dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie ROLETY ZEWNĘTRZNE na okno dachowe: opinie, montaż, rozwiązania - wątek zbiorczy

    Mam dylemat, nie wiem, jakie kupić? Z zaczepami, czy z prowadnicami. Poęcia nie mam, czy jest sens przepłacać za prowadnice, czy jednak warto, bo zaczepy się nie sprawdzają. Jak to u Was jest?

  2. #2

    Domyślnie

    My mamy z zaczepami. Nie długo bo zaledwie tydzień, ale jest ok.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorota_N
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przylaczam sie do pytania ))

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Veluxy z beżowymi roletami na zaczepy i żałuję.W czasie słonecznej pogody słońce pali niemiłosiernie.Taka roleta stanowi pewną ochronę, ale niewystarczającą.Nie wiem jak jest przy Fakro, ale przy Veluxach roleta całkowicie nieprzeźroczysta jest tylko w połączeniu z prowadnicami.Choć to rozwiązanie droższe.Z technicznego punktu widzenia zaczepy działają bez zarzutu.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam z zaczepami i z prowadnicami (FAKRO). Od strony południowej lub, gdzie słońce lubi długo zaglądać, to tylko z prowadnicami i sam materiał gruby, a od zewnątrz ze srebną folią odblaskową. To były moje doświadczenia z takimi roletami z blokowiska, z 6 m2 kuchni, która była od strony południowej - był dramat, a po zainstalowaniu takich rolet ze srebną folią odblaskową dało się w kuchni wytrzymać. Natomiast w innych miejscach (np. od strony płn) zwykłe z zaczepami i cienki materiał, ale nie przeźroczysty i jest OK. namawiam Cię do tego, bo niezależnie od okien połaciowych na strychu w upały i tak trudno jest wytrzymać.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki, tak myślałam, ze trzeba jednak te z folią i prowadnicami, no cóż, może rozłożę to na etapy - lato już się kończy

  7. #7

    Domyślnie Rolety - markizy Fakro

    Czesc,

    Ja mam markizy zewnetrzne (taka drobna gietka siateczka w kolorze grafitowym) Fakro. Musze powiedziec ze sa rewelacyjne. Zaslaniaja swiatlo ale nie calkowicie. Widac przez nie co sie dzieje na dworze. Mozna sloncu "smiac sie prosto w twarz" Ale to swiatlo nie grzeje. Temperatura w pomieszczeniu spada, nie razi, a jednoczesnie ma sie kontakt ze swiatem. Jedyny mankament to zeby je zaslonic, trzeba otworzyc okno, ale rolowanie chodzi bardzo gladko i jest proste.
    Seredzcnie polecam. Mam na poludniowych i wschodnich oknach.

    Anula

  8. #8

    Domyślnie Re: Rolety - markizy Fakro

    Cytat Napisał Anula73
    Czesc,

    Ja mam markizy zewnetrzne (taka drobna gietka siateczka w kolorze grafitowym) Fakro. Musze powiedziec ze sa rewelacyjne. Zaslaniaja swiatlo ale nie calkowicie. Widac przez nie co sie dzieje na dworze. Mozna sloncu "smiac sie prosto w twarz" Ale to swiatlo nie grzeje. Temperatura w pomieszczeniu spada, nie razi, a jednoczesnie ma sie kontakt ze swiatem. Jedyny mankament to zeby je zaslonic, trzeba otworzyc okno, ale rolowanie chodzi bardzo gladko i jest proste.
    Seredzcnie polecam. Mam na poludniowych i wschodnich oknach.

    Anula
    Cześć!
    Napisz proszę czy masz markizy z 1% prześwitem czy z 10%
    Właśnie noszę sięz zamiarem kupna lecz nie wiem które sąskuteczniejsze :O)
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam wewnętrzne rolety firmowe FAKRO, są rewelacyjne tylko maja jedna wadę, gwoździe które dali w komplecie są stalowe i rdzewieją.Gwożdzie które mocują uchwyty. Jak zdecydujesz sie to kup gwoździki z nierdzewki.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  10. #10

    Domyślnie

    Witam zastanawiam się nad zakupem rolety lub markizy zewnętrznej do okna fakro

    Markiza zewn. kosztuje ok 200 pln

    Roleta ponad 1000 zł a jeszcze z napędem i sterowaniem to mamy ponad 1500 zł


    Czy ktoś posiada roletę Fakro typu ARZ i podzieli się opinią z użytkowania?

    Czy warto wydać te pieniądze?


    http://www.fakro.pl/htmli/137.php




  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dami
    Czy ktoś posiada roletę Fakro typu ARZ i podzieli się opinią z użytkowania?

    Czy warto wydać te pieniądze?
    Ja mam otwierane recznie od strony poludniowej i zachodniej, co prawda jeszcze nie mieszkam ale roznica jest wyczuwalna. Na probe zostawilem kiedys rolety podniesione i temperatura byla jak w piekarniku, na drugi dzien byly zamkniete i bylo o niebo lepiej. Jedyny minus to zaciemnienie w pokoju.
    Andromeda I z drobnymi zmianami
    http://picasaweb.google.pl/Budowa.Andromedy

    Sprzedam: 2x kołnierz FAKRO EHN 13 (78x160)
    2x kołnierz FAKRO EHN 07 (78x140)

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Re: Rolety - markizy Fakro

    Czy doczekałaś się odpowiedzi? Jakie sama kupiłaś?

    Cytat Napisał kabietka
    Cytat Napisał Anula73
    Czesc,

    Ja mam markizy zewnetrzne (taka drobna gietka siateczka w kolorze grafitowym) Fakro. Musze powiedziec ze sa rewelacyjne. Zaslaniaja swiatlo ale nie calkowicie. Widac przez nie co sie dzieje na dworze. Mozna sloncu "smiac sie prosto w twarz" Ale to swiatlo nie grzeje. Temperatura w pomieszczeniu spada, nie razi, a jednoczesnie ma sie kontakt ze swiatem. Jedyny mankament to zeby je zaslonic, trzeba otworzyc okno, ale rolowanie chodzi bardzo gladko i jest proste.
    Seredzcnie polecam. Mam na poludniowych i wschodnich oknach.

    Anula
    Cześć!
    Napisz proszę czy masz markizy z 1% prześwitem czy z 10%
    Właśnie noszę sięz zamiarem kupna lecz nie wiem które sąskuteczniejsze :O)
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Kupiłem w październiku 2008 Fakro ARZ elektryczną.

    Ponieważ cena montażu była wysoka ok 800 pln zamontowaliśmy sami.

    Bardzo prosty montaż ok 2 h (oczywiście nie liczę czasu na podprowadzenie przewodów.)

    Roleta działała ok 2 miesiące ale jak przyszły mrozy to był problem z uruchamianiem w końcu się zacięła (niestety na przy pełnym opuszczeniu)

    I tu problem zgłosiłem w Fakro 05-01-2009 i do dziś serwis nie naprawił!!!

    Obiecali wymienić na nową i czekam z ciemną klatką schodową.

    Podobno jeszcze tydzień.

  14. #14

    Domyślnie Rolety zewnetrzne do veluxow

    czy ktos uzytkuje rolety zewnetrzne w oknach polaciowych velux?bardzo prosze o opinie,jak sie to sprawuje mechanicznie,czy warto?planuje uzywac ich do ograniczania przegrzewania en sloneczna pokoju na poddaszu,w ktorym sa 3 okna ,zima ,chcialbym troche zatrzymac ciepla w srodku,warto miec te rolety zewnetrzne???

  15. #15

    Domyślnie

    Osobiście jestem zwolennikiem żaluzji/rolet wewnętrznych - jest duży wybór. Zewnętrzne rolety w naszym klimacie nie za bardzo sprawdzają się zimą. Zasłaniasz na noc, popada trochę mokrego śniegu który zamarza - i z odsłonięciem ich musisz czekać do odwilży
    Latem na mój gust za bardzo zaciemniają pomieszczenie. Poza tym są b. drogie, a w użytkowaniu mogą się stać przekleństwem.
    pozdro
    genesis

  16. #16

    Domyślnie Jak oceniace w praktyce rolety zew do Veluxow ?

    Czytalem uwagi teoretyczne,ale nie mam praktycznych opinii-jak sprawuje sie i dzialaja rolety zewnetrzne do Veluxow, ponadto prosze o wypoeidzi,dotyczace funkcjonalnosci wewnetrznych rolet zaslaniajaco-zaciemniajacych do veluxow.Bardzo dziekuje ,oczekuje praktycznych uwag.
    JA licze,ze majac 3 okna velux w pokoju na poddaszu,zima ogranicze jego wyziebianie,a latem przegrzewanie sloncem.Co do rolet wew. raczej wiem,ze uzyskam zaslone,ochrone przed sloncem,ale nie przed utrata ciepla zima i mimo wszystko przegrzewaniem sie poemiszczenia,choc istotnie je zredukuje...Mam racje?
    Czy faktycznie rolety zew. sie zacinaja zima i nie sa warte tych niemalych pieniedzy?

  17. #17

    Domyślnie Rolety zewnetrzne do Veluxow-kto uzywa i ma opinie ?

    Kto uzytkuje rolety zewnetrzne do Veluxow?Bardzo interesuja mnie uwagi,opinie po uzytkowaniu tych okien,latem,zima.Czy maja praktyczne zastosowanie,sprawdzaja sie,zacinaja sie zima?Bardzo prosze o odpowiedzi praktykow rolet zewnetrznych do Veluxow,a nie medrkow i teoretykow.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ja zciemniam przy użyciu rolety Fakro bo nie mam Veluxa ;(
    Nie zacina się, jest ciszej podczas deszczu.
    Elektryczna byłaby wygodniejsza w używaniu.

  19. #19

    Domyślnie rolety w oknach dachowych

    Dział nazywa się wymiana doświadczeń więc proszę was o doświadczenia związane z użytkowaniem rolet w oknach dachowych, chodzi o rolety zewnetrzne. Czy dzisiaj zdecydowalibyście sie ponownie ? Czy rolety są przydatne , czy też stanowią gadżet ? Czy macie sterowanie elektryczne i jak się to sprawdza ? Koszt rolet jest stosunkowo wysoki (katalogowo ok. 1000 za sztukę) więc będę wdzięczny za wasze uwagi.

  20. #20

    Domyślnie

    Mnie szlag trafia z oknami polaciowymi,na razie mam rolety wew. do nich,sprawdzily sie,ale tylko rolety zew. odetna najwiecej energii od okien....Zatem ten temat mnie interesuje,gdyz rozwaze zakup 2 rolet zew. za jakis czas...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony