dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41

    Domyślnie Rolety zewn

    Moim zdaniem lepiej mieć niż nie.

    Ręczna obsluga jest nie wygodna ale są też przecież rolety sterowane elektrycznie.

    Taka roleta to zawsze dodatkowa ochrona okna.
    Zresztą wszystko zalezy od indywidualnych upodobań i przekonań.

  2. #42

    Domyślnie rolety na okno dachowe

    Mam na myśli rolety wewnętrzne, takie z materiału na szybę. Czy można zamontować te do normalnych okien? Są dużo tańsze...Ale czy będą się trzymać? Spadek dachu u mnie to 40 st.

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    można zawsze do okien dokręcić takie plastikowe dyngsy i w momencie jak roleta będzie na dole dolną listwę rolety tam przytwierdzać...nie sądzę, żeby materiał był na tyle ciężki, aby przy 40% spadku przezwyciężyć bezwładność rolki i się rozwinąć...można też w razie czego zamontować blokadę do łańcuszka...są jeszcze systemy z prowadnicami lub z żyłkami po bokach dedykowane do okien dachowych.

  4. #44

    Question Rolety zew. do velux inne niż velux.

    Witam,

    Czy jest możliwość zainstalować do okien dachowych VELUX rolet zewnętrznych innych niż firmy velux czytaj tańszych niż velux a spełniających podobne funkcje. Czy ktoś już rozpoznawał ten temat i może się podzielić doświadczeniami.

    Pozdrowienia,

    Facy.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KrisMil

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał facy1 Zobacz post
    Witam,

    Czy jest możliwość zainstalować do okien dachowych VELUX rolet zewnętrznych innych niż firmy velux czytaj tańszych niż velux a spełniających podobne funkcje. Czy ktoś już rozpoznawał ten temat i może się podzielić doświadczeniami.

    Pozdrowienia,

    Facy.
    Tak.
    Ja kupowałem "zamiennik". Wyszło ok. 30% taniej.
    Więcej informacji
    http://www.kronmat.com/o1/htmlo1/3.php
    Przy czym jest to link do producenta.
    Ja kupowałem tu: www.velset.pl

  6. #46

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma może doświadczenie zarówno z markizami zewnętrznymi (materiał w formie drobnej siateczki) , jak i z roletami zewnętrznymi (aluminium) ??
    Czy jest duża różnica w odbijaniu światła?

    Zarówno markizy jak i rolety byłyby zewnętrzne (lepiej odbijają światło niż te wewnętrzne, no i szyba się nie nagrzewa), firmy Velux - bo takie mam okna (łącznie 6 dachowych)
    1. Markizy - zacieniają/ odbijają światło w 73 %, koszt na wszystkie okna to jakieś 1600 zł (wersja manualna ). Wersja elektryczna - ok. 6600 zł, wersja solarna ok. 8650 zł.
    Niestety zapomniałam spytać z czego są wykonane. Na ich stronie jest napisane, ze jest to materiał w formie siateczki.
    2. Rolety - zacieniają w 100%/odbijają światło w 97% , dodatkowo izolują (plus 27%), redukują hałas deszczu itp., wykonane z aluminium.
    Koszt na wszystkie okna - ok. 7400 zł (wersja manualna lub elektryczna), 11.200 zł - wersja solarna.

    Rolety czy markizy? Skłaniam się ku roletom manualnym/elektrycznym (ta sama cena)
    Ma ktoś z was? Możecie polecić lub odradzić?

  7. #47

    Domyślnie

    A MNIE NURTUJE JEDEN PROBLEM:

    - Palnuje rolety INTEGRO, mam "bede miał" okna 2 szt nieotwierane jedno typu FIX a drugie tarasowe (jeszcze nie weim jakie albo typowo balkonówke, albo PSK z jedną połówką stałą, lub HSA

    Jak czyścić roletę od środka, czy mocno się ona brudzi od str. okna ???


    - Ponoć przy INTEGRO wystaje jakaś rurka gdzieś z boku która ciężko obrobić styro ?

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrek146

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warsaw
    Kod pocztowy
    02-744
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kochani ! Jeśli przeszkadza wam ilość ciepła wpadająca do domu w czasie lata przez okna dachowe to mam genialny (sprawdzony na swoim mieszkaniu) sposób na wyeliminowanie wpadającego ciepła o ok 80 %!!! przy bardzo małym zaciemnieniu i min kosztach. Jest to folia okienna zewnętrzna,przeciwsłoneczna,lub innaczej nazywana lustrem weneckim.Mam tak zrobione wszystkie okna w moim mieszkaniu. Za całośc zapłacilem ok 200 zł.Montaż samemu bez problemów.Tak jak pisze- ok 80% energii cieplnej słońca nie wpada do mieszkania tylko jest odbijane na zewnątrz!.Zaciemnienie mieszkania o jakieś 20%. Takich folii na rynku jest bardzo duży wybór.Pozdrawiam

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    A MNIE NURTUJE JEDEN PROBLEM:

    - Palnuje rolety INTEGRO, mam "bede miał" okna 2 szt nieotwierane jedno typu FIX a drugie tarasowe (jeszcze nie weim jakie albo typowo balkonówke, albo PSK z jedną połówką stałą, lub HSA

    Jak czyścić roletę od środka, czy mocno się ona brudzi od str. okna ???


    - Ponoć przy INTEGRO wystaje jakaś rurka gdzieś z boku która ciężko obrobić styro ?
    Kurcze, to faktycznie problem.
    Rolety brudzą się od środka również - kurzą.
    Kurz oczywiście należy usuwać i ze względów estetycznych i ze względów technicznych.
    Tu jest fajnie opisane: http://zaluzjerolety.com/poznan/kons...-zewnetrznych/
    Dobrze po umyciu i osuszeniu przetrzeć je antystatem, wypróbowałam - mniej się kurzą.
    Niestety w oknach bez możliwości otwarcia nie będziesz miał dostępu do wewnętrznej strony rolet.

  10. #50

    Domyślnie

    Witam ma ktoś rolety otwierane na pilota solarne cos takiego http://oknadachowe.info.pl/rolety-ze...298009,c,58412 Ponieważ zastanawiam się nad kupnem czy nie psuje się ten naped oraz w zimie nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem.dzieki.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    Ponieważ zastanawiam się nad kupnem czy nie psuje się ten naped oraz w zimie nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem.dzieki.
    Witaj toma1,
    Odpowiem na Twoje pytanie na przykładzie rolet VELUX.
    Rolety zewnętrzne zasilane solarnie, jak również elektryczne posiadają zabezpieczenie przeciążeniowe, które chroni mechanizm napędowy, jeśli roleta jest zablokowana w wyniku na przykład akumulacji śniegu i lodu.
    Roleta solarna VELUX typu SSL nie wymaga okablowania. Można ją zainstalować na każdym oknie VELUX, bez potrzeby prowadzenia kabli zasilających. Umieszczony w górnej części kasetonu panel solarny dba o zasilanie rolety, ładując się nie tylko w słoneczne dni.
    W pełni naładowana bateria solarna umożliwia obsługę 100 cykli czyli zamknij-otwórz. W zestawie z roletą dostarczany jest pilot jednokierunkowy, ale roleta może być też obsługiwana za pomocą panelu dotykowego KLR 200, w którym możemy programować własne cykle obsługi rolety, tak by o danej godzinie się automatycznie odsłaniały lub zasłaniały.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	122667-01-XXL.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	321192Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	122797-01-XXL.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	321193

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

  12. #52
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia ciekawego filmu poradnikowego na temat.



    Zobacz inne filmy poradnikowe murator.tv - to Telewizja poradnikowa dla Was
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  13. #53
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Rolety zewnętrzne FAKRO

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    Witam ma ktoś rolety otwierane na pilota solarne cos takiego http://oknadachowe.info.pl/rolety-ze...298009,c,58412 Ponieważ zastanawiam się nad kupnem czy nie psuje się ten naped oraz w zimie nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem.dzieki.
    Witam,

    Rolety zewnętrzne solarne FAKRO ARZ SOLAR obejęte są tym samym okresem gwarancji jak wersje sterowane elektrycznie i ręcznie a trwałość panelu słonecznego wynosi aż 12 lat. W okresie zimowym również możemy obsługiwać roletę - nawet w przypadku wystąpienia oblodzenia system przeciążeniowy zabezpiecza przed ewentualnym uszkodzeniem.

    Chętnie również poznam opinie użytkowników- czekamy na wpisy

    Pozdrawiam
    Konsultant FAKRO

  14. #54

    Domyślnie

    ''Ekspert FAKRO'' czy przy zakupie 4 szt. rolet dostane jakiś rabacik jeszcze z tej ceny http://forum.muratordom.pl/redirecto...09%2Cc%2C58412 dzięki.

  15. #55
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    ''Ekspert FAKRO'' czy przy zakupie 4 szt. rolet dostane jakiś rabacik jeszcze z tej ceny http://forum.muratordom.pl/redirecto...09%2Cc%2C58412 dzięki.
    Witam,

    Niestety ze swojej strony mogę operować tylko cenami katalogowymi.
    Z tym pytaniem proponuję zwrócić się do wybranego dystrybutora produktów FAKRO.

    Lista punktów dostępna jest na naszej stronie internetowej: http://www.fakro.pl/dystrybucja/gdzi...tkie-produkty/

    Pozdrawiam
    Konsultnat FAKRO

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bif

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-248
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam ,
    czy Wasze rolety też tak hałasują? najpierw pisk a potem od połowy wibracje, trzęsą się
    https://vimeo.com/345416156 hasło 123
    pzdr bif
    Ostatnio edytowane przez bif ; 01-07-2019 o 10:01

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bif

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-248
    Posty
    17

    Domyślnie

    czym smarujecie rolety na oknach dachowych, jakis sylikon?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony