dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 209
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4162
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Oj chyba nie, Auraton 2020 miał 4 okresy na dobę (pn-pt) i to było ledwie "na styk".
    To doszliśmy do kolejnej przydatnej rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego modelu, bo jak widzę łatwo zrobić się w konia. W instrukcji do 2005 piszą: "Programowanie jest możliwe z dokładnością do jednej godziny tzn., że w ciągu doby AURATON 2005 lub AURATON 2005 TX Plusmoże przełączyć temperatury dzienną i nocną do 24 razy , co przy siedmio- dniowym cyklu programowania daje możliwość 168 przełączeń w ciągu tygodnia".
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  2. #1002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    To doszliśmy do kolejnej przydatnej rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego modelu, bo jak widzę łatwo zrobić się w konia. W instrukcji do 2005 piszą....)
    2005 kiedyś stosowałem ale jest upierdliwy przy zmianach temperatury, jak przeskoczysz wartość to musisz "jechać" w górę do max a potem od min, trzeba się nieźle nastukać. To mi się nie podobało. No i dwa poziomy temp, ale do PC więcej nie potrzeba.
    2020 ma 4 poziomy temp. na dobę i więcej nie ustawisz niż taryfa tańsza/droższa, dodatkowego załączenia w dzień już się nie wciśnie.
    Za to łatwiej się obsługuje (klawisz + i -).
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Podejrzewam, że za zbudowanie roweru też byś się nie zabrał, tylko wolałbyś go kupić.
    Ja akurat tak, ale nie demonizujmy. Jest tez taki niemierzalny wprost aspekt samodzielnego majsterkowania zwany satysfakcja. Czesto jest to wazniejsze niz +0,5 na COP
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    2005 kiedyś stosowałem ale jest upierdliwy przy zmianach temperatury, jak przeskoczysz wartość to musisz "jechać" w górę do max a potem od min
    Auraton 2000 też tak ma i tez mnie to denerwuje. Na szczęście nie muszę często zmieniać temperatur.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Jest tez taki niemierzalny wprost aspekt samodzielnego majsterkowania zwany satysfakcja. Czesto jest to wazniejsze niz +0,5 na COP
    Ten aspekt odpada, bo vega1 nie chce tego sam robić, tylko zlecić komuś, kto mu to poskłada.
    Przynajmniej tak to zrozumiałem.

  6. #1006

    Domyślnie

    Skoro o sterownikach.
    Da sie do mojego TRI podpiac jakis ogolnie dostepny, rozsadny cenowo sterownik pokojowy, ktory bylby w stanie zastapic sterowniki 'fabryczne' ?
    Czy tez tylko pokojowy na zasadzie temp. pokojowa, godziny i dni komfort/eco ?
    Czy tez jedynie dedykowane urzadzenia sobie poradza ?
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Miki, Arturo -do Was pytanie.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #1008
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Ten aspekt odpada, bo vega1 nie chce tego sam robić, tylko zlecić komuś, kto mu to poskłada.
    Przynajmniej tak to zrozumiałem.
    tak, dokładnie.
    I jeszcze odnośnie Twojej pierwszej pompy ciepła. Moim zdaniem błąd tkwił już na początku. Bo o ile dobrze pamiętam, Ty przerabiałeś klimatyzator na pompę ciepła. Jeśli coś pokręciłem to przepraszam, ale już dawno to czytałem.
    A ja chcę od podstaw kupić i zmontować prostą PC bez wodotrysków i wodowytrysków. Ma grzać tanio i wiecznie

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    Da sie do mojego TRI podpiac jakis ogolnie dostepny, rozsadny cenowo sterownik pokojowy, ktory bylby w stanie zastapic sterowniki 'fabryczne' ?
    Pierwsza sprawa, to Twoja pompa nie jest typu on/off jak nasze gruntówki, którymi w zasadzie można sterować za pomocą wajchy włącz/wyłącz. U Ciebie sterownik steruje również obrotami sprężarki i w sumie mocą grzewczą, więc całkowite zastąpienie tego sterownika czymś innym nie dedykowanym jest raczej trudne i wątpię, żeby dało się go całkiem odciąć. Za to można na niego wpływać. Druga sprawa, czy Twoja Tri ma jakieś wejście typu on/off pozwalające na włączanie/wyłaczanie pc. Jeśli ma to sprawa jest prosta bo będzie można podpiąć dowolny sterownik. Jeśli nie ma, to trzecia możliwość - oszukania pogodówki. Jeśli masz czujnik temperatury zewnętrzny jako termistor zmieniający rezystancję wraz ze zmianami temperatury, to prawdopodobnie da się oszukać i trochę podrasować pogodówkę wykorzystując prawie dowolny sterownik pokojowy nawet gdyby fabryka tego nie przewidziała podpinając lub odpinając odpowiednio dobrany rezystor w obwód z czujnikiem zewnętrznym - termistorem. Sterownik pokojowy, np. Auraton odpowiedzialny by był za "manipulowanie temperaturami", a na głównym by były ustawione jakieś wartości np. z prawie pionową krzywą grzewczą.
    Ale nie wiem co na takie eksperymenty powie gwarancja.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Pierwsza sprawa, to Twoja pompa nie jest typu on/off jak nasze gruntówki, ... Ale nie wiem co na takie eksperymenty powie gwarancja.
    Otoz to. Pozostaje zanabyc gdzies jakis przechodzony dodatkowy sterownik za ludzkie pieniadze. Thx
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  11. #1011
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Ja to jestem tylko ciekawy dlaczego przytakiej niezawodności jaką mają PC żaden producent nie zaryzykuje i nie da 5 lat gwarancji przy obecnej swojej cenie. To by dopiero zatrzęsło rynkiem PC. Mówię oczywiście o gwarancji bez płatnych przeglądów.
    a nie prawda mój producent tak ma (jeszcze)

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    No jeszcze niektórzy mają, ale chyba to się niebawem skończy...
    Wszyscy mają płatne to dlaczego ja mam być "jeleniem"
    rozumiem że będzie to dotyczyło nowych umów
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  12. #1012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    2005 kiedyś stosowałem ale jest upierdliwy przy zmianach temperatury, jak przeskoczysz wartość to musisz "jechać" w górę do max a potem od min, trzeba się nieźle nastukać. To mi się nie podobało. No i dwa poziomy temp, ale do PC więcej nie potrzeba.
    2020 ma 4 poziomy temp. na dobę i więcej nie ustawisz niż taryfa tańsza/droższa, dodatkowego załączenia w dzień już się nie wciśnie.
    Za to łatwiej się obsługuje (klawisz + i -).
    tylko minusem auratona 2020 są dwa programy sob-niedz
    ale ja zmieniam dzień tygodnia w piątek i jest ok ale trzeba o tym pamiętać
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    tylko minusem auratona 2020 są dwa programy sob-niedz
    ale ja zmieniam dzień tygodnia w piątek i jest ok ale trzeba o tym pamiętać
    To jest lipa - ale będzie zmiana, wszystko będzie regulowane z poziomu sterownika PC
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #1014
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    To jest lipa - ale będzie zmiana, wszystko będzie regulowane z poziomu sterownika PC
    i w tedy będzie bomba
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  15. #1015
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lazior
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    23-741
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafikW Zobacz post
    Napiszę koledze "laziorowi" jak to u mnie było: na początku rzeczywiście regulatory i siłowniki robiły to co miały robić: temperatura była zgodna z zadaną ale po pewnym czasie układ zaczął się "rozjeżdżać", korygowałem to przesunięciami zadanych temperatur w czasie sądząc, że powodem jest bezwładność układu - nic z tych rzeczy. Po prostu trzeba zrozumieć i samemu doświadczyć, że dla podłogówki najlepsze warunki pracy to:
    - jak najniższa temperatura zadana (oczywiście taka, która zapewnia komfort)
    - maksymalne przepływy na poszczególnych pętlach (właśnie przepływem ustawia się temperaturę zadaną w poszczególnych pomieszczeniach - ja np. mam przeplywy otwarte maksymalnie na obwodach w łazienkach - na skali przepływomierza u mnie 3,5 l/min; w sypialniach na oko 0,7-1,5 l/min; kuchnia prawie zamknięta a i tak jest tu ciepło około 21 st.C, wiatrołap 2 l/min)
    - ze względu na bezwładnośc wylewki ustawia się pompę aby "grzała" w godzinach taniej energii i "dziwnym zbiegiem okoliczności" akurat to powoduje, że cieplej ma się nad ranem i po powrocie do domu, przy czym cieplej nie oznacza, że poza tymi godzinami jest zimno - u mnie wahania temperatury są teraz około +/- 0,5 st. C.
    Teraz przynajmniej bedę wiedział jak rozmawiać z instalatorem. A morze polecil by ktoś solidną firmę z małopolski, bo jak nie to jak tak mysle to najlepiej by było kupic pompę i samemu wszystko pomalutku poskładać w całość.

  16. #1016
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lazior
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    23-741
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazior Zobacz post
    Teraz przynajmniej bedę wiedział jak rozmawiać z instalatorem. A morze polecil by ktoś solidną firmę z małopolski, bo jak nie to jak tak mysle to najlepiej by było kupic pompę i samemu wszystko pomalutku poskładać w całość.
    To nikt nie zna solidnej firmy w małopolsce?

  17. #1017
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lazior
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    okolice Krakowa
    Kod pocztowy
    23-741
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazior Zobacz post
    Teraz przynajmniej bedę wiedział jak rozmawiać z instalatorem. A morze polecil by ktoś solidną firmę z małopolski, bo jak nie to jak tak mysle to najlepiej by było kupic pompę i samemu wszystko pomalutku poskładać w całość.
    To nikt nie zna solidnej firmy w małopolsce?

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Ja to jestem tylko ciekawy dlaczego przytakiej niezawodności jaką mają PC żaden producent nie zaryzykuje i nie da 5 lat gwarancji przy obecnej swojej cenie. To by dopiero zatrzęsło rynkiem PC. Mówię oczywiście o gwarancji bez płatnych przeglądów.
    IVT daje taką gwarancję (płatne rozszerzenie do 10 lat) ale czy trzęsie rynkiem? nie mnie oceniać...
    ...

  19. #1019
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Oprócz gwarancji trzeba odpowiednio manipulować ceną, wszak my nie tak bogaci jak Ci zza Odry.

  20. #1020

    Domyślnie

    ...fakt, że ceny wyższe niż naszych produktów, ale taka widać ich polityka (z resztą nie tylko ich)
    ...

Strona 51 z 209

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony