla... coprawda on nie zajmuje się tam papierkami ale właśnie wykonuje przyłącza itp. Noi ten Pan gadał całkiem konkretnie... z tym że kilku spraw nie był na 100% pewny bo tak jak powiedział nie do końca zna te wszystkie "chore" przepisy które czasem tylko komplikują zamiast ułatwiać ludziom.
    Pozatym też powiedział żeby może lepiej budować sie narazie na tych 4 kW a później złożyc wniosek o zwiekszenie... z tym że mogą być problemy przy pozwoleniu na budowę bo projekt enn może nie przejść na 4kW.
    Doradzał również że na dom który zamierzam wybudować to i wystarczyłoby zwiększenie tej mocy do 7kW na 1 fazie. hmm.
    No i na konieć trochę mnie załamał bo stwierdził że cos jest nie tak w tych warunkach. Ja złożyłem o przyłącze napowietrzne... a ZE w punkcie 9. Wymagania w zakresie budowy instalacji Odbiorcy, wymaga abym zrobił to tak jak robi się pod przyłącze kablowe. (tak powiedział ten pan z ŁZE).
    Może wrzucę tą 1 strone zobaczcie sami...


    Aha noi stwierdził też że nie powini mi odmówić wpisania dotyczące miejsca przyłączenia "Nowoprojektowany budynek mieszkalny" ale tu tez nie był pewny jak to jest przy "Przebudowie przyłącza"


    Noi jeszcze jedna rzecz którą mi powiedział to że czasem lepiej zrobić nowe przyłącze bo często jest wtedy taniej i podobno przy nowym przyłączu płaci się tylko za każdy kW (czyli okolo 130 zł za 1 kW) (np 9kW x 130 zł = 1170) a u mnie przy przebudowaniu tego przyłącza i zwiększeniu o 5 kW wyliczyli mi 1142 zł (i jeszcze zapis że nie jest to ostateczna kwota). Wiec tu akurat różnic specjalnych nie ma.

    A dzis jeszcze umówiłem sie z architektem żeby pogadać o tym ... zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Ale po tym wszystkim to chyba będa chciał na siłe zmienić na wniosku.
    Obiekt - dom zamiast przyczepy żeby później nie kombinowac znow z przeniesieniem itp.
    Wniosek o zwiększenie - złoże ponownie po wybudowaniu lub złoże wniosek o całkiem nowy przyłącze.
    Moc .. zastanawiam się nad 1 fazą 7kW.

    Pozdrawiam

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    na mojej działce jest budynek, do którego jest przyłącz prądu (6,5kW), w projekcie nowobudowanego domu moc przyłączeniowa 14kW, czy muszę teraz zwracać się o zwiększenie mocy , czy mogę to zrobić po wybudowaniu domu a do wniosku o PnB dołączyć kopie umowy z moca 6,5kW ?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Witam. W związku, że chciałem rozbudować instalację PV złożyłem wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej budynku z 7 na 11kW. Mam już podpisaną umowę, opłaciłem fakturę i w otrzymanej informacji mam jeszcze złożyć oświadczenie o wykonaniu instalacji.
    Rozumiem, że muszę znaleść elektryka z uprawnieniami, musi wypełnić i podpisać się na oświadczeniu.
    Druga część tego oświadczenia dotyczy podmiotu przyłączanego , czyli mnie, i tam jest, że jestem w posiadaniu protokołu odbioru, protokołu pomiarów rezystancji izolacji, skuteczności ochrony przeciwporażeniowej, skuteczności ochony odgromowej z wynikami pozytywnymi, schematu instalacji elektrycznej oraz atestów, certyfikatów i innych dokumentów ...
    Czy to wszystko ma mi dać ten elektryk? Nie wiedziałem, że to wszystko takie skomplikowane . Dom podłączony był w latach 70-tych więc żadnych dokumentów z tamtych lat nie posiadam.
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony