dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mfojt

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    5

    Domyślnie montaż wykładziny dywanowej na starej wykładzinie

    witam

    mam do remontu lokal użytkowy... są w nim wykładziny dywanowe, których stan/kolor generalnie bardzo mi nie odpowiada. wykładziny są przyklejone chyba na klej.

    chciałbym położyć na nich nową wykładzinę... czym to przykleić/zamocować
    starej wykładziny nie chciałbym zrywać... nie ma na to zbytnio czasu/sił/chęci

    czy w ogóle ma to rację bytu/czy się uda?

    dzięki za pomoc
    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Jesli ta wykladzina jest w miare niska i nie za miekka ( np takie krotkie welurowe ) to da sie.
    A jak za gruba puchata to raczej nie.
    W niektorych zastosowaniach dla poprawy komfortu ( pokoje w lepszych hotelach , sypialnie itd ) pod wykladzine stosuje sie specjalne podklady filcowe , gruboci 5 - 10 mm
    Po prostu nalezaloby ta wykladzine uznac za podklad i na niej zamontowac wykladzine. Dlatego ta stara wykladzina nie moze byc za miekka i za gruba bo potem calosc bedzie sie za barzdo uginala pod czlowiekiem.

    Jedyna uwaga iz ta nowa wykladzina musi byc zamontowana technika napinania , bo kleic sie nie da . Ale wiele firm montujacych wykladziny obiektowe stosuje napinanie , wiec nie powinno byc problemu ze znalezieniem wykonawcy

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mfojt

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    stara wykładzina to taka typowa tania biurowa - niska i twarda; generalnie jest równa i dość dobrze się trzyma

    właśnie zastanawia mnie temat montażu - czy da radę to na taśmę dwustronną przyczepić;

    w domu mam bardzo grubą wykładzinę na pianomacie 5mm; i tam mam ją mocowaną na taśmę dwustronną... i się trzyma całkiem mocno.

    tylko że ta wykładzina o której mowa w temacie będzie używana w biurze... czyli musi się b.mocno trzymać

  4. #4

    Domyślnie

    Ale wykladzine w domu tasmą mocowales pewnie do wylewki.
    A do wykladziny tasma bedzie miala duzo mniejsza przyczepnosc.
    Poza tym w biurze potrzeba raczej cos solidniejszego.

    Oczywiscie probowac mozna , na pewnie bedzie tanio , ale na jak dlugo tego nie wie nikt.
    Jak ma to byc zrobione porzadnie to raczej tasma nie zda egzaminu.
    Najlepiej napinana wykladzina. Ale tego sam nie zrobisz.

    Np tu jest opisana ta metoda , w pkt 2
    http://www.agnella.pl/agnella/files/..._ukladania.pdf

  5. #5

    Domyślnie

    Profesjonalni fachowcy, którzy przy okazji odpowiedzą na wszystkie pytania klienta. https://www.facebook.com/Monta%C5%BC...4034018559237/ Ja serdecznie polecam firmę "Montaż wykładziny dywanowej".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony