dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Lepiej zainwestować w- Blache trapezową-folia -wełna i 2x papa termozgrzewalna-(sprawdzona niezawodna metoda) szczególnie jak dach ma wiele elemętów naprawiałem kilka dachów z płyt warstwowych użytkownicy hali nie umieli sobie poradzić z przeciekami w końcu wszystkie te dachy wyrównywaliśmy styropianem i kryli papą albo folią PCV lub EPDEM .Dachy z płyt warstwowych sprawdzają się jak dach jest prosty beż żadnych elementów jak później dochodzą klimy(nogi do podstaw przejścia rur) dużo wentylacji świetliki podstawy ąnten i jakieś zlewnie to zaczynają się schody prędzej czy później te dachy ciekną a usunięcie przecieków jest bardzo trudne i kosztowne co na dachach papowych nie ma żadnego problemu z wycięciem i szybkim doszczelnieniu w miarę tanim .Dach z papy będzie droższy ale bardziej niezawodny i trwalszy nawet przy niewielkich spadkach.

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tachowp

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki , jest to temat do przemyśleń. Pozdrawiam

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    budhal74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-105
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    gatunki płyt warstwowych w Polsce rozróżniane są następująco:
    I gat: płyty wyprodukowane "fabrycznie nowe"
    II gat: płyty warstwowe pochodzące z demontażu lub posiadające uszkodzenia przez, które nie mogą być zakwalifikowane jako nowe=pełnowartościowe.

    Do forumowicza grzechu33,
    wszystko zależy od montażu, dachy z membraną też trzeba umieć kłaść, aby były szczelne!!
    Forumowiczu Tachowp,
    Współpracowaliśmy ostatnio z producentem P.W. Remo s.c - płyty warstwowe przy budowie supermarketu. Firma godna polecenia dostarczają zarówno konstrukcje stalową i płyty warstwowe. Przepraszam, że robię im reklamę - ale naprawdę są godni polecenia. Możesz spokojnie w google wyszukać "płyty warstwowe" w pierwszej dziesiątce znajdziesz firmy, która przygotują pełna ofertę zupełnie za darmo. Odnosząc się do poprzednika, że "użytkownicy hali nie umieli sobie poradzić z przeciekami w końcu wszystkie te dachy wyrównywaliśmy styropianem i kryli papą albo folią PCV lub EPDEM ." Mogę jedynie określić jako czystą reklamę lub użytkownicy hali zlecili montaż za "butelkę" - wiadomo czego.

    Warto pytać się producentów ile dają gwarancji na płyty i co ona obejmuje - płyta warstwowa to nie wszystko - jeszcze są obróbki blacharskie i ich uszczelnienie może sprawdzić kłopot - warto postawić na firmy, które świadczą usługi i dają gwarancję na piśmie na wykonane usługi - a nie hasła w typu, jak będzie coś nie tak to zadzwoń a my przyjedziemy! Nie pamiętam, ale któryś z producentów daje 10-letnią gwarancję na płyty warstwowe.

    Przepraszam, że nie wcześniej dałem odpowiedź, ale początek sezonu a terminy gonią! Mam nadzieję, że odpowiedź będzie przydatna. Pozdrawiam

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tachowp

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź ! Co prawda z opóźnieniem ale temat znów powrócił !! Zastosuję się do treści ale rodzi się też pytanie czy nie taniej byłoby kupić używaną halę np. myjnię samochodową i później rozbudować , poprawić ? Czy ktoś może polecić firmę kto zajmuję się rozbiórką kompletnych hal z płyty warstwowej ? Działka czeka a czas ucieka . !! Pozdrawiam !

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leoul

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czy ktoś potrafi określi orientacyjny koszt budowy hali magazynowej 500 m2 o wysokości 5 - 6 metrów ze świetlikiem na całej długości czyli 25 mb.
    Pozdrawiam

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natanek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam wszystkich użytkowników poszukuje kogoś kto udzieli mi fachowych porad jak zbudować hale ok 200m2 z płyt warstwowych czy warto wybrac profesjonalną firmę a może własnymi siłami Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    natanek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood Zobacz post
    ja nie stawiałem, ale wiem jak się stawia, bo opracowywałem instrukcje i materiały szkoleniowe dla monterów :d . A poza tym sprawdzałem postawione.
    jeśli masz chwile to chętnie dowiem sie jak ugryść ten temat na co zwracać uwagę przy konstrukcji zakupie płyt czy montażu oraz czy za około 100tys da się samemu wybudować taką chale razem z podbudowa

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ArSoczek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cześć! I co udało Ci się postawić tę halę?
    Co do producentów płyt to znam tylko Kingspana, są w całej PL, z tym, że jak patrzę na ich stronę to pojawiają mi się przede wszystkim jakieś ich większe inwestycje.
    Pozdro!

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    filip777

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-092
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja zamawiałem płyty warstwowe w firmie Arpanel ze Strzelec Opolskich. Jestem bardzo zadowolony jak na razie

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    araDara

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Korzeniew
    Kod pocztowy
    62-831
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip777 Zobacz post
    Ja zamawiałem płyty warstwowe w firmie Arpanel ze Strzelec Opolskich. Jestem bardzo zadowolony jak na razie
    Witam , jakich grubości ścian i dachu trzeba użyć przy płytach warstwowych , jeśli hala będzie ogrzewana ???

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał araDara Zobacz post
    Witam , jakich grubości ścian i dachu trzeba użyć przy płytach warstwowych , jeśli hala będzie ogrzewana ???
    Jeśli hala ogrzewana, to logika podpowiada że jak najgrubszych i o jak najlepszych parametrach izolacyjnych. Różnica grubości i materiał rdzenia płyty w ogólnych kosztach inwestycji i tak jest raczej pomijalna.
    Jest też kwestia co będzie działo się w hali. Jeśli działalność n/p zagrożona pożarowo to może być wymóg stosowania rdzenia z wełny mineralnej, która ma o wiele gorsze parametry izolacyjne od poliuretanu. No ale podstawą do wszelkich dywagacji jest projekt przedsięwzięcia. Z tego co słyszałem od mojego wykonawcy dachu, to większość inwestycji w bogatych krajach, opartych na płycie warstwowej, jest realizowana z rdzeniem PUR/PIR. Ja na swój dach wybrałem płytę maksymalnej dostępnej grubości.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrad

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Widzę, że użytkownik filip777 wspomniał że korzystał z usług firmy . Też jestem zainteresowany płytami dachowymi i ściennymi tej firmy w małym obiekcie przemysłowym. Czy jest ktoś kto korzystał z tych prodiktów i jest mi w stanie powiedzieć jak wyglądają po kilku latach u użytkowania?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 05-12-2021 o 19:55

  13. #33

    Domyślnie

    widzę że sporo osób ma w tym temacie dużą wiedzę na temat płyt warstwowych, także mam pytanie, które mnie trapi...

    mam halę wykonaną z cegły, sufit wysoki na jakieś 8m, zrobiłem podwieszany z blachy z izolacją z wełny na wysokości 4m. Chciałbym ocieplić ściany, ale nie chce mi się trochę bawić w styropian, kleje, siatki, tynki itd... zastanawiam się nad ociepleniem z zewnątrz płytą warstwową z wypełnieniem pianą.
    Jak nabliżej ścian chciałbym osadzić słupy i następnie do nich złapać płyty. Pytanie czy ma to sens ? bo będzie ze skraplaniem się wody?

    Dlaczego tak chcę zrobić ? bo taniej, szybciej, mogę to zrobić samemu i efekt estetyczny dla mnie lepszy od tynku.

    można tak?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony